ssl وردپرس

تغییر آدرس سایت از http به https یکی از کار هایی بوده است که وب مستران در دستور کار خود قرار داده اند و شروع کننده این کار سایت های بزرگ و معروف بوده اند که همواره در خطر حملات سایبری هستند، تعدادی سایت هایی که در حال مهاجرت به https هستند روز به روز در حال افزایش است، شما برای استفاده از پروتکل امنیتی HTTPS که کارش ایمن سازی انتقال اطلاعات است، باید گواهینامه امنیتی SSL تهیه کنید

استفاده از این ssl سبب میشود شما علاوه بر اینکه انتقال اطلاعات خود را ایمن میکنید، مخاطب شما نیز در زمان ورود به سایت شما و دیدن https حس امنیت و اعتماد به او دست میدهد ، علاوه بر این موتورهای جست و جو مانند گوگل اعتماد بیشتری به شما میکنند و باعث افزایش رتبه در نتایج سرچ و بهبود سئو میشود در این مقاله ما به بررسی نحوه نصب گواهی "ssl" و رفع خطاهای آن بر روی وردپرس که یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا "CMS" در جهان می باشد، می پردازیم.

HTTPS چیست؟

کلمه https به معنی پروتکل امن انتقال ابر متن است که نسخه کد شده Http است دلیل استفاده از این پروتکل ایمن کردن فضای انتقال اطلاعات برای کاربران است، برای مثال وقتی یک کاربر در حال خرید اینترنتی است و به درگاهی بانکی متصل میشود به یک محیط ایمن برای تبادل اطلاعاتش مانند رمز دوم ا با بانک دارد

SSL چیست؟

اس اس ال یک پروتکل امنیتی که Mozilla Developer Network" MDN" آن را برای ایجاد بستر امن تبادل اطلاعات و برای جلوگیری از حملاتی مانند استراق سمع تعریف کرده است ، اما واژه SSL مخفف شده "secure sockets layer"است. تمامی مرورگر نصل جدید از پروتکل TLS استفاده میکنند یکی از ساده ترین راه های که میتوان تشخیص داد یک سایت از HTTPS میکند یا خیر؟ این است که آن وب سایت را در مرورگر خود باز کنید و قفل سبز رنگ و کلمه https را در ابتدای آن مشاهده کنید

گواهی ev برای سایت

چرا از گواهینامه SSL استفاده میکنیم؟

خوشبختانه هر چه استفاده از گواهی SSL برای افزایش رتبه سایت‌ها و راه‌اندازی کسب و کارها بیشتر لازم و حیاتی می‌شود نه تنها هزینه آن کاهش پیدا کرده بلکه امکان استفاده از آن برای بیشتر سایت‌ها به صورت رایگان امکان‌پذیر شده است. در راستای امن تر کردن وب فارسی شرکت دانش بنیان پارس پک نیز اقدام به ارائه گواهی رایگان نموده است. در ادامه روش تهیه هاست، نصب وردپرس، تهیه گواهی رایگان و نصب آن بر روی سایت و همچنین روش‌های خطایابی گواهی توضیح داده خواهد شد. در تمامی مراحل از نام دامنه yoursite.com به عنوان نمونه استفاده شده است که باید نام آن را با دامنه خودتان تعویض نمایید.

1. ایجاد گواهی رایگان SSL پارس پک

با توجه به تصویر زیر پس از ورود به سایت پارس پک از قسمت پنل ssl شما می توانید گواهینامه رایگان خود را سفارش دهید.

گواهی امنیتی رایگان پارس پک

برای ادامه مراحل می‌توانید از لینک راهنمای زیر استفاده نمایید:

آموزش صدور و نصب گواهینامه SSL رایگان پارس پک

2. تنظیم گواهی SSL در وردپرس WordPress

پس از تهیه و نصب گواهینامه SSL از طریق لینک بالا نسخه امن سایت شما با آدرس https://yoursite.com قابل مشاهده خواهد بود. هر چند تا این مرحله بیشتر تنظیمات انجام پذیرفته است ولی این به معنی پایان کار نخواهد بود.

پلاگین امنیتی ssl برای تنظیم وردپرس به صورت HTTPS و کار کردن آن با گواهی SSL نیازمند برخی تغییرات به صورت دستی یا از طریق افزونه محبوب Really Simple SSL می باشیم. این افزونه همه مراحل را به صورت خودکار انجام می‌دهد.

کافی است افزونه را نصب و سپس فعال نمایید. با انجام این کار گواهی SSL با موفقیت در وردپرس شما تنظیم شده و عملیات به پایان رسیده است.

رفع خطاهای رایج SSL/HTTPS

تنها نصب و آماده بودن گواهی SSL دلیلی برای کارکرد بدون نقص آن نیست. امکان دارد همچنان با برخی مشکلات در سایتتان مواجه باشید. در ادامه تلاش می‌شود برخی از خطاهای رایج پس از نصب گواهی ذکر شود:

خطای Mixed Content در لود سایت

امکان دارد پس از نصب گواهی، در لود سایت به صورت HTTPS برخی تصاویر به درستی نمایش داده نشوند یا نمایش آنها همراه با خطایMixed Content باشد. در این حالت معمولا برخی تصاویر یا بخش‌های دیگر در اسکریپت سایت به جای حالت HTTPS به صورت HTTP تعریف شده‌اند. برای رفع این مشکل استفاده از افزونه SSL Insecure Content Fixer پیشنهاد می‌شود.

