پرسش و پاسخ‌های متداول

پشتیبانی پارس‌پک در هر حال همراه شماست

 • هاست رایگان ابری
 • هاست
 • میزبانی ابری
 • ثبت دامنه
 • امکانات پنل هاست ابری

هاست رایگان ابری چیست ؟

خدمات رایانش ابری از سال 1389 برای اولین بار بصورت رسمی از طریق پارس پک در قالب سرور ابری برای استفاده عموم هم میهنان گرامی ارائه گردید. در بدو امر بزرگترین مشکل پس از تکمیل فرآیند ارائه خدمات، فراهم نمودن زمینه های آشنایی کاربران برای استفاده از این خدمات بود که پیش از آن تجربه مشابهی را در اختیار نداشتند، لذا به همین منظور بود که سرمایه گذاری های لازم برای تامین امکان استفاده از خدمات ابری بصورت رایگان فراهم گردید و هر کاربر ایرانی قادر شد تا بدون پرداخت هزینه برای 24 ساعت یک سرور ابری برای خود بسازد؛ در حالیکه تمامی مراحل بصورت خودکار و بدون دخالت نیروهای پشتیبان طی می گردد و خوشبختانه این مهم زمینه لازم جهت هرچه عمومی تر کردن این خدمات را فراهم ساخت.

این حسن توجه مخاطبین ، پارس پک را مصمم ساخت تا راهی که برای ارزش آفرینی فناوری و کار ایرانی برگزیده بود را با قدرتی بیشتر ادامه دهد و امروز با افتخار خبر افتتاح ویرایش اول خدمات میزبانی ابری پارس پک که بر پایه فناوری رایانش ابری این شرکت بنا شده است را اعلام می داریم و موافق سنت گذشته ، امکان هاست رایگان ابری بدون محدودیت زمانی برای آشنایی هر چه بیشتر مخاطبین گرامی با این خدمات فراهم گردیده است و شما آزادانه ، بدون مزاحمت آگهی های بازرگانی می توانید وب سایت خود را بر روی هاست رایگان ابری پارس پک راه اندازی نمائید. همچنین در طراحی پنل ابری ، تلاش شده است تا استفاده از خدمات میزبانی ابری نیازمند کمترین وابستگی به دانش فنی وب باشد، هر چند بکارگیری ابزارهای مختلف تحت وب در برخی مواقع تنها در گرو تجربه کافی و یا علاقه لازم جهت بهره مندی از منابع اینترنتی خواهد بود. به هر روی صمیمانه امیدواریم که ضمن استفاده از فناوری روز وب که در خدمت کاربران ایرانی قرار گرفته است، ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود آگاه سازید.

متن باز ( open source ) چیست ؟

نقش نرم افزار های متن باز در گسترش دنیای وب بدون اغراق غیر قابل انکار است. ظهور سیستم های مدیریت محتوا متن باز همانند جوملا ( joomla ) ، وردپرس ( wordpress ) ، دروپال ( drupal ) ، پرستا شاپ ( prestashop ) ، مجنتو ( magento ) و بسیاری دیگر از نرم افزارهای متن باز سرعت ساخت و مدیرت یک وب سایت را تا حد بینظیری افزایش داد و بطوری که مشاهده می کنید، هر روزه صد ها افزونه با کاربردهای متنوع برای مرتفع نمودن نیاز های گوناگون مدیران وب سایت ها ارائه می گردند و با هدف مخاطب، مدیر وب سایت تنها بخش ناچیزی از هزینه های تولید آن را پرداخت می نماید، در حالیکه نرم افزار متعاقبا در حال توسعه و پشتیبانی تولید کننده قرار دارد.در ارتباط با جنبش نرم افزاهای متن باز به رهبری ریچارد استالمن ( Richard Stallman ) ، پیش از این در بخش اخبار و مقالات سایت مطالب بسیار زیادی ارائه شده است که علاقمندان برای مطالعه می توانند از آن استفاده نمایند.

وب سایت داینامیک ( dynamic web site ) چیست ؟

کلمه داینامیک به معنای متحرک می باشد و مطابق روند دنیای وب که مبتنی بر تغییر است وب سایت های داینامیک این ویژگی قابل اهمیت را برای صاحبان وب سایت ها فراهم نموده اند که تنها با میزان کمی از دانش وب به سادگی به اعمال تغییرات در وب سایت های خود بپردازند.سیستم مدیریت محتوا ( content management system ) :سیستم های مدیریت محتوا یا همان cms که بیشتر در میان مخطابین شهرت دارد، مهمترین دلیل شکل گیری وب سایت های داینامیک محسوب می گردند. چرا که ظهور آنها دیگر گروه های طراحی وب زمان خود را صرف نوشتن یک سیستم وب از ابتدا نمی نمایند و تنها به ارتقا و بهبود و یا سفارشی سازی آن وب سایت مطابق با نیاز خود می نمایند، لذا بدین ترتیب بود که هزینه های طراحی وب و زمان ساخت یک وب سایت به شدت کاهش یافت و حتی موجب گردید که بسیاری از افراد با اطلاعات بسیار محدود بتوانند یک وب سایت شخصی به کمک این اسکریپت ها برای خود راه اندازی کنند که این خود یک انقلاب در تاریخ وب محسوب می گردد.

وب سایت استاتیک ( static web site ) چیست ؟

کلمه استاتیک به معنای غیر متجرک و ثابت می باشد و در مفهوم وب به آندسته از سایت هایی گفته می شود که اسکریپت آنها بسادگی قابل تغییر توسط مدیر وب سایت نبوده و نیازمند دانش وب ( html , php, asp ) می باشد و از همین رو تغییر در آنها با سختی و یا بعضا هرگز انجام نمی گیرد تا جای خود را به نسخه بعدی آن وب سایت بدهد. به همین جهت وب سایت های استاتیک را باید نسل گذشته و قدیمی وب دانست.

