خرید سرویس Paas ایرانی

خرید PaaS

خرید سرویس PaaS ایرانی

خرید PaaS پارس‌پک، زیرساخت ابری قدرتمندی را برای راه‌اندازی و توسعه سریع نرم‌افزارها در اختیار شما قرار می‌دهد. این سرویس مراحل پیکربندی و آماده‌سازی زیرساخت میزبانی را حذف می‌کند و با ارائه زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آماده با هزینه مناسب، به شما امکان می‌دهد تا روی توسعه و رشد ایده‌های نرم‌افزاری خود تمرکز کنید. در این سرویس می‌توانید با چند کلیک نرم‌افزارتان را با منابع باکیفیت توسعه دهید. همچنین، با دسترسی کامل به زیرساخت ابری، می‌توانید کدهای خود را به‌راحتی در محیطی امن و مطمئن اجرا کنید. اگر می‌خواهید برنامه‌های نرم‌افزاری خود را در کمتر از چند دقیقه بدون دغدغه زیرساختی اجرا کنید، همین حالا برای خرید سرویس PaaS پارس‌پک اقدام کنید.
 • سرویس Pass چیست؟

  سرویس PaaS چیست؟

  سرویس PaaS یکی از مدل‌های توسعه‌یافته رایانش ابری است که در آن کاربران می‌توانند به‌دور از دغدغه‌های رایج نگهداری سرور و زیرساخت آن (تنظیمات و زیرساخت شبکه، نصب پیش‌نیازها، به‌روزرسانی سیستم‌عامل و مشکلات سخت‌افزاری)، برنامه‌های خود را در محیطی امن و دسترس‌پذیر رشد و توسعه دهند. شما می‌توانید کدهای نرم‌افزاری خود را از طریق GIT ،Docker Image مدیریت کنید. همچنین، می‌توانید بدون نیاز به آپلود فایل، به‌طور مستقیم یکی از برنامه‌های آماده مانند وردپرس، گیت‌لب و موارد مشابه را انتخاب و روی دامنه خود میزبانی کنید. این سرویس کار راه‌اندازی و توسعه برنامه‌ها را برای شما ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند و بدون نیاز به دانش فنی در حوزه زیرساخت، می‌توانید به‌سرعت کسب‌‌و‌کارتان را رشد و توسعه دهید.

مزایا خرید PaaS از پارس‌پک

پارس‌پک سرویس PaaS را با زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قدرتمند به کاربران ارائه می‌دهد تا بتوانند با افزودن یک یا چند دامنه، اپلیکیشن‌های خود را با کارایی و عملکرد بالا ایجاد کنند. ایجاد اپلیکیشن‌ها در سرویس PaaS پارس‌پک به روش‌های متنوعی امکان‌پذیر است. از جمله این روش‌ها می‌توان به استفاده از اپلیکیشن‌های آماده، اپلیکیشن‌های برنامه‌نویسی‌شده با زبان‌های مختلف (Python، PHP ،Node.js و…)، اپلیکیشن‌های دیتابیسی و اپلیکیشن‌های دارای Dockerfile اشاره کرد. برای بررسی خطاها و مشکلات به لاگ اپلیکیشن دسترسی خواهید داشت و می‌توانید خطاهای احتمالی را به‌راحتی بررسی کنید. اگر به‌دنبال سرویسی با قابلیت‌های کاربردی و هزینه مناسب هستید تا کسب‌وکارتان را با استفاده از آن رشد و توسعه دهید، بدون شک، خرید PaaS از پارس‌پک بهترین انتخاب برای شما است.

