سرور اختصاصی ویندوز

سرور اختصاصی ویندوز

سرور اختصاصی ویندوز یک سرور کانفیگ شده با منابع سخت افزاری و کاملا اختصاصی است که در صورت انتخاب سیستم عامل ویندوز سرور با این سیستم عامل ارائه میشود. سرور های اختصاصی اساسا برای پردازش های سنگین، وب سایت ها فروشگاهی، اپلیکیشن ها با دسترسی ها خاص و همینطور نگهداری و مدیریت اطلاعاتی با میزان محرمانگی خاص و یا نیاز به امنیت خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. در سرور های اختصاصی برخلاف سروری ها share منابع با فرد و یا وب سایت دیگری مشترک نیست.

انواع سرور اختصاصی ویندوز

سرور اختصاصی هایبرید

۱۷۹هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
HYBRID SERVER
RAM از ۲ تا ۳۲ گیگابایت
تا ۱۰ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقا به سرور ماکرو
 • Semi Managed Server

سرور اختصاصی ماکرو

۶۵۲هزار تومان/ در ماه
سرعت عمل در جابجایی سخت افزاری
MACRO SERVER
RAM از ۲۴ تا ۲۵۶ گیگابایت
تا ۷۲ هسته پردازشگر
همراه با پنل قدرتمند ابری
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • انعطاف در ارتقای سخت افزاری
 • قابلیت ارتقای توان پردازشی
 • Semi Managed Server
 • FREE High Speed SSD DRIVE

Bare Metal Server

نسل قدیم سرور اختصاصی
وقفه طولانی بهنگام مشکلات سخت افزاری
DEDICATED SERVER
 • منابع سخت افزاری اختصاصی
 • بدون پنل مدیریت سرور
 • محدودیت در ارتقای سخت افزاری
 • محدودیت در توان پردازشی

راهنمای خرید سرور اختصاصی ویندوز

انتخاب سرور خوب برای سایت‌های بزرگی که بر پایه زبان ASP توسعه‌یافته‌اند، از دغدغه‌های وب مسترهایی است، که قصد بهینه‌سازی سئو و پینگ تایم خود رادارند؛ سرور اختصاصی ویندوز باتوجه به اینکه به همراه: سخت‌افزار تمام اختصاصی، آپ تایم عالی، موقعیت جغرافیایی ایران و آلمان، پشتیبانی ۲۴ ساعت و قیمت اقتصادی ارائه میشود می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای خرید باشد.

 • سرور اختصاصی ویندوز

  سرور اختصاصی ویندوز چیست؟

  سرور اختصاصی windows یا همان Dedicate windows Server نوعی از سرور اختصاصی ایران ای است که، که تمامی منابع آنها مثل رم، پردازنده، فضا، پهنای باند، ترافیک و .. به صورت کاملا اختصاصی در اختیار کاربر قرار میگیرد. سرور ها اختصاصی اغلب برای میزبانی و نماش وب سایت های فروشگاهی و یا کارهای پردازشی سنگین مورد استفاده قرار میگیرند.
  متناسب با نوع پردازش و یا کاری که در این سرورها انجام گیرد منابع آن مشخص میشود. لازم به ذکر است امکان ارتقا در این دست از سرور ها امکان پذیر است اما از آنجایی که این سرور ها اختصاصی هستند ارتقا آنها امکان دارد چیزی در حدود نیم ساعت تا یکساعت زمان ببرد.
 • کاربرد

  کاربرد

  سرور های اختصاصی ویندوز برای میزبانی وب سایت هایی با اطلاعات حساس و یا برنامه هایی با پردازش های سنگین بیشترین استقبال را دارند. سرور های اختصاصی ویندوز جهت میزبانی وب سایت ها و یا برنامه هایی که به زبان های ویندزوی نوشته شده باشند بیشترین استفاده را دارند. در سرور های ویندوزی وب سرور و همینطور کنترل پنل انتخابی می بایست امکان اجرا شدن بر روی سیستم عامل ویندوز را داشته باشد. سرور های اختصاصی windows بر خلاف سرور های اختصاصی لینوکسی به دلیل دارا بودن سیستم عامل ویندوز نیاز به منابع بیشتری از جمله رم برای نصب و پردازش آن دارند.
 • مزایا سرور اختصاصی ویندوز

  مزایا

  یکی از مزایای بسیار مهم و خوب در سرور های اختصاصی windows در قیاس با سرور های اختصاصی لینوکس رابط گرافیکی این سیستم عامل هاست. به صورت پیش فرض سیستم عامل ویندوز با رابط گرافیکی ارائه میگردد امکانی که در سرور های لینوکسی به صورت پیش فرض وجود ندارد و همین امر عامل مهمی در افزایش تعداد طرفداران سرور های اختصاصی windows است. همینطوردر سرور های اختصاصی با سیستم عامل ویندوز امکان ریموت زدن دو نفر همزمان به سرور وجود دارد. در صورت اعمال تنظیماتی، امکان ارائه دسترسی همزمان چندین کاربر به سرور وجود خواهد داشت. این قابلیت در قیاس با سرور های لینوکسی بسیار کارآمد است و بسیاری از نیازها را پوشش خواهد داد. وب سرور ارائه شده در سرور های اختصاصی با سیستم عامل ویندوز IIS می باشد.
 • سرور اختصاصی ویندوز

