ثبت نام .: | :. ورود
ثبت دامنه
سرور رایگان
هاست رایگان
021-41807
پارس پک ، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران
ParsPack
پــــارس پــــک با اتکا به فناوری پیشرفته خود، اولین ارائه دهنده خدمات رایانش ابری در ایران می باشد؛ شما می توانید ضمن استفاده از سرور های اختصاصی و ســـرور های مجازی، از اولـین کاربـران ایـرانی خدمات ابری باشید و از مشاوره رایـگان برای دریافت بهترین خدمات استفاده کنید. با ما تماس بگیرید: 41807-021 و 22118705

پنل ابری


پنل ابری یک جعبه ابزار کامل برای مدیریت سرور است. شما بسادگی می توانید در هر زمان سخت افزار سرور خود را به چند برابر ارتقا داده و تنها برای سخت افزاری که استفاده می کنید، هزینه نمایید. برای آشنایی بیشتر با پنل ابری می توانید بصورت کاملا رایگان یک سرور ابری برای خود بسازید و امکانات موجود در پنل ابری را بررسی نمائید. به یاد داشته باشید که هر روز امکانات جدیدی به پنل ابری پارس پک اضافه می گردد.
 

cloud-3

منابع سرویس
رم (RAM) = میزان حافظه رم برای هر سرویس انتخابی میزانی ثابت می باشد. این مقدار در طول مدت استفاده نیز توسط خود کاربر قابل تغییر خواهد بود.
هارد (HDD) = عبارت است از کل فضای ارائه شده که مستقلا به هر سرور اختصاص می یابد. ارتقای میزان هارد پس از ثبت سفارش با اخذ هزینه جداگانه همراه می باشد. 
پردازشگر (CPU) = بصورت پیش فرض هر سرویس از یک هسته پردازشگر اصلی استفاده می کند و در صورت نیاز کاربر می تواند تا 4 هسته را به سرویس خود بیافزاید.
پهنای باند (BW) = شامل مجموع میزان اطلاعات ورودی و خروجی به سرویس می باشد.
درگیری با هارد (IO) = شامل میزان نوشتن و خواندن اطلاعات بر روی هارد دیسک سرور می باشد که با واحد (GB) گیگابایت نشان داده می شود. از آنجایی که میزان درگیری با هارد، نقش مهمی در سرعت سرویس ایفا می کند لذا مقدار IO مصرف شده به دقت مانیتور می شود.

 هزینه سرویس

در ابر سرور صدور فاکتور به عهده کاربر می باشد، لذا سرویس گیرنده موظف است برای استفاده از خدمات ابر سرور موازنه حساب اعتبار خود نزد پارس پک را بصورت مثبت حفظ نماید. بدیهی است با اتمام اعتبار کاربر، سرویس ها بصورت خودکار از دایره سرویس دهی خارج می شوند. با توجه به این مهم که امکان بازگشت وجه در این سیستم وجود نخواهد داشت، لازم است هر کاربر دقت نظر کامل در سفارش سرویس بعمل آورد.

هزینه هر سرویس شامل دو قسمت ثابت و متغییر می باشد:


- هزینه ثابت شامل میزان رم، هارد و تعداد CPU انتخابی است که کاربر در ابتدا و به هنگام ساختن سرویس انتخاب می نماید. این هزینه بصورت روزانه محاسبه و در پایان هر روز از اعتبار کاربر کسر می گردد. هزینه ثابت بنا به تمایل کاربر به ارتقای سرویس، قابل تغییر می باشد.
- با توجه به اینکه میزان استفاده از پهنای باند (BW) بنا به نیاز کاربر متغییر می باشد، هزینه مربوط به آن بصورت متغییر در نظر گرفته شده است. متناسب با ram انتخابی هر سرویس دارای محدوده رایگانی برای استفاده از BW می باشد. با افزایش استفاده، هزینه مربوطه محاسبه و بصورت روزانه از حساب اعتبار کاربر کاسته می شود. نرخ تعرفه استفاده از  BW اضافی با افزایش میزان Ram انتخاب شده، کاهش می یابد.
- کاربر می تواند، برای هر سرویس با تعیین سقف بودجه روزانه استفاده از BW اضافی را کنترل نماید.