اسکریپت ( script ) چیست ؟

نرم افزارهای تحت وب را اصطلاحا اسکریپت می نمائیم به این معنا که قابلیت بارگذاری بر روی یک صفحه وب را دارا می باشند. زبان های مختلفی برای این منظور وجود دارند اما از محبوب ترین آنها باید به زبان برنامه نویسی php که تحت لینوکس می باشد و زبان برنامه نویسی asp که تحت ویندوز می باشد اشاره نمائیم. لذا عموم اسکریپت های اینترنتی از این دو زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

هاست یا میزبانی ( Host ) چیست ؟

اما با مشخص شدن آدرس اینترنتی شما ، مخاطبین از طریق دامنه به اسکریپت ( script ) و فایل هایی که شما از پیش برای آنها آماده نموده اید و بر روی یک سرور هاست نموده اید هدایت می شوند. لذا خدمات هاست به معنای نگهداری فایل های وب سایت شما است که بازدید کننده در حین فرآیند مرور وب سایت آنها را بر روی کامپیوتر شخصی خود دانلود و مشاهده می نماید، در واقع اسکریپت هایی که عکس ها و متون یک وب سایت را نیز کنار هم می چینند نیز فرآیند مشابهی را طی می کنند به این ترتیب که پس از دانلود بر روی کامپیوتر شخص به وسیله مرورگر وب ( web browser ) پالایش و قابل نمایش می گردند. از همین روست که هر چه فاصله بین بازدید کننده تا محل هاست فایل ها و اسکریپت ها کوتاه تر باشد با سرعت بالاتری در بازشدن وب سایت روبرو خواهیم بود. به همین ترتیب با توجه به اینکه بیشتر مخاطبین وب سایت های شما احتمالا داخل ایران می باشند، در عموم موارد استفاده از موقعیت ایران در میزبانی ابری می تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشد، هر چند میزبانی ابری پارس پک به گونه ای طراحی شده است که جابجایی اکانت هاست بین موقعیت های مختلف ارائه شده در ایران و اروپا بدون نیاز به کوچکترین تغییرات و ظرف چند دقیقه صورت می پذیرد و این قدرت انتخاب را از پیش برای مدیر وب سایت تا حدود زیادی افزایش داده است.

اجزاء شبکه اینترنت

در یک نگاه می توان ، شبکه جهانی اینترنت را به دو بخش کلی تقسیم نمود. نخست، خدمات دامنه و سپس خدمات هاست که در ادامه برای درک بهتر هرکدام را جداگانه معرفی می نمائیم.

معرفی هاست رایگان ابری پارس پک

پارس پک پس از ارائه خدمات ابری در قالب سرویس های متنوع و مختلف، امکان تست سرویس های خود را بصورت رایگان برای تمامی کاربران فراهم نمود تا به کاربران امکان تست و انتخاب آگاهانه محصولات خود را در بین رقبا داده باشد، یکی از سرویس های رایگان، هاست ابری می باشد. درواقع پارس پک این فرصت را به کاربران می دهد تا وب سایت و اسکریپت های مورد نظر خود را در بستر هاست ابری بدون پرداخت هزینه تست نمایند. امکانات موجود بر روی هاست ابری،در این سرویس رایگانه قابل بررسی و تست خواهد بود.

تنها محدودیت درنظر گرفته شده بر روی هاست رایگان عدم امکان میزبانی دامنه شخصی، ساخت ایمیل و همچنین محدودیت بر روی منابع سخت افزاری می باشد که این موارد هیچ مغایرتی با هدف ارائه هاست رایگان نخواهد داشت. یکی از مزیت های این هاست عدم حذف آن تا زمان استفاده می باشد، در ادامه نحوه سفارش و امکانات هاست رایگان شرح داده خواهد شد.

سفارش هاست رایگان پارس پک

1- چنانچه دارای اکانت کاربری نمی باشید ابتدا وارد سایت parspack.com شده و ثبت نام نمایید، در غیر این صورت به ناحیه کاربری خود ورود نمایید.ورود به پارس پک

2- پس از ورود به حساب کاربری از منوی آبی رنگ گزینه پنل میزبانی را انتخاب نمایید.ورود به پنل میزبانی ابری

3- در صفحه پنل میزبانی ابری، از منوی سمت راست گزینه دوم را به منظور ثبت سفارش خود کلیک نمایید.سفارش جدید در پارس پک

4- در این مرحله، هاست رایگان را انتخاب نمایید.صفحه ثبت سفارش پارس پک

5- در کادر مربوط به "هاست رایگان" گزینه ایجاد هاست را کلیک کنید. درصورت نیاز به نصب خودکار وردپرس گزینه نصب خودکار اسکریپت را تیک بزنید.

سفارش هاست رایگان

جهت مشخص شدن مسیر نصب پوسته وردپرس، حتما باید نام دامنه وارد گردد .نصب اسکریپت

6- پیام هاست رایگان با موفقیت ایجاد گردید را تایید کنید.ثبت هاست رایگان

پس از ایجاد هاست، به منظور استفاده از امکانات آن بر روی "پنل میزبانی ابری" کلیک نمایید.

امکانات هاست رایگان پارس پک

بطور کلی امکانات هاست در سه بخش دامنه ، عملیات و نمودارها ارائه شده است که شرح آن در ذیل آمده است:

1- دامنه

این بخش مدیریت اکانت یا همان هاست و دامنه را بر اساس نام دامنه در اختیار مشتری قرار می دهد.

1-1 اکانت ها

به ازای هر هاست تنظیمات زیر را در اختیار کاربر قرار می دهد.

1-1-1 وضعیت

این بخش شامل اطلاعات زیر می باشد :

• وضعیت سرویس اعم از فعال و یا مسدود بودن آن قابل مشاهده است.مشاهده وضعیت هاست رایگان

• میزان فضای میزبانی و میزان مصرف قابل مشاهده است.میزان فضای هاست رایگان

• میزان منابع اشغال شده توسط هاست و تعداد بازدید قابل مشاهده است.مشخصات سخت افزاری هاست رایگان

• تاریخ ثبت سفارش و موعد تمدید قابل مشاهده است.تاریخچه ثبت سفارش

1-1-2 مدیریت هاست

 • امکانات زیر را در اختیار کاربر هاست رایگان قرار دارد:
 • امکان اتصال به کنترل پنل هاست را دارید.
 • اطلاعات دسترسی به هاست و امکان تغییر رمز عبور قابل مشاهده است.
 • تغییر پلن خریداری شده با اخذ هزینه امکان پذیر می باشد.
 • امکان حذف اکانت وجود دارد.

معرفی بخش مدیریت هاست

1-1-3 تنظیمات و نمودارها

در این قسمت تنها امکان مشاهده نمودار منابع مصرفی و درج تغییرات در فایل PHP.ini وجود دارد.تنظیمات و نمودار ها

1-1-4 ابزارها

امکان دسترسی سریع به ابزارهای زیر وجود دارد.

