ثبت دامنه

خرید دامنه

ثبت و خرید دامین

خرید دامنه اولین قدم برای راه‌اندازی سایت می‌باشد، انتخاب نام و ثبت دامنه مناسب، می‌تواند تأثیر بسزایی در برندینگ و رشد کسب‌وکار شما داشته باشد. ثبت دامنه‌ به دو گروه ملی، که آن را دامنه ایران "ir" می‌شناسیم و دامنه بین‌المللی و سطح بالا (TLD) مانند: com, net, org... تقسیم می‌شوند. قیمت دامنه‌ها نیز بر همین اساس متغیر است. خرید دامنه دارای شرایطی و ضوابطی مثل، موجود بودن آن دامین، که می توان از طریق قسمت "جست‌وجو دامنه" پارس پک، آن را بررسی کرد اشاره نمود؛ همچنین جهت ثبت دامنه بین المللی می بایست ایمیل ارسال شده از سمت رجیسترر را تایید نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، کارشناسان ما، آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشند.

راهنمای خرید دامنه

خرید دامنه با قیمت اقتصادی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های راه‌اندازی وب‌سایت است. این آدرس، همان نام و شهرتی است که شاید تا سال‌ها در ذهن مشتریان و مخاطبان کسب‌وکار شما بماند. انتخاب و خرید دامین از پارس‌پک هم خیال شما را از بابت تمدید، حفاظت از مالکیت و موارد دیگر بسیار راحت می‌کند. قبل از اقدام به خرید دامنه، حتما برای انتخاب اسم، املا و پسوند مناسب وقت بگذارید.

 • دومین چیست

  دامنه چیست ؟

  دامنه (دامین - Domain)، نام مستعاری است که برای آدرس یک وب‌سایت در اینترنت استفاده می‌شود. به طور دقیق‌تر، دامنه شامل دو بخش است: نام دامنه و پسوند دامنه. نام دامنه، بخشی از آدرس وب‌سایت است که معمولاً با www شروع می‌شود و شامل نام منحصر به فرد وب‌سایت شما است. برای مثال، در آدرس ، www.parspack.com، عبارت "parspack" بخشی از نام دامنه است. پسوند دامنه، بخش دوم آدرس سایت است که معمولاً شامل سه حرف است و نشان‌دهنده نوع وبسایت یا موقعیت جغرافیایی وب‌سایت است. هر هاست یا سرور در فضای اینترنت با یک آدرس شامل اعداد یا همان IP شناخته می‌شود برای اتصال کاربران به این IP و مشاهده محتوای وبسایت، به یک آدرس نیاز داریم که دامین (Domain) این کار را انجام می‌دهد. با خرید دامنه از پارس‌پک، علاوه بر تخفیف روی قیمت دامنه‌ها، مطمئن هستید که آدرس شما توسط شرکت‌های معتبر ثبت می‌شود. کاربران و مشتریان برای ورود به وب‌سایت شما، آدرس دامین را در نوار آدرس مرورگر خود تایپ می‌کنند. سپس به‌کمک پروتکل DNS، آدرس دامین به IP وب‌سایت شما متصل می‌شود.
 • ثبت دامنه ارزان

  ثبت دامنه

  آدرسی که با خرید دامنه در اختیار می‌گیرید، وظیفه ارتباط بین کاربران و هاست یا سرور وب‌سایت را برعهده می‌گیرد. مثلا دامنه Google.com کاربران را به IP عمومی این شرکت به آدرس 8.8.8.8 متصل می‌کند. این انتقال و راهنمایی باید در جایی در فضای اینترنت ثبت شود تا هر دامین، به آدرس اختصاصی خودش متصل شود. ثبت دامنه به فرآیندی گفته می‌شود که با استفاده از آن یک دامنه به نام افراد حقیقی یا حقوقی ثبت می‌شود. این فرآیند در داخل ایران توسط وبسایت ایرنیک و پارس پک قابل انجام است. وظیفه ثبت دامین در ابعاد جهانی برعهده سازمان ICANN یا همان Internet Corporation for Assigned Names and Numbers است. شرکت‌های ثبت‌کننده دامنه، با این سازمان در ارتباط هستند و آدرس شما را در فهرست‌های سازمان ثبت می‌کنند. دامنه‌ها به صورت پیش فرض دوره تمدید یک ساله دارند. همچنین شما بعد از خرید دامنه، امکان انتقال آن به افراد دیگر را خواهید داشت.
 • خرید دامنه با پسوند متنوع