کاربرد سرویس PaaS

خرید سرویس PaaS برای توسعه‌دهندگانی مناسب است که می‌خواهند برنامه‌ای را در فضای وب میزبانی کنند. از این سرویس می‌توان برای طراحی و توسعه وب‌سایت، وب‌اپلیکیشن، برنامه‌های اینترنت اشیا و موارد مشابه استفاده کرد. سرویس PaaS ایرانی شامل منابعی مانند سرور، پایگاه داده، شبکه و فضای ذخیره‌سازی است که شرکت‌های نرم‌افزاری، سازمان‌ها و افراد عادی می‌توانند با هزینه‌ای مناسب از زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آماده برای رشد کسب‌وکارشان استفاده کنند. سرویس PaaS پارس‌پک محدودیتی در اجرای برنامه‌ها ندارد و می‌توانید کدها، کتابخانه‌ها و فریم‌ورک‌های نرم‌افزارهایی که پارس‌پک از آن‌ها پشتیبانی می‌کند را به‌صورت مستقیم یا ازطریق یک رابط کاربری گرافیکی در سرویس PaaS آپلود کنید. این سرویس زمان و هزینه توسعه نرم‌افزارها را کاهش می‌دهد و می‌توانید برنامه‌های خود را سریع‌تر و موثرتر توسعه دهید. خرید PaaS به تیم‌های نرم‌افزاری کمک می‌کند تا بتوانند از موقعیت‌های جغرافیایی مختلف ازطریق اینترنت روی توسعه نرم‌افزار کار کنند.

مزایای استفاده از سرویس PaaS پارس‌پک

با خرید سرویس PaaS پارس‌پک، نیازی به تنظیم و پیکربندی نرم‌افزارها و سخت‌افزارها نخواهید داشت. این سرویس به‌طور خودکار تمامی جزئیات فنی را مدیریت می‌کند و شما می‌توانید به‌راحتی برنامه‌های خود را مستقر و مدیریت کنید. درصورت افزایش ترافیک یا نیاز به منابع بیشتر، می‌توانید بدون توقف سرویس، منابع سرویس PaaS را ارتقا دهید. خرید سرویس PaaS ایرانی باعث می‌شود نیازی به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نداشته باشید. شما فقط برای استفاده از منابع مورد نیاز هزینه پرداخت می‌کنید که معمولاً بر اساس مصرف و استفاده واقعی شما تعریف می‌شود. آپدیت و نگهداری سیستم‌عامل، بسته‌های نرم‌افزاری و زیرساخت‌های مرتبط برعهده تیم فنی پارس‌پک است و می‌توانید تمام تمرکز خود را روی توسعه نرم‌افزار خود بگذارید. این سرویس زمان توسعه برنامه‌ها را افزایش می‌دهد و شما می‌توانید آن‌ها را در بستری امن و پایدار توسعه داده و به کاربران خود ارائه دهید.

نحوه ایجاد اپلیکیشن‌ها در PaaS پارس‌پک

ایجاد اپلیکیشن‌ها در سرویس PaaS پارس‌پک به سه روش امکان‌پذیر است: اپلیکیشن‌های آماده، زبان‌های برنامه‌نویسی و اپلیکیشن‌های داکری. کاربران با دسترسی کامل می‌توانند به تنظیمات سرویس ابری خود دسترسی پیدا کنند. با این حال، نیازی به دانش مدیریت و راه‌اندازی سرور ندارند، زیرا این کار توسط تیم فنی پارس‌پک انجام می‌شود. پس از خرید سرویس PaaS ایرانی، می‌توانید اپلیکیشن مورد نظرتان را انتخاب و با چند کلیک به‌راحتی آن را نصب و راه‌اندازی کنید. در روش برنامه‌نویسی، می‌توانید زبان‌های برنامه‌نویسی که پارس‌پک از آن‌ها پشتیبانی می‌کند را به‌صورت مستقیم یا ازطریق لینک آدرس گیت روی سرویس PaaS آپلود کنید. همچنین، اگر با نحوه کار با داکر آشنا هستید، می‌توانید Dockerfile را روی سرویس PaaS آپلود کرده و آن را با منابع قدرتمند میزبانی کنید.

