ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

Afganistan-10-07-26-Mackenzie-wikileaks-react-BLOGویکی لیکس ( Wikileaks ) سایتی است که بدون شک اسم آن را بسیار زیاد شنیده اید، انتشار اسناد محرمانه سازمان های اطلاعاتی آمریکا ، حملات بسیار گسترده DDOS ، تحریم و توقیف حساب های آن از سوی paypal، ویزا کارت و مستر کارت برای قطع حمایت های مردمی و در نهایت بازداشت جولیان آسانژ، بنیان گذار آن و جریانات دادگاه او در انگلیس ، در هفته های اخیر سر تیتر خبرگزاری های مهم جهان را به خود اختصاص داده است. اما در این مقاله می خواهیم از زاویه دیگری به فعالیت های ویکی لیکس بپردازیم، اینکه این اطلاعات مهم که چنین کشمکشی را در دنیا به راه انداخته است در کجا نگه داری می شود؟

 

datacenter_pionen_24

سرور های ویکی لیکس در محلی به نام پایونن ( Pionen ) ، در شهر استکهلم میزبانی می شوند. در واقع پایونن یک پایگاه نظامی بوده است که در زمان جنگ سرد در دهه 70 میلادی برای محافظت از حملات هسته ای تاسیس شده بود که به کمک شرکت Bahnhof تبدیل به یکی از جالبترین دیتاسنتر ها در سراسر جهان شده و میزبانی اطلاعات جنجالی ویکی لیکس در این پایگاه نظامی توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرده است.

 

این دیتاسنتر در مکانی به مساحت 1110 متر مربع تاسیس شده است، و تا 30 متر صخره و سنگ های گرانیتی  در بالای آن قرار دارد. در سال 2007 تا 2008 به طور کامل بازسازی شده و طراحی آن به گونه ای بوده است که در برابر اصابت بمب هیدورژنی مقاوم خواهد بود. نیروی برق پشتیبان ( Backup power ) به کمک دو موتور Maybach تامین می شود که در واقع برای استفاده در  زیردریایی های آلمانی طراحی شده اند و توانایی تولید 1.5Megawatt برق را دارا می باشند. کوه های پایونن موقعیت بسیار خوبی را از لحاظ شبکه اینترنت در اختیار دارند و 3 خط فیبر نوری این مرکز را با Backbone بسیار قدرتمند مجهز ساخته اند. همچنین در این مرکز داده 15 نفر به عنوان نیروی فنی مشغول فعالیت هستند.


نکته جالب توجه این است که bahnhof در سایت خود در صفحه ای اختصاصی، اخبار جنجالی که از این دیتا سنتر در خبرگزاری های مختلف منتشر شده است را جمع آوری کرده و در نهایت در مورد ویکی لیکس اینطور اظهار نظر می کند که " ویکی لیکس هم مانند سایر کاربران از خدمات ما استفاده می کند و ما دخالتی در محتوای داخل سرور ها نداریم و فقط در صورتیکه فاکتور سرورها پرداخت نشود و یا دادگاه عالی سوئد رای به خاموش شدن سرور ها دهد، اقدام به این امر می کنیم." البته در جای دیگری هم اشاره کرده است که سرور های ویکی لیکس کاملا مجزا از سایر کاربران قرار داده شده است تا فشار حملات ddo تاثیری بر روی کیفیت خدمات نگذارد.

pionen1 pionen2 pionen4 pionen5 


wiki-1 wiki-2 wiki-4 wiki-3 wiki-5 wiki-6 wiki-7
کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2018 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.