خبر شگفت انگیز برای طرفداران لینوکس،ویندوز ۱۰ با kernel واقعی لینوکس

خبر شگفت انگیز برای طرفداران لینوکس،ویندوز ۱۰ با kernel واقعی لینوکس

مایکروسافت بالاخره در سال 2019 از قراردادن kernel اصلی لینوکس بر روی ویندوز 10 به عنوان یک WSL پرده برداشت.نسخه بعدی ویندوز 10 kernel واقعی لینوکس را به عنوان بخشی از زیر سیستم ویندوز برای لینوکس WSL) ) معرفی خواهد کرد.هنگامی که مایکروسافت برای اولین بار bash روی ویندوز را به عنوان WSL معرفی کرد، بسیاری براین باور بودند که گام بعدی قرار دادن kernel واقعی لینوکس در داخل سیستم عامل ویندوز خواهد بود.

WSL2  با kernel واقعی لینوکس در ویندوز 10

در حقیقت WSL  امکان  اجرای بسیاری از برنامه های لینوکس را بدون استفاده از یک ماشین مجازی بر روی سیستم عامل ویندوز  با استفاده از Bash  فراهم میکند میتوان Bash را از طریق توزیع های مختلف لینوکس در ویندوز 10 همانند Ubuntu و kali Linux  و OpenSUSE  بکار برد.

Bash:محیط کامندی لینوکس shell نام دارد که یک از انواع آن  bash می باشد.

 مزایای Kernel واقعی لینوکس در WSL2 با به روز رسانی WSL2، امکان استفاده از لینوکس بر روی ویندوز فراهم شده است. گنجاندن Kernel واقعی لینوکس بر روی ویندوز، باعث افزایش سرعت فایل I/O و system calls و به طور ویژه باعث سریعتر شدن WSL2 به WSL1 شده است. برای مثال میتوان به unpack کردن یک tarball که در آن سرعت WSL2 بیست برابر بیشتر از WSL1 می باشد و  یا در استفاده از Git clone و نصب npm  که در آن سرعت پنج برابر سریعتر شده اشاره کرد.

WSL2 همچنین ویندوز را قادر می سازد تا محتوی داكر را بومی كند.

Docker  و محتوی لینوکس دو ستون اصلی فناوری اطلاعات

امروزه بیشتر توسعه های نرم افزاری از محتوی لینوکس و Docker استفاده میکنند، به عنوان مثال در Docker  از همان اول منابع سخت افزاری را تقسیم نمیکنیم و سرور مجبور به  اجرای همزمان چندین سیستم عامل نمی باشد چرا که Docker  بطور مستقیم بر روی سسیتم عامل نصب میشود و این باعث کمتر هدر رفتن منابع و راه اندازی سریع سیستم میشود.موارد امنیتی Kernel لینوکس نیز از طریق به روز رسانی ویندوز و دیگر به روز رسانی ها بهبود خواهد یافت.

اما آیا kernel لینوکس همانند به روز رسانی ویندوز شروع به ارتقا می کند؟

با توجه به توزیع های مختلف لینوکس بر روی ویندوز 10 با ارتقای این توزیع ها kernel لینوکس هم ارتقا میابد.

WSL2 چه زمانی انتشار میابد؟ کدامیک از توزیع های لینوکس از طریق WSL2 در دسترس قرار میگیرند؟

WSL2در پایان ماه ژوئن  در دسترس خواهد بود. و ابتدا نسخه ی اولیه آن در اختیار تنظیم کنندگان و توسعه دهندگان قرار میگیرد تا از ویژگی های این زیر سیستم ویندوز پیش از انتشار نسخه نهایی استفاده کنند.اما همچنان تاریخ دقیقی برای انتشار WSL2به عموم داده نشده است.

Canonical اعلام کرد که پشتیبانی از WSL2 امکان  استفاده از Ubuntu  را از طریق   WSL2 فراهم کرده و همکاری با مایکروسافت  استفاده از  Ubuntu بر روی  WSL  را که شامل محتوی Docker، kubernetes و snaps می باشد  فراهم آورده است.

با آوردن kernel لینوکس به دسکتاپ ویندوز 10، برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار قادر به استفاده از لینوکس برای راه اندازی محیط برنامه نویسی و استفاده از ابزارهایی مانند Docker خواهند بود. آنها دیگر مجبور نیستند محیط ویندوز را ترک کرده و از یک ماشین مجازی یا سیستم لینوکس از راه دور که از طریق Putty یا سایر کاربری های  SSH قابل دسترس است استفاده نمایند.به لطف تلاش های بنیاد لینوکس و حمایت وی، kernel لینوکس همچنان در حال رشد در زیرساخت فناوری اطلاعات می باشد و به دلیل اینکه چیزی برای توسعه ی لینوکس دسکتاپ باقی نمانده و هیچ صرفه ی اقتصادی هم برای بنیاد لینوکس ندارد استفاده از آن رو به کاهش است.

با ابنکه مایکروسافت یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان پروژه ی open source بر روی GitHub می باشد، اما به نظر می رسد تقریبا تمامی محصولات open source مایکروسافت برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار ایجاد شده است.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.