سرور ابری لینوکس

سرور ابری لینوکس

خرید سرور ابری لینوکس

سرور ابری لینوکس به مجموعه‌ای از سرورهای مجازی‌سازی شده بر بستر رایانش ابری گفته می‌شود که از سیستم‌عامل لینوکس برای استفاده از منابع پردازشی سرور استفاده می‌کند. در کلود سرور لینوکس منابع چندین سرور مجازی‌سازی‌ شده به‌صورت متمرکز و هم‌زمان در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. مهم‌ترین مزیت خرید سرور ابری Linux پارس‌پک را می‌توان قیمت مناسب و اقتصادی، قابلیت نصب‌ و راه‌اندازی سریع، آپتایم 99.9 درصدی، امنیت بالا و پشتیبانی 24 ساعته در موقعیت ایران و خارج نام برد.
  • سرور ابری چیست

    سرور ابری لینوکس چیست؟

    به زبان ساده، سرور ابری لینوکس (ایران یا خارج) از چندین سرور مجازی‌سازی شده تشکیل شده که منابع پرسرعت و پرقدرت را به‌صورت یکپارچه با هزینه ارزان در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند. در واقع، بستر رایانش ابری امکانی فراهم کرده تا بتوان به‌جای منابع یک سرور، از منابع چندین سرور به‌طور هم‌زمان و متمرکز استفاده کرد. این‌کار به شما کمک می‌کند، هنگام خرابی یا قطعی سرورها، کسب‌وکار آنلاین شما از دسترس خارج نشود. زیرا ترافیک دریافتی سرور، به سرویس‌های دیگر انتقال پیدا می‌کند. این سرویس‌ها عملکرد مشابه سرورهای فیزیکی مانند ذخیره‌سازی داده‌ها و اجرای سریع برنامه‌ها را دارند، با این تفاوت که می‌توان به‌صورت لحظه‌ای منابع را افزایش یا کاهش داد. از آن‌جایی‌که سرویس‌های ابری توسط ارائه‌دهندگان شخص ثالث مثل پارس‌پک میزبانی می‌شوند؛ منابع محاسباتی از طریق شبکه معمولاً اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
انتقال داده در سراسر جهان

سرور ابری لینوکسی

در سرور ابری لینوکس می‌توانید سیستم‌عامل‌های مختلفی مثل: فدورا، اوبونتو، سنت‌او‌اس، دبیان، آرچ لینوکس، اوراکل، مینت و تمام توزیع‌های آن را بدون محدودیت نصب کنید. با وجود این، برخی توزیع‌های لینوکس به‌دلیل ویژگی‌های بالقوه خود استفاده بیشتری بین کاربران دارند. برای استفاده از سرویس‌ها، نرم‌افزاها، رابط کاربری لینوکس و توزیع‌های آن هنگام خرید کلود سرور، نوع سیستم‌عامل خود را می‌توانید Linux انتخاب کنید. در ادامه، توزیع‌های مختلف لینوکس که هنگام خرید کلود سرور می‌توانید برگزینید را معرفی خواهیم کرد.
برای خرید این سرور‌ها در موقعیت کشور آلمان، می‌توانید از صفحه خرید سرور ابری آلمان، اقدام نمایید.

سرور ابری آلمان

راهنمای خرید سرور ابری لینوکس

کسب‌وکارها همیشه به‌دنبال سرورهای پایدار و قدرتمند هستند تا بتوانند بدون نگرانی از قطعی و خرابی سرورها و با امنیت بالا اطلاعات خود را ذخیره و هنگام درخواست کاربران محتواهای درخواستی را به آن‌ها با سرعت بالایی ارائه دهند. سرور ابری لینوکس با بهره‌مندی از منابع چندین سرور به شما کمک می‌کند تا با قدرت و سرعت بالایی کسب‌‌وکار خود را مدیریت کنید. در سرور ابری لینوکس می‌توانید، سیستم‌عامل لینوکس و توزیع‌های مختلف آن را انتخاب و سرویس‌ها مورد نظر خود را روی آن نصب و پیکربندی کنید.

