ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

ادامه مطلب...سال ها پیش که پارس پک فعالیت خود را در محلی کوچک آغاز نمود، تمام سرمایه و توان آن روز ما زمان و پیگیری مداومی بود که معطوف تک تک امور کرده بودیم. هیچ فرصتی را برای جلب نظر معدود افرادی که با ما ارتباط می گرفتند از دست نمی دادیم و دنبال راهی بودیم که با رفع مشکلات افراد، توانمندی های خودمان را به مرحله ظهور برسانیم. در این میان معدود افرادی که به ما اعتماد می کردند،  این نوید را می دادند که قدم ها را بدرستی طی می کنیم و در کوران هزاران دلیلی که هر یک به تنهایی می توانستند هر اراده ای را از ادامه راه منصرف نمایند و البته میانبر مرسوم مهاجرت، وجود این موارد بود که گام های ما را در نیل به اهداف محکم می نمود. روزهایی که با بیشترین تلاش و کمترین انتظار به پیش می رفتیم؛ و در یکی از همین روزها بود که قاسم افشار مرد توانای رسانه شخصا به عنوان یک مشتری به محل کار ما مراجعه نمود. آن لحظات ترکیبی بود از هیجان ، نگرانی و شوق. چراکه برای اولین بار بود که پذیرای یکی از معدود کاربرانمان بودیم و آن هم فردی که سالها او را پشت قاب تلویزیون دو کاناله دیده بودیم. فردی که گفتار بسیار محکم و جدی داشت، اما در همان کلام اول میشد دید که چه اندازه فروتنی در تمام وجود اوست و چه مهربانانه قامت برافراشته خود را فرو آورده تا هم قد و هم کلام ما باشد. با روی گشاده مشکلاتش را با ما در میان گذاشت و ما هم با تمام وجود سعی کردیم او را یاری نماییم اما بیشتر از آنچه که در مورد کار صحبت شود، پای درد دل ها به میان آمد ،  از حسرتی که برای ایران داشت از حسرتی که در فقدان کار حرفه ای و با کیفیت وجود داشت از تصویری که می توانست بسیار بسیار بهتر از آنچه می بینیم باشد و از کارهایی که می توان برای ایران انجام داد. گفتگو طولانی نبود، اما از همان جا بسادگی قابل دریافت بود که چرا یک فرد مورد احترام یک ملت قرار می گیرد، عمر با عزت که از آن حرف می زنیم چیست و چرا و چطور باید برای روزهای سخت خود را آماده کنیم.

ادامه مطلب...به تازگی آسیب‌پذیری جدیدی در سیستم‌عامل میکروتیک ( Mikrotik ) به صورت عمومی منتشر شده است. سیستم‌عامل میکروتیک RouterOS همانگونه که از نام آن پیداست برای مدیریت فعالیت‌هایی مانند روتینگ، مدیریت پهنای باند و تنظیمات فایروال کاربرد دارد که برای اتصال به صورت گرافیکی به آن از ابزاری به نام Winbox استفاده می شود. در این آسیب‌پذیری هکر با استفاده از یک ابزار نفوذی می تواند به پورت Winbox متصل و برای دریافت فایل دیتابیس کاربران سیستم، اقدام نماید. ویرایش های 6.29 الی 6.43rc3 تحت تاثیر این آسب‌پذیری قرار گرفته‌اند. در صورتیکه پورت Winbox (8291) به صورت عمومی در شبکه در دسترس باشد، احتمال آلوده شدن سرور بسیار زیاد است. برای این مسئله می توانید از لاگ‌های دسترسی موارد ورود و یا تلاش‌های ناموفق از IP ناشناس را بررسی نمائید. در ادامه این مقاله، به معرفی روش های مقابله و رفع این مشکل می پردازیم.

