آشنایی با فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک

آشنایی با فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک

فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با پشتیبانی از پروتکل S3 آمازون این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بدون نگرانی از حجم اطلاعات خود در هر لحظه و هر کجا به داده‌های خودتان به سرعت دسترسی داشته باشید. فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک از نوع Object Storage می‌باشد. Object Storage به شما کمک می‌کند تا با ذخیره‌سازی گسترده، مقیاس‌پذیر و مقرون به صرفه داده‌های خود را با فرمت اصلی ذخیره کنید.

ویژگی‌های فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک

فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک مبتنی بر سیستم‌های ذخیره سازی Distributed و Software Defined Storages این امکان را به شما می‌دهد تا اطلاعات خود را بدون دغدغه در این بستر ذخیره نمایید. از دیگر قابلیت‌های این فضای ذخیره‌سازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابط کاربری ساده به همراه پنل ویژه برای مدیریت فایل‌ها
 • تهیه‌ی خودکار سه نسخه از داده‌های شما برای افزایش امنیت
 • امکان ارتقای فضا و سخت‌افزار سرویس با توجه به نیازهای جدید
 • ارتباط رمزگذاری شده میان کاربران به واسطه‌ی HTTPS برای ارتقا امنیت
 • دسترسی ۹۹.۹٪ به اطلاعات ذخیره شده بر روی شبکه
 • استفاده از هاردهای Full SSD و SSD Accelerators بنا به انتخاب کاربر
 • ارتباط میان کاربران به واسطه HTTPS و رمز گذاری حداقل ۲۰۴۸ بایت برای ارتقا امنیت
 • قابلیت mount شدن فایل های ذخیره شده بر روی سیستم عامل های windows و Linux
 • تخصیص منابع به گروهی از کاربران با دسترسی های گوناگون مبتنی بر معماری Multi-Tenant

آشنایی با پنل مدیریت فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک

ابتدا وارد پنل کاربری پارس‌پک شوید. از منوی پنل بخش “میزبانی ابری” گزینه‌ی “فضای ذخیره‌سازی ابری” را مطابق شکل زیر، انتخاب نمایید.

فضای ذخیره سازی ابری

ویژگی های فضای ذخیره سازی ابری 

معرفی بخش‌های مختلف پنل مدیریت فضای ذخیره‌سازی ابری

پس از ورود به بخش مدیریت فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک، می‌توانید لیست باکت‌های موجود خود را مشاهده و یا در صورت نیاز باکت جدیدی را اضافه نمایید. همچنین برای هر باکت می‌توانید عملیات‌های متفاوتی را انجام دهید. در ادامه انواع عملیات‌ها را بررسی خواهیم کرد.

باکت ها در فضای ذخیره سازی ابری

نمایش باکت ها

بخش جزئیات فضای ذخیره‌سازی ابری

در این بخش شما اطلاعات دسترسی مربوط به باکت انتخابی خود را می‌توانید مشاهده کنید. اطلاعاتی مانند آدرس FTP، پورت FTP، نام کاربری (Access key)، کلمه عبور (Secret Key) و ... .

مشخصات فضای ذخیره سازی ابری

جزئیات cloud storage

بخش دامنه‌های فضای ذخیره‌سازی ابری

با افزودن دامنه در این بخش، می‌توانید از طریق دامنه‌ی شخصی به باکت عمومی خود دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال چنانچه قصد اضافه کردن دامنه dl.example.com را دارید لازم است تا در DNS Zone دامنه example.com رکوردهایی از نوع ns با نام dl و مقادیر ارائه شده ایجاد نمایید

بخش نمودارهای فضای ذخیره‌سازی ابری

مجموع ترافیک‌های استفاده شده به تفکیک دریافت و ارسال ترافیک را می‌توانید در بخش نمودارهای پنل مدیریت فضای ذخیره‌سازی ابری مشاهده نمایید.

نمودارهای cloud storage

ترافیک استفاده شده بستر ذخیره سازی ابری

بخش تنظیمات فضای ذخیره‌سازی ابری

در بخش تنظیمات هر باکت این امکان برای شما فراهم شده است تا دسترسی و پلن فعلی باکت خود را تغییر دهید. شما می‌توانید در صورت نیاز نوع دسترسی باکت خود را از عمومی به خصوصی (یا خصوصی به عمومی) تغییر دهید.

