ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

nginx-logoآپاچه ( Apache ) محبوبترین وب سرور ( Web server ) مورد استفاده در پهنای وب از آغازین روزهای وجود آن است که همچنان نیز صدر نشین جدول وب سرور ها می باشد و دومین وب سرور مورد استفاده از آغاز تا کنون بدون تنزل رنبه،  وب سرور شرکت بزرگ ماکروسافت با نام آی آی اس ( IIS : Internet Information Server ) می باشد که رشد محبوبیت سایر وب سرور ها حاکی از نزول عمومیت استفاده از iis و در نتیجه از دست رفتن سهم ماکروسافت از بازار وب سرور دارد. البته سهم گوگل در میان وب سرور ها نیز جای بسی تامل می باشد.

IIS7این تنزل به گونه ای بوده است که در حال حاضر سهم iis از بازار وب سرور ها، به میزان 14 سال پیش و به سال 1997 باز گشته است. هر چند تعداد استفاده کنندگان قطعا از سال 97  افزایش بسیار زیادی داشته است و مقیاس یاد شده مربوطه به درصد استفاده کنندگان می باشد. نمودار زیر برگرفته از سایت نت کرافت نشان دهنده افت و خیز سهم وب سرور های محبوب در میان کل سرور های اینترنت می باشد.


1109-web-serversنت کرافت بیش از 15 سال است که به ماینتور استفاده از وب سرورها می پردازد و هر ماه گزارش مفصلی از بررسی های خود را در اختیار عموم قرار می دهد.  مشاهده همین نمودار بسادگی نشان می دهد که سالهای گذشته سالهای خوش آیندی برای iis نبوده است. در مقابل رشد  وب سرور رایگان و متن باز آپاچه بسیار تحسین برانگیز بوده است.nginxبیشتر از 7% یک میلیون سایت اول جهان از nginx استفاده می کنند و شاید مشاهده رشد خیره کننده nginx نیز که استفاده از آن تنها از سال 2004 میسر گشته است، در نوع خود جذاب باشد. البته موفقیت انجین ایکس را نیز باید در اتکا به قدرت نرم افزارهای متن باز ( opensource ) دانست.  در مورد nginx باید گفت یک نرم افزار روسی است و قبلا روسها به خوبی نشان داده اند که در خلق نرم افزارهای پرقدرت تا چه اندازه تبحر دارند. در مورد nginx گفته می شود که این بیشترین کارایی ( performance ) را در پالایش فایل های html از خود نشان می دهد، پس اگر از اسکریپت هایی استفاده می کنید که از فایل های html تشکیل شده اند و یا فایل های html را ساخته و ذخیره می کنند این وب سرور می تواند گزینه بسیار خوب برای وب سایت شما باشد. امتحان کردن این وب سرور نیز با وجود خدمات ابری پارس پک می تواند با سهولت زیادی انجام پذیرد چرا که ابزار rebuild و vnc در چنین مواقعی می تواند بسیار مفید واقع شود. 

litespeedtech_logo_smallلایت اسپید ( Litespeed ) نیز از دیگر وب سرورهای تجاری می باشد که هر چند از سهم زیادی در این میان برخوردار نمی باشد اما طرفداران زیادی در مدتی کم جذب نموده است.

نکته دیگر قابل توجه این است که iis تنها بر روی سیستم عامل ویندوز قابل نصب است و این محدودیت بزرگترین مانع در مقابل رشد آن می باشد حال اینکه وب سرور هایی مانند آپاچه بر روی عموم سیستم عامل های سرور قابل نصب و استفاده می باشد.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2018 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.
-->