ادامه مطلب...به تازگی آسیب‌پذیری جدیدی در سیستم‌عامل میکروتیک ( Mikrotik ) کشف و مستندات آن به صورت عمومی منتشر شده است. در این آسیب‌پذیری ابتدا از طریق پورت Winbox (8291) اقدام به شناسایی سرورهای میکروتیک شده و سپس از طریق پورت 80 امکان exploit برای بات‌نت فراهم می‌شود. سیستم‌عامل میکروتیک در واقع یک Router است که با استفاده از هسته لینوکس ساخته شده است. برای اتصال به این سیستم‌عامل و مدیریت آن به صورت گرافیکی از ابزاری به نام Winbox استفاده می‌شود. بات‌نت نیز مجموعه‌ای از دستگاه‌های متصل به یکدیگر است که هر کدام از آنها یک یا چند bot را اجرا می‌نمایند. از botnet ها در انجام حملات مختلف به دیگر سیستم‌ها از جمله حملات منع از سرویس ( Distributed Denial-of-Service به اختصار DDoS ) استفاده می‌شود. خوشبختانه این مشکل در نسخه 6.38.5 سیستم‌عامل RouterOS میکروتیک که در March 2018 منتشر شده، Patch شده است. بنابراین در صورتیکه از این سرویس استفاده می‌نمایید نیاز است هر چه زودتر نسبت به بروزرسانی آن اقدام نمایید. در ادامه، روش رفع موقت این مشکل از طریق غیرفعال نمودن www در بخش IP service و همچنین آپدیت نسخه Mikrotik توضیح داده شده است.

ادامه مطلب...این روزها پایه ثابت صحبت ها و بحث های ایرانی ها، ثبت نام کارت ملی است،  فرقی ندارد گفتگو از کجا آغاز می شود، اما حتما یک سر آن به ماجرای تعویض کارت ملی ختم می شود. آنهایی که موفق شده اند و هفت خان را گذرانده اند، از اتفاقات و ماجراهایی که در  طی این مسیر پر مخاطره با آن روبرو شده اند خاطره ها تعریف می کنند و با ذکر راهکارهای هوشمندانه در دریافت راحت تر و سریعتر کارت ملی هوشمند، از ساز و کار های هوشمند! این طرح تعریف می کنند. از صف های طویلی که روبرو شده اند تا مکافات ثبت نام و تشریفات عکاسی با لباس فرم اجباری و انگشت نگاری. همه و همه نشان از درایت و نظم بی بدیلی است که در پشت صحنه مدیریت این طرح عظیم ملی وجود دارد که یحتمل چندین میلیارد تومان هزینه آن شده است. از همان نقطه اول بنظر می رسد سازمان ثبت احوال هیچگونه بانک اطلاعاتی  از این همه اطلاعاتی که در این همه سال جمع کرده است ندارد و قرار است هر بار در هر طرح جدید، همه افراد دوباره اطلاعات خودشان را از اول وارد کنند. اصولا هم هیچ ارتباطی بین سازمان های ایرانی وجود ندارد، یعنی فرقی نمی کند که اگر شما چند هفته پیش برای تهیه گذرنامه اقدام کرده باشید و یا قبلا چندین بار گواهی سوپیشینه دریافت کرده اید و بارها مورد انگشت نگاری قرار گرفته باشید و اساسا وجود کارت ملی که همان سازمان قبلا صادر کرده است چیزی را اثبات نمی کند. 

ادامه مطلب...به تازگی آسیب‌پذیری خطرناکی با شناسه CVE-2018-6789 بر روی میل‌سرور ( Mail Server ) اگزیم ( Exim ) به صورت عمومی منتشر شده است.  این آسیب‌پذیری امکان اجرای کدها مخرب از راه دور ( Remote Code Execution ) را برای نفوذ کننده فراهم می‌سازد. اگزیم یکی محبوب‌ترین سرویس های انتقال پیغام ( Message Transfer Agent به اختصار MTA ) در توزیع‌های لینوکس است که با مجوز گنو ( GNU ) ارائه و به صورت همگانی توسعه داده می‌شود که از محبوبیت بسیار زیادی در میان سرویس‌های ایمیل برخوردار می باشد. این باگ در تابع کدگذاری Base64 اگزیم قرار دارد و همه نسخه‌های آن را شامل می‌شود. طی پژوهشی که در این رابطه انجام پذیرفته، این آسیب‌پذیری بیش از 400 هزار سرور را در معرض خطر قرار داده است. خوشبختانه این مشکل در نسخه 4.90.1 که به تازگی منتشر شده است، Patch شده است. بنابراین در صورتیکه از این میل‌سرور استفاده می‌نمایید نیاز است هر چه زودتر نسبت به بروزرسانی آن اقدام نمایید، خوشبختانه سیستم‌عامل‌های مرسوم همگی Patch آن را در آپدیت‌های خود اعمال نموده‌اند و در صورت آپدیت سیستم‌عامل این مشکل مرتفع خواهد شد.

