سرور اختصاصی

سرور اختصاصی

سرور اختصاصی پارس پک؛ بدون ریسک شروع کنید

سرور اختصاصی یک سرویس مناسب برای وب‌سایت‌ها و سازمان‌هایی است که علاوه بر نیازهایی مانند: سرعت‌بالا، پهنای باند مناسب و دسترسی بالا برای نصب هرگونه نرم‌افزار یا ایجاد تغییرات به امنیت بسیار بالا نیز احتیاج دارند. خرید سرور اختصاصی علاوه سایت و ارگان‌های بزرگ، یک انتخاب مناسب برای توسعه‌دهندگان وب و اپلیکیشن نیز می‌باشد؛ چراکه برای نصب نرم‌افزار و ایجاد تغییرات محدودیتی ندارند. قیمت سرور اختصاصی نیز با توجه به نوع سیستم‌عامل، منطقه جغرافیایی و منابع متغیر است. سرور اختصاصی پارس پک در دو گروه ماکرو و هایبرید به همراه سیستم عامل لینوکس و ویندوز در برترین مراکز داده مطابق با استانداردهای جهانی Tire 3 و دو موقعیت: ایران و اروپا به همراه پشتیانی ۲۴ ساعته واقعی ارائه می‌گردد و شما می‌توانید از طریق RDC و SSH به آن دسترسی داشته باشید و توسط کنترل پنلهای: این سرویس قابلیت ارتقا تا ۷۲ هسته پردازشگر و ۲۵۶ گیگابایت رم را دارد.

انواع سرور اختصاصی

پارس پک اولین ارائه دهنده سرور های ابری در ایران

سرور اختصاصی هایبرید

۲۶۵هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
HYBRID SERVER
RAM از ۳ تا ۳۲ گیگابایت
تا ۱۰ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقا به سرور ماکرو
 • Semi Managed Server

سرور اختصاصی ماکرو

۸۱۵هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
MACRO SERVER
RAM از ۲۴ تا ۹۶ گیگابایت
تا ۷۲ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقای توان پردازشی
 • Semi Managed Server
 • FREE High Speed SSD DRIVE

Bare Metal Server

نسل قدیم سرور اختصاصی
وقفه طولانی بهنگام مشکلات سخت افزاری
DEDICATED SERVER
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • بدون پنل مدیریت سرور
 • محدودیت در ارتقای سخت افزاری
 • محدودیت در توان پردازشی

پنل مدیریت ابر سرور پارس پک

 • ابزار خودکار Live Boot
 • نصب مجدد سیستم عامل بصورت خودکار
 • دسترسی VNC ، مانند اتصال یک مانیتور به سرور شما
 • ریز مصرف منابع سخت افزاری در گراف های روزانه، هفتگی و ماهیانه
 • مدیریت خودکار و رایگان فایروال ابری بر روی ترافیک ورودی و خروجی سرور

راهنمای خرید سرور اختصاصی

سرور اختصاصی همان‌طور که از نامش پیداست، برخلاف سرور اشتراکی، علاوه بر سخت‌افزار اختصاصی به دلیل اینکه در دیتاسنتر به‌صورت اختصاصی نگهداری و محافظت می‌شود، دارای امنیت بسیار بالا نیز می‌باشد. خرید سرو اختصاصی تنها مختص، وب‌سایت پربازدید نیست؛ و توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند با دسترسی بالا از آن استفاده کنند.

 • سرور اختصاصی چیست؟

  سرور اختصاصی چیست؟

  dedicated server سروری می باشد، که منحصراً در اختیار یک کاربر قرار می‌گیرد و منابع سرور کاملاً اختصاصی بوده و به اشتراک گذاشته نمی‌شود. بدین ترتیب مدیر سرور تسلط و کنترل کامل برای مدیریت محتوای سرور داشته و هیچ‌گونه محدودیتی در انتخاب سیستم‌عامل، کنترل پنل، کانفیگ نرم‌افزارهای داخل سرور و استفاده از منابع نخواهد داشت. سرورهای اختصاصی؛ در دیتاسنترهای مجهز و ایمن نگهداری می‌شوند، این سرورها با سرعت اینترنت بالا به همراه یک IP اختصاصی ارائه داده می‌شوند.
 • انواع

