سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران

به سروری که در موقعیت ایران با منابع کاملا اختصاصی به کاربر ارائه می شود سرور اختصاصی ایران گفته می شود. این نوع سرورها از رم و سی پی یو کاملا اختصاصی استفاده میکنند و در نوع های متفاوتی همچون هایبرید، ماکرو و برمتال قابل ارائه هستند که دو سرور اول با یک لایه مجازی ساز ارائه می شوند و سرور برمتال قابلیت نصب هر گونه مجازی ساز را دارا می باشد.

انواع سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی هایبرید

۱۷۹هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
HYBRID SERVER
RAM از ۲ تا ۳۲ گیگابایت
تا ۱۰ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقا به سرور ماکرو
 • Semi Managed Server

سرور اختصاصی ماکرو

۶۵۲هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
MACRO SERVER
RAM از ۲۴ تا ۲۵۶ گیگابایت
تا ۷۲ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقای توان پردازشی
 • Semi Managed Server
 • FREE High Speed SSD DRIVE

Bare Metal Server

نسل قدیم سرور اختصاصی
وقفه طولانی بهنگام مشکلات سخت افزاری
DEDICATED SERVER
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • بدون پنل مدیریت سرور
 • محدودیت در ارتقای سخت افزاری
 • محدودیت در توان پردازشی

راهنمای خرید سرور اختصاصی ایران

سرور اختصاصی ایران؛ یک انتخاب ویژه برای مدیران سایت و اپلیکیشن هایی است، که کاربر داخل ایران دارند. خرید سرور اختصاصی ایران یعنی خرید سرور با منابع کاملاً اختصاصی، پشتیبانی حرفه‌ای، سرعت‌بالا، سیستم‌عامل دلخواه و قیمت اقتصادی.

 • سرور اختصاصی ایران چیست؟

  سرور اختصاصی ایران چیست؟

  سرورکامپیوتری متصل به اینترنت و همیشه روشن و قدرتمند است که به درخواست کاربران در زمان‌های متفاوت پاسخ می دهد و شامل یک یا چند وب سایت می باشد.
  اتصال سرور به شبکه جهانی وب نیازمند تنظیماتی است که بر روی سرور انجام می شود، یکی از مهم ترین تنظیمات بر روی سرور برای اینکه از سرورهای دیگر جدا شود تنظیم نیم سرور می باشد. به سروری که موقعیت آن ایران باشد و از منابع اختصاصی استفاده کند به اصطلاح سرور اختصاصی ایران گفته می شود.
  باید توجه داشت این نوع سرورها از رم و سی پی یو کاملا اختصاصی بهره میگیرند و با سیستم عامل های ویندوز در سه نسخه ۲۰۰۸،۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ و سیستم عامل لینوکس با توزیع های Debian، CentOS و Ubuntu قابل ارائه هستند که استفاده از هر کدام از این سرورها با توجه به نیاز کاربر می باشد.
 • لینوکس

  لینوکس

  سرور اختصاصی لینوکس ایران نوعی از سرورهای اختصاصی می باشد که با سیستم عامل لینوکس در موقعیت ایران ارائه می شود دارای منابع کاملا اختصاصی شامل رم و سی پی یو و هارد می باشد، و می توان توزیع های مختلفی همچون ubuntu، Debianو CentOSرا در ورژن های مختلف بر روی آن نصب کرد و امکان تغییر هر کدام از این توزیع ها بر روی این سرورها امکان پذیر است، بر روی این سرورها می توان از کنترل پنل هایی مانند دایرکت ادمین، سی پنل و وب مین استفاده نمود.
 • ویندوز

  ویندوز

  سرور اختصاصی ویندوز ایران نوعی از سرورهای اختصاصی می باشد که با سیستم عامل ویندوز در موقعیت ایران ارائه می شود دارای منابع کاملا اختصاصی شامل رم و سی پی یو و هارد می باشد، و می توان نسخه های مختلف ویندوز ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و۲۰۱۶ را بر روی آن نصب کرد و امکان تغییر هر کدام از این نسخه بر روی این سرورها امکان پذیر است، بر روی این سرورها می توان از کنترل پنل هایی مانند پلسک و وب سایت پنل استفاده نمود.
 • تفاوت لینوکسی و ویندوزی بودن

  تفاوت لینوکسی و ویندوزی بودن

  از عمده تفاوت های سرور Windows و سرور Linux می توان نوع سیستم عامل و نحوه دسترسی در این نوع سرورها را نام برد در سرور لینوکسی دسترسی از طریق sshمی باشد در صورتیکه در سرورهای ویندوزی دسترسیشان از طریق Remote Desktop می باشد. نوع کنترل پنل های مورد استفاده در این نوع سرورها هم متفاوت می باشد. از دیگر تفاوت های این سرورها می توان به تعداد کاربرانی که بطور همزمان به این سرورها وصل می شوند اشاره کرد در سرورهای لینوکسی محدودیتی در این مورد وجود ندارد ولی در سرورهای ویندوزی برای افزایش تعداد کانکشن باید لایسنسی جهت ایجاد کانکشن بر روی سرور نصب نمود.
 • کاربرد

