آندرلاین و خط فاصله

آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت می تواند تاثیراتی برای سایت شما در بر داشته باشد و به همین منظور بهتر است که قبل از آن که آدرس سایت تان را مشخص کنید درباره ی تاثیرات آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت بیشتر بدانید. حال این سوال به وجود می آید که داشتن آندرلاین و یا خط فاصله در آدرس سایت مزیتی برای شما دارد؟! و آیا آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت هر دو یک نتیجه را برای شما خواهند داشت؟!در ادامه به این موضوع می پردازیم.

آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت

در سئو و همچنین رتبه بندی سایت ها در گوگل موارد کوچک و بزرگ زیادی با یکدیگر جمع شده اند که در رتبه بندی تاثیر گذار می باشند و اصلی ترین آن محتوا و بعد از آن طراحی سایت شما می باشد. شما می توانید از خط تیره و آندرلاین در آدرس سایت استفاده کنید که این کار ممکن است مزایایی برای شما داشته باشد. اما آیا آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت از نظر سئو نیز مناسب است؟! در ادامه ی متن به بررسی مواردی که برای رتبه بندی گوگل و البته کاربران و مشتریان شما مهم و حائز اهمیت است می پردازیم؛

زیرا در نظر گرفتن تمام موارد از هر جهت به شما کمک می کند تا در این کار موفق شوید و بدانید که آیا می توان از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت استفاده نمود یا خیر . باید بدانید که گوگل یک راهنما مختص به سئو ندارد و به طور حتم اگر برای این موضوع منبعی وجود داشت که بتوان طبق راهنمای آن عمل نمود کار برای افراد بسیار آسان تر پیش می رفت.

این در صورتی است که برای اجرای فنی و قوانین سئو که ممکن است رعایت نکردن آن ها برای شما عواقبی داشته باشد منابعی در اختیار شما قرار داده شده است. به این ترتیب می توانید ببینید که استفاده از چه نشانه هایی در آدرس سایت مناسب نخواهد بود و درباره ی آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت نیز اطلاعاتی بدست بیاورید . مت کاتس رئیس سابق تیم webspam گوگل یکی از بهترین منابع در این زمینه می باشد. استفاده از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت دو نتیجه ی متفاوت برای شما در بر خواهد داشت.

ادرس سایت

چرا استفاده از آندرلاین در آدرس سایت توصیه نمی شود؟

از خط تیره به دو صورت - و _ استفاده می شود که کاربرد های مختلفی دارد. به طور مثال از _ برای تمایز و جدا کردن کلمات استفاده می شود اما باید بدانید که این تمایز تنها برای انسان ها قابل درک می باشد و کامپیوتر آن ها را درک نمی کند و تمام کلماتی که به وسیله ی _ جدا شده اند را پشت سر هم می بیند. همان طور که اشاره شد استفاده از آندرلاین در آدرس سایت باعث می شود تا گوگل تنها متوجه شود که موضوع صفحه در چه زمینه ای می باشد. اما در مورد خط فاصله این موضوعی متفاوت است. تاثیر آندرلاین در آدرس سایت مثبت نخواهد بود. این یعنی آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت دو نتیجه ی متفاوت برای شما دارد.

محدودیت انتخاب ادرس سایت

تاثیر خط فاصله در آدرس سایت

باید تفسیر و تشخیص آدرس سایت برای گوگل ساده باشد تا بتوانید در رتبه بندی گوگل نتیجه ی بهتری کسب نمایید. هرچه استفاده از علائم مانند آندرلاین در آدرس سایت کم تر باشد رتبه بندی شما نیز در گوگل بهتر خواهد بود زیرا جستجوی آن آسان تر می باشد؛ اما به طور کلی استفاده از خط فاصله در آدرس سایت می تواند مناسب بوده و تاثیر بهتری داشته باشد زیرا گوگل قادر به تشخیص آن است. این بدان معناست که اگر از خط فاصله استفاده کنید در طیف بزرگی از جستجو سایت شما، می تواند نمایش داده شود. در واقع در صورتی که از خط فاصله در آدرس سایت استفاده کنید شانس بیشتری برای نمایش در نتایج جستجو خواهید داشت. باید بدانید که استفاده از خط فاصله باعث می شود تا جستجو برای کاربران آسان تر شود و اشتباهی صورت نگیرد.

تاثیر خط فاصله در آدرس سایت

عواقب استفاده از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت

برخی از افراد نمی دانند که استفاده از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت ممکن است چه عواقبی داشته باشد و هنگامی که مطلع می شوند می خواهند که آن را تغییر دهند. باید این را بدانید که آدرس سایت یک عامل برای رتبه بندی نیست و تنها برای خواندن و برای فهرست بندی مطالب مورد استفاده واقع می شود. بنابراین اگر از قبل از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت تان استفاده کرده اید و نتیجه ای که می خواهید را دریافت می کنید نیازی نیست که آن را تغییر دهید. در واقع تغییر آدرس سایت تان و تبدیل آندرلاین به خط فاصله ممکن است به طور کوتاه مدت باعث شود رتبه ی شما در جستجوی گوگل پایین بیاید زیرا باید آدرس سایت جدید شما مجددا در گوگل ثبت شود.