  انواع

  شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات سرور، هرکدام با توجه به زیرساخت تعریف‌شده و سیاست‌های کاریشان به یک نحو سرورهای اختصاصی را عرضه می‌نمایند. dedicated servers، ممکن است در پلن های تعریف‌شده با میزان منابع ذکرشده و نوع و مدل سخت‌افزارهای مشخص ارائه داده شوند و یا ممکن است کاربر خود میزان منابع موردنیاز خود را درخواست کند که در صورت امکان ارائه داده شود.
  برای تهیه dedicated server باید میزان منابع موردنیاز خود اعم از میزان هارد، رم و سی پی یو مشخص باشد، همچنین باید سیستم‌عامل مدنظر خود برای نصب شدن بر روی سرور (لینوکس یا ویندوز) و موقعیت سرور (ایران یا اروپا) را مشخص نمایید.
 • ایران

  ایران

  سرور اختصاصی ایران؛ به دلیل اینکه در داخل کشور می‌باشد، دسترسی بالاتر به همراه سرعت بیشتری را ارائه می‌کند. درصورتی‌که این سرویس را تهیه نمایید، با توجه به ارزان بودن ترافیک داخلی، درنهایت هزینه‌ها برای شما بهینه‌تر برآورد خواهد شد، ضمن اینکه سرعت دسترسی برای کاربران داخل کشور در مقایسه با همین سرور در موقعیت خارج از ایران چندین برابر بیشتر می‌باشد.
  همچنین ازآنجایی‌که پهنای باند ترافیک داخل کشور افزایش‌یافته است، در سرور اختصاصی ایران، پهنای باند مناسبی خواهید داشت. درنهایت بر روی سرور داخل کشور با هر نوع سیستم‌عاملی که نیاز داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید از تمام مزایای یک dedicated server استفاده نمایید.
 • خارج

  خارج

  سرور اختصاصی خارج؛ اگر در وب‌سایت خود از سرویس‌هایی که به دلایل تحریم نیاز به سرور خارج از کشور با آی پی خارج از ایران داشته باشند استفاده می‌کنید و یا عمده بازدیدکنندگان وب‌سایت یا کاربران اپلیکیشن شما در خارج از ایران حضور دارند، سرور اختصاصی خارج پاسخگوی نیاز شما می‌باشد.
  ضمن اینکه سرورهای اختصاصی اروپا و آمریکا با قرارگیری در دیتا سنترهایی که دارای وضعیت کیفی بسیار بالایی می‌باشند، از آپ تایم بالا (زمان بالا بودن سرور) نیز برخوردار هستند. کشور آلمان از محبوب‌ترین کشورها به‌عنوان ارائه‌کننده این سرویس می‌باشد.
 • لینوکس

  لینوکس

  سیستم‌عامل یکی از آیتم‌هایی است که در تهیه dedicated server باید به آن دقت نمایید. لینوکس یکی از سیستم‌عامل رایج در بین وبمسترها می‌باشد که به‌صورت رایگان و اپن سورس در توزیع‌های مختلف ارائه داده می‌شود. سرورهای اختصاصی لینوکس از قدرت بالایی برخوردار هستند و زبان‌های مختلف زیادی اعم از Php، java، perl، python، c، c++ و غیره را پشتیبانی می‌کند.
  بسیاری از پایگاه‌های داده قدرتمندی نظیر Mysql، Oracle، mongodb نیز در سرور اختصاصی لینوکس کار می‌کنند.
 • ویندوز

  ویندوز

  از دیگر سیستم‌عامل محبوب و رایج که در سرورهای اختصاصی نصب می‌شوند، سیستم‌عامل ویندوز می‌باشد. درصورتی‌که وب‌سایت یا اپلیکیشن شما با زبان برنامه‌نویسی ASP و تکنولوژی.Net پیاده‌سازی شده است و از دیتابیس قدرتمند sql server استفاده می‌کند، باید سرور اختصاصی ویندوز تهیه نمایید.
  ویندوز سرور در چند نسخه توسط مایکروسافت ارائه داده‌شده است که نسخه‌های بالاتر با امکانات بیشتر و ایمن‌تر، به منابع بالاتری برای نصب شدن بر روی dedicated server نیاز خواهند داشت.
 • کاربردها