بخش نصب گواهی SSL فضای ذخیره‌سازی ابری

در این بخش شما می‌توانید گواهینامه‌ی SSL را به صورت رایگان با تمدید خودکار روی دامنه‌ی باکت خود فعال کنید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است که از SSL اختصاصی خودتان برای دامنه مد نظر استفاده نمایید.

بخش مدیریت فایل‌های فضای ذخیره‌سازی ابری

با انتخاب گزینه‌ی “مدیریت فایل‌ها ” وارد نرم‌افزار مدیریت فایل‌های باکت تحت مرورگر می‌شوید. سپس از شما اطلاعات دسترسی خواسته می‌شود. (این اطلاعات در بخش جزئیات پنل مدیریتی قابل مشاهده است) در این بخش شما می‌توانید تمام فایل‌های خود را مدیریت کنید.

راهنمای شیوه‌های اتصال به فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک

شما می‌توانید برای اتصال و مدیریت فایل‌های خود در فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک از راه‌های متفاوتی استفاده نمایید. در ادامه به بررسی راهنمای شیوه‌های مختلف اتصال می‌پردازیم:

راهنمای استفاده از نرم‌افزار تحت مرورگر

با استفاده از نرم‌افزار مدیریت فایل‌های باکت تحت مرورگر، می‌توانید فایل‌های موجود در باکت را مدیریت کنید. برای استفاده از این نرم‌افزار بایستی به آدرس https://[yourdomain]/webinterface مراجعه کنید. برای مثال اگر آدرس اصلی باکت شما c123456.parspack.net باشد، بایستی برای دسترسی به نرم‌افزار تحت مرورگر به آدرس https://c123456.parspack.net/webinterface مراجعه نمایید. (توجه کنید برای ارتباط امن،حتما از https استفاده کنید). بعد از اتمام بارگذاری، صفحه‌ای مانند زیر مشاهده می‌کنید که فیلد‌های مورد نیاز را با توجه به اطلاعات دسترسی باکت خود تکمیل نمایید (برای دریافت این اطلاعات به بخش جزئیات پنل مراجعه کنید).

تنظیمات اولیه فضای ذخیره سازی ابری

تنظیمات اولیه Cloud storage

بعد از پر کردن مشخصات و اتصال، می‌توانید فایل‌های خود را در این نرم‌افزار تحت مرورگر، اضافه/حذف یا ویرایش کنید:

تنظیمات Cloud storage

cloud storage settings

راهنمای استفاده از نرم‌افزار S3 Browser (ویندوز)

جهت دریافت این نرم‌افزار به وب‌سایت این نرم‌افزار رفته و آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار را دانلود نمایید. بعد از دانلود و نصب بر روی سیستم‌عامل ویندوز، نرم‌افزار را اجرا کنید. با اجرای نرم‌افزار محیطی مانند شکل زیر ظاهر می‌شود:

راهنمای مرورگر S3

نرم افزار S3 Browser ویندوز

با استفاده از گزینه‌ی Account در قسمت بالا سمت چپ تصویر، می‌توانید حساب‌های خود را مدیریت کنید. برای شروع بر روی گزینه‌ی Account کلیک کرده و پس از آن گزینه‌ی Add new account را انتخاب نمایید. سپس در پنجره‌ی باز شده، با توجه به اطلاعات دسترسی باکت خود، موارد خواسته شده را تکمیل نمایید:

ویرایش اکانت فضای ذخیره سازی ابری

تنظیمات اکانت cloud storage

لطفا در نظر داشته باشید که برای استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک، گزینه‌ی Account Type را بر روی S3 Compatible Storage مانند شکل زیر قرار دهید:

تنظیمات اکانت فضای ذخیره سازی ابری

تعیین نوع اکانت

پس از پر کردن و ذخیره‌ی این قسمت، از همان گزینه‌ی Account در نرم‌افزار S3 Browser می‌توانید حساب خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب، مشاهده می‌کنید که نام باکت شما در قسمت چپ ظاهر شده و با کلیک بر روی آن می‌توانید به به مدیریت فایل‌های خود بپردازید.

