نصب ssl در سی پنل

نصب گواهی SSL در کنترل پنل Cpanel

پیش از نصب گواهی SSL باید گفت،این گواهی یک فناوری امنیتی در بستر وب می باشد که به واسطه آن اطلاعات بین سرور و کاربر به صورت کدگزاری شده مبادله خواهد شد. این اتصالات امن با استفاده از گواهینامه SSL که مخفف " Secure Sockets Layer " است ایجاد می شوند و بدین ترتیب سایت های دارای گواهی ssl در مرورگر کاربر همراه با قفل سبزرنگ و از روی پروتکل https به جای پروتکل http نمایش داده خواهد شد. گواهی های SSL ارائه شده توسط پارس پک شامل 4 نوع به شرح ذیل می باشند:

گواهی SSL رایگان (Free SSL)

این گواهی محدود به اعتبار سنجی دامنه می باشد و برای یک دوره سه ماهه بصورت رایگان و بدون نیاز به تکمیل اطلاعات صادر می گردد و پس از 3 ماه مجدد نیاز به صدور و نصب خواهد داشت. در حال حاضر شرکت " lets encrypt " بهترین شرکت ارائه دهنده این نوع گواهینامه می باشد.

 گواهی SSL استاندارد (DV SSL)

گواهینامه استاندارد " Domain Validation " نیز محدود به اعتبار سنجی دامنه بوده و برای یک دوره یک ساله عرضه می گردد. " DV SSL " عموما در زمان بسیار کوتاهی صادر شده و اکنوان نیز با 20 درصد تخفیف ویژه ارائه داده می شود. این نوع گواهینامه به صورت " wildcard " نیز صادر می گردد که بدین ترتیب علاوه بر دامنه اصلی، تمامی زیردامنه های دامنه مربوطه هم به صورت کدگذاری شده در بستر وب نمایش داده خواهد شد و قیمت بالاتری نسبت به حالت معمولی خواهد داشت.

گواهی SSL سازمانی (OV SSL)

گواهینامه سازمانی " Organization Validation " علاوه بر دامنه مورد نظر، شرکت مالک دامنه را نیز مورد اعتبار سنجی قرار می دهد و از اعتبار بالاتری برخوردار می باشد. بازدیدکنندگان وبسایتی که از" OV SSL " استفاده می کنند در قسمت جزئیات گواهینامه نام شرکت مربوطه را مشاهده خواهند کرد. صدور این گواهینامه مستلزم ارسال و تائید مدارک شرکتی می باشد و عموما تائید مدارک و صدور آن حدودا 10 روز زمان خواهد برد. این نوع گواهینامه نیز به صورت " wildcard " هم صادر می شود و قیمت بالاتری نسبت به حالت معمولی آن خواهد داشت.

 گواهی SSL پیشرفته (EV SSL)

گواهینامه پیشرفته " Extended Validation " معتبر ترین نوع گواهی امنیتی ssl می باشد که علاوه بر اعتبار سنجی دامنه و شرکت متقاضی، اعتمادی دوچندان را برای کاربران بوجود می آورد. بازدیدکنندگان وبسایتی که از " EV SSL " استفاده می کنند در نوار آدرس، نام کامل شرکت مربوطه را در کنار قفل سبز رنگ مشاهده خواهند کرد.

با تلاش های پارس پک، امروز دامنه های ir و شرکت های ایرانی نیز می توانند از این نوع گواهی معتبر استفاده نمایند. لذا به سازمان های بزرگ و فروشگاه های معتبر اینترنتی توصیه می گردد به منظور تامین امنیت و اعتبار خدمات خود از این نوع گواهی استفاده نمایند. صدور این گواهینامه مستلزم ارسال و تائید مدارک شرکتی می باشد و عموما تائید مدارک و صدور آن حدودا 10 روز زمان خواهد برد.

اموزش تولید کد CSR

در مقاله پیش رو قصد داریم نحوه نصب گواهینامه ssl ( اس اس ال ) در کنترل پنل محبوب سی پنل (Cpanel ) را آموزش دهیم.پیش نیاز صدور گواهی ssl تولید کد CSR می باشد که این کد حاوی اطلاعاتی شامل نام دامنه مورد نظر جهت صدورSSL

، نام کشور، ایالت یا استان، شهر، شرکت، زیرمجموعه، دپارتمان، ایمیل درخواست دهنده و سایز کلید رمز نگاری است. سایز کلید در عموم موارد 2048 بیتی انتخاب می شود. همزمان با ساخت کد CSR یک رشته کد دیگر با عنوانPrivate Key (پرایوت کی) تولید می شود که بهتر است در محلی خارج از کنترل پنل نیز حفظ و نگهداری گردد.