  کاربردها

  dedicated server یک سرویس کاملاً مناسب و کارآمد برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و مؤسساتی می‌باشد که به دلایل امنیت و سرعت بالاتر تمایلی به استفاده از سرورهای اشتراکی ندارند. به عبارتی در dedicated server به دلیل اینکه تمام فضای هارد سرور و همچنین پهنای باند قابل‌توجهی در اختیار یک کاربر قرار داده می‌شود، امکانات بهتر و متنوع‌تر و شرایط منعطف‌تری را برای یک شرکت یا سازمان بزرگ فراهم خواهد آورد.
  شایان‌ذکر است که تنها کاربرد سرورهای اختصاصی به استفاده شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ محدود نمی‌شود، بلکه صاحبان وب سایت‌های دانلود و یا بازی‌های آنلاین نیز به دلیل نیاز به فضای زیاد و پهنای باند بالا باید یک سرور اختصاصی تهیه نمایند.
 • دسترسی

  دسترسی

  یکی از آیتم‌های مهمی که کاربران را برای تهیه یک سرور اختصاصی نسبت به تهیه‌هاست ترغیب می‌نماید، علاوه بر اختصاصی بودن کامل منابع، دسترسی بالاتر مدیر سرور نسبت به دسترسی به یک‌هاست می‌باشد. به عبارتی دیگر در سرور لینوکسی دسترسی root از طریق SSH دارید و در سرور ویندوزی دسترسی admin از طریق RDC (ری موت به سرور) خواهید داشت.
  بدین ترتیب قادر خواهید بود بدون هیچ محدودیتی هر نرم‌افزاری که نیاز دارید روی سرور نصب و راه‌اندازی نمایید، ضمن اینکه هیچ پورتی نیز در فایروال سرور بسته نمی‌باشد
 • کنترل پنل

  کنترل پنل

  درصورتی‌که قصد راه‌اندازی و مدیریت یک سایت بر روی dedicated servers را دارید، می‌توانید یک کنترل پنل جهت میزبانی سایت و کنترل و مدیریت راحت‌تر محتوای وبسایت خود، بر روی سرور نصب نمایید. نوع کنترل پنل را باید باتوجه به سیستم‌عامل نصب‌شده بر روی سرور انتخاب کنید؛ اگر یک سرور لینوکسی دارید می‌توانید از کنترل پنل های webmin، directadmin، kolox و cpanel استفاده نمایید.
  در نظر داشته باشید که به دلیل تحریم سی پنل در ایران، اگر تمایل به استفاده نسخه لایسنس دار این کنترل پنل دارید، باید حتماً یک سرور در موقعیت خارج از ایران تهیه نمایید.
  اگر یک سرور ویندوزی دارید می‌توانید از کنترل پنل های websitepanel و یا pelesk استفاده نمایید.
 • قیمت سرور اختصاصی

  قیمت سرور اختصاصی

  قیمت سرور اختصاصی؛ در بازار امروز با توجه به قیمت ارز و تنوع زیادی که در قطعات سخت‌افزاری وجود دارد و همچنین با توجه به تفاوت زیرساخت در شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات‌هاست و سرور، dedicated server ها نیز باقیمت‌های مختلف و متفاوتی نیز عرضه می‌گردند. شایان‌ذکر است قیمت سرور اختصاصی با توجه به میزان نیاز کاربر به منابع سخت‌افزاری متفاوت می‌باشد و به عبارتی هر چه قدر به منابع سخت‌افزاری بیشتر و قوی‌تری نیاز داشته باشید، قیمت سرور اختصاصی نیز بیشتر خواهد شد.
  در ضمن با توجه به اختصاصی بودن این منابع و عدم اشتراک آن بین چندین کاربر، برای تهیه این سرویس باید هزینه بیشتری را نسبت به یک سرور یا هاست اشتراکی بپردازید و از مزایای این سرور برخوردار شوید.
 • خرید سرور اختصاصی

  خرید سرور اختصاصی

  خرید سرور اختصاصی؛ ازآنجایی‌که در dedicated server منابع مختص به یک کاربر می‌باشد و به اشتراک گذاشته نمی‌شود، درنتیجه کیفیت و سرعت بیشتری خواهید داشت، درنتیجه اگر مدیر وب‌سایت یک سازمان یا شرکت خاص و بزرگی هستید که کیفیت سرور برای شما حائز اهمیت می‌باشد و یا دارنده یک وب‌سایت فروشگاهی با تعداد کاربران و بازدیدکنندگان بالا هستید و یا صاحب یک سایت دانلود یا بازی آنلاین هستید که به‌سرعت و پهنای باند بالایی نیاز دارید، بدون شک خرید سرور اختصاصی به شما پیشنهاد می‌گردد.
 • چرا پارس پک؟