 • امکان تعریف پایگاه داده وجود دارد.
 • امکان ورود به phpMyAdmin وجود دارد.
 • اطلاعات دسترسی FTP هاست قابل مشاهده است.
 • امکان اعمال مجوزهای پیشفرض وجود دارد.
 • دسترسی به لاگ ها امکان پذیر است

ابزار های هاست رایگان

1-1-5 نصب خودکار اسکریپت

امکان نصب اسکریپت های جوملا، وردپرس، دروپال و پرستاشاپ در کمترین زمان ممکن و بصورت اتوماتیک وجود دارد.نصب خودکار اسکریپت

1-2 دامنه ها

این بخش مربوط به تنظیمات دامنه بوده و مربوط به هاست رایگان نمی باشد.

2- عملیات

لیست عملیات های مربوط به 24 ساعت گذشته نمایش داده می شود.

تاریخچه عملیات ها

3- نمودارها

امکان مشاهده نمودار منابع مصرفی هاست طی یک ماه گذشته در دوره های روزانه، هفتگی و یک ساعت و 24 ساعت گذشته وجود دارد. نمودار ها

ساخت رایگان اکانت ایمیل در هاست ابری ، کنترل پنل دایرکت ادمین

یکی  از مهمترین نیاز های کاربران در استفاده از خدمات میزبانی ، ساخت اکانت های ایمیل متناسب با بخش های مختلف داخل سازمانی و یا حتی یک ایمیل ساده برای مکاتبات شخصی است. در این مقاله قصد آموزش نحوه ورود به پنل دایرکت ادمین جهت ساخت اکانت ایمیل را داریم.

بدین منظور در ناحیه کاربری خود در سایت پارس پک ، ابتدا وارد پنل میزبانی ابری شده و سپس اکانت هاست مورد نظر را مطابق عدد 1 در تصویر زیر انتخاب فرمایید. سپس مطابق شماره گذاری وارد بخش مدیریت هاست و سپس اطلاعات ورود شوید.

بوسیله این اطلاعات می توانید وارد دایرکت ادمین شوید. نشانی ورود به پنل دایرکت ادمین عبارت است از your-domain.com:2222 که بایستی your-domain.com را با نام دامنه خود جایگزین فرمایید.

da email 1

پس از ورود به پنل دایرکت ادمین ، مطابق تصویر زیر به بخش E-mail Accounts وارد شوید.

da email 2

در این مرحله جهت ساخت اکانت ایمیل ، مطابق تصویر بر روی Create mail accounts کلیک نمایید تا فرم مربوطه نمایش داده شود.

da email 3

در فرم زیر در بخش شماره 1 نام اکانت ایمیل مورد نظر را وارد فرمایید. پس از ساخت اکانت ایمیل ، مقدار وارد شده در این مرحله با یک علامت @ به نام دامنه شما متصل می شود. مثلا اگر در این کادر مقدار new-account را وارد نمایید ، نشانی کامل ایمیل شما بدین شکل می شود:  new-account@your-domain.com در کادر 2 و 3 نیز مقدار کلمه عبور را وارد نمایید. توصیه می شود جهت حفظ امنیت ، کلمه عبور را ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد انتخاب فرمایید. در صورت استفاده از دکمه Random سیستم یک کلمه عبور تصادفی و ایمن برای اکانت شما انتخاب می کند. در انتها روی دکمه Create کلیک فرمایید.

da email 4

حال در نوار آدرس مرور گر خود عبارت your-domain.com/roundcube را وارد نمایید. بایستی مقدار your-domain.com را با نام دامنه خود جایگزین فرمایید. پس از بار گزاری وب میل roundcube کافیست در دو کادر مشخص شده نشانی کامل ایمیل (  new-account@your-domain.com  ) و سپس کلمه عبور انتخابی را وارد فرمایید.

da email 5

انتقال اطلاعات به هاست با استفاده از FTP

پروتکل File Transfer Protocol یا همان FTP قدیمی ترین، پرکاربردترین و محبوب ترین روش انتقال فایل و داده ها در تمامی شبکه ها و برنامه های کاربردی و سرویس ها است که در بسیاری از شرکت های هاستینگ به خصوص شرکت پارس پک ParsPack استفاده می شود. در این مطلب به آموزش انتقال فایل و داده با استفاده از این پروتکل می پردازیم. ابزارهای بسیاری به صورت برنامه های کاربردی کار را با این پروتکل راحتتر کرده اند و ما در این آموزش، ابزار رایگان و متن باز FileZilla که برنامه محبوب و پرکاربرد برای استفاده از پروتکل FTP است را برای استفاده و آموزش انتخاب کردیم.

پیش نیاز اتصاب به ftp

در این آموزش به موارد زیر نیاز داریم : یک حساب کاربری FTP که بر روی یک سرویس دهنده FTP ایجاد شده باشد. ممکن است که سرویس FTP را برای یک سرور مجازی قبلا راه اندازی کرده باشید یا این که از یک سرویس FTP یک هاست استفاده کرده باشید،

به هر حال به دسترسی یک کاربر FTP که مجوز خواندن و نوشتن Read و Write را داشته باشد نیاز داریم. برنامه FileZilla . این برنامه را می توانید به صورت رایگان دانلود و نصب کنید که بر روی تمامی سیستم عامل ها نصب می شود.

FTP چیست ؟

FTP مخفف File Transfer Protocol هست که یک پروتکل برای انتقال فایل و داده بین سرور و کاربر در شبکه می باشد. این پروتکل قدیمی و پرکاربرد بسیار ساده است و پیاده سازی آن به صورت ساده و ابتدایی، امنیت خاصی ندارد و همه چیز به صورت آشکار Cleare منتقل می شوند، که با نصب و تنظیم سرویس ها و کتابخانه های امنیتی می توان این پروتکل را به صورت امن پیاده سازی کرد. سرویسهای امنیتی پرکاربردی که استفاده می شوند،

احراز هویت Authentication و رمزنگاری Encryption است. طبق استاندارد تعریف شده برای پروتکل FTP ، برای اتصال و ارتباط از پورت 20 برای احراز هویت و 21 برای انتقال فایل و داده استفاده می شود. احراز هویت بوسیله سرویس های مختلفی که به سیستم عامل و بستر پیاده سازی بستگی دارد انجام می شود. رمزنگاری نیز هم بوسیله سرویس SSL/TLS و هم بوسیله سرویس SSH پیاده سازی می شود.