  خرید و ثبت انواع پسوند دامنه

  پسوند دامین به دو دسته: دامنه ملی و دامنه بین‌المللی تقسیم می‌شود. دامنه ملی بسته به هر کشوری متفاوت است. مثلا دامنه ملی کشور ایران، با پسوند ir شناخته می‌شود. کسب‌وکارهای اینترنتی اغلب یک آدرس با پسوند ملی ثبت می‌کنند که این پسوند، باتوجه به محل فعالیت اصلی کسب‌وکار، ثبت می‌شود. دامنه‌های بین‌المللی با پسوند‌هایی مانند com, net, org و … ثبت می‌شوند. کسب‌وکارهایی با مشتریان بین‌المللی، از این پسوندها استفاده می‌کنند. البته به‌خاطر شهرت بسیار بیشتر پسوندهای بین‌المللی، کسب‌وکارهایی که فقط در یک کشور فعالیت می‌کنند هم به ثبت این پسوندها تمایل بیشتری دارند. خرید و ثبت دامنه با انواع پسوند، در پارس پک امکان پذیر است.
 • ثبت دامنه بین المللی

  ثبت دامنه بین المللی

  خرید و ثبت دامنه بین‌المللی توسط شرکت‌های بین‌المللی انجام می‌شود که با عنوان رجیسترار (Registrar) شناخته می‌شوند. پسوند‌های دامین بین‌المللی شامل دو گروه پسوند‌های عمومی و پسوند‌های اختصاصی می‌شوند: پسوند‌های عمومی: نام دامنه‌های عمومی مانند com, net و org هستند. پسوند com مخفف Commercial بوده و از قدیمی‌ترین پسوندهای بین‌المللی است. این دامین در ابتدا بیشتر برای مقاصد تجارت الکترونیک ایجاد شد، اما امروزه برای انواع کسب‌وکارها و حتی اشخاص حقیقی ثبت می‌شود. پسوند net مخفف کلمه Network است. این پسوند اغلب برای وب‌سایت‌های خدمات اینترنتی و اطلاعاتی یا سازمان‌های حوزه فناوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پسوند org مخفف کلمه Organization است و عموما برای سازمان‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته تعاریف بالا هیچ الزامی برای ثبت این دامنه‌های مشهور نیست. پسوندهای عمومی را می‌توان بدون محدودیت خاصی و تنها با شرط در دسترس بودن، ثبت کرد. مثلا حتی یک وب‌سایت شخصی را هم می‌توان با پسوند net ثبت کرد. ثبت دامین با پسوند‌های اختصاصی، شرایط و محدودیت‌های بیشتری نسبت به پسوندهای عمومی دارد. مثلا ثبت پسوند biz (پسوند اختصاری برای Business) و pro (مخفف Professional)، نیاز به ارائه مجوزهای خاصی دارد.
 • خرید دامنه ملی

  خرید دامنه ملی

  در حین خرید دامین ملی علاوه بر انتخاب نام دامنه، شما باید پسوند مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید که در میان این پسوندها می توان به دامین های ملی اشاره کرد که نشان دهنده موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما است. به همین دلیل اگر قصد دارید تا این گونه شناخته شوید، توصیه می شود که در حین " خرید دامین "، از پسوند های ملی برای " ثبت دامنه " استفاده کنید
 • دامنه ir

  خرید دامنه ir

  همان‌طور که گفتیم، پسوند دامنه ملی هر کشور شامل بخشی از نام آن کشور است. برای کشور ایران هم پسوند ir استفاده می‌شود. همچنین گروه‌های مختلفی از نام دامنه در تحت عنوان دامنه ملی ایران ارائه می‌شوند. برخی از آن‌ها عبارتند از: ir co.ir ac.ir id.ir org.ir sch.ir gov.ir net.ir. دامنه ir. معروف‌ترین نام دامنه ایرانی است که همه افراد طبق قوانین ایرنیک می‌توانند این نام دامنه را خریداری کنند. co.ir نیز به‌عنوان مخفف واژه‌ انگلیسی company استفاده می‌شود. ثبت این نوع دامنه ملی برای شرکت‌ها، برند‌ها و نمایندگی‌های مختلف کاربرد دارد. به همین ترتیب نام دامنه‌هایی مانند ac.ir برای مؤسسات آموزش عالی، id.ir برای کسب و کار‌های شخصی و org.ir برای مؤسسات غیرانتفاعی، انجمن‌های علمی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. ثبت پسوند gov.ir نیز فقط برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی امکان‌پذیر است.
 • قوانین خرید دامنه