پس از نصب و فعالسازی این افزونه، تنظیمات به صورت پیش فرض انجام شده و نیازی به تنظیمات دیگر نخواهد بود. برای اطمینان از رفع مشکل می‌توانید پس از لود سایت به صورت HTTPS با کلیدهای CTRL+U نسبت به مشاهده کدهای سایت اقدام و با جستجوی src="/httpاطمینان حاصل نمایید که آدرسی در سایت به این صورت نمایش داده نشده باشد.

پلاگین better search replace

مراحل

 1. آپدیت سایت در دیتابیس
 2. اگر پس از نصب این افزونه نیز مشکل رفع نگردید، احتمالا نیاز خواهید داشت نسبت به آپدیت اطلاعات سایت در دیتابیس آن اقدام نمایید. برای این منظور افزونه Better Search Replace پیشنهاد می‌شود. برای استفاده از این افزونه جهت رفع خطای Mixed Content باید مراحل زیر را مطابق شکل زیر انجام دهید:
 3. نصب و فعالسازی افزونه
 4. تهیه بکاپ از محتویات سایت جهت اطمینان
 5. باز کردن صفحه تنظیمات افزونه از بخش ابزارها، گزینه Better Search Replace در پنل مدیریت وردپرس
 6. وارد کردن نام سایت در بخش Search for به صورت http://yoursite.com
 7. وارد کردن نام سایت در بخش Replace with به صورت https://yoursite.com
 8. انتخاب همه جدول‌ها در بخش Selected tables
 9. انتخاب گزینه Run as dry run برای اطمینان از اینکه خطاها سبب خرابی سایت نشوند
 10. انتخاب گزینه Run Search/Replace

آموزش استفاده از افزونه better search

در صورتیکه همه چیز خوب پیش برود عملیات جستجو و جایگزینی با موفق انجام خواهد شد.

ریدایرکت HTTP به HTTPS

پس از رفع خطای Mixed Content در ادامه برای پیشگیری از بروز برخی مشکلات تمایل خواهید داشت تا سایت شما به صورت کامل به صورت HTTPS ریدایرکت شود. به صورت فنی موتورهای جستجو سایت شما را در ورژن‌های HTTP و HTTPS واقع در دو سایت مستقل در نظر می‌گیرند و بنابراین امکان دارد لینک‌های HTTP در جستجوی سایت در اینترنت به کاربران شما نمایش داده شوند. برای رفع این مشکل نیاز است وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و در منوی تنظیمات، زیرمنوی عمومی، مطابق تصویر زیر آدرس را به صورت HTTPS وارد نمایید:

• نشانی وردپرس URL • نشانی سایت URL

تنظیمات Url وردپرس

ریدایرکت به HTTPS از طریق فایل htaccess هاست

برای این مرحله می‌توانید وارد کنترل پنل هاست خود شده و از بخش File Manager آن داخل پوشه public_html هاست که اسکریپت سایت در آن قرار دارد وارد شوید. سپس فایل htaccess را ویرایش نموده و مقادیر زیر را در آن اضافه نمایید:

[RewriteEngine On RewriteCond %{SERVER_PORT} 80 RewriteRule ^(.*)$ https://www.example.com/$1 [R,L

آموزش ریدایرکت http به https

خطای Too Many Redirects

پس از تنظیم ریدایرکت در فایل htaccess سایت، نباید با خطای دیگری مواجه باشید و گاهی خطای Too Many Redirects در لود وردپرس به صورت HTTPS مشاهده می‌شود برای رفع این خطا می‌توانید از بخش File Manager داخل پوشه public_html هاست که اسکریپت سایت در آن قرار دارد دستورات زیر را در در فایل wp-config.php وردپرس اضافه نمایید:

در مقاله فوق بخش‌ها و حالت‌های مختلف نصب گواهی SSL در وردپرس توضیح داده شده است که امکان دارد با توجه به حجم و تنوع آن سبب ایجاد نگرانی در شما شود ولی اهمیت بالای فعالسازی گواهی SSL به ویژه برای سایت‌های وردپرس فارسی به میزانی است که ارزش صرف وقت و توجه ویژه را دارا است.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  سرور بورس

  سرور بورس یکی از گزینه های است که می تواند کاربردهای گسترده ای را در انجام معاملات بورس از خود نشان دهد. این سرورها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانن...

  سرور اختصاصی چیست؟

  سرور اختصاصی یک سرویس بسیار کار بردی برای وب سایت های بزرگ و توسعه دهندگان میباشد؛ در این مطلب با زبان بسیار ساده، درباره سرور اختصاصی صحبت می کنیم و ...

  رفع مشکل امنیتی پروتکل smb

  مایکروسافت یک بسته امنیتی بسیار مهم را برای پروتکل SMBv3 منتشر کرده است؛ اخیرا یک مشکل امنیتی بسیار خطرناک در این پروتکل مشاهده شده است که به مهاجمان ...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.