تولید کد CSR

1.ابتدا به اکانت سی پنل (Cpanel) خود وارد شوید، سپس در بخش " Security " گزینه " SSL/TLS Manager " را انتخاب نمایید.

نصب گواهی ssl در cpanel

2. در پایین بخش " Private Keys " بر روی لینک " Generate, view, upload, or delete your private keys " کلیک نمایید.

دریافت private key

3. در پنجره جدید در قسمت " Generate a New Private Key " سایز کلید را بر روی 2048 قرار داده و اقدام به Generate نمایید.

ایجاد private key  جدید

4. در صفحه بعد متن " Private Key " به شما نمایش داده می شود. ( پیشنهاد می گردد این متن را در محلی خارج از سیستم نگهداری نمایید. ) حال بر روی کلید " Return to SSL Manager " کلیک کنید.

دریافت کد pv key در سی پنل

5. در این مرحله ، در پایین بخش " Certificate Signing Requests-CSR " بر روی لینک " Generate, view, or delete SSL certificate signing requests " کلیک نمایید.

کد csr چیست؟

6. سپس فرم نمایش داده شده را به ترتیب زیر تکمیل کنید:

 • در قسمت " Key " کلید تولید شده در مرحله قبل را انتخاب نمایید.
 • در قسمت " domains " نام دامنه مورد نظر را وارد کنید.
 • در بخش های " City " ، " State " و " Country " به ترتیب شهر، استان و کشور را درج نمایید.
 • کادر های " Company " و " Company Devision " نیز نام شرکت و نام دپارتمان مربوطه می باشد. در صورتی که گواهی برای شرکت تهیه نمی شود می توانید آنها را با نام دامنه خود تکمیل کنید.
 • در قسمت " Email " نیز ایمیل خود را وارد نمایید.

مراحل دریافت CSR

 • سپس بخش های " Passphrase " و " Description " را بصورت خالی باقی گذاشته و بر روی دکمه Generate کلیک نمایید.

TLS 

7. در صفحه بعد کد CSR به شما نمایش داده می شود.

حال با در دست داشتن کد CSR می توانید به صفحه خرید گواهینامه SSL پارس پک مراجعه کرده و از گواهی متناسب با نیاز خود استفاده نمایید. شایان ذکر است، در صورت سفارش گواهینامه ssl از شرکت پارس پک، پس از نهایی شدن سفارش، در پنل ssl خود می توانید گزینه " تکمیل اطلاعات " را کلیک کرده و با انتخاب دکمه " creat CSR " به صورت خودکار کدCSR را ایجاد نمایید و بدین ترتیب نیازی به اجرای مراحل بالا نخواهد بود.

نصب گواهیSSL 

1. ابتدا به اکانت سی پنل (Cpanel) خود وارد شوید، سپس در بخش " Security " گزینه " SSL/TLS Manager " را انتخاب نمایید.

SSL/TLS Manager

2. در پایین بخش " Install and the Manage SSL for your website-HTTPS " بر روی لینک " Manage SSL Sites " کلیک نمایید.

مدیریت ssl

3. حال متن گواهی SSL را که به کمک نرم افزار هایی مانند notepad نیز قابل مشاهده می باشد، در پنجره " Certificate: CRT " قرار داده و بر روی دکمه " Autofill by Certificate " کلیک نمایید.

نصب گواهی ssl در سی پنل

4. متن فایل Bundle را در پنجره با عنوان " Certificate Authority Bundle-CABUNDLE " قرار دهید. اگر تمایل دارید گواهی برای سرویس های mail از قبیل Exim و یا Dovecot استفاده شود تیک گزینه " Enable SNI for Mail Services " را بزنید و پس از آن بر روی دکمه " Install Certificate " کلیک نمایید.

آموزش نصب گواهی اس اس ال در CPANEL

با نمایش پیغامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، گواهی با موفقیت نصب شده است و پس از دقایقی قابل مشاهده خواهد بود.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.