ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak
web-hosting
اولین بار مردمان نخستین، از آنجا که به اهمیت حفظ و اشاعه اطلاعات پی برده بودند درصدد ذخیره اطلاعاتی برآمدند که کم کم مایه پیشرفت زندگی آنها و نسل های بعدی گردید. این مهم توجه مغزهای بسیاری را، در طول تاریخ جلب نمود و نتیجه آن، انواع و اقسام روش هایی بود که  با دگرگونی های فراوانی برای توسعه این موضوع ارائه شدند. شاید حفظ و نگهداری اطلاعات از جمله دغدغه های اولیه بشر بوده است که تا به امروز، بستر پرداختن به آن هر روز با مطالب و نوع آوری های جدیدی همراه است.
در نظر بگیرید که اولین بار محتویات اذهان انسانها بر روی دیواره غارها نقش بست، زمانی که حتی زبان، چندان تکاملی نیافته بود و پس از آن مردمان از رسوم و فتوحات خود بر روی سنگ ها نگاشتند و با پیدایش پاپیروس ها گستره مخاطبین هم افزایش یافت و شاید استفاده از پاپیروس برای میزبانی اطلاعات یکی از دوره های مهم میزبانی اطلاعات باشد.
اما عصر حاضر که لقب کلیشه ای و تکراری عصر اطلاعات را یدک می کشد، بار عظیم اطلاعات را بر دوش کامپیوتر هایی می گذارد که هر روز تعداد آنها با سرعت وحشت آورری در حال افزایش است، دنیای اطلاعات با وجود کامپیوتر ها معنی پیدا می کنند، و اساسا این ویژگی از این جهت به این عصر داده شده است که اطلاعات را در دسترس قرار می دهد، واگرنه همانطور که گفته شد اساسا از زمان شاه عباس که هیچ از قبل وجود داریوش کبیر هم  پرداختن به اطلاعات و تلاش برای حفظ آن وجود داشته اند. حالا این اطلاعات روی پوست آهو ، روی پاپیروس، روی کاغذ، توی کتابخانه نوح بن منصور سامانی* یا روی یک پنتیوم 2، دویست و سی و سه، باشد چه فرقی می کند؟! تفاوت در سطح دسترسی است! لذا سرور نقطه عطف این جریان است. در همین جاست که وقتی سخن از میزبانی اطلاعات می آید دیگر ذهن هیچکس پیش یک کتاب یا پیش یک کامپیوتر چهار هسته ای در گوشه یک خانه مسکونی نمی رود.
کامپیوتر با داشتن دو ویژگی نقش یک سرور را ایفا خواهد کرد، 1- همیشه روشن بودن، 2- همیشه در دسترس بودن ، که البته ویژگی اول در همان عبارت دومی خلاصه می شود و جدا کردن آن تنها از باب گزاف گویی است. لذا همیشه در دسترس بودن، مشخصه ایست برای میزبانی اطلاعاتی که قرار است همیشه در اختیارمان باشد، شبکه ای که در بند بعد به آن اشاره کرده ایم را در نظر بگیرید، آن را بسط دهید و به پهنای وب که سراسر جهان را در بر می گیرد بیاندیشید، سرور، فضایی را به شما هدیه می دهد که در تمام جهان، به آن دسترسی خواهید داشت، شما قادر خواهید بود اطلاعات خود را در یک سرور ذخیره نمائید و اجازه استفاده از آن را به هر شخصی که در سراسر جهان وجود دارد و به یک اینترنت آبرومند دسترسی دارد، بدهید.
شما از طریق اینترنت به سرور خود دسترسی خواهید داشت، آن را مانند کامپیوتر شخصی خود مدیریت خواهید کرد و اطلاعات خود و در نهایت وب سایت خود را بر روی آن بارگزاری خواهید کرد و جامعه ای که شما گستره آن را تعریف خواهید کرد ، اجازه می یابند به سرور شما راه یابند و حتی بی آنکه در مدت حیات خود کلمه سرور را شنیده باشند، از آن استفاده کنند و از سایت شما دیدن نمایند، و بدینشکل ارتباطی عجیب و فزاینده، بین دو انسانی که هرگز یکدیگر را ندیده اند پایه ریزی می شود.
پ.ن: هنرنمایی یک سرور در یک شبکه کامپیوتری!
شبکه کامپیوتری که در عنوان ذکر شد را در نظر بگیرید، یک کامپیوتر نقش سرور را ایفا می نماید، اطلاعاتی که قرار هست در دسترس تمام افراد شبکه قرار بگیرد بر روی این کامپیوتر میزبانی (Host) می شود، و باقی کامپیوتر ها به عنوان کلاینت و میهمان از این کامپیوتر اصلی استفاده می کنند، شبکه توسط سرور اصلی پشتیبانی می شود و راهنمایی برای اتصال کلاینت ها به یکدیگر و به سرور و استفاده از این شبکه می شود. در این مجموعه، سرور کامپیوتری است که همواره روشن است و به شبکه وصل می باشد، هر کامپیوتر در این شبکه با یک IP شناخته خواهد شد و کامپیوتر ها توسط این IP ها به یکدیگر متصل می شوند، این IP می تواند همیشگی و ثابت باشد، و از طرف سرور برای کلاینت ها تعریف شوند. پس، سرور، عضو معنا دهنده یک شبکه کامپیوتری خواهد بود.
پ.ن: نگاه سبز: سرور ها در یک نگاه دشمن، دشمنان محیط زیست هستند، دیگر قرار نیست که اطلاعات بر روی تلمبار کاغذ ها ذخیره شوند، چینی ها که کاغذ را اختراع کردند، می توانند اختتامیه عصر کاغذ را در همین قرن برگزار کنند، انشاءالله که از افتتاحیه جشن المپیک زیباتر باشد. البته از نگاهی دیگر خود دشمن محیط زیست هستند، چرا که وجود آنها با واسطه گری سوخت های فسیلی گره خورده است و از اینروست که عاقلان دنیای امروز به دنبال پیشرفت در تکنولوژی سبز و در نتیجه افزایش بازدهی و کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی خانمان سوز هستند. اصطلاحا اقدام برای افزایش راندمان و کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی را تکنولوژی سبز می نامند و نامداران آینده دنیای فناوری اطلاعات تنها کسانی خواهند بود که این تکنولوژی را محور برنامه های خود قرارداده اند.
*: کتابخانه نوح بن منصور سامانی: این کتابخانه در زمان خود از شهرت خاصی برخوردار بود، آنچنان که ابوعلی حسین بن عبدالله بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا می فرماید: سپس روزی از او (نوح بن منصور) دستور خواستم که به کتابخانه وارد شوم و آنچه که از کتابهای پزشکی درآنجا هست بخوانم و مطالعه کنم، پس مر ا دستوری داد و بسرائی اندر شدم که خانه‌های بسیار داشت و در هر خانه‌ای صندوقهای کتاب بود که روی هم انباشته بودند، در یک خانه کتابهای تازی و شعر و در دیگری فقه و بدین گونه در هر خانه‌ای کتابهای دانشی، پس بر فهرست کتابهای اوائل نگریستم و هر چه از آنها را که بدان نیاز داشتم خواستم و کتابهای یافتم که نام آنها به بسیاری از مردم نرسیده بود.
کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.