  چرا پارس پک؟

  شرکت پارس پک ارائه‌کننده خدمات سرور اختصاصی؛ با توجه به نیاز کاربران می‌باشد. به‌صورت کلی سرورهای اختصاصی پارس پک در دو نوع سرورهای هیبرید و سرورهای ماکرو ارائه داده می‌شوند که می‌توانید پلن های هرکدام را در داخل بسایت مشاهده نمایید. سرورهای ماکرو در مقایسه با سرورهای هایبرید از منابع بالاتر با سخت‌افزار قوی‌تری برخوردار هستند. در سرورهای اختصاصی پارس پک علاوه بر دسترسی ssh و ری موت به سرور، از طریق پنل VNC که در داخل ناحیه کاربری پارس پک تعبیه‌شده است نیز می‌توانید سرور را مدیریت نمایید.
  همچنین درصورتی‌که نیاز به سروری با منابعی بالاتر از سرورهای ماکرو و یا سروری بدون مجازی ساز داشته باشید می‌توانید درخواست سرور custom با کانفیگ موردنظر و سرور baremetal جهت نصب مجازی ساز خودنمایید.
 • دریافت مشاوره تخصصی رایگان

  دریافت مشاوره تخصصی رایگان

  اگر بررسی راهکارها شمارا خسته می‌کند و یا آن چیزی را که نیاز دارید، اینجا نمی‌بینید، کافی است اشاره‌کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

چرا سرور اختصاصی؟

شرکت هاو سازمان‌های بزرگی که امنیت وب‌سایتشان امری بسیار مهم و حساس می‌باشد و به دنبال سرعت، ترافیک و کنترل بالاتر بر روی سرویس خود هستند، باید یک سرور اختصاصی تهیه نمایند. سرور اختصاصی همان‌طور که از نام آن پیداست به دلیل اختصاصی بودن، امکانات بیشتر و متنوع‌تری را در اختیار مدیر سرور قرار می‌دهد، به‌عنوان مثال در سرور اختصاصی محدودیتی در نصب هرگونه نرم‌افزار نخواهید داشت، به هر میزان که نیاز داشته باشید می‌توانید از فضای وب استفاده نمایید.

جمع بندی

سرور اختصاصی پارس پک؛ درنتیجه اگر دارای وب‌سایت یا اپلیکیشنی با تعداد بالایی بازدیدکننده هستید که نیاز به پهنای باند و سرعت بالایی می‌باشد و امنیت وب‌سایت برای سازمان یا شرکت شما حائز اهمیت است، خرید سرور اختصاصی قطعاً پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. سرور اختصاصی را با توجه به میزان منابع موردنیاز خود، با سیستم‌عاملی که با نوع برنامه‌نویسی شما سازگار باشد، در موقعیت ایران یا اروپا می‌توانید با استانداردهای جهانی Tire 3 تهیه نمایید. قیمت سرور اختصاصی نیز بر اساس منابع سخت‌افزاری و موقعیت جغرافیایی متغیر است. نگران مدیریت سرور نباشید، چرا که این سرویس توسط کنترل پنل های (webmin،directadmin، kloxo، cpanel) قابل مدیریت است. برای دسترسی به این سرویس می‌توانید از ریموت دسکتاپ در ویندوز و SSH در لینوکس به آن متصل شوید.

این سرویس در دو گروه ماکرو و هایبرید، با استفاده از سخت افزار بروز و فوق باکیفیت، در جهت افزایش کارایی و خدمات در پارس پک ارائه میشود.

این سرویس قابلیت ارتقا تا ۷۲ هسته را دارد.

بله، به صورت پیش فرض روی هر سرور اختصاصی پارس پک، یک آی پی اختصاصی نیز ارائه داده می شود و در صورتیکه به بیش از یک آی پی نیاز داشته باشید، در قسمت “سفارش و پیکربندی سرور” می توانید تعداد آی پی بیشتری را درخواست نمایید.

درنظر داشته باشید سرورهای اختصاصی پارس پک به صورت مدیریت نشده به کاربران ارائه داده می شود و مدیریت و کانفیگ برنامه های داخلی سرور بر عهده مدیر سرور است، اما در صورتیکه در سفارش سرور “بسته مدیریت نرم افزاری” را نیز تهیه نمایید، برخی تنظیمات مربوط به برنامه های کلی سرور توسط واحد فنی پارس پک انجام و مدیریت می شوند، مانند: تنظیمات مربوط به DNS، database، تنظیمات اولیه کنترل پنل، ارائه راهکارهای بک اپ گیری، مانیتور کردن بک اپ گیری شما از سرور.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.