نرسیدن به نتیجه ی دلخواه با آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت

در برخی موارد نتیجه ای که مطلوب است از سایت مشاهده نمی شود. در این صورت اگر از آندرلاین در آدرس سایت استفاده کرده اید می توانید از روش های زیادی که در این مورد وجود دارد برای تغییر مسیر انتقال به ساختار آدرس سایت با استفاده از خط فاصله استفاده نمایید. در واقع با تغییر ساختار آدرس سایت و استفاده از خط فاصله به جای آندرلاین و تنظیم یک راهنما مشتری و بازدید کنندگان سایت تان را به آدرس سایت جدیدتان منتقل کنید. شاید این موضوع باعث شود که برای مدت کمی رتبه ی شما کاهش پیدا کند اما این می تواند موقتی باشد.

نرسید به نتیجه دلخواه

در دسترس نبودن و رقابت

یک دلیل برای استفاده از خط تیره در آدرس سایت برای برخی از افراد این است که سایت آن ها در دسترس نباشد. در واقع این کار برای آن ها مزیت هایی دارد که از جمله آن ها می توان به عدم پرداخت هزینه های زیاد برای سایت اشاره کرد اما در واقع مهم ترین موضوع در این زمینه رقابت است. در واقع اگر بخواهید درباره ی یک موضوع وب سایت بسازید و آدرس سایتی که مرتبط به محتوای شما می باشد و مدنظرتان است از قبل توسط یک سایت دیگر گرفته شده باشد می توانید از خط فاصله استفاده کنید

اما سوالی که در این جا پیش می آید این است که چگونه می توانید آن را انتقال داده و چگونه می توانید آن را تبلیغ نمایید. در این جا سه مشکل ایجاد می شود. اولین مشکل این است که ممکن است افراد فراموش کنند که خط فاصله را بگذارند. دومین مشکل این است که از نظر بیان کردن کمی غیر حرفه ای به نظر می رسد و سومین مشکل این است که ممکن است به جای خط فاصله از واژه ی آن در آدرس سایت استفاده نمایند. در واقع امکان بروز خطا در این مورد بسیار بالا می رود. در واقع این موضوع می تواند نقض علامت تجاری تلقی شود.

آدرس سایت مناسب و ساده

در واقع شما در یک گام بالاتر باید به این موضوع فکر کنید که آیا آدرس سایت شما به گونه ای ست که اگر شخصی تنها یک بار آن را بشنود بتواند آن را به یاد بیاورد تا آن را در گوگل جستجو کند؟! در واقع این موضوع مهم ترین چیزی است که باید به آن فکر کنید. به طور مثال فکر کنید که آدرس سایت شما در شبکه رادیویی گفته می شود. این آدرس باید به گونه ای باشد که افراد بتوانند بدون اشتباهی آن را به خاطر بیاورند. در واقع استفاده از آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت می تواند افراد را گمراه کند.

هر چه نشانه ها و علامت ها در آدرس سایت بیشتر به کار رفته باشد ممکن است نتیجه نیز بدتر باشد؛ اما نمی توان به طور کلی گفت که استفاده از خط فاصله در آدرس سایت نتیجه ی بدی می دهد. در واقع در برخی از موارد برای این که وضوح بیشتر شود و کلمات اشتباه خوانده نشوند بهتر است که از خط فاصله استفاده کنید تا از کج فهمی جلوگیری شود.

انتخاب آدرس سایت

معنادار بودن آدرس سایت

برای آدرس سایت باید سعی کنید که کاملا واضح و خوانا باشد تا به این صورت برای افراد قابل درک باشد. در برخی موارد از کدهای در ظاهر بی معنی استفاده شده است که باعث می شود افراد به آن جلب نشوند در برخی موارد دیگر در آدرس سایت ها چیزی بیان نشده که مربوط به محتوای سایت باشد. بهترین و مناسب ترین آدرس سایت با داشتن کلمات معنا دار و البته مربوط به سایت است که استفاده از آن برای افراد بسیار اطمینان بخش تر می باشد؛ بنابراین باید به این نکات نیز در ایجاد سایت دقت کنید و آندرلاین و خط فاصله در آدرس سایت را به درستی استفاده کنید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  سرور بورس

  سرور بورس یکی از گزینه های است که می تواند کاربردهای گسترده ای را در انجام معاملات بورس از خود نشان دهد. این سرورها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانن...

  سرور اختصاصی چیست؟

  سرور اختصاصی یک سرویس بسیار کار بردی برای وب سایت های بزرگ و توسعه دهندگان میباشد؛ در این مطلب با زبان بسیار ساده، درباره سرور اختصاصی صحبت می کنیم و ...

  رفع مشکل امنیتی پروتکل smb

  مایکروسافت یک بسته امنیتی بسیار مهم را برای پروتکل SMBv3 منتشر کرده است؛ اخیرا یک مشکل امنیتی بسیار خطرناک در این پروتکل مشاهده شده است که به مهاجمان ...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.