  کاربرد

  از کاربردهای سرور اختصاصی ایران می توان به راه اندازی وب سرور جهت استفاده از سایت های پر بازدید با ترافیک بالا،فضای ذخیره سازی بالا جهت نگهداری اطلاعات، ارسال ایمیل بدون محدودیت در تعداد، استفاده از حجم دیتابیس بدون محدودیت،ارتقای عملکرد وب سایت و راه اندازی اپلیکیشن نام برد.
 • مزایا

  مزایا

  از مزایای سرور اختصاصی ایران می توان به اختصاصی بودن تمام منابع ازجمله رم و سی پی یو و هارد این نوع سرورها اشاره کرد، در کنار آن می توان به مدیریت از راه دور، امکان ارتقای منابع در کوتاه ترین زمان ممکن، امکان میزبانی وب سایت بدون محدودیت، داشتن آی پی اختصاصی و همچنین نصب مجازی ساز بر روی سرور برمتال برای ایجاد ماشین مجازی نام برد. همچنین دسترسی به کنسول سرور از طریق vnc از دیگر مزایای این سرورها می باشد.
 • دسترسی ها

  دسترسی ها

  در این نوع از سرورها همانند دیگر سرورها هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمامی پورت ها در دسترس و مدیریت سرور کاملا بر عهده خود کاربر می باشد و تمامی دسترسی ها و تنظیمات را خود کاربر می تواند مشخص کند. همچنین کاربر می تواند نسخه های مختلف یک سیستم عامل را خودش بر روی سرور نصب کند. در سرور های برمتال که نوعی از سرورهای اختصاصی می باشند کاربر می تواند با نصب مجازی ساز سرورهای مختلفی با سیستم عامل های متفاوت ایجاد نماید.
 • کنترل پنل

  کنترل پنل

  نوع کنترل پنل سرورهای اختصاصی با توجه به نوع سیستم عامل مشخص می شود به عنوان مثال در سیستم عامل لینوکس کنترل پنل های دایرکت ادمین، سی پنل و وب مین بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند که بعد از تحریم های به وجود آمده امکان استفاده از کنترل پنل سی پنل بر روی سرورهای موقعیت ایران امکان پذیر نمی باشد. در سیستم عامل ویندوز نیز از کنترل پنل پلسک و وب سایت پنل استفاده می شود.
 • قیمت سرور اختصاصی ایران

  قیمت سرور اختصاصی ایران

  قیمت سرورهای اختصاصی ایران با توجه به میزان منابع باهم متفاوت می باشند هرچقدر میزان منابع در این سرورها بالاتر باشد به تبع آن قیمت سرور هم بالاتر می رود وعلت عمده در تفاوت سرویس های اختصاصی با سایر سرورها به همین علت می باشد.
 • خرید سرور اختصاصی ایران

  خرید سرور اختصاصی ایران

  با توجه به تحریم های به وجود آمده تمایل کاربران جهت استفاده از سرور، بیشتر به سمت سرورهای ایران می باشد البته شایان ذکر است که اگر بیشتر کاربران موقعیت مکانیشان در ایران باشد بهتر است از سرور داخلی استفاده کنند، چرا که این کاربران اینترنت داخل کشور را مورد استفاده قرار می دهند، و همچنین هزینه سرورهای ایران پایین تر از سرورهای خارج از ایران می باشد. استفاده از سیستم عامل های مختلف با توجه به نیاز کاربر تعیین می شود. و یکی از مهم ترین دلایل خرید این سرورها از پارس پک زیر ساخت سخت افزاری به روز و پشتیبانی فنی این شرکت می باشد.
 • چرا سرور اختصاصی ایران پارس پک؟

  چرا سرور اختصاصی ایران پارس پک؟

  از مزایای سرور اختصاصی ایران می توان هزینه پایین این سرورها در مقایسه با سرورهای اروپا، استفاده از تکنولوژی به روز سخت افزاری، استفاده از اینترنت داخلی که به صورت نیم بها محاسبه می شود، امکان نصب قفل سخت افزاری بر روی سرور، دسترسی کامل به سرور و اتصال از طریق vnc که این امکان در پروفایل کاربری افراد قرار داده شده است، همچنین امکان تغییر نسخه های مختلف هر سیستم عامل در سرور و امکان روشن و خاموش کردن از داخل پروفایل را می توان از دیگر مزایای این سرورها نام برد.

جمع بندی:

در این مطلب به بررسی سرور اختصاصی iran  و مزایای استفاده از آن و نوع کنترل پنل های مورد استفاده در این سرورها و همچنین امکانات و قیمت آنها پرداختیم در ادامه توجه شما را به سوالات متداول درباره این مطلب جلب مینماییم.

بله، امکان تغییر نوع سیستم عامل توسط خود کاربر امکان پذیر نیست اما تغییر نسخه های سیستم عامل را خود کاربر می تواند انجام دهد.

در این سرورها همه منابع اختصاصی می باشد و در اختیار کاربر قرار میگیرد.

بر روی سرورهای هایبرید و ماکرو لایه مجازی ساز وجود دارد اما بر روی سرور برمتال این لایه مجازی ساز وجود ندارد و کاربر می تواند از لایه مجازی ساز خود مثل esxi استفاده کند.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.