ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

telnet how it worksTelnet یکی از قدیمی ترین پروتکل های ارتباط شبکه ای است که قدمت ساخت و توسعه آن به سال 1969 و استاندارد RFC 15 باز می گردد. به عبارت دقیق تر Telnet یک پروتکل ارتباطی در لایه application است که ارتباطی دو سویه ، تعامل گرا در قالب یک رابط مجازی متنی ترمینالی است. تلنت بصورت پیشفرض بر روی پورت 23 TCP ارتباط برقرار می کند. یکی از رایج ترین کاربرد های Telnet تست ارتباط بین دو ماشین و بر روی پورت دلخواه است. در این حالت شما باید بر روی سیستم عامل لینوکسی و یا ویندوزی خود نسخه Client آن را نصب نمایید. پس از بر قراری ارتباط با سرویس مورد نظر می توانید با تایپ دستورات مناسب با آن سرویس ، اقدام به مکاتبه و دریافت اطلاعات نمایید. مثلا با ارائه دستورات مناسب که پروتکل ارتباطی بین مرورگر و وب سرور است ، صفحه های یک سایت را فراخوانی نمایید. لذا در این نوشتار نحوه نصب نسخه client و برقراری ارتباط با یک ماشین دلخواه را خواهید آموخت.

 

لینوکس ( Linux OS ) :

telnet  در اکثر سرور های لینوکسی بورت پیشفرض نصب است. با این حال ، برای نصب آن می توانید  از دستورات زیر در سرور های Redhat based و Debian based استفاده فرمایید:

yum install telnet

apt-get install telnet

حال بعنوان مثال جهت برقراری ارتباط با وب سرور یاهو می توانید از آدرس و یا آی پی سرور یاهو و شماره پورت آن استفاده نمایید:

[root@learning]# telnet yahoo.com 80

Trying 98.139.183.24...

Connected to yahoo.com.

Escape character is '^]'.

در سطر اول ابتدا به telnet ، آدرس مقصد و یا آی پی آن و سپس شماره پورت را می دهیم.  در سطر سوم ارتباط بر قرار شده است و وب سرور یاهو در انتطار است تا به در خواست های شما پاسخ دهد.

اگر پس از نصب ، Telnet به شما پاسخگو نبود با استفاده از دستور زیر اقدام به راه اندازی آن نمایید:

service xinetd start

 

 

ویندوز ( Windows OS ):

جهت استفاده از Telnet در سیستم عامل ویندوز ابتدا اقدام به تایپ telnet در CMD نمایید. اگر پیغام خرو جی مشابه دستور زیر بود ، telnet در سیستم عامل شما فعال نیست.

1 telnet not enabled

 

 

 

برای فعال سازی تلنت بر روی ویندوز می توان مطابق با تصاویر زیر عمل نمود:

1 telnet not enabled

 

 

 

 

1 telnet not enabled

 

 

 

 

1 telnet not enabled

 

 

 

1 telnet not enabled

 

 

 

 

1 telnet not enabled

 

 

 

لطفا توجه داشته باشید، که فعالسازی Telnet نیازمند دسترسی مدیریتی به سیستم عامل است. پس از نصب آن اقدام به تایپ عبارت telnet در خط فرمان نمایید.

سپس در prompt جدید ابتدا open و در ادامه نشانی مقصد و سپس پورت دلخواه را تایپ نمایید.

Microsoft Telnet> open yahoo.com 80

Connecting To yahoo.com...

در صورتیکه دسترسی شما به سرور مورد نظر بر روی پورت ذکر شده فراهم باشد، یک صفحه سیاه مشاهده خواهید کرد که به معنای فعال بودن پورت مورد نظر می باشد، در این وضعیت می توانید دستورات دلخواه بعدی را مشابه دستور زیر و البته متناسب با سرویس فعال بر روی پورت سرور مقصد وارد نمائید. در صورتیکه با پیغام Connection refused روبرو شدید دسترسی پورت مورد نظر بر روی سرور مربوطه مقدور نمی باشد و یا هیچ سرویسی بر روی این پورت فعال نیست. البته این دسترسی ممکن است در بخش های مختلف بستر ارتباطی غیرفعال شده باشد.

در اینجا با توجه به پورت 80 وب سرور ، می توانیم به کمک دستور زیر  صفحه اول سایت را فراخوانی نمایید:

GET /index.htm HTTP/1.1

البته این محتوا در محیط ترمینال قابل مشاهده نخواد بود و تنها تگ های آن را مشاهده خواهید کرد.

 

 8 telnet command

 

 

 

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.