۱. ایجاد اپلیکیشن به‌صورت آماده

اپلیکیشن‌های آماده برنامه‌هایی هستند که می‌توان با چند کلیک آن‌ها را راه‌اندازی و استفاده کرد. پس از انتخاب میزان منابع مصرفی به‌صورت پلن‌بندی شده یا سفارشی، پایگاه داده و وارد کردن نام دامنه، سرویس شما آماده استفاده می‌شود. پارس‌پک انواع اپلیکیشن‌های آماده را در دسته‌بندی‌های متنوع به کاربران ارائه می‌دهد. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند از دسته‌های مختلف مانند سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) مانند Drupal ،Joomla ،PrestaShop و WordPress، اپلیکیشن‌هایی که عموماً برنامه‌نویسان از آن‌ها استفاده می‌کنند مانند Gitlab ،Grafana ،Jenkins و حتی پایگاه‌ داده‌ها مانند MySQL و PostgreSQL باشند. مزیت این اپلیکیشن‌ها، سرعت بسیار بالای راه‌اندازی و پیکربندی آن‌ها است. اپلیکیشنی که برای راه‌اندازی و پیکربندی آن روی سرور شخصی خود باید چندین صفحه مستندات مطالعه کنید، در اینجا با چند کلیک و در کمتر از یک دقیقه راه‌اندازی و پیکربندی می‌شود.

۲. ایجاد اپلیکیشن ازطریق بارگذاری کد

در روش برنامه‌نویسی، تنها کافی است کد منبع خود را به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی‌شده توسط سرویس PaaS پارس‌پک (مانند پایتون، پی‌اچ‌پی، گولنگ، نودجی‌اس و ...) بارگذاری کنید. در صورت تمایل، می‌توانید آدرس گیت کد خود را وارد کنید تا سیستم بارگذاری را به‌صورت خودکار انجام دهد. همچنین، باید دامنه‌ای را که می‌خواهید سرویس روی آن میزبانی شود را مشخص کنید. سپس، سرویس مراحل ساخت و نصب نیازمندی‌ها را انجام می‌دهد و برنامه شما روی دامنه میزبانی می‌شود. در این روش، تنها دغدغه شما کد منبع خواهد بود و سایر موارد، مانند پیکربندی سرور، نصب سیستم‌عامل، نصب بسته‌های مربوط به زبان برنامه‌نویسی و وب‌سرور، تامین امنیت، به‌روزرسانی، تنظیمات شبکه و DNS و ...، توسط تیم فنی پارس‌پک انجام می‌شود. در موارد پیشرفته‌تر، سرویس امکاناتی مانند لودبالانسینگ، پیکربندی روی چندین خوشه، قابلیت HighAvailability و امکان Scaling را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

۳. ایجاد اپلیکیشن ازطریق داکر

در روش ایجاد اپلیکیشن از طریق داکر، اگر با داکر و Docker Compose آشنایی داشته باشید، می‌توانید اپلیکیشن خود را به زبان دلخواه، با آپلود Dockerfile آن روی سرویس PaaS پارس‌پک میزبانی کنید. همچنین، می‌توانید هر اپلیکیشنی را که ایمیج آن روی DockerHub موجود و آپلود شده است، روی سرویس PaaS پارس‌پک وارد کنید. بنابراین، میزبانی و استقرار اپلیکیشن‌ها به زبان دلخواه و با استفاده از هر پلتفرم و ابزاری روی سکوی میزبانی پارس‌پک امکان‌پذیر است. همچنین، می‌توانید از اپلیکیشن‌های موجودی که ایمیج آن‌ها روی DockerHub آپلود شده استفاده کنید. این امر باعث صرفه‌جویی در هزینه و زمان شما می‌شود.

ویژگی‌های سرویس PaaS پارس‌پک

با خرید PaaS پارس‌پک می‌توانید از زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قدرتمند برای استقرار و میزبانی اپلیکیشن‌های خود استفاده کنید. پس از ایجاد سرویس PaaS ایرانی، می‌توانید منابع آن را بر اساس نیاز خود افزایش دهید. در این سرویس، بدون نیاز به سرور یا هاست، می‌توانید برنامه‌های آماده را با چند کلیک نصب و روی سکوی ابری پارس‌پک میزبانی کنید. همچنین، می‌توانید به‌راحتی کدهای برنامه‌نویسی خود را در پلتفرم به‌عنوان سرویس پارس‌پک آپلود و آن‌ها را بر اساس نیاز خود تغییر دهید. امکان ثبت دامنه و گواهی SSL برای ایجاد ارتباط امن بین اپلیکیشن و کاربران وجود دارد. درصورت نیاز، می‌توانید ازطریق پنل کاربری، سرویس PaaS را ری‌استارت، خاموش یا حتی از دسترس خارج کنید. پس از ایجاد سرویس، می‌توانید منابع سخت‌افزاری مانند RAM ،Storage و CPU را بر اساس پلن‌های موجود یا به‌صورت سفارشی تغییر دهید.