کاربرد سرور ابری لینوکس

کاربرد

از سرور ابری لینوکس به‌‌صورت گسترده‌ای برای میزبانی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پربازدید با حجم پردازشی سنگین استفاده می‌شود. میزبانی اطلاعات توسط مجموعه‌ای از سرورها، قدرت و سرعت بالایی را به‌منظور ارائه خدمات و محصولات برای کاربران فراهم می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید بدون توجه به هزینه‌ها میزان منابع مورد نیاز خود را انتخاب و میزبانی کسب‌وکار آنلاین خود را به سرور ابری بسپارید. ذخیره‌سازی اطلاعات در فضای امن و پایدار دغدغه‌ای همیشگی برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها است. دیگر زمان آرشیو کاغذی و ذخیره‌سازی اطلاعات در اتاق‌های بایگانی به سر آمده است. ذخیره‌سازی اطلاعات در کلود سرور گزینه‌ای مناسب برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند اطلاعاتشان را در فضای امن و دسترس‌پذیر ذخیره کنند. بازیابی اطلاعات با دسترسی به اینترنت و اتصال به سرور ابری ممکن می‌شود. مانند سایر سرویس‌ها از سرور ابری در زمینه‌های مختلف اعم از استفاده به‌عنوان سرور ایمیل، سرور گیم، فعالیت در بازارهای مالی ملی و بین‌المللی و موارد مشابه می‌توانید استفاده کنید.

قیمت کلود سرور لینوکس

مزایا

 شما می‌توانید هزینه سرور ابری را براساس منابع مصرفی خود پرداخت کنید. با این کار می‌توانید بودجه خود را فقط برای منابع مصرف‌شده اختصاص دهید و نیازی به صرف هزینه برای منابع استفاده نشده نیست. زیرا در صورت نیاز به منابع بیشتر، در لحظه می‌توانید منابع مورد نیاز خود را افزایش دهید و هزینه مصرفی بسیار اقتصادی محاسبه خواهد شد. با توجه‌ به ارائه سرور ابری توسط پارس‌پک برای مدیریت و نگهداری از سرور هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد و این امر نیز نقش پررنگی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها دارد.

مزایای سرور ابری لینوکسی

مزایای سرور ابری لینوکسی

مهم ترین مزیت سرور ابری لینوکس را می‌توان انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری در استفاده از منابع و سرویس‌های متنوع معرفی کرد. این سرویس راه‌اندازی، نصب و استفاده آسانی دارد و برای به‌کارگیری آن نیازی به دانش فنی و تخصصی بالایی نخواهید داشت. همچنین، به‌لطف استفاده از چندین سرور به‌طور موازی و هم‌زمان، خرابی و قطعی سرورها را تجربه نمی‌کنید؛ چراکه در صورت قطع‌شدن هر کدام از سرورها، سرویس‌‌دهنده‌های دیگری وجود دارند که ترافیک ورودی را دریافت و مدیریت کنند. از سوی دیگر، قیمت سرور ابری لینوکس به‌دلیل پرداخت به‌ازای منابع مصرفی نسبت به نمونه‌های با کیفیت مشابه بسیار مناسب‌تر است و برای کسب‌وکارهای با بودجه اقتصادی محدود می‌تواند بهترین انتخاب باشد؛ این در حالی است که منابع پرقدرت و با کیفیتی را در اختیارشان قرار می‌دهد. همچنین، امکان نصب انواع سیستم‌عامل به افراد حرفه‌ای و حتی مبتدی کمک می‌کند ویژگی‌های مد نظر خود را با قابلیت‌های سیستم‌عامل‌های مختلف پیاده‌سازی کنند. به همین‌ دلیل، اگر به‌دنبال سرویس پرقدرت با امکان افزایش و کاهش منابع لحظه‌ای و هزینه مقرون‌به‌صرفه هستید؛ بی‌شک، کلود سرور لینوکس پارس‌پک بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

سرعت Linux Cloud Server

سرعت Linux Cloud Server

سرعت مولفه‌ای مهم برای تمامی افراد و کسب‌‌وکارها است که نمی‌توان به‌راحتی آن را نادیده گرفت. کلود سرور لینوکس به‌دلیل استفاده از سخت‌افزار پرقدرت و به‌روز سرعت بالایی را به کاربران ارائه می‌دهد. اگرچه میزان منابع انتخابی در سرعت استفاده از سرور نقش پررنگی دارند؛ با این حال، استفاده از منابع چندین سرور به‌خودی‌خود سرعت بالایی را به‌ارمغان می‌آورد. به همین دلیل، اگر در کسب‌وکار خود به سرعت بالایی نیاز دارید؛ خرید سرور ابری لینوکس می‌تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد. همچنین، با بهره‌مندی از سرعت بالای سرور ابری می‌توانید سرویس‌ها و نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را به آسانی راه‌اندازی و اجرا کنید.