راهنمای استفاده از نرم‌افزار Cyberduck (ویندوز و مک)

نرم‌افزار Cyberduck قابلیت نصب و اجرا بر روی سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک را دارد و می‌تواند برای مدیریت فایل‌ها در فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک مورد استفاده قرار گیرد. برای دانلود به وب‌سایت این نرم‌افزار رفته و نسخه‌ی مورد نیاز خود را دانلود و نصب نمایید. فضای داخلی نرم‌افزار به شکل زیر می‌باشد:

راهنمای Cyberduck

تنظیمات نرم افزار Cyberduck در ویندوز و مک

برای ساخت یک کانکشن جدید، از گزینه‌ی File گزینه‌ی Open Connection را انتخاب کنید. در پنجره‌ی باز شده، تنظیمات را با توجه به اطلاعات دسترسی باکت خود مانند شکل زیر انجام دهید:

ساخت کانکشن در Cyberduck

ساخت connection در cyberduck

بعد از پر کردن اطلاعات و اتصال به سرور، باکت شما آماده‌ی استفاده می‌باشد و شما می‌توانید با توجه به ابزارهای مختلف قرار داده شده در Cyberduck اکانت خود را مدیریت کرده و فایل‌های مختلف را اضافه/کم کنید.

راهنمای اتصال از طریق FTP

برای دسترسی و مدیریت فایل‌ها در فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک می‌توانید از نرم‌افزارهای مختلف مدیریت فایل FTP مانند “FileZilla” استفاده کنید. اطلاعات مربوط به FTP در قسمت جزئیات پنل کاربری فضای ذخیره‌سازی ابری موجود می‌باشد. برای اتصال از طریق نرم‌افزاری مانند FileZilla، می‌توانید نرم‌افزار را از وب‌سایت رسمی دانلود کرده و بعد از نصب و اجرا، با توجه به اطلاعات موجود در پنل خود یک هاست مانند شکل زیر اضافه کنید:

مدیریت فایل در فضای ذخیره سازی ابری

استفاده از FileZilla در فضای ذخیره سازی ابری

مدیریت فایل در cloud storage

FileZilla Cloud storage

گواهی امنیتی در اتصال به cloud storage

certificate در اتصال به فضای ابری ذخیره سازی

راهنمای استفاده از فضای ذخیره ابری

sample host 

پرسش‌های پر تکرار

منظور از پروتکل S3 در فضای ذخیره سازی ابری چیست؟

S3 یک پروتکل اتصال همانند FTP است و اتصال از طریق پروتکل S3 این امکان را به شما می‌دهد تا سرعت بیشتر و امنیت بهتری را نسبت به شیوه‌ی سنتی FTP تجربه کنید. شما می‌توانند از نرم‌افزار‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند؛ برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی ابری خود استفاده نمایيد.

تفاوت هاست دانلود و فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک در چیست؟

فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک از نوعObject Storage بوده و برای ذخیره‌سازی و نگه‌داری فایل‌ها استفاده می‌شود. در حالی که کاربران هاست‌های دانلود افرادی هستند که از این فضا برای بارگذاری و انتشار فایل‌های خود در بستر اینترنت جهت دانلود استفاده می‌کنند. برای مثال در صورتی که نیاز به فضای مقیاس‌پذیر برای بک‌آپ‌گیری دارید، استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری به شما پیشنهاد می‌شود.

تفاوت ۵۰ گیگ فضای ذخیره‌ سازی ابری پارس‌پک و ۵۰ گیگ فضای پشتیبانی که در اختیار کاربران سرور قرار می‌گیرد در چیست؟

در زیرساخت فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک از فناوری ابری استفاده می‌شود و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا ضمن بهره‌مندی از سرعت و امنیت بهتر، از ویژگی مقیاس‌پذیر بودن و دسترسی‌پذیری بیشتر فناوری ابری استفاده نمایید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  آموزش ورود به وب میل Webmail

  اگر شما مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارید، حتما تا به حال مخاطبان و کاربران سایت نظرات خود را برای شما ارسال نموده اند. در واقع یکی از اموری که هر مد...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.