 ادامه مطلب...همانطور که در ماه‌های گذشته اعلام شده است، از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیداتی در نظر گرفته شده است که ترافیک سایت‌های میزبانی شده در ایران با هزینه اینترنت کمتری برای بازدیدکنندگان قایل دستیابی باشند. بر اساس همین طرح و با هماهنگی های انجام شده از سوی پارس پک، کلیه سرویس های ارائه شده در ایران بر روی این سامانه ثبت شده اند و با اجرایی شدن این طرح بازدیدکنندگان سایت های میزبانی شده بر روی سرویس های پارس پک مستقر در ایران عملا تنها نیمی از هزینه ترافیک اینترنت را پرداخت خواهند کرد. لذا اگر سرور مورد استفاده شما در ایران قراردارد و یا از هاست دانلود و یا میزبانی ابری پارس پک استفاده می کنید، نیازی به انجام اقدامات اضافه از سوی شما نخواهد بود.

ادامه مطلب...به تازگی آسیب‌پذیری خطرناکی با نام‌های شبح ( Spectre ) و ملتداون ( Meltdown ) در CPU های اینتل ( Intel )، ای‌ام‌دی ( AMD ) و ای‌آرام ( ARM ) پیدا و منتشر شده است. با این آسیب‌پذیری اجازه دسترسی به محتوای برنامه‌های دیگر در حافظه مجازی، توسط  پروسه‌های مخرب فراهم می‌شود. این آسیب‌پذیری توسط پروژه صفر گوگل ( Project Zero ) و همچنین پژوهشگران دیگری که به صورت مستقل و جداگانه بر روی امنیت سیستم‌عامل‌ها پژوهش می‌کردند، شناسایی شده است. بنا بر این گزارش، همه سیستم‌های کامپیوتری شامل لپ‌تاپ‌ها، دستک‌تاپ‌ها و دستگاه‌های موبایل تحت تاثیر این حفره امنیتی قرار خواهند گرفت. تا کنون سه نوع مختلف از این نوع آسیب‌پذیری شناسایی شده است که دو حالت اول را شبح ( Spectre ) و حالت سوم را ملت داون ( Meltdown ) نامیده اند:

ادامه مطلب...

کنترل پنل پلسک ( Plesk Onyx Control Panel ) یکی از قدیمی ترین کنترل پنل های هاستینگ است که ابزاری برای مدیریت هر چه ساده تر سرور می باشد. با جدا شدن پلسک از شرکت معظم پارالل ( Parallels ) در سال 2015 و خریداری آن توسط شرکت اوکلی کپیتال ( Oakley Capital ) در سالهای اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر آن بوده ایم و از همین روست که طبق اعلام رسمی کمپانی پلسک از ابتدای سال 2018 کلیه لایسنس های ارائه شده توسط این شرکت با افزایشی قابل توجه روبرو بوده اند و متعاقبا تهیه لایسنس پلسک ( Plesk License ) از سوی کلیه شرکت ها و شرکای تجاری پلسک ، از جمله پارس پک ، با هزینه های جدید صورت خواهد پذیرفت. کنترل پلسک جز معدود نرم افزار های مدیریت سرور است که در هر دو سیستم عامل محبوب ویندوز سرور ( Windows server ) و لینوکس اعم از سنت او اس ( CentOS ) ، دبیان ( Debian ) و اوبونتو ( Ubuntu ) قابل نصب بوده و وظیفه مدیریت سرویس های مختلف را بر عهده دارد.