  قوانین ثبت و خرید دامنه

  تمامی اطلاعات ثبت دامنه‌ها در سازمان ICANN نگهداری می‌شوند. ICANN شرکت‌های معتبری را به عنوان رجیسترار (Registrar) در دنیا معرفی می‌کند که این شرکت‌ها وظیفه ثبت دامین را انجام می‌دهند. برخی از مهم‌ترین قوانین مربوط به ثبت دامنه آی آر و بین المللی عبارتند از: دوره‌ی ثبت و خرید دامین شما حداقل برای دوره‌ی 1 ساله و حداکثر برای دوره 10 ساله می‌توانید دامنه خود را ثبت کرده و همچنین پیش از اتمام دوره، برای حفظ مالکیت دامنه، باید آن را تمدید کنید. طول نام دامنه طول نام دامنه باید حداقل 3 و حداکثر 63 کاراکتر داشته باشد. نام دامنه تنها می‌تواند شامل حروف، اعداد و خط تیره (-) باشد. بررسی آزاد بودن دامنه پس از انتخاب نام دامنه، به منظور ثبت آن، اولین قدم بررسی آزاد بودن دامین است، به این معنی که دامنه موردنظر توسط فرد دیگری به ثبت نرسیده باشد و به اصطلاح Available باشد. ثبت دامنه ملی درصورتیکه قصد خرید یا ثبت دامنه آی آر را داشته باشید، در ابتدا باید در سایت nic.ir مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌ اول کشوری آی آر ثبت نام کنید. سپس ازطریق همین سامانه یا نمایندگان معتبر مانند پارس‌پک، دامنه موردنظر خود را خریداری کنید. درنظر داشته باشید ثبت دامنه‌هایی با مفاهیم مذهبی خاص، نام مشاهیر، اماکن عمومی و وقایع ملّی تنها با مجوز کتبی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجاز است. ثبت دامنه بین‌المللی دامنه‌های بین‌المللی امکان ثبت در لحظه را دارند. تنها محدودیت در این دامنه‌ها، پسوندهای اختصاصی است که در برخی موارد، مجوزهای خاصی نیاز دارند.
 • انتقال دامنه

  انتقال دامنه

  شاید در دوره مالکیت دامنه، به هر دلیلی تصمیم به انتقال آن از یک Registrar یا نماینده مربوطه به یک Registrar دیگر داشته باشید. در نظر داشته باشید که جهت انجام این مورد باید دامین شما دارای شرایط زیر باشد: باید بیش از 60 روز از آخرین انتقال دامنه به رجیسترار فعلی گذشته باشد. باید حداقل 10 روز از تاریخ انقضاء دامنه باقی مانده باشد. در انتها در اختیار داشتن Authorization Code یا همان کد انتقال دامنه لازم است. Authorization Code جهت امنیت در نقل و انتقالات دامنه بین رجیسترار‌ها استفاده می‌شود و زمانی که قصد انتقال دامنه خود را دارید باید کد انتقال را از نماینده یا رجیسترار فعلی دامین دریافت و در اختیار شرکت جدید قرار دهید. در صورتیکه قصد انتقال دامین ir خود به یک شرکت دیگر دارید، باید در سامانه ایرنیک وارد حساب کاربری خود شوید و رابط مالی، فنی و اداری دامین خود را  به شناسه شرکت جدید تغییر دهید.
 • قیمت دامنه

  قیمت دامنه

  اختلاف قیمتی که جهت ثبت دامنه توسط شرکت‌های مختلف مشاهده می‌کنید به این دلیل است که هرکدام از شرکت‌ها، نماینده یک رجیسترار هستند و رجیسترارها، قیمت‌های متنوعی برای پسوندها ارائه می‌کنند. این تنوع قیمت به‌خاطر اعتبار یا امکانات مدیریتی ایجاد می‌شود. قیمت خرید دامنه بین‌المللی  قیمت دامنه‌ بین‌المللی توسط رجیسترار‌های مختلف و معتبری که ICANN اعلام کرده است، تعیین می‌شود. این قیمت بر اساس قیمت ارز محاسبه می‌شود و قطعاً نوسانات قیمت ارز، بر قیمت دامنه نیز مؤثر خواهد بود. قیمت خرید دامنه ملی  قیمت دامنه ir به نسبت دیگر پسوند‌ها پایین‌تر است، بدین ترتیب برای سایت‌هایی که قصد هزینه کردن زیاد ندارند، قیمت دامین آی آر بسیار با صرفه‌تر است. عوامل تأثیرگذار بر قیمت دامنه  قیمت ثبت دامنه بین‌المللی، بر اساس نرخ ارز محاسبه می‌شود و زمانی که قیمت ارز تغییر کند، تأثیر مستقیم روی قیمت ثبت دامنه توسط شرکت‌ها می‌گذارد. علاوه بر این، شرکت‌هایی هستند که جهت ثبت دامنه‌های خاص، قیمت‌های بالاتری را در نظر گرفته‌اند.
 • جستجو دامنه

