ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

سرور ایران


بزرگترین ویژگی سرور های ایران در افزایش سرعت نمایش وب سایت تا چند برابر می باشد و این موضوع برای مخاطبین وب سایت شما کاملا محسوس خواهد بود. همچنین برای گیم سرور ها نیز توصیه می شود که حتما از سرور های مستقر در ایران استفاده نمایند. شما می توانید سرور خود را بسته به نیاز بر روی اینترانت ملی و یا اینترنت میزبانی نمائید.
 
All the best people in life seem to like LINUX.
Steve Wozniak

Reselloدر روزهای گذشته خبری در مورد هشدار شرکت ریسلو (Resello) در رابطه با تغییر policy های آن شرکت و در نتیحه ایجاد محدودیت برای مالکان ایرانی دامنه‌ها منتشر شد که سبب ایجاد نگرانی میان کاربران ایرانی شده است. در این میان برخی افراد و شرکت‌ها فرصت را غنیمت شمرده و با سواستفاده از عدم آگاهی کاربران نسبت به این تغییرات ، و صرفا برای کسب منافع مالی به شیوه کاسبان تحریم، اقدام به ارسال ایمیل‌ها و پیام‌های تشویش آفرین نموده‌اند ؛ که این امر بر نگرانی و اضطراب کاربران افزوده است. در مقاله پیش رو با توضیح فرایند مدیریت نام دامنه‌ها در فضای اینترنت و مشخص نمودن نقش شرکت ریسلو در این میان تلاش می‌کنیم تا تغییرات پیش آمده را به روشنی مشخص و راهکار مواجهه درست با آن را تبیین نماییم.

فرایند ثبت دامنه

مدیریت نام دامنه در سطح اینترنت توسط سازمانی غیرانتفاعی ( nonprofit ) به نام « شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های واگذار شده » ( Internet Corporation for Assigned Names and Numbers ) یا به اختصار آیکان ( ICANN ) انجام می‌پذیرد. وظیفه این سازمان تدوین فرانیدهای تخصیص نام دامنه ( Domain ) در سطح اینترنت بوده و مستقیما نقشی در واگذاری دامنه‌ ها ندارد . تخصیص دامنه‌ به کاربران ، توسط شرکت‌های ثبت‌ کننده نام دامنه ( Domain Name Registrar ) انجام می‌پذیرد و تمامی فعالیت آنها مبتنی بر قوانین و روال های تعریف شده توسط آیکان ( ICANN ) می‌باشد . در این میان برخی از قوانین ثبت و مدیریت نام دامنه‌ ، به صورت عمومی بوده و توسط سازمان آیکان ( ICANN ) به صورت بین المللی تنظیم گردیده و برخی دیگر جهت مدیریت بهتر توسط شرکت‌های ثبت‌ کننده نام دامنه ( Domain name registrar ) بنا به به نیاز تعریف می شوند . Resello یکی از این شرکت های ثبت‌ کننده‌های دامنه می‌باشد که بسیاری از دامنه‌ها در ایران از طریق آن ثبت شده‌اند .

مشکل و راه حل آن چیست؟

بر پایه اطلاعیه جدید شرکت ریسلو و با توجه به تغییر در سیاست‌های مالی آن شرکت ، برای دامنه‌هایی که از پیش در این شرکت ثبت شده‌اند مشکلی پیش نیامده و تا پیش از تاریخ انقضای آنها ( Expiration Time ) ، امکان استفاده بدون مشکل وجود خواهد داشت . در این راستا تمهیداتی توسط شرکت پارس‌پک اندیشیده شده است تا با انجام هماهنگی با مالک دامنه و بدون هیچگونه مشکل و اختلالی در کارکرد آن، در چند هفته پیش از تاریخ انقضا ، به سادگی انتقال به ثبت کننده جدید انجام پذیرد . این روش هیچگونه وقفه ای در سرویس دهی دامنه ایجاد نکرده و تمدید آن مطابق گذشته انجام می‌پذیرد . برای اطمینان نمونه‌ای از مکاتبات انجام پذیرفته با بخش پشتیبانی شرکت ریسلو در زیر قرار داده شده است :

 resello sanction

 

 

ثبت دامنه جدید

برای ثبت دامنه در پارس‌پک می‌توانید همانند گذشته از طریق این لینک اقدام نمایید. پس از وارد نمودن نام دامنه به صورت کامل می‌توانید گزینه بررسی را انتخاب نمایید تا ابتدا امکان ثبت دامنه بررسی گردد. در صورت در دسترس بودن نام دامنه می‌توانید گزینه صدور فاکتور را انتخاب و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید تا ثبت دامنه انجام پذیرد.

register domain

 

 

 

 

پس از ثبت و فعالسازی دامنه نیز می‌توانید از طریق پنل میزبانی ابری و با استفاده از بخش دامنه‌ها نسبت به تغییر اطلاعات و انجام تنظیمات دامنه خود اقدام نمایید:

 domain tools

 

 

از کجا بفهمیم دامنه توسط شرکت ریسلو ثبت شده است؟

برای اینکه اطمینان پیدا نمایید آیا دامنه شما توسط شرکت resello ثبت شده است یا خیر، کافیست به آدرس whois.parspack.com مراجعه نموده و نام دامنه خود را وارد نمایید، در صورتیکه در جلوی بخش Registrar، عبارت REALTIME REGISTER B.V. را مشاهده نمودید، دامنه شما توسط شرکت ریسلو ثبت شده است.

 

 

 

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.