ابر هیبرید ( ابر ترکیبی)

ابر هیبرید ( ابر ترکیبی)

Hybrid cloud یا همان ابر هیبرید درواقع یک ترکیبی از زیرساخت private cloud با public cloud به صورت یکپارجه می باشد که بدین ترتیب می توان از مزایای هردو هم ابر خصوصی و هم ابر عمومی استفاده نمود. در هیبرید کلاد (ابر ترکیبی) به دلیل اینکه تمامی اطلاعات و برنامه ها بین ابر عمومی و ابر خصوصی جا به جا می شوند، می توان از مزایای هردو بهره مند شد. زمانی که یک سازمان دارای پردازش های گسترده و حساس می باشد، با استفاده از ابر هیبرید می تواند بدون دسترسی دیتاسنتر خارجی به اطلاعات حساس سازمان، از زیرساخت ابر خصوصی استفاده کرده و آن را گسترش داد.

ابر هیبرید یا ابر ترکیبی از یک یا چند ابر عمومی و خصوصی تشکیل شده است. ابر هیبرید مجموعه ای از منابع مجازی شده می باشد که سخت افزارهای این منابع توسط شرکت ارائه دهنده این سرویس مدیریت و سازماندهی شده است. منابع در سرورهای هیبرید (یا به عبارتی سرورهای هایبرید) کاملا به صورت اختصاصی در اختیار یک مشتری قرار داده می شود. به صورت کلی می توان گفت ابر عمومی و ابر خصوصی که دو بخش جدا و مستقل از هم هستند، در کنار هم یک ساختار هایبریدی را از طریق API کدگذاری شده تشکیل می دهند.

زمانیکه شرکت ها یا سازمان های مختلف دارای یک اپلیکیشن یا وبسایت هستند که با زیرساخت خودشان طراحی و پیاده سازی و اجرا می شوند و دارای پردازش های وسیع و حساس می باشند، استفاده از سرویس ابر هیبرید راهکار مناسبی خواهد بود. همچنین به عنوان نمونه، کاربرانی که قصد برگزاری کلاس های مجازی، کنفرانس، سمینار یا وبینار را دارند نیز می توانند از سرورهای هایبرید با منابع اختصاصی و سرعت مناسب به واسطه قرارگیری ابر خصوصی و ابر عمومی در کنار هم، استفاده نمایند. از کابردهای دیگر ابر هیبرید، می توان در مواردی که دارای الگوی مصرف یکنواختی نیستند نیز اشاره کرد، به عنوان مثال فروشگاه آنلاینی که در یک بازه زمانی خاص با سفارشات چند برابری در مقایسه با زمان های دیگر روبرو خواهد شد.

در ابرهیبرید، با استفاده از زیرساخت ابر خصوصی، اطلاعات حساس و مالی سازمان دارای کنترل بهتر و امن تری خواهد بود. همچنین در زیرساخت ابر هیبرید یا ترکیبی، می توان هر زمان نیاز بود یا با کمبود منابع مواجه شد، منابع سرور را بدون صرف زمان زیاد، ارتقا داد. از دیگر مزایای سرورهای هایبرید که می توان به آن اشاره نمود، مقرون به صرفه بودن آن به نسبت هزینه ای می باشد که باید بابت خرید و نگهداری تجهیزات سخت افزاری پرداخت نمود که احتمالا در تمامی زمان ها به آن میزان سخت افزار نیاز نخواهید داشت.

با توجه به زیرساخت تعریف شده برای ابر هیبرید و کاردبرهای آن، از ویژگی هایی که باید این سرویس برخوردار باشد میتوان به این موارد اشاره نمود: در ابر هیبرید تعدادی رایانه به یکدیگر متصل می گردند، ابر خصوصی و ابر عمومی به صورت یکپارچه با هم ترکیب می شوند و درنتجه منابع مختلف باهم ترکیب شده و یک سرور واحد با منابع اختصاصی را ایجاد می کنند، امکان اتقاء سریع منابع در ابر هیبرید باید فراهم باشد و اطلاعات و برنامه ها در محیط های مختلف جا به جا شوند.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.