FTPS چیست ؟

در پیاده سازی با سرویس SSL/TLS در واقع یک سری کتابخانه و تنظیمات به FTP اضافه می شود و دقیقا یک Extension برای FTP محسوب می شود که یک پروتکل جدید به نام FTPS محسوب می شود که در RFC 4217 معرفی شده است. در حالت FTPS رمزنگاری به وسیله گواهی های دیجیتال Certificate انجام می شود که می تواند به صورت Self-Sign باشد و یا توسط یک مرکز CA صادر شده باشد. در این پروتکل برای ارتباط از پورت های 20 و 21 استفاده می شود.

SFTP چیست ؟

در پیاده سازی FTP بوسیله SSH ، کلیه ارتباطات FTP بر روی پروتکل SSH پیاده سازی می شود. در این پیاده سازی این بار FTP به عنوان یک Extension به SSH اضافه می شود که به آن پروتکل SFTP گفته می شود. در این حالت تمام مراحل امنیتی مانند احراز هویت و انتقال فایل و داده ها توسط سرویس دهنده SSH تامین می شود و تمامی ارتباطات از طریق پورت 22 که مختص SSH است انجام می شود. همچنین با ابزارهای FTP مانند FileZilla و دیگر ابزارهای مخصوص FTP نمی توان در این حالت متصل شد و باید از ابزارهای SCP برای اتصال استفاده کرد.

ورود و اتصال به FTP

به صورت کلی اتصال به FTP به دو صورت کلی صورت می گیرد که به تنظیماتی که در سرویس دهنده FTP انجام شده بستگی دارد. در یک حالت برای اتصال به FTP نیاز به احراز هویت می باشد و در حالت دیگر نیاز به صورت یک کاربر مهمان یا ناشناس باید به FTP وارد شوید.

ورود با دسترسی مشخص Login

اگر در تنظیمات سرویس دهنده FTP که می خواهید به آن متصل شوید، ورود با احراز هویت تنظیم شده باشد باید یک حساب کاربری برای شما ایجاد شده باشد و یک نام کاربری و رمز عبور با مجوز های لازم برای خواندن Read و نوشتن Write داشته باشید.

برای این منظور اگر سرویس FTP را بر روی سیستم محلی و یا سرور مجازی، خودتان راه اندازی کردید باید یک حساب کاربری برای دسترسی به FTP تعریف کنید و اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید باید از مدیریت سیستم هاست اشتراکی که همان شرکت هاستینگ می باشد درخواست کنید تا دسترسی های FTP را برای شما ارسال کند.

اطلاعات ورود به ftp

در شرکت هاستینگ پارس پک ParsPack برای دریافت مشخصات ورود به FTP می توانید از طریق پنل کاربری سایت آن را مشاهده کنید. برای این کار بعد از ورود به پنل کاربری سایت پارس پک ParsPack از منوی پنل میزبانی ابری سربرگ دامنه ها را انتخاب کنید، سپس از سمت راست قسمت ابزارها بر روی FTP کلیک کنید. یک قسمت کشویی در همان قسمت ابزار ها باز می شود که مشخصات دسترسی به FTP ، شامل آدرس IP ، نام کاربری و رمز عبور است.

اطلاعات ورود به ftp

ورود به صورت ناشناس Anonymous

برخی موارد سرویس دهنده های FTP به صورت عمومی برای دسترس همگان تنظیم می شوند. در این حالت برای دسترسی به FTP فقط کافی است که آدرس IP یا نام دامنه را داشته باشید تا به FTP متصل شوید. این نوع از FTP برای دسترسی عمومی است و اطلاعات روی آن نیز اطلاعات عمومی هستند، مانند دانلود فایل های ISO مربوط به سیستم عاملی های مبتنی بر لینوکس و یا بسته ها و Package ها آنها.

اتصال به FTP

برای اتصال به FTP روش های متفاوتی وجود دارد :

 اتصال از طریق وب Web

در این حالت فقط کافی است که آدرس IP یا نام دامنه را در URL مرورگر خود وارد کنید و پروتکل FTP را برای آن مشخص کنید:

ftp://192.168.1.1 ftp://your_domain_name.com

نکته : در اتصال به FTP از طریق وب WEB، که با مرورگر متصل می شوید نمی توانید فایل و اطلاعات را بارگذاری Upload کنید و فقط می توانید اطلاعاتی که مشاهده می کنید را دانلود کنید.

 اتصال با مدیریت فایل File Explorer

در این حالت باید پنجره مدیریت فایل در سیستم عامل خود را باز کنید و در قسمت آدرس، آدرس IP یا نام دامنه را همراه با مشخص کردن پروتکل FTP وارد کنید. برای مثال در ویندوز File Explorer را همان My Computer را باز کنید و در قسمت آدرس بالای صفحه آدرس FTP را وارد کنید :

اتصاله به ftp با مدیریت فایل

بعد از وارد کردن آدرس باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و سپس دکمه Log On را بزنید. بعد از اتصال به صورت عادی و مانند سیستم خودتان می توانید فایل ها و پوشه ها را مشاهده کنید. در این حالت شما می توانید فایل ها و اطلاعات را آپلود Upload ، دانلود Download ، ویرایش Edit ، حذف Delete و ایجاد Create کنید.

اتصال با ابزارهای FTP :

ابزارهای بسیاری برای اتصال به سرویس دهنده های FTP وجود دارند که به صورت برنامه های کاربردی مختلف برای سیستم عامل های گوناگون طراحی شده اند. روش اتصال به FTP و کار با آن ها برای هر برنامه متفاوت است و ما در این مطلب به کار با برنامه FileZilla که برنامه رایگان و متن باز Open source است می پردازیم.

FileZilla چیست ؟

برنامه فایل زیلا FileZilla یک برنامه رایگان متن باز Open Source برای FTP و مدیریت و انتقال فایل می باشد. این برنامه محبوبترین و قدیمی‌ترین برنامه در همنوعان خودش است. نصب ساده و محیط کاربر پسند به همراه پایداری مناسب و ویژگی های دیگری که دارد باعث شده تا کاربران بسیاری از این برنامه استفاده کنند. در ادامه به برخی ویژگی های مهم این برنامه اشاره می کنیم :

 • انتقال فایل در FTP به صورت رمزنگاری شده در حالت های FTPS و SFTP
 • پشتیبانی از IPv6
 • پشتیبانی از حالت Resume . به این معنی که روند انتقال فایل را می توان به صورت موقت نگهداشت و مجددا ادامه داد.
 • پشتیبانی از چندین اتصال همزمان به سرور های FTP در سربرگ های مختلف و مدیریت همزمان انها
 • مدیریت لیست سرور ها و صف انتقال داده ها
 • کشیدن و رها کردن Drag and Drop برای دانلود و آپلود فایل ها
 • مقایسه دایرکتوری و فایل ها در سمت Local و Server
 • ایجاد محدودیت برای سرعت دانلود و آپلود
 • فیلتر و جستجو بر اساس نام

دانلود و نصب FileZilla

برای دانلود برنامه FileZilla می توانید آن را از سایت رسمی FileZilla ، مانند تصویر نسخه مناسب با سیستم عامل خود را انتخاب کرده و دانلود کنید. در سایت فایل زیلا دو نسخه برای سرور و کلاینت موجود است که نسخه سرور ابزاری برای نصب سرویس دهنده FTP در سمت سرور می باشد، پس دقت کنید که نسخه مربوط به کاربر یا همان FileZilla Client را دانلود کنید.

دانلود filezilla

بعد از انتخاب Download FileZilla Client در صفحه جدید نسخه مناسب با سیستم عامل خود را انتخاب کنید :

انتخاب سیستم عامل

بعد از انتخاب سیستم عامل یک پنجره جدید باز می شود که باید نسخه مربوط به برنامه را انتخاب کنید. نسخه های پیشرفته برنامه رایگان نیستند و باید برای آنها هزینه پرداخت کنید. در اینجا نسخه رایگان را انتخاب کرده و روی گزینه دانلود کلیک کنید.

انتخاب نسخه

در ادامه برنامه FileZilla Client دانلود می شود.

نصب این برنامه نیز بسیار ساده و مانند دیگر برنامه های کاربردی می باشد. در ادامه به صورت تصویری مراحل نصب آورده شده است :آموزش نصب filezilla

اتصال به FTP با FileZilla

معرفی برنامه FileZilla

برای اتصال به FTP ابتدا برنامه FileZilla را باز کنید. در اولین باری که برنامه را باز می کنید یک پیغام خوش آمد گویی نمایش داده می شود که نسخه برنامه نصب شده و لینک هایی برای آموزش و راهنمای را نمایش می دهد. این پنجره را تایید کنید.

اجرای فایل filezilla

معرفی قسمت های FileZilla

در برنامه FileZilla سه قسمت اصلی وجود دارد. قسمت اول که قسمت بالایی پنجره است برای نمایش و وارد کردن مشخصات سرور FTP که می خواهید به آن متصل شوید است. قسمت دوم که قسمت وسط یا میانی پنجره برنامه است خود به دو قسمت تقسیم شده است. در قسمت سمت چپ به صورت درختی و لیست، فایل های سیستم و مکان فعلی سیستم خودتان را نشان می دهد و در قسمت سمت راست فایل های مربوط به سرور FTP را نمایش می دهد. در قسمت پایین برنامه نیز وضعیت عملیات های در حال اجرا و گزارش های فعالیت های انجام شده را نشان می دهد.

بخش های مختلف filezilla

برای اتصال به FTP باید مشخصات سرور را که در قسمت های قبل گفتیم را به ترتیب در قسمت Host نام دامنه یا آدرس IP سرور و نام کاربری و رمز عبور را در قسمت های Username و Password وارد کنید. قسمت Port را اگر وارد نکنید، پورت های پیش فرض و استاندارد FTP را در نظر می گیرد ولی اگر سرویس دهنده FTP شما بر روی پورت متفاوتی تنظیم شده است آن را وارد کنید. در بیشتر موارد شماره پورت تغییری ندارد، برای مثال برای استفاده از FTP شرکت پارس پک ParsPack نیازی به وارد کردن شماره پورت نیست.

ورود به ftp

بعد از وارد کردن مشخصات دکمه Quick connect را بزنید تا اتصال به سرور برقرار شود. اگر سروری که می خواهید به آن وصل شوید را برای اولین بار است که در FileZilla وارد می کنید، پنجره ای باز می شود که از شما برای ذخیره نام کاربری و رمز عبور سئوال می کند تا برای اتصال در دفعات بعدی مجددا نیاز به وارد کردن رمز عبور نباشید. گزینه مورد نظرتان را انتخاب کرده و دکمه OK را بزنید.

ذخیره پسورد

در بیشتر موارد سرویس دهنده های FTP از حالت FTPS برای برقراری امنیت انتقال اطلاعات استفاده می کنند. همانطور که گفتیم در این حالت از گواهینامه های دیجیتال Certificate استفاده می شود. اگر این گواهینامه های دیجیتال توسط مراکز معتبر CA تولید شده باشند بعد از اتصال فقط گزارشی را به صورت یک پیغام مشاهده می کنید که مشخصات را به شما نمایش می دهد، ولی در بیشتر موارد این گواهینامه ها دیجیتال به صورت Self-Sign تولید می شوند و بعد از اتصال پیغامی را مشاهده می کنید که این گواهی نامه مورد تایید نیست و باید این گواهی نامه را خودتان تایید کنید تا اتصال برقرار شود.

always-trust

دقت کنید که تیک گزینه Always trust را بزنید، در غیر اینصورت در هر بار اتصال به سرور این پنجره تایید سرور ار به شما نمایش خواهد داد. در انتها اگر مشکلی پیش نیاید به سرور متصل می شوید که وضعیت اتصال را در قسمت بالای پنجره مشاهده می کنید. در ادامه نیز می توانید به راحتی به انتقال فایل های خود در FTP بپردازید.

انتقال فایل با FileZilla

انتقال فایل در FileZilla بسیار ساده است. در قسمت میانی پنجره در سمت چپ مکان فعلی خود را در سیستم خودتان به صورت درختی و لیستی مشاهده می کنید. همین شرایط را در سمت راست میانی پنجره برای سرور FTP مشاهد می کنید.

آپلود فایل Upload

برای آپلود Upload فایل، در سرور FTP دایرکتوری و مسیری را که می خواهید فایل را به آنجا انتقال دهید را انتخاب کنید و فایل مورد نظر از سمت چپ بگیرید و به سمت راست بکشید. به همین راحتی فایل شما به سرور FTP منتقل می شود.

اپلود فایل در ftp

وضعیت انتقال شامل تمام فایل هایی که در حال انتقال هستند ، سرعت انتقال ، زمان و درصد صرف شده و باقی مانده و موارد دیگر را در قسمت پایین پنجره می توانید مشاهده کنید.

گزارش وضعیت انتقال

دانلود فایل Download

برای دانلود نیز دقیقا برعکس آپلود عمل می کنید، در قسمت سمت چپ مسیر را که می خواهید فایل در آنجا ذخیره شود را انتخاب کرده و فایل مورد نظر را از سمت راست که همان موقعیت سرور است بگیرید و به سمت چپ بکشید و رها کنید. مانند قبل در قسمت پایین پنجره وضعیت و گزارش انتقال را می توانید مشاهده کنید.

دانلود فایل از ftp

ایجاد و حذف فایل

با راست کلیک در قسمت سمت راست که مکان سرور FTP را نشان می دهد، می توانید فایل یا پوشه ای را ایجاد و یا حذف کنید.

ایجاد و حذف فایل

انصراف از انتقال فایل

اگر در بین انتقال به هر دلیل از انتقال فایل منصرف شدید و خواستید که فعالیت یک انتقال در حال انجام را متوقف کنید، از قسمت پایین پنجره، جایی که وضعیت انتقال در حال نمایش است، فایل مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه Stop and remove all را انتخاب کنید. با این کار انتقال فایل مورد نظر متوقف شده و آن قسمت از فایل که منتقل شده نیز حذف می شود.

انصراف از انتقال فایل

قطع اتصال به سرور

بعد از اتمام کار با سرور با بستن پنجره FileZilla ، اتصال با سرور نیز بسته می شود ول اگر می خواهید که فقط اتصال با سرور فعلی را قطع کنید در نوار ابزار بالای پنجره بر روی آیکون ای که در شکل زیر نمایش داده شده است کلیک کنید و یا اینکه از منوی Server گزینه Disconnect را انتخاب کنید.

قطع اتصال سرور

پایان

در این مطلب به توضیحاتی درباره پروتکل انتقال فایل FTP و مطالبی پیرامون امنیت آن پرداختیم. در ادامه روش های اتصال به سرویس دهنده های FTP را معرفی کردیم و با ابزار FileZilla به سرور FTP متصل شدیم و به نحوه انتقال فایل در بستر FTP و با ابزار FileZilla پرداختیم. مباحث مربوط به FTP بسیار و امنیت آن بسیار زیاد و پیشرفته تر از این مطلب هستند که در آینده به آنها خواهیم پرداخت. همچنین اگر مایل به راه اندازی سرویس دهنده های FTP نیز هستید می توانید در ادامه این آموزش ها آنها را مطالعه کنید.

نسخه پشتیبان هر روزه ، آیا از فضای کاربر کم می کند یا هاست کاربر هر چه قدر باشد این میزان از وی کسر نمی شود و جای دیگری رایگان نگهداری می شود ؟

نسخه های پشتیبان در فضایی مستقل از فضای کاربر ذخیره می شوند و همچنان تا 30 روز حفظ می شوند و نسخه هایی که جداگانه توسط کاربر تهیه می شوند تا 5 عدد حفظ خواهند شد.
 • نسخه های پشتیبان در فضایی مستقل از فضای کاربر ذخیره می شوند و همچنان تا 30
 • مدیریت دامنه همواره توسط شرکتی که دامنه را ثبت کرده صورت می پذیرد، لذا اگر دامنه
 • میزبانی ابری مشابه با هاست اشتراکی است که شما یک اکانت هاست برای میزبانی دامنه

وقتی به پنل کاربری لاگین می کنیم در بالا دو لینک ابر سرور و میزبانی ابری هست . فرق آنها چیست؟

میزبانی ابری مشابه با هاست اشتراکی است که شما یک اکانت هاست برای میزبانی دامنه خود تهیه می کنید و سرور ابری مشابه با سرور اختصاصی و سرور مجازی است که اطلاعات دسترسی به یک سرور با سیستم عامل مستقل در اختیار شما قرار می گیرد.

ساخت رایگان اکانت ایمیل در هاست ابری ، کنترل پنل دایرکت ادمین

یکی  از مهمترین نیاز های کاربران در استفاده از خدمات میزبانی ، ساخت اکانت های ایمیل متناسب با بخش های مختلف داخل سازمانی و یا حتی یک ایمیل ساده برای مکاتبات شخصی است. در این مقاله قصد آموزش نحوه ورود به پنل دایرکت ادمین جهت ساخت اکانت ایمیل را داریم.

بدین منظور در ناحیه کاربری خود در سایت پارس پک ، ابتدا وارد پنل میزبانی ابری شده و سپس اکانت هاست مورد نظر را مطابق عدد 1 در تصویر زیر انتخاب فرمایید. سپس مطابق شماره گذاری وارد بخش مدیریت هاست و سپس اطلاعات ورود شوید.

بوسیله این اطلاعات می توانید وارد دایرکت ادمین شوید. نشانی ورود به پنل دایرکت ادمین عبارت است از your-domain.com:2222 که بایستی your-domain.com را با نام دامنه خود جایگزین فرمایید.

da email 1

پس از ورود به پنل دایرکت ادمین ، مطابق تصویر زیر به بخش E-mail Accounts وارد شوید.

da email 2

در این مرحله جهت ساخت اکانت ایمیل ، مطابق تصویر بر روی Create mail accounts کلیک نمایید تا فرم مربوطه نمایش داده شود.

da email 3

در فرم زیر در بخش شماره 1 نام اکانت ایمیل مورد نظر را وارد فرمایید. پس از ساخت اکانت ایمیل ، مقدار وارد شده در این مرحله با یک علامت @ به نام دامنه شما متصل می شود. مثلا اگر در این کادر مقدار new-account را وارد نمایید ، نشانی کامل ایمیل شما بدین شکل می شود:  new-account@your-domain.com در کادر 2 و 3 نیز مقدار کلمه عبور را وارد نمایید. توصیه می شود جهت حفظ امنیت ، کلمه عبور را ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد انتخاب فرمایید. در صورت استفاده از دکمه Random سیستم یک کلمه عبور تصادفی و ایمن برای اکانت شما انتخاب می کند. در انتها روی دکمه Create کلیک فرمایید.

da email 4

حال در نوار آدرس مرور گر خود عبارت your-domain.com/roundcube را وارد نمایید. بایستی مقدار your-domain.com را با نام دامنه خود جایگزین فرمایید. پس از بار گزاری وب میل roundcube کافیست در دو کادر مشخص شده نشانی کامل ایمیل (  new-account@your-domain.com  ) و سپس کلمه عبور انتخابی را وارد فرمایید.

da email 5

آیا با استفاده از ابزار تغییر محل سایت ؛ کل سایت خودکار به سرور جدید منتقل می شود یا خیر ؟

بله، کل اطلاعات بدون نیاز به دخالت کاربر و بصورت خودکار انتقال می یابد.

در بخش مدیریت دامنه ها فقط دامنه هایی که توسط شما ثبت شده باشند نمایش داده می شوند، آیا می شود که دامنه خودمون رو به اونجا انتقال بدیم یا خیر ؟

مدیریت دامنه همواره توسط شرکتی که دامنه را ثبت کرده صورت می پذیرد، لذا اگر دامنه شما توسط شرکت دیگری ثبت شده باشد قابل مدیریت در این بخش نیست مگر آنکه دامنه خود را به پنل دامنه های پارس پک انتقال دهید که هزینه انتقال دامنه برابر با هزینه ثبت و البته تمدید دوره آن می باشد.

نمودار های مصرف چیست ؟

یکی از ابزارهایی که تا حدود بسیار زیادی می تواند اطلاعات دست اولی برای مدیریت بهتر اکانت هاست به شما ارائه نماید، نمودارهایی است که در پنل ابری برای هر اکانت هاست قابل ترسیم می باشد، میزان مصرف پردازشگر ( CPU ) ، پهنای باند ، ram ، عداد بازدید در لحظه و بازدید های ناموفق همگی از جمله نمودار هایی هستند که در این قسمت برای ارتقای کیفیت استفاده از خدمات تعبیه شده است.

پایگاه داده یا دیتابیس ( database ) چیست ؟

بسیاری از کاربران در هنگام کار با کنترل پنل خود با سختی هایی در ساختن یک پایگاه داده روبرو هستند، در پنل ابری تا حدودی تلاش شده است که این سختی و تکلف از میان برداشته شود و در ویرایش های بعدی میزبانی ابری پارس پک نیز مطمئنا پیشرفت هایی در این زمینه حاصل خواهد گردید.

تغییر مکان در یک دقیقه ( Location ) چیست ؟

در خدمات میزبانی ابری پارس پک می توانید از این ویژگی منحصر به فرد استفاده کنید که بدون نیاز به صرف زمان و یا اعمال تنظیمات پیچیده، محل میزبانی اکانت هاست خود را بین موقعیت های ارائه شده بسادگی جابجا نمائید، به این ترتیب وب سایت خود را که تا این لحظه در خارج از ایران میزبانی می نمودید بسادگی به داخل ایران و یا بلعکس جابجا نمائید.

نسخه پشتیبان ( Backup ) چیست ؟

تهیه نسخه پشتیبان همواره یکی از چالش های اصلی صاحبان وب سایت ها بوده است و متاسفانه شاهد موارد زیادی بوده ایم که صاحب وب سایت برای همیشه اطلاعات وب سایت خود را از دست داده است. در میزبانی ابری پارس پک هر روز از اکانت هاست شما نسخه پشتیبان تهیه می شود و تمهیدات مستحکمی برای جلوگیری از بروز اشکالات احتمالی در نظر گرفته شده است و مدیر وب سایت بسادگی به هنگام نیاز می تواند نسخه مورد نظر خود را مجدد بر روی اکانت بارگزاری نماید.

مدیریت دامنه ها و اکانت ها در یکجا

همیشه یک دغدغه بزرگ کسانی که از خدمات هاست و دامنه استفاده می کنند، پراکندگی امکانات می باشد، بطوریکه زمان بسیار زیادی از مدیر هاست برای اعمال تغییرات و تنظیمات هر اکانت صرف می شد، در خدمات میزبانی ابری ، شما در یک مکان می توانید تمامی دامنه های خود اعم از com , org , net و حتی دامنه های ir خود را مدیریت نمائید و در صورت لزوم dns های آنها را تغییر دهید و همچنین در همان پنل تمامی اکانت های هاست خود را فارغ از آن که در ایران هاست شده اند و یا در اروپا بررسی و مدیریت نمائید، فرض کنید کسی که نیاز به تغییر اطلاعات در اکانت های هاست خود داشته باشد تا چه اندازه در زمان او صرفه جویی به عمل آمده است.

نصب خودکار اسکریپت

طبیعتا هر کاربری بعد از تهیه یک اکانت هاست نیاز به نصب اسکریپت خود خواهد داشت ، برای حل مشکلاتی که کاربران در نصب اسکریپت روبرو هستند، باید بدانید که کل فرآیند نصب اسکریپت در خدمات میزبانی ابری بصورت خودکار انجام می پذیرد و شما حتی نیاز به درمیان گذاشتن مسئله با بخش پشتیبانی نخواهید داشت، کافی است پس از ورود و انتخاب اکانت اسکریپت مورد نظر برای نصب آن اطلاعاتی مانند عنوان سایت، ایمیل مدیر و کلمه عبور بخش مدیریت را انتخاب نمائید. در حال حاضر از 3 سیستم مدیریت محتوای محبوب جوملا ، وردپرس و پرستاشاپ که یک cms رایگان فروشگاه می باشد استفاده شده است.

ارتقای خودکار

مهمترین ویژگی هاست ابری پارس پک را باید در سادگی فرآیند ارتقا دانست، چه در زمانیکه شما چندین ماه از هاست و دامنه پارس پک ( yourName.cloudsite.ir  ) استفاده کرده اید و می خواهید حالا از دامنه شخصی خود با همان اطلاعات قبلی استفاده کنید و چه زمانیکه شما دامنه های خود را در هاست ابری میزبانی می کنید و حالا با بالارفتن تعداد بازدید سایت نیاز به سخت افزار بیشتری دارید یعنی در هر زمانی که احساس می کنید با افزایش میزان بازدید وب سایت خود  به سخت افزار قدرتمند تری برای افزایش سرعت پاسخگویی نیاز دارید ، کافی است از طریق پنل ابری سخت افزار بیشتری را برای مصرف درگیر نمائید، بدین ترتیب شما در جریان فعالیت خود نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای هاست سرویس ندارید مگر زمانی که فعالیت وب سایت شما آنطور که برنامه ریزی نموده اید توسعه یابد و طبیعتا پرداخت هزینه برای دریافت بهترین کیفیت برای شما توجیه اقتصادی داشته باشد، از این پس نیز تنها برای سخت افزاری که به آن نیاز دارید هزینه می پردازید و نیاز به انبار نمودن سخت افزار برای روز مبادا وجود نخواهد داشت چرا که با توجه به آمادگی سخت افزاری فناوری ابری پارس پک فرآیند ارتقا در عرض چند دقیقه خاتمه می یابد.

کاهش هزینه ها

تا حالا به این فکر کردید که چقدر خوب می شود اگر قبل از اینکه واقعا سایتتون رو به یک هاست جدید منتقل کنید، بتوانید امکانات و کیفیت هاست جدید رو بررسی کنید، اون هم نه فقط با سوال کردن از دیگران بلکه خودتون یک سایت رو بصورت تست هاست کنید و ببینید که چطور عمل می کند؟

در خدمات هاست ابری پارس پک ( cloud hosting ) شما دقیقا می توانید ظرف چند ثانیه یک اکانت هاست رایگان برای خودتان بسازید و حتی اگر تا حالا یک سایت داینامیک نداشته اید و نمی دانید چطور می شود از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کرد؛ بدون نیاز به تحمل دردسر جستجو کردن ، می توانید از امکان نصب خودکار اسکریپت در پنل هاست ابری استفاده کنید و اولین وب سایت خودتان رو بسازید در حالیکه  از بروزترین روش های برنامه نویسی در اسکریپت وب سایت شما استفاده شده است و شما مجبور به یادگرفتن زبان های برنامه نویسی و حتی نحوه نصب اسکریپت نخواهید بود.

کافی است پس از نصب اسکریپت از لینکی که برای مدیریت سایت به شما معرفی می شود استفاده کنید و مطالب خودتون رو در سایت ویرایش کنید، در ضمن پنل مدیریت و کل وب سایت از زبان فارسی پشتیبانی می کند و شما دردسر فارسی کردن اسکریپت را هم نخواهید داشت. و البته اگر سایت شما قبلا آماده شده است، می توانید  اسکریپت سایت را به اکانت هاست رایگان انتقال بدهید و عملکرد آن را بررسی کنید ، سپس وقتی که از همه چیز و از هر لحاظ اطمینان حاصل کردید دامنه خود را به هاست ابری منتقل کنید.

هاست رایگان

شما می توانید نسخه ای از وب سایت خود را بدون آنکه هزینه ای پرداخت کنید ، بر روی خدمات میزبانی ابری بصورت کامل میزبانی نمائید و پس از اطمینان از صحت عملکرد آن، تنها زمانیکه آمادگی انتقال سایت خود به میزبانی ابری دارید ، پکیج متناسب را خریداری نمائید. البته شما تا زمانیکه نیاز به استفاده از دامنه شخصی خود نداشته باشید نیازی به پرداخت هزینه و استفاده از قسمت تجاری هاست ابری وجود نخواهد داشت، به این ترتیب اگر تا کنون وب سایت را برای خود نداشته اید، بدون آنکه هزینه ای برای هاست ، دامنه و یا طراحی سایت نمائید ، می توانید از امکانات هاست رایگان ابری پارس پک استفاده نمائید.

همچنین لازم به ذکر است که در هاست رایگان ابری خبری از آگهی های مزاحم تبلیغاتی نخواهد بود، شما آزادانه بدون وجود تبلیغات می توانید از این خدمات استفاده نمائید.

میزبانی سایت های پربازدید

بزرگترین ویژه گی هاست ابری آن است که بر خلاف هاست اشتراکی که شما امکان میزبانی وب سایت های پر بازدید و پر مصرف را بر روی آن ندارید می توانید از توان و ظرفیت بالای سخت افزاری خدمات رایانش ابری پارس پک استفاده نمائید در حالیکه از سادگی هاست اشتراکی استفاده می کنید.

به عبارت دیگر با وجود هاست ابری شما نیازی به تهیه سرور و انجام تنظیمات پیچیده برای مدیریت سرور نخواهید داشت. تنظیمات امنیتی پیشرفته و کلیه کانفیگ های مورد نیاز برای دریافت بهترین عملکرد توسط بخش پشتیبانی پارس پک انجام می گیرد و شما تنها وقت خود را صرف بهبود و ارتقای اسکریپت وب سایت خواهید نمود.

با خدمات پارس پک آشنا شوید

اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

ابر سرور

ابر سرور

ابرسرور محصولی از خدمات ابری پارس پک محسوب می شود که به کمک آن شما می توانید آزادانه هر میزان سخت افزار که نیاز دارید را در زمان دلخواه به سرور خود بیافزائید و تنها برای آن میزان سخت که نیاز دارید هزینه پرداخت نمائید.

هایبرید سرور

هایبرید سرور

هایبرید سرور یکی از پیشرفترین محصولات پارس پک می باشد که آنرا باید نسل جدید سرور های اختصاصی دانست. هایبرید سرور با پنل قدرتمند ابری ، مدیر سرور را قادر می سازد تا سرور خود را بسادگی مدیریت نماید.

ماکرو سرور

ماکرو سرور

پارس پک این بار با معرفی محصولی جدید از خانواده محصولات ابری خود، به آندسته از نیاز های کاربرانی پاسخ می دهد که مدت ها در انتظار مجموعه سخت افزاری ویژه ای برای دریافت بالاترین کیفیت هستند.

میزبانی ابری

میزبانی ابری

در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی وب سایت های پر بازدید نیز بسادگی می توانند از خدمات میزبانی ابری استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از سخت افزار که نیاز دارید هزینه می پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های غیر موجه در ابتدای فعالیت وب سایت خود نخواهید داشت.

هاست دانلود

هاست دانلود

بسیاری از مدیران وب سایت های دانلود و یا وب سایت هایی که با ترافیک بالایی برای فایل های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی از قبیل هزینه های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت افزاری روبرو هستند. از همین رو پارس پک با معرفی فضای هاست دانلود خود برای این دسته از کاربر محصول مناسبی را پیش بینی نموده است.

کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.