ادامه مطلب...

این روز ها که تب و تاب ارزهای دیجیتال یا رمز نگاری شده ( Crypto Currency )  از هر سو شنیده می شود و رشد خیره کننده بیت کوین نقل محافل مختلف شده است، مناسب است تا اندکی در مورد آنچه که امپراطوری بیت کوین بر آن استوار شده است مطالعه کنیم. با معرفی بیت کوین در سال 2009 چند مفهوم جدید در دنیای فناوری اطلاعات مطرح گردید که طبعا مفهوم ارز رمز نگاری شده و مفهوم شبکه غیرمتمرکز ( Decentralized Network ) از مهمترین آنها بود. تغییراتی که بیتکوین به همراه داشت آنقدر محسوس است که همگان انقلابی را در بازارهای مالی احساس می کنند، اما آنچه که کمتر مورد توجه عام قرار گرفته است، شبکه ای پیچیده است که بیتکوین بر آن استقرار یافته است، شبکه ای که تحت کنترل هیچ شخص یا سازمانی قرار ندارد اما همزمان مورد اعتماد همه اعضای آن می باشد. این شبکه غیرمتمرکز و خارق العاده با  عنوان بلاک‌چین ( blockchain ) شناخته می شود که خود می‌تواند انقلابی جداگانه به راه بیاندازد. اغلب اوقات blockchain را به صورت یک پایگاه‌داده توزیع شده معرفی می‌کنند که در آن می‌توان داده‌ها را به صورت امن به همان ترتیب که ذخیره شده‌اند، بروز نمود. در این شبکه ، می‌توان اطلاعات را به شکلی از داده ذخیره نمود به طوریکه بدون نیاز به کنترل بعدی بنیانگزار ، شبکه بر اساس قوانین تعریف شده آن و به کمک اعضا هدایت خواهد شد ، بدون آنکه فردی بتواند داده های جعلی در آن وارد نماید.

ادامه مطلب...

 وردپرس ( WordPress ) یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا ( Content Management System ؛ به اختصار CMS ) در جهان می باشد. تا آنجا که رشد و توسعه وب را می توان بدون اغراق تا اندازه زیادی وابسته به رشد و توسعه وردپرس دانست. یک سیستم مدیریت محتوای رایگان که یک شبه خیلی ها را صاحب یک وب سایت داینامیک با امکانات فراوان می کرد. در زمانیکه باید هفته ها وقت و سرمایه برای ساختن یک وب سایت که در آخر هم مشخص نبود چه چیزی از آب در می آمد صرف می شد، وردپرس مانند یک نیروی جادویی به کمک کسب و کارهای مختلف آمد تا بتوانند در دنیای رو به رشد وب جایی برای معرفی خودشان داشته باشند. سادگی استفاده از آن، حتی کاربران اینترنتی با کمترین اطلاعات قبلی از مدیریت سایت را مجذوب خود ساخت و سبب رشد سایت‌های شخصی ایجاد شده مبتنی بر وردپرس گردید. با گسترش کاربران وردپرس، جامعه توسعه‌دهندگان آن نیز گسترش یافت تا آن را به یکی از پر استفاده‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا در جهان تبدیل نماید. در این مقاله سعی داریم تا برخی از وب سایت های پرطرفداری را که از سیستم مدریت محتوای وردپرس استفاده کرده اند و البته ظاهری کاملا متفاوت دارند را معرفی نمائیم. بر پایه این وب سایت ها خواهید دید که بر خلاف باور عمومی که سایت های کم هزینه از وردپرس استفاده می کنند، بسیاری از وب سایت های بزرگ با سرمایه گذاری های چند صد هزار دلاری از این سیستم مدیریت محتوای رایگان به عنوان هسته وب سایت خود بهره گرفته اند، گرچه شایان ذکر است که هر یک بسته به نیاز خود حجم بالایی از تغییرات و توسعه نرم افزاری را بر روی آن صورت داده اند.

 

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2018 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.