 حذف سرویس

- حذف سرویس به عهده کاربر می باشد و تا زمانی که سرویس از پنل کاربری حذف نشده است، (فارغ از روشن یا خاموش بودن آن) هزینه سرویس از اعتبار وی کسر می شود.
- با اتمام اعتبار حساب کاربری، سرویس مورد استفاده بصورت خودکار خاموش و دسترسی به آن مسدود می گردد. سرویس گیرنده در صورت تمایل به تمدید سرویس، مهلت دارد تا نهایتا ظرف 5 روز نسبت به شارژ مجدد حساب خود و فعال سازی سرویس مسدود شده اقدام نماید، عدم شارژ مجدد حساب کاربری پس از 5 روز، به معنای عدم تمایل به تمدید سرویس مورد استفاده بوده و در نهایت منجر به حذف آن در پایان روز پنجم خواهد شد.

 بودجه روزانه

بودجه روزانه به کاربر این امکان را می دهد تا میزان هزینه متغییر هر سرویس را کنترل نماید و  برای هر سرور میزانی از بودجه روزانه را تعریف نماید. در آن صورت سرویس تنها اجازه می یابد تا به میزان بودجه روزانه تعیین شده از منابع بیشتر استفاده نماید. بدیهی است در صورت عبور از محدوده تعریف شده، سرویس خاموش میگردد و سرویس با شروع روز بعد، مجدد راه اندازی می شود.
* میزان بودجه روزانه بصورت پیش فرض نا محدود در نظر گرفته شده است.

 ساختن سرویس جدید و ارتقای سخت افزار

- هر سرویس متناسب با منابع ارائه شده دارای هزینه ای روزانه می باشد و هزینه مربوطه بصورت روزانه کسر می گردد.
- در زمان راه اندازی هر سرویس جدید، هزینه ثابت آن به اندازه 10 روز از حساب کاربری کسر می گردد و پس از طی این مدت، هزینه ثابت بصورت روزانه محاسبه می گردد، لازم به ذکر است که هزینه متغییر در تمام مدت استفاده، بصورت روزانه ثبت می شود.
- در زمان ارتقای سرویس نیز همانند زمان راه اندازی، هزینه ثابت مربوط به 10 روز بصورت پیش پرداخت کسر می گردد.
- کاهش سخت افزار با گذشت زمان 10 روز از تاریخ راه اندازی سرور یا ارتقای سخت افزار امکان پذیر خواهد بود.
- ادامه سرویس دهی نیاز به انجام تنظیمات اضافه نخواهد داشت و تنها منوط به داشتن اعتبار در حساب کاربری خواهد بود.

 لزوم دقت در انتخاب سرویس

- انتخاب صحیح و متناسب نیازمند شناخت دقیق از میزان نیاز خود به منابع سرور دارد. لذا بسیار اهمیت دارد که مدیر سرویس با بررسی توان مورد نیاز سعی در هر چه متناسب بودن انتخاب خود داشته باشد.
- در صورتی که میزان مصرف IO سرور شما در اثر کمبود رم بالاتر از حد مجاز باشد، لازم است با ارتقای پلن، نیاز خود به منابع بیشتر را تایید نمائید.
- با افزایش میزان Ram سرور مورد استفاده، میزان مجاز و رایگان استفاده از پهنای باند افزایش می یابد و در عین حال نرخ تعرفه روزانه محاسبه پهنای باند مصرفی کاهش می یابد.
- راه اندازی سرور جدید و همچنین ارتقای سخت افزاری توسط سرویس گیرنده صورت می پذیرد و پس از اجرای خودکار،  امکان لغو این عملیات و بازگشت اعتبار میسر نخواهد بود.

 لزوم توجه به بهینه سازی سرور 

در خیلی از مواقع بدلیل ویروسی شدن یک سرور و یا نصب یک برنامه غیر ضروری و یا عدم بهینه سازی استفاده سایت ها از دیتابیس میزان مصرف بشکل غیر طبیعی بالا می باشد، عموما این قبیل مسائل منجر به افزایش بسیار غیر طبیعی میزان درگیری با هارد می شود و بدنبال افزایش مصرف IO مطابق با پلن سرور، افزایش در هزینه های آن را شاهد خواهیم بود. بنابراین مدیر سرور می بایست توجه کافی نسبت به بهینه سازی استفاده از منابع داشته باشد.

