سرور دانلود

سرور دانلود

سرور دانلود مشابه سرورهای معمولی می باشد با این تفاوت که سخت افزار و نرم افزار های مناسبی برای دانلود بر روی آن در نظر گرفته شده است و امکان استفاده از سرویس ایمیل، راه اندازی پایگاه داده و اسکریپت را به شما نمی دهد، یکی از فاکتورهای مهم در این سرور ها، هارد می باشد که باید از سرعت خواندن و نوشتن خوبی برخوردار باشد، فاکتور پر اهمیت بعدی پهنای باند سرور است که متناسب با تعداد کاربران همزمان باید از میزان مناسبی برخوردار باشد.

معرفی انواع

 • سرور دانلود فایل

  دانلود فایل

  سرور دانلود فایل همان download server است با یک زیرساخت مناسب که امکان دانلود فایل با تعداد بالا، حجم بالا و همچنین تعداد کاربران همزمان زیادی را مهیا می کند. همچنین می توان گفت منظور از این سرورها فضایی است که می توانید فایل های خود را بر روی آن بارگزاری نمایید تا در سایت خود امکان دانلود فایل ها را به کاربران خود بدهید.
 • سرور دانلود ویدیو

  دانلود ویدیو

  سرور دانلود فیلم، یک ِdownload server است که امکان دانلود فیلم با حجم بالا را بدون از دست دادن دیتا و با سرعت مناسب به کاربران می دهد، از مهم ترین ویژگی این سرورها می توان به پخش همزمان و همچنین پخش زنده اشاره کرد، در واقع برای مشاهده فیلم نیاز به دانلود کامل آن نمی باشد و بازدیدکنندگان می توانند قبل از اتمام دانلود، فیلم را مشاهده کنند.
 • سرور دانلود آهنگ

  دانلود موزیک

  سرور دانلود آهنگ، یک download server است که امکان بارگزاری آهنگ با فرمت و حجم های متفاوت را به شما می دهد و از پروتکل های خاصی برای اتصال به یک شبکه صوتی استفاده می کند. به طور کلی، جریان صوتی از یک سیستم بافر و یک بستر امن جریان داده استفاده می کند تا به کاربران اجازه دهد بدون وقفه فایل های صوتی کامل را گوش دهند. این نوع جریان داده به پهنای باند قابل توجهی نیاز دارد.

چرا پارس پک؟

 • امکانات سرور دانلود

  امکانات

  سرور download پارس پک بر روی نود های مختلف از لحاظ جغرافیایی راه اندازی شده است و امکانات لازم را برای اهداف مختلف دانلود فیلم، آهنگ و فایل آماده سازی کرده است. این سرویس تحت عنوان هاست دانلود در اختیار کاربران قرار داده شده است. در واقع دیگر نیاز به کانفیگ سرور توسط کاربران نمی باشد. هاست دانلود پارس پک با در نظر گرفتن حجم و پهنای باند مورد نیاز کاربران راه اندازی می گردد و به دلیل بارگزاری دیتا بر روی چند نود، امکان دانلود، پخش آنلاین و یا پخش همزمان را با حفظ دیتا و سرعت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد.
 • مزایا سرور دانلود

  مزایا

  از مزیت سرور Download پارس پک این است که بصورت ابری ارائه می گردد، در واقع با آپلود دیتای خود بر روی هاست دانلود پارس پک، دیتای شما بر روی چند نود که تفاوت مکانی دارند آپلود خواهد شد و هنگام دانلود فایل، کاربران به نودی هدایت می شوند که از ترافیک مناسب تری برخوردار است، بنابراین فایل با سرعت مناسب تری دانلود و یا پخش خواهد شد.

جمع بندی :

در این مقاله به مطالعه درخصوص سرور دانلود پرداختیم و همچنین با ویژگی های این سرورها آشنا شدیم. این نوع سرویس اکثرا با نام هاست دانلود ارائه می شود و باید تمامی ویژگی های بیان شده را داشته باشند.

این سرور ها از سخت افزار قوی تر با پهنای باند بالاتری برخوردارند.

بر روی سرور download آهنگ امکان پخش همزمان یا audio streaming وجود دارد.

بر روی سرور download امکان راه اندازی سرویس ایمیل، پایگاه داده و اجرای اسکریپت وجود ندارد.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.