  جستجو دامنه

  قبل از خرید دامنه باید مطمئن شوید که مالکیت آن در اختیار کسی نیست. برای این کار می‌توانید از ابزار پارس‌پک برای جست‌وجو و پیدا کردن دامنه‌های خالی استفاده کنید. اگر دامنه موردنظر شما در اختیار فرد یا شرکت دیگری باشد، می‌توانید با جست‌وجوی whois، اطلاعات مالک فعلی را دریافت کنید. این اطلاعات در زمان ثبت هر دامنه در اینترنت، ذخیره می‌شوند تا مالکیت را به‌صورت رسمی نشان دهند.
 • مزایای خرید دامنه

  مزایای خرید دامنه از پارس پک

  پارس‌پک در کنار ارائه همه خدمات زیرساخت ابری شامل هاست و سرور، خدمات فروش و ثبت دامنه را هم ارائه می‌کند. از همین صفحه می‌توانید جهت خرید و ثبت دامین بین‌المللی با پسوند‌های مختلف و ثبت دامنه ir کشوری با قیمتی پایین‌تر از خود سامانه ایرنیک، اقدام کنید. پارس‌پک ثبت دامنه‌ها را به صورت یک ساله و پنج ساله، با قیمت ارزان و اقتصادی انجام می‌دهد. جهت ثبت دامنه ir ابتدا باید در سامانه ایرنیک ثبت‌نام کرده و در هنگام ثبت سفارش از طریق پارس‌پک، نیک هندل خود (شناسه کاربری در سایت نیک) را وارد کنید. در پارس‌پک، پس از ثبت دامنه‌های بین‌المللی، یک پنل مدیریتی دامنه جهت تغییر DNS و تغییر مالکیت دامنه در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.
 • انتقال دامین به پارس پک

  انتقال دامنه به پارس پک

  جهت انتقال دامنه‌های بین المللی به پارس‌پک، باید از registrer فعلی دامنه، یک کد انتقال دریافت کرده و کد انتقال به همراه نام دامین را، از طریق تیکت ارسال کنید. جهت انتقال دامنه ir به پارس‌پک هم باید در سامانه نیک وارد حساب کاربری خود شوید و رابط مالی، فنی و اداری دامنه خود را روی‌ شناسه شرکت پارس‌پک قرار دهید.

سوالات متداول

خرید دامنه یکی از ابتدایی‌ترین قدم‌هایی است که برای راه‌اندازی و طراحی وب‌سایت باید انجام دهید. در نظر داشته باشید که ثبت و خرید دامنه وبسایت تأثیر بسزایی در معرفی برند شما و کسب کارتان خواهد داشت. همچنین داشتن یک نام دامنه مرتبط با حوزه کاری شما می‌تواند به شما کمک کند تا برای کلمات کلیدی مشابه رتبه بالاتری داشته باشید. دامنه‌ها به دو گروه: دامنه‌های بین‌المللی مانند دامنه دات کام و دامنه‌های کشوری و ملی مانند ir برای کشور ایران تقسیم‌بندی می‌شوند. ثبت دامنه توسط رجیسترار‌های مختلف شرکت آی کن و یا نماینده‌های آن‌ها امکان‌پذیر می‌باشد. خرید دامنه ارزان قیمت، دارای شرایط و ضوابطی می‌باشد که از جمله آن‌ها بررسی آزاد بودن دامنه انتخابی است.

برای ثبت دامنه ir به چه چیزهایی نیاز است؟

باید از طریق وب‌سایت ایرنیک، اقدام دریافت شناسه نیک هندل کنید.

مشخصات دامنه‌های قابل خرید در پارس پک

خرید و ثبت دامنه در یک نگاه
انواع پسوند:com,Org,IR,Net و ... 🛡️
قیمت:اقتصادی و ارزان ☑️
پشتیبانی:24 ساعته و فوری 🔗
انتقال:دارد🚀
مدت زمان اعتبار:سالیانه یا 5 ساله
مدت زمان فعال سازی:فوری (حداکثر 24 ساعت)
دامنه ملی:بله ✅
دامنه بین المللی:بله ✅

چگونه می‌توان تشخیص داد، دامین موردنظر موجود است؟

از طریق باکس، جست‌وجو دامنه پارس پک، می‌توانید این کار را انجام دهید.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.