 نصب مجدد سیستم عامل

Rebuild یک سرور به معنای نصب مجدد سیستم عامل خواهد بود. طی این پروسه کلیه اطلاعات و تغییرات اضافه شده در سرور حذف و تماما به روز اول راه اندازی سرور باز می گردد. کاربر هنگام استفاده از کلید Rebuild می بایست با دقت عمل هر چه بیشتر عمل کند چرا که بعد از عمل rebuild بازگردانی اطلاعات به هیچ وجه امکان پذیر نبوده و هر کاربر خود مسئول این عمل خواهد بود. دقت نمائید که هر سرور در روز تنها اجازه یک بار استفاده از امکان rebuild را دارا خواهد بود.

 خدمات پشتیبانی

با توجه به اهمیت کیفیت خدمات پشتیبانی و همچنین حجم بالای موارد فنی، کلیه خدمات پشتیبانی پارس پک از طریق سیستم تیکتینگ قابل ارائه می باشد و لذا توجه به موارد ذیل می تواند موجب تسریع در امر پاسخگویی و جلوگیری از اتلاف وقت نماید:
- برای استفاده صحیح از سیستم پاسخگویی آنلاین ( تیکتینگ )، بهترین راه ورود به بخش کاربری خود در سایت پارس پک می باشد.
- یک موضوع تنها می بایست در یک تیکت بررسی شود و نباید برای یک موضوع و در پاسخ آن اقدام به باز نمودن تیکت های جدید نمائید. لذا چنانچه از ایمیل شخصی خود اقدام به باز نمودن تیکت می نمائید، از گزینه reply در همان ایمیل استفاده نمائید و چنانچه وارد سایت می شوید، تیکت قبلی را باز نموده و در ادامه آن پاسخ دهید.
- از طرح دو یا چند موضوع در یک تیکت خودداری فرمائید.
- تنها برای موضوعات جدید تیکت جدید باز نمائید و از طرح یک موضوع در چند تیکت و یا ارسال تکراری یک تیکت خودداری فرمائید.
- جهت تسریع در انتقال مطلب، متناسب با موضوع تیکت، از عنوان مناسب استفاده نمائید.
- قبل از باز نمودن تیکت، از هماهنگی بخش مربوطه با موضوع تیکت خود، اطمینان حاصل فرمائید.
- بسیار مهم است که در هنگام استفاده از سیستم تیکتینگ از حروف فارسی استفاده نمائید. چنانچه اسکریپت ایمیل دهی شما با مشکلی در این رابطه روبرو می باشد، لطفا پس از ورود به صفحه کاربری خود در سایت پارس پک این مهم را انجام دهید.

 مدیریت نرم افزاری سرور

کلیه سرورهای ارائه شده توسط پارس پک بصورت مدیریت نشده محسوب می شوند مگر در مواردی که کاربر از سرویس های مدیریت شده این شرکت استفاده می نماید.
مدیریت نرم افزاری سرویس شامل بررسی و سرکشی مسائل کلی سرور اعم از وب سرور، DNS سرور، میل سرور و سایر نرم افزارهای کلی سرور می باشد. لازم به ذکر است که مسائل احتمالی مربوط به CMS و سایر اسکریپت های مورد استفاده کاملا خارج از محدوده پشتیبانی محسوب می شود.

 آموزش

در حال حاضر خدمات پارس پک در راستای ارتقای سطح علمی کاربران سرور های اینترنتی، محدود به ارائه مجموعه مقالات سودمند در حوزه مدیریت سرور و همچنین پرداختن به اهم اخبار دنیای فناوری اطلاعات می باشد. برای دنبال کردن این مطالب می توانید با مراجعه به آدرس زیر از این خدمات بهره مند شوید:

http://ParsPack.com/news

 

برخی از مقالات ارزشمند آموزشی:
 کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.