فضای بکاپ در کلود سرور لینوکس

فضای بکاپ در کلود سرور لینوکس

شما می‌توانید به‌صورت روزانه، ماهانه و هفتگی از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. پارس‌پک ۵۰ گیگابایت رایگان برای تهیه نسخه بک‌آپ و ذخیره اطلاعات به کاربران ارائه می‌دهد. با نسخه بک‌آپ نگرانی بابت حذف یا از بین رفتن اطلاعات و فایل‌های خود نخواهید داشت؛ زیرا نسخه‌ای از آن موجود است که بتوانید به زمان دل‌خواه خود بازگردانی کنید. همچنین، اگر به فضای بک‌آپ بیشتری نیاز داشته باشید، پارس‌پک میزان فضای مورد نیازتان را با پرداخت هزینه در اختیارتان قرار می‌دهد.

مناسب برای انواع کسب و کارهای اینترنتی

مناسب برای انواع کسب و کارهای اینترنتی

تمامی کسب‌وکارها می‌توانند بسته به نیاز خود میزان منابع مشخصی را برای میزبانی وب‌سایت و اپلیکیشن یا استفاده برای کاربردهای دیگر انتخاب کنند. در این بین، بسیاری از وب‌سایت‌های مجله‌ای، فروشگاهی و آموزشی به‌دلیل نیاز به منابع پرقدرت و پرسرعت از سرور ابری لینوکس استفاده می‌کنند. اگرچه تمامی وب‌سایت‌های فعال با هر زمینه فعالیتی می‌توانند از سرویس ابری لینوکس استفاده کنند؛ با وجود این، به‌دلیل نیازمندی وب‌سایت‌های مجله‌ای، فروشگاهی و آموزشی به دسترس‌پذیری، منابع پرقدرت و مقیاس‌پذیر، این حوزه‌ها استفاده گسترده‌ای از سرور ابری دارند. همچنین، بسیاری از کسب‌‌وکارها از کلود سرور برای نگهداری فایل‌های حجیم خود در فضایی امن و منعطف استفاده می‌کنند. چرا که در صورت نیاز به منابع بیشتر برای ذخیره‌سازی فایل‌ها در لحظه می‌توانند منابع را افزایش دهند. برنامه‌نویسان نیز می‌توانند برای اجرای کدهای سنگین خود از منابع پایدار و قدرتمند سرور ابری لینوکس استفاده کنند. به‌طورکلی، محدودیتی برای استفاده از این سرویس وجود ندارد و تمامی کسب‌وکارها بسته به نیاز خود می‌توانند از قابلیت‌های کلود سرور بهره‌مند شوند.

چرا سرور ابری لینوکس پارس پک؟

اولین ارائه دهنده خدمات میزبانی ابری در ایران

سرور ابری لینوکس بهترین انتخاب برای کسب‌‌وکارهایی است که می‌خواهند از سرویس‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی بهره‌مند شوند. درواقع، از تمام زبان‌های برنامه‌نویسی و سرویس‌ها می‌توان در کلود سرور لینوکس استفاده کرد؛ با وجود این، زبان‌های برنامه‌نویسی PHP ،Python ،CGI ،Node.js و Perl روی این سرویس به‌صورت بهینه‌تر و بهتری اجرا می‌شوند. شما می‌توانید به آسانی زبان‌های برنامه‌نویسی و سرویس‌های مد نظرتان را روی کلود سرور لینوکس نصب و استفاده کنید. پایگاه داده مورد استفاده در این سرویس MySQL و PostgreSQL است و به‌لطف استفاده از زبان برنامه‌نویسی PHP با استفاده از سرور ابری لینوکس می‌توانید انواع سیستم‌های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و دروپال را با سازگاری بالایی میزبانی کنید. وب‌سرورهای آپاچی، لایت‌اسپید و انجین‌ایکس در این سرویس برای برقراری ارتباط بین کاربر و سرور استفاده می‌شوند و برای اتصال به سرور باید از پروتکل SSH و برنامه‌هایی مثل Putty ،TeamViewer ،Remmina و موارد مشابه استفاده کنید. برای این منظور، با وارد نام کاربری و رمز عبور دریافتی از پارس‌پک به‌راحتی به سرور خود متصل خواهید شد.

