سرور مجازی

سرور

سرورهای پارس پک در قالب؛ سرور ابری، سرور اختصاصی و سرور مجازی ارائه میشوند، که هر کدام در قالب لینوکس و ویندوز در موقعیت های جغرافیایی: ایران و آلمان ارائه میشوند. در ادامه میتوانید با کاربرد و مزایای هر کدام آشنا شوید.

انواع سرور

پارس پک اولین ارائه دهنده سرور های ابری در ایران

سرور ابری

۳۴۵۰۰هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
CLOUD SERVER
RAM از ۵۱۲ تا ۱۶۳۸۴ مگابایت
تا ۱۶ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • قابلیت ارتقای سخت افزاری خودکار
 • قابلیت محاسبه هزینه به صورت روزانه
 • Semi Managed Server

سرور هایبرید

۱۷۹هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
HYBRID SERVER
RAM از ۲ تا ۳۲ گیگابایت
تا ۱۰ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقا به سرور ماکرو
 • Semi Managed Server

سرور ماکرو

۶۵۲هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
MACRO SERVER
RAM از ۲۴ تا ۲۵۶ گیگابایت
تا ۷۲ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقای توان پردازشی
 • Semi Managed Server
 • FREE High Speed SSD DRIVE

سرور چیست؟

سرور به کامپیوترهایی با پایداری و منابع بالا می گویند که بتوان از آنها به عنوان سیستم سرویس دهنده استفاده کرد، امروزه به دلیل گسترش بازار بسیاری از شرکت ها به دنبال استفاده از سرورهای مختلف با منابع متفاوت و متناسب با کسب و کار خود می باشند.

بطور کلی سرورها به دو دسته سرورهای اشتراکی و سرور اختصاصی تقسیم می شوند که هرکدام از این دو شامل زیر مجموعه های متفاوتی می باشند سرورهای ابری و مجازی جز سرورهای اشتراکی هستند که در این نوع سروها cpu به صورت اشتراکی قابل ارائه است، اما سرورهای اختصاصی شامل هایبریدها، ماکروها و برمتال ها هستند و تمامی منابع در آنها بصورت کاملا اختصاصی در اختیار کاربر قرار میگیرد.

تمامی این سرورها در هردو موقعیت ایران و اروپا قابل ارائه می باشند.امکان نصب هردو سیستم عامل لینوکس با توزیع های متفاوت و ویندوز با نسخه های مختلف امکان پذیر است، که با توجه به نوع سیستم عامل می توان برای آنها کنترل پنل متفاوتی معرفی کرد. برای سیستم عامل لینوکس دایرکت ادمین و سی پنل جز محبوب ترین کنترل پنل ها و برای ویندوز نیز می توان پلسک را نام برد.

استفاده از سرور به دلیل اینکه تمامی دسترسی ها را برای کاربر فراهم کرده است و محدودیتی در اعمال تغییرات ندارد برای هر نوع کسب و کاری که مناسب می باشد فقط برای استفاده از سرور باید کاربران دانش فنی کافی داشته باشند. در این راستا پارس پک با بهره گیری از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری امکان استفاده از هرنوع سروری را برای کاربران فراهم کرده است.

انواع سرور

 • سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی

  سرور اختصاصی نوع خاصی از سرورهای ارائه شده با منابع کاملا اختصاصی است، که منظور از منابع اختصاصی میزان رم و سی پی یو می باشد، که بطور کامل در اختیار کاربر قرار میگیرد و هرچقدر میزان این منابع بالاتر باشد سرور از قدرت پردازش بالاتری برخوردار است. در پارس پک سرورهای هایبرید، ماکرو و برمتال از نوع اختصاصی و تفاوت آنها با یکدیگر در میزان منابع می باشد البته تفاوت عمده ای که بین سرورهای هایبرید و ماکرو با سرور برمتال مشاهده می شود در لایه مجازی ساز است تمامی سرورهای ارائه شده به جز سرور برمتال با لایه مجازی ساز در اختیار کاربر قرار میگیرد.
 • سرور ابری

  سرور ابری

  سرور ابری نوع خاصی از سرورهای اشتراکی می باشد که به دلیل داشتن زیر ساخت ابری امکان ارتقا و کاهش منابع را در لحظه برای کاربر فراهم می کند و پرداخت هزینه آن به صورت روزانه از اعتبار کاربری کسر می شود در این نوع سرورها رم به صورت اختصاصی و سی پی یو به صورت اشتراکی قابل استفاده می باشد این نوع سرور هم در موقعیت اروپا و هم در موقعیت ایران قابل ارائه می باشد.
 • سرور مجازی