قیمت سرویس PaaS

قیمت سرویس PaaS پارس‌پک بر اساس منابع انتخابی تعداد هسته پردازنده، حافظه RAM و فضای ذخیره‌سازی برای پایگاه‌ داده‌ها (مانند MySQL ،PostgreSQL و ...) و برنامه‌ها (مانند وردپرس، گیت‌لب، نکست‌کلود و ...) به‌صورت ساعتی محاسبه و از اعتبار کاربری کسر می‌شود. هزینه ساعتی، روزانه و ماهانه را می‌توانید در هنگام خرید PaaS مشاهده کنید. قیمت سرویس PaaS در مقایسه با تهیه زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. برای پرداخت هزینه این سرویس، باید پنل کاربری خود را شارژ کنید تا هزینه از اعتبار سرویس PaaS شما به‌صورت ساعتی کسر شود. درصورتی‌که سرویس سکوی ابری پارس‌پک را خاموش کنید، هزینه کمتری از اعتبار شما کسر خواهد شد. اگر دانش فنی تخصصی برای ساخت وب‌سایت و وب‌اپلیکیشن ندارید و می‌خواهید کسب‌وکار خود را با هزینه‌ای مناسب در بستری امن و مطمئن میزبانی کنید، خرید سرویس PaaS ایرانی گزینه مناسبی برای شما است.

پشتیبانی شبانه‌روزی سرویس PaaS

تیم فنی پارس‌پک به‌صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته، حتی روزهای تعطیل، آماده پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات احتمالی‌ شما درباره سرویس PaaS است. شما می‌توانید سوالات خود را در پنل کاربری ازطریق تیکت به تیم پشتیبانی پارس‌پک ارسال کنید تا به‌سرعت راه‌حل‌های مناسبی را به شما ارائه دهند. فرقی نمی‌کند سوال شما چیست و در چه ساعاتی از شبانه‌روز قرار دارید، هر زمان نیاز به راهنمایی داشتید، پیغام خود را به کارشناسان پارس‌پک ارسال کنید. تیم پشتیبانی ما متشکل از افراد مجرب و متخصص است که همیشه آنلاین و آماده پاسخگویی و برطرف کردن مشکلات شما هستند. پارس‌پک تلاش می‌کند تجربه خوبی از خرید سرویس PaaS ایرانی را برای کاربران خود فراهم کند.

امنیت سکوی ابری پارس پک

پارس‌پک امنیت زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اپلیکیشن‌ها را به‌طور کامل فراهم می‌کند و می‌توانید اپلیکیشن‌های خود را در بستری امن و مطمئن ایجاد کنید. برای افزایش امنیت ارتباط اپلیکیشن با کاربران، پارس‌پک از SSL رایگان روی ساب‌دامینی رایگان استفاده می‌کند تا تمامی داده‌های مبادله‌شده بین اپلیکیشن شما و کاربران رمزنگاری شوند. همچنین، امکان استفاده از انواع SSL رایگان یا تجاری روی اپلیکیشن‌های سرویس PaaS فراهم شده است تا امنیت ارتباط شما به‌طور کامل تضمین شود. برای نصب SSL تجاری، کافی است کلیدهای گواهینامه را در پنل کاربری خود آپلود کنید. همچنین، می‌توانید از پشتیبانی پارس‌پک بخواهید تا این کار را به‌صورت رایگان برای شما انجام دهد.

