سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران در موقعیت داخل ایران می باشند و امکان نصب سیستم عامل لینوکس با توزیع های CentOs,Debian,Ubuntu و سیستم عامل ویندوز در نسخه های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ بر روی آنها وجود دارد. که نوع OS با توجه به نیاز کاربر انتخاب می شود. با انتخاب هرکدام از این سیستم عامل ها کاربر می بایست در صورت نیاز کنترل پنلی متناسب با آن انتخاب نماید که کنترل پنل های رایج برای سرور لینوکسی سی پنل و دایرکت ادمین و برای سرور ویندوزی کنترل پنل پلسک می باشد. در نهایت پارس پک با بهره گیری از تجهیزات و سخت افزار های مناسب شرایط بهینه ای را جهت استفاده از این سرویس برای کاربران فراهم کرده است.

سرور مجازی ایران چیست

سرور مجازی ایران جز سرورهای اشتراکی و در موقعیت ایران قابل ارائه می باشد. این نوع سرورها که بر روی یک سرور اصلی ایجاد شده اند دارای سی پی یو اشتراکی و رم اختصاصی هستند که هر کدام از این سرورها به صورت مستقل از هم کار میکنند و هر کاربر می تواند با توجه به میزان منابع مورد نیاز خود سروری را تهیه و سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نیاز خود را بر روی آن نصب نمایید.

کاربرد

از کاربردهای سرور مجازی ایران می توان به راه اندازی وب سرور جهت استفاده از سایت های پر بازدید با ترافیک بالا،فضای ذخیره سازی بالا جهت نگهداری اطلاعات، ارسال ایمیل بدون محدودیت در تعداد، استفاده از حجم دیتابیس بدون محدودیت،ارتقای عملکرد وب سایت و راه اندازی اپلیکیشن می توان نام برد.

مزایا

 

از مزایای سرور مجازی ایران می توان به اختصاصی بودن رم و فضای ذخیره سازی این نوع سرورها اشاره کرد، در کنار آن می توان به مدیریت از راه دور، امکان ارتقای منابع در کوتاه ترین زمان ممکن، امکان میزبانی وب سایت بدون محدودیت، داشتن آی پی اختصاصی و هزینه کمتر نسبت به سروراختصاصی نام برد.

دسترسی ها

از دسترسی های موجود در سرورهای مجازی ایران می توان به خاموش و روشن کردن سرور با دسترسی کنترل پنل، نصب نرم افزارهای دلخواه، نصب نسخه های متفاوت از یک سیستم عامل، دسترسی ریموت برای سرورهای ویندوزی و دسترسی ssh برای سرورهای لینوکسی، دسترسی از طریق vnc و دسترسی جهت انتقال اطلاعات به ماشین مجازی دیگر را نام برد. همچنین در این سرورها دسترسی به تمامی پورت ها امکان پذیر است.

سرورمجازی لینوکس ایران

سرور مجازی لینوکس ایران در حقیقت سروری در موقعیت ایران می باشد که نوعی از سرورهای اشتراکی است یعنی منابع آن به صورت اشتراکی در اختیار کاربر قرار میگیرد و با سیستم عامل لینوکس ارائه می شود، و می توان این سرور را با توزیع های مختلف لینوکس همچون CentOs,Debian,Ubuntu راه اندازی کرد و امکان نصب این توزیع های لینوکس با نسخه های متفاوت وجود دارد. همچنین کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین از محبوبیت بسیاری بین کاربران لینوکس برخوردار هستند که بر روی سرور مجازی لینوکس قابل ارائه هستند. البته باید توجه داشت به دلیل تحریم های موجود فقط امکان ارائه دایرکت ادمین در ایران وجود دارد.

سرور مجازی ویندوز ایران


سرور مجازی ویندوز ایران که با سیستم عامل ویندوز در نسخه های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ قابل ارائه است برای افرادی که کاربرانی در موقعیت ایران دارند بهتر است از این نوع سرور استفاده کنند چرا که موقعیت این سرورها داخل ایران می باشد و مانند دیگر سرورهای مجازی از منابع اشتراکی استفاده میکنند و از کنترل پنل های نظیر وب سایت پنل و پلسک می توان بر روی آن استفاده کرد.

جمع بندی:

در این مطلب پارس پک به بررسی جنبه های مختلف سرور مجازی ایران به همراه مزایای موجود جهت دسترسی به سرور و سیستم عامل های قابل نصب به همراه کنترل پنل های مورد استفاده بر روی سرور مجازی پرداخته است.

سیستم عامل لینوکس و سیستم عامل ویندوز و در کنار این دو می توان از نسخه دسکتاپ ویندوز هم استفاده کرد.

برای سیستم عامل لینوکس دایرکت ادمین و وب مین و برای سیتم عامل ویندوز پلسک و وب سایت پنل می باشد.

در سرورهای لینوکس از طریق دسترسی sshو برای سرورهای ویندوزی از طریق ریموت دسکتاپ می باشد البته برای دسترسی آسانتر می توان از طریقvnc هم به کنسول سرور وصل شد.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.