سایر ویژگی‌های کلود سرور لینوکس

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری

منظور از مقیاس‌پذیری سرور ابری این‌ است که هر زمان به منابع بیشتری نیاز پیدا کنید؛ می‌توانید در لجظه منابع مورد نیازتان را افزایش دهید. برای مثال، اگر وب‌سایت بزرگی داشته باشید و با رشد روزافزون کاربران به حافظه RAM، درایو ذخیره‌سازی، پهنای باند و CPU بیشتر از منابع فعلی نیاز پیدا پیدا کند، در لحظه می‌توانید منابع مد نظر را افزایش دهید. حتی در صورت نیاز نداشتن به منابع، به‌راحتی می‌توانید برای کم‌کردن هزینه‌ها، منابع فعلی را کاهش دهید. مقیاس‌پذیری بالای سرور ابری در صرفه‌جویی هزینه‌ها و مدیریت بهتر کسب‌وکار کمک زیادی به شما می‌کند و بدون ری‌‌استارت سرور می‌توانید ابعاد کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

امنیت بالا و پایدار

امنیت بالا و پایدار

لینوکس یکی از امن‌ترین و قوی‌ترین سیستم‌عامل‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید منابع پردازشی سرور خود را با مدیریت و کنترل کنید. با خرید سرور ابری لینوکس نگرانی بابت امنیت و نفوذ مهاجمان سایبری نخواهید داشت؛ چرا که پارس‌پک در سطح زیرساخت امنیت کامل سرورها را برای کاربران تامین می‌کند. شما می‌توانید با نصب فایروال‌ها و نرم‌افزارهای امنیتی، ایمنی استفاده از منابع سرور ابری را افزایش دهید. همچنین، رعایت نکات امنیتی در استفاده از سرور ابری نفوذ مهاجمان سایبری را تا حد زیادی غیرممکن می‌کند؛ برای این منظور، نام کاربری و رمزعبور مناسبی را انتخاب و حتماً پورت پیش‌فرض ۲۲ برای دسترسی به سرور ابری لینوکس را تغییر دهید.

نصب و استفاده سریع

سرور برمتال

نصب و استفاده از سرور ابری لینوکس به دانش فنی و تخصصی بالایی ندارد و در عرض چند دقیقه می‌توانید منابع مورد نیاز خود را انتخاب و با نصب و راه‌اندازی سریع از آن‌ها استفاده کنید. نگران نباشید، با انتخاب سرور ابری مدیریت شده، سیستم‌عامل و سرویس‌های مد نظرتان اعم از کنترل‌‌پنل و سایر سرویس‌های ضروری توسط تیم فنی نصب خواهند شد و نیازی به صرف زمان اضافی برای نصب و پیکربندی آن‌ها نیست. همچنین، برای استفاده از این سرویس به تجهیزات و امکانات به‌خصوصی نیاز ندارید و با اتصال به اینترنت و وارد کردن مشخصات سرور ابری خود به‌راحتی می‌توانید از منابع سرور خود استفاده کنید.

آپتایم بالای سرور‌ها

آپتایم بالای سرور‌ها

سرور ابری لینوکس دسترس‌پذیری بالایی را به‌دلیل مقاومت سرورها در برابر خرابی و قطعی ارائه می‌دهد. این سرویس همیشه در دسترس شما خواهد بود و به‌صورت شبانه‌روزی می‌توانید از منابع آن برای کاربردها مختلف استفاده کنید. در واقع، حتی اگر یکی از سرورها نیز قطع شود؛ سرور دیگری وجود دارد که بتواند ترافیک ورودی را دریافت کند و به درخواست‌های کاربران پاسخ دهد. برای این منظور، کلود سرور جز پایدارترین سرورهایی است که بیشتر کسب‌وکارها به‌خصوص دارندگان وب‌سایت‌ها می‌توانند از دسترس‌پذیری بالای آن بهره‌‌مند شوند.