  سرور مجازی

  سرور مجازی نوع دیگری از سرورهای اشتراکی می باشد که میزان منابع در آن به نسبت سرورهای ابری بسیار پایین تر است. در این سرورها همانند سرورهای ابری، رم به صورت اختصاصی و سی پی یو به صورت اشتراکی ارائه می شود و دوره پرداخت آن ماهیانه محاسبه می شود در این سرورها به دلیل وجود لایه مجازی ساز امکان نصب سیستم عامل به راحتی فراهم شده است.
 • هاست لینوکس ایران

  سرور ایران

  بطور کلی سرورها در دو موقعیت ایران و اروپا ارائه می شوند. یکی از دلایل انتخاب سرور در داخل ایران موقعیت کاربران می باشد چنانچه موقعیت کاربران داخل ایران باشد بهتر است سرور در موقعیت ایران تهیه شود همچنین هزینه راه اندازی مربوط به سرور ایران پایین تر می باشد در این سرورها هم از سیستم عامل ویندوز و هم سیستم عامل لینوکس استفاده می شود.
 • سرور خارج

  سرور خارج

  علاوه بر عامل موقعیت برای انتخاب سرور خارج از ایران، تحریم های موجود هم استفاده از این سرورها را در میان کاربران افزایش داده است. همچنین استفاده ازلایسنس برخی از کنترل پنل ها همچون سی پنل نیاز به انتخاب سرور در موقعیت خارج از ایران دارد البته باید توجه داشت هزینه سرورها در اروپا نسبت به سرورهای داخل ایران بالاتر می باشد.از نظر موقعیت مکانی سرورهای خارج از ایران در اروپا و در کشور آلمان ارائه می شود که امکان ارائه هر دو سسیستم عامل ویندوز و لینوکس در آن وجود دارد.
 • سرور لینوکس

  سرور لینوکس

  سرور لینوکس، سروری است که یکی از توزیع‌های سیستم عامل لینوکس بر روی آن نصب شده باشد و همچنین به دلیل تنوع در توزیع های ارائه شده در لینوکس هر کاربر می تواند با توجه به نیاز خود هر یک از این توزیع ها را بر روی سرور لینوکس ایران یا اروپا خود نصب نماید، که از انواع آن می توان به Centos،Ubuntu و Debian اشاره کرد. که در این بین Centos از محبوبیت بیشتری درمیان کاربران برخوردار است. همچنین برای استفاده از سرورهای لینوکس هزینه ای بابت لایسنس پرداخت نمی شود.
 • سرور ویندوز

  سرور ویندوز

  سرور ویندوز، یک سیستم‌عامل از خانواده ویندوز، ساخت شرکت Microsoft می باشد که امروزه به یکی از محبوب ترین سیستم عامل ها تبدیل شده است. که در نسخه های متفاوتی همچون ویندوز ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ارائه می شود و کاربر می تواند با توجه به نیاز خود هر یک از این نسخه های ویندوز را انتخاب و بر روی هردو موقعیت ایران و آلمان نصب نماید. در مورد سرورهای ویندوز ایران یا اروپا هزینه لایسنس به صورت مجزا می باشد.
 • مزایا سرور دانلود فایل

  سرور دانلود

  سرور دانلود نوع خاصی از سرورهای موجود می باشد که سخت افزار و نرم افزار ارائه شده در آن برای دانلود بهینه شده است در این نوع سرور هارد و میزان پهنای باند سرور از اهمیت ویژه ای برخوردار است باید توجه داشت در این سرورها امکان استفاده از سرویس ایمیل و راه اندازی پایگاه داده امکان پذیر نمی باشد. شایان ذکر است سرورهای دانلود فقط در موقعیت ایران ارائه می شوند.
 • مزایا سرور خارج

  سرور رایگان

  سرور رایگان یک سرور تست یک روزه می باشد، که با حداقل منابع در موقعیت اروپا در کشور آلمان در اختیار کاربران قرار داده می شود این سرور با هدف آشنایی کاربر با امکانات ارائه شده بر روی سرورهای پارس پک ایجاد شده است و به مدت ۲۴ ساعت کاربر می تواند از آن استفاده نماید و پس از این مدت بطور اتوماتیک حذف خواهد شد.

این تفاوت در میزان منابع می باشد و همچنین سی پی یو در سرورهای مجازی و ابری از نوع اشتراکی می باشد.

خیر، برمتال سروری بدون لایه مجازی ساز می باشد.

بله، این امکان در صورتیکه بستر سخت افزاری فراهم باشد وجود دارد.

فقط بر روی سرورهای اختصاصی این امکان وجود دارد.

جمع بندی

در این مطلب به معرفی انواع سرورهای موجود، مزیت ها، امکانات، نوع و قیمت سرورها ارائه شده در پارس پک پرداختیم در ادامه به بررسی برخی سوالات مطرح شده در این زمینه می پردازیم.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2022 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.