  دسترسی ها

  سرور های اختصاصی windows اساسا خام و بدون اعمال هیچ گونه محدودیت در دسترسی های ارائه میشود. کاربر به تمامی پورت ها و سرور خود و همینطور نصب نرم افزار و یا آنتی ویروس دسترسی و اراده کامل خواهد داشت. طریقه ارتباط با سرور در سرور های اختصاصی ویندوز از طریق دسترسی RDC (Remote Desktop Service) است که توسط شرکت مایکروسافت جهت برقراری ارتباط و کنترل کامپیوتر و یا سرور از راه دور بر بستر شبکه ایجاد شده است.
  در کنار دسترسی ریموت دسکتاپ به سرور- دسترسی VNC هم ارائه میشود. این دسترسی در زمان هایی که به هیچ ترتیبی امکان ارتباط با سرور وجود نداشته باشد کارآمد است. دسترسی VNC امکان ارتباط ما را با سرور جهت عیب یابی آن برآورده میکند.
  همانطور که در قسمت مزایا سرور اختصاصی windows گفته شد، به صورت پیش فرض امکان ارتباط دو نفر همزمان و در صورت ایجاد تنظیاتی امکان ارتباط چندین نفر به طور همزمان به سرور های اختصاصی ویندوز وجود خواهد داشت.
 • سرور اختصاصی ویندوز ایران

  ایران

  سرور های اختصاصی windows ارائه شده در موقعیت جغرافیایی ایران بدیهی است که با IP ایران ارائه می شوند. IP نشان دهنده موقعیت جغرافیایی سرور و همینطور میزان دسترسی ها و باید ها و نباید های تعریف شده در آن موقعیت جغرافیایی برای آن سرور است. برای مثال اگر سرور در موقعیت ایران باشد بدیهی است وب سایت هایی که در موقعیت ایران فیلتر هستند با دسترسی سرور اختصاصی ونیدوز ایران هم بسته و محدود هستند. همچنین سرور اختصاصی ایران با سیستم عامل ویندوز بهترین انتخاب برای کاربرانی است که قرار است وب سایت و یا برنامه اپلیکیشن آنها برای کاربران ایرانی در موقعیت ایران نمایش داده شود از این منظر که کاربران کمترین فاصله را با سرور دارند بهترین انتخاب است.
 • سرور اختصاصی ویندوز خارج

  خارج از ایران

  همانطور که از نام این سرورها پیداست در موقعیت جغرافیایی خارج از ایران ارائه میگردند. سرور اختصاصی اروپا در موقعیت اروپا کشورآلمان و با IP آنجا ارائه میگردد. تمامی باید ها و نباید ها مطابق با قوانین وضع شده در کشور اروپاست و بدیهی است دسترسی به وب سایت هایی که در ایران بلاک و محدود هستند در سرور اختصاصی آلمان ویندوزی با مشکلی جهت بازدید روبه رو نیستند.
  و همینطور به دلیل قرار داشتن این سرور ها در دیتاسنترهای اروپا بدیهی است که از اینترنت با شرایط آن کشوراستفاده کنند و تحت قوانین دیتاسنتر آن کشور مدیریت شوند. مطابق با توضیحات پیشین فاصله مابین سرور و کاربران جهت افزایش لود وب سایت و یا Application می بایست رعایت گردد.
 • قیمت سرور اختصاصی ویندوز

  قیمت

  قیمت سرورهای اختصاصی windows به دلیل سیستم عامل ویندوز سرور و همینطور لایسنس آن متفاوت از سایر سرور ها و علی الخصوص سرور های لینوکسی است. این سیستم عامل ها به رمی بیش از سیستم عامل های لینوکسی، جهت نصب و راه اندازی نیاز دارند. از این رو در قیمت این سرورها نسب به سایر سرور ها تفاوتی به وجود آمده است. قیمت سرورهای اختصاصی ویندوز در موقعیت ایران و اروپا به دلیل نرخ ارز متفاوت است.
 • کنترل پنل سرور اختصاصی

  کنترل پنل

  کنترل پنل هایی که امکان نصب بر روی سرور های اختصاصی ویندوز را دارند میتوان به Website Panel و همینطور Plesk اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که website panel به صورت رایگان عرضه میشود و پلسک به صورت غیررایگان، انتخاب هر یک از این دو کنترل پنل متناسب با سطح نیاز و دسترسی کاربر است.

جمع بندی

سرور اختصاصی ویندوز یک سرور با منابع ۱۰۰ درصد اختصاصی است که با سیستم عامل ویندوز جهت راه اندازی و نمایش وب سایت ها و اپلیکیشن های ویندوزی ارائه میگردد. این سرور ها در موقعیت ایران و اروپا قابل ارائه هستند. در این مقاله به بررسی مزایا و کاربردهای این سرور ها پرداختیم و همینطور اطلاعاتی راجع به سیستم عامل ها و امکان نصب آنها و منابع مورد نیاز آنها به دست آوردیم. زمان راه اندازی و کانفیگ سرور ها اختصاصی ویندوز در قیاس با سرورهای اختصاصی لینوکس مقداری طولانی تر است.

بله. در صورت نیاز و امکان پذیر بودن ورژن مورد نظر را اعلام میفرمایید فایل ایزو جهت نصب بر روی سرور قرار داده خواهد شد.

بله امکان ارتقا در هر لحظه در سرور های اختصاصی windows وجود دارد.

دسترسی RDC ریموت دسکتاپ را دارند. در کنار این دسترسی به VNC هم مجهز هستند.

بله در پنل ابر سرور که برای مدیریت هرچه ساده تر سرور اراپه میگردد این دسترسی ها اراپه شده است.

بله دسترسی جهت ریستارت کردن سرور در پنل ابر سرور ارائه شده است.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2021 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.