چرا استفاده از گواهینامه معتبر اس اس ال ( SSL ) برای یک وب سایت معتبر ضروری است؟

تا چندی پیش کمتر وب سایتی در وب فارسی قابل مشاهده بود که از گواهینامه SSL استفاده نماید و به شکل ناامید کننده ای اهمیت استفاده از https و تبادل اطلاعات بصورت رمزنگاری شده مورد غفلت واقع شده و موجب نگرانی همه فعالان و دلسوازن وب فارسی قرار گرفته بود. از مهمترین عوامل این امر نیز باید به وجود تحریم های همیشگی شرکت های بزرگ ارائه دهنده خدمات SSL که به اتفاق آمریکایی هستند اشاره نمود، امری که پارس پک  طی تحقیقات و مذاکراتی نسبتا طولانی که نزدیک به 19 ماه به طول انجامید موفق شد تا چند سال پیش ، بالاخره امکان استفاده از این خدمات مهم و ارزشمند را برای شرکت های کوچک و بزرگ ایرانی فراهم نماید. تا پیش از آن شرکت ها و صاحبان وب سایت ها به ناچار با مشخصات غیرواقعی و به طرق نسبتا دشواری می توانستند از ابتدایی ترین سطح گواهی SSL استفاده کنند، در حالیکه مدتهاست امکان صدور گواهینامه معتبر SSL برای شرکت های ایرانی و دامنه های ir توسط پارس پک مهیا شده است و امروز صد ها کسب و کار موفق ایرانی از این خدمات مهم استفاده می کنند. این خدمات بسادگی و بصورت خودکار در پنل ابری پارس پک پیش بینی شده است و مدیران وبسایت ها بسادگی می توانند به جمع وب سایت های بزرگی که از گواهی SSL معتبر استفاده می کنند بپیوندد.

برای امن تر کردن وب فارسی همه باید تلاش کنیم.

در شرایط اقتصادی ناپایداری که در ماه های گذشته روبرو بوده ایم، طبیعی است که در خیلی از موارد پرداخت هزینه برای استفاده از گواهی SSL به عنوان یک امر هزینه بر مورد غفلت قرار بگیرد و مدیران وب سایت ها آن را به زمان دیگری موکول نمایند، امری که می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد،  اما با استفاده از خدمات ارائه شده پارس پک نیازی به پرداخت هزینه برای صدور گواهینامه SSL نیست!  با اقدامات انجام شده  امکان استفاده و صدور کاملا رایگان  گواهینامه های SSL در پنل ابری فراهم شده است و کافی است در سایت ثبت نام نمایید و مراحل را تا صدور و نصب گواهی خود دنبال نمایید.

چرا باید از گواهی نامه اس اس ال استفاده نمائیم؟

how to install ssl not secureاستفاده از گواهی نامه SSL و تبادل اطلاعات بر روی HTTPS امروز نه به عنوان یک انتخاب که مسئله ای ضروری برای یک کسب و کار محسوب می گردد، دلایل متنوعی برای این امر وجود دارد که در اینجا برخی از این موارد را با هم مرور می نمائیم:

1. افزایش رنک و محبوبیت در میان موتور های جستجو و در راس آنها گوگل (   Google search engine ranking )

گوگل از سال 2014 رسما تمایز وب سایت ها در استفاده از HTTPS را در رنکینگ وب سایت ها اعلام نموده است و همواره خود را یکی از حامیان اصلی استفاده از پروتکل های رمزنگاری شده معرفی نموده است، این اقدام در ماه های پیش و با تغییرات جدید مرورگر گوگل کروم تکمیل شد، مسئله ای که پس از آن در هر صفحه ای که استفاده از https ضروری تشخیص داده می شود به کاربر هشدار های لازم از سوی مرورگر کروم اعلام می شود و بعبارتی وب سایت های غیر امن به کاربران معرفی خواهند شد.  

2. امنیت تبادل اطلاعات

امروزه به هنگام مرور یک صفحه اینترنتی،  اطلاعات متنوع و بسیاری از سوی کاربر به سمت سرور میزبانی کننده ارسال و دریافت می گردد، اعم از مشخصات فردی و اطلاعات ثبت نام و یا حتی مشخصات بانکی که در صورت عدم استفاده از ارتباط امن برای تبادل اطلاعات، امکان شنود و مشاهده اطلاعات رد و بدل شده در میانه راه بسیار آسان خواهد بود. با استفاده از https تا حدود بسیار زیادی امکان سواستفاده از این طربق مرتفع خواهد شد.  

3. جلب اعتماد کاربران

در میان انبوه رقبا و وب سایت های مشابه، استفاده از گواهینامه معتبر SSL این پیام را به مخاطب ارسال می نماید که  امنیت اطلاعات کاربران برای این وب سایت دارای اهمیت است و در معرفی آن نقش بسزایی خواهد داشت.  

4. اعتبار و ارتقای جایگاه یک وب سایت

با استفاده از انواع گواهینامه معتبر EV و OV و انجام مراحل هویت سنجی و بررسی مدارک و مشخصات حقوقی یک وب سایت معتبر و موفقیت در دریافت گواهی سطح OV و EV ، مهر تائیدی بر اعتبار و جایگاه یک وب سایت می باشد. برای مثال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، بازدید کننده در اولین نگاه با مشاهده گواهینامه معتبر شما در می یابد که این هویت فروشگاه قبلا مورد تایید مراجع بین المللی و معتبر قرار گرفته است.  

5. برندینگ ( Branding )

استفاده از گواهینامه EV و درج نام و برند یک شرکت در نوار آدرس سبز رنگ مرورگر برای فروشگاه ها و شرکت های بزرگ یک ضرورت محسوب می گردد، و کاربر با مشاهده آن  از سطح کاری و اعتباری آن وب سایت و یا فروشگاه آگاه می گردد.  

6. رسوایی امنیتی

عدم استفاده از https راه را برای سو استفاده هکر ها و نفوذ کنندگان باز می گذارد، در حالیکه هر روز شاهد گسترش انواع حملات مخرب اینترنتی هستیم، توجه به امنیت اطلاعات متناسب با سطح فعالیت یک مجموعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، غفلت در این امر می تواند موجب لطمه جدی به اعتبار یک مجموعه گردد و با از دست رفتن اعتماد کاربران که احتمالا در طی سالها با هزینه های گزاف تامین شده است، خسارات جبران ناپذیری را برای صاحبان کسب و کارها در پی داشته باشد.   در حالیکه شاهد رشد و گسترش کسب و کارهای خوب ایرانی هستیم. توسعه پایدار زیرساخت های فناوری و میزبانی اطلاعات امری گریز ناپذیر می باشد، مسئله ای که بعضا با وجود تحریم ها با موانع و دشواری های گوناگونی روبرو است و پارس پک در تلاش است تا با تلاش مضاعف ، برترین خدمات را برای استفاده کاربران ایرانی فراهم نماید، درست همان سطح از خدماتی که توسط شرکت های بزرگ چند ملیتی در بازارهای بزرگ جهانی عرضه می شوند، در طی این چند سال ، عرضه رایگان خدمات SSL در پنل ابری و همچنین فراهم نمودن شرایط بهره مندی کسب و کار های بزرگ ایرانی از گواهینامه های معتبر Organization Validation و  Extended Validation  در کنار  پشتیبانی قدرتمند پارس پک در همین راستا است و امیدواریم با توسعه این خدمات شاهد ارتقای سطح امنیت وب سایت های ایرانی باشیم.
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.