موقعیت سرور ابری لینوکس

موقعیت سرور ابری لینوکس

سرور ابری لینوکس در دو موقعیت ایران و اروپا ارائه می‌شود. در واقع، زمانی‌که سرورهای این سرویس در موقعیت جغرافیایی ایران قرار می‌گیرند به آن سرور ابری لینوکس ایران گفته می‌شود. این سرویس برای کسب‌وکارهایی که بیشتر ترافیک ورودی‌شان از موقعیت و IP ایران است؛ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. هنگام استقرار سرورها در موقعیت خارج نیز به آن سرور ابری لینوکس خارج (اروپا) می‌گویند. از این سرویس کسب‌وکارهایی استفاده می‌کنند که بیشتر کاربرانشان موقعیت و IP خارج از ایران دارند. هرچقدر فاصله جغرافیایی کاربر با سرور کمتر باشد؛ سرعت سرویس‌دهی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین بسته به نیاز کسب‌وکار و نوع بازدیدکنندگان خود در ایران یا خارج می‌توانید هر کدام از سرویس‌های ابری ایران یا اروپا را برای ارائه خدمات به کاربران انتخاب کنید.

همکاری متمرکز سرورها

همکاری متمرکز سرورها

استفاده از چندین سرور به‌طور هم‌زمان بهره‌وری را تا حد زیادی بالا می‌رود؛ زیرا شما از منابع مجموعه‌ای از سرورها استفاده می‌کنید. همکاری متمرکز سرورها یعنی منابع چندین سرور به‌طور موازی و هم‌زمان به اشتراک گذاشته می‌شود. استفاده از منابع پرقدرت و پرسرعت چندین سرور به شما کمک می‌کند همیشه در دسترس کاربران باشید و تاخیر در سرعت سرویس‌دهی برای کسب‌‌‌وکارتان به‌‌وجود نیاید. همچنین، بسیاری از به‌روزرسانی‌ها و تنظیمات در سرور ابری لینوکس به‌طور خودکار انجام می‌شود. بنابراین، بدون صرف زمان برای تعمیر، نگهداری و به‌روزرسانی سرور، زمان خود را می‌توانید برای مدیریت هر چه بهتر کسب‌وکار خود اختصاص دهید.

سوالات متداول

تفاوت سرور ابری لینوکس و ویندوز چیست؟

سرور ابری لینوکس به زیرساختی گفته می‌شود که در آن مجموعه‌ای از سرورها به‌طور موازی منابع خود را برای کسب‌‌وکارها به اشتراک می‌گذارند. اگر روی این سرور از سیستم‌عامل لینوکس استفاده شود، به آن سرور ابری لینوکس و در غیر این‌صورت سرور ابری ویندوز می‌گویند. با نصب هر کدام از سیستم‌عامل‌ها، امکان استفاده از ویژگی‌ها و سرویس‌های مختلفی فراهم می‌شود.

مزایا سرور ابری لینوکس

موقعیت: ایران و اروپا 🌍
قابلیت ارتقا سخت افزار: به صورت خودکار و در لحظه 📊
پرداخت روزانه: روزانه با توجه منابع مصرفی ⏰
کنترل پنل: باتوجه به درخواست شما
سرور یک روزه: سرور 24 ساعته تست
پنل ابر سرور: پنل قدرتمند ابری برای مدیریت سرورها
قابلیت VNC: دارد 📟
فایروال: دارد
سیستم عامل: ویندوز (متنوع)
پشتیبانی: 24 ساعته

هر چند وقت یک‌بار می‌توانیم منابع سرور ابری لینوکس را تغییر دهیم؟

امکان تغییر منابع کلود سرور لینوکس هر ۲۴ ساعت یک‌بار قابل انجام است.

آیا منابع سرور ابری لینوکس اختصاصی هستند؟

خیر، در سرور ابری لینوکس تمام منابع اختصاصی نیستند، پردازنده اشتراکی و حافظه رم اختصاصی است.

آیا می‌توانیم روی سرور ابری لینوکس از کنترل‌پنل استفاده کنیم؟

خیر، با توجه به این‌که لایسنس کنترل‌پنل‌ها ماهیانه و پرداخت هزینه منابع مصرفی در سرور ابری به‌صورت روزانه است؛ امکان راه‌اندازی کنترل‌پنل روی سرورهای ابری وجود ندارد.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.