آپ‌تایم بیش از ۹۹ درصد سرویس PaaS

پارس‌پک تلاش می‌کند زیرساختی را برای کاربران فراهم کند که همیشه در دسترس باشد و بتوانید کسب‌وکارتان را در بستری پایدار و دسترس‌پذیر توسعه دهید. استفاده از منابع قدرتمند سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به شما این تضمین را می‌دهد که با قطعی‌ها و خرابی‌های مداوم روبه‌رو نخواهید شد. همچنین، درصورت بروز هرگونه مشکل، تیم فنی پارس‌پک به سرعت آن‌ها را رفع می‌کند تا دسترس‌پذیری بیش از ۹۹ درصد را به کاربران اپلیکیشن شما هدیه کند. ازطریق پنل کاربری، مانیتورینگ پیشرفته سرویس PaaS و مشاهده لاگ‌ها امکان‌پذیر است. شما می‌توانید وضعیت پادهای خود را در پنل سرویس PaaS مشاهده و درصورت نیاز آن‌ها را ری‌استارت کنید. بنابراین، اگر اتصال اینترنتی مناسبی داشته باشید، سرویس PaaS همیشه در دسترس‌تان خواهد بود و اپلیکیشن‌های‌تان قطع یا از دسترس کاربران خارج نمی‌شوند.

مقیاس‌پذیری فراوان سکوی ابری پارس‌پک

درصورت افزایش کاربران یا نیاز به منابع بیشتر، می‌توانید منابع خود را مانند فضای ذخیره‌سازی، حافظه RAM و تعداد هسته پردازنده با یک کلیک ارتقا دهید. امکان افزایش فضای ذخیره‌سازی را می‌توانید تا ۲۰۰ گیگابایت، حافظه رم را تا ۲۴ گیگابایت و تعداد هسته‌های پردازنده را تا ۱۶ هسته پردازشی در پنل کاربری پارس‌پک برای کاربران فراهم شده است. هزینه منابع اضافه‌شده از اعتبار حساب شما کسر می‌شود. بنابراین، می‌توانید به‌راحتی با منابع قدرتمندتر اپلیکیشن خود را مدیریت کرده و به کاربران خود خدمت‌رسانی کنید. دراین‌صورت با افزایش ابعاد کسب‌وکارتان به مشکل نمی‌خورید و می‌توانید اپلیکیشن‌های خود را با هزینه مقرون‌به‌صرفه در فضای وب استقرار و میزبانی کنید.

نحوه دسترسی به سرویس PaaS

پس از خرید PaaS می‌توانید ازطریق پنل کاربری پارس‌پک، به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید. در پنل کاربری سرویس PaaS، امکانی به نام کنسول وجود دارد که از آن می‌توانید برای اجرای دستورات مورد نظر خود استفاده کنید. همچنین، امکان دسترسی به فایل منیجر ازطریق وب برای مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها فراهم است. شما می‌توانید پنل phpMyAdmin و سایر پنل‌های مدیریتی مشابه را برای انواع کاربردها، بر اساس نیاز خود فعال یا غیرفعال کنید.

نحوه اتصال به سرویس PaaS

برای اتصال به سرویس PaaS، داشتن نام کاربری و رمزعبور پنل کاربری کافی است. توسعه‌دهندگان می‌توانند تنظیمات اپلیکیشن‌های خود را در پنل کاربری پارس‌پک به‌راحتی سفارشی‌سازی کنند. علاوه‌براین، امکان دسترسی آسان به اپلیکیشن‌ها از طریق ترمینال وب یا CLI فراهم شده است. دراین‌صورت، شما می‌توانید برای بررسی یا عیب‌یابی، به روش‌های مختلف به اپلیکیشن‌های خود وصل شوید و آن‌ها را مدیریت کنید.

قابلیت‌های سرویس PaaS پارس‌پک در یک نگاه

 • امکان CI/CD و دیپلوی خودکار از روی گیت
 • امکان مشاهده یا ویرایش ENVهای سرویس پس از ایجاد آن
 • امکان مدیریت نسخه‌های پشتیبان اپلیکیشن‌ها ازطریق پنل کاربری
 • امکان جابه‌جایی سرویس بین دیتاسنترها پس از ایجاد سرویس
 • امکان rollback به ورژن قبلی برای بازگشت به حالت قبل از بروز مشکل
 • امکان اتصال به Github یا سایر Gitها برای دیپلوی خودکار از روی گیت
 • امکان شخصی‌سازی اپلیکیشن‌هایی که نیاز به اطلاعات/ویژگی‌های اضافه دارند
 • امکان ویرایش آنلاین اپلیکیشن از طریق ادیتور آنلاین VSCode بدون نیاز به نصب نرم‌افزار
 • امکان تعیین تعداد رپلیکا (ایجاد نسخه کپی از اپلیکیشