میزان پهنای باند برای یوتیوب

پهنای باند برای یوتیوب

یوتیوب برای 1 میلیارد نمایش صفحه در روز به چه رقمی از پهنای باند نیاز دارد؟ Credit Suisse می گوید 470 میلیون دلار در سال و RampRate می گوید 174 میلیون و اما خود گوگل می گوید : " کمتر از آن چیزی که شما فکر می کنید". Wired.com ادعا می کند هزینه پهنای باند برای یوتیوب "صفر" است البته بر اساس تحقیقات و بررسی هایی که داشته است. جان کلام آنکه یوتیوب هزینه نمایش ویدئو را از طریق بکارگیری کاربران (peering relationship) بعنوان شبکه گوگل استفاده می نماید.

هزینه ی پهنای باند برای یوتیوب 

آیا می توان گفت که گوگل برای نمایش و سرو یک ویدئو هزینه ای را پرداخت نمی کند؟ دان ریبورن از شرکت تجارت ویدئو آنلاین می گوید که هزینه انتقال (Transit) برای گوگل عددی نزدیک به صفر می باشد!

ریبورن می گوید که هزینه انتقال عددی متفاوت از هزینه پهنای باند است و Wired باید از این مسئله آگاه باشد، وی همچنین می افزاید گوگل می تواند با قراردادهای بزرگ با ISP های غول پیکر همه این هزینه ها را به صفر برساند.

peering اجازه می دهد تا دو تغدیه کننده حجم بالایی از ترافیک را با ارتباط مستقیم با هم منتقل کنند و در هزینه ها صرفه جویی کنند. peering در محدوده استفاده کاربران اغلب رایگان محسوب می شود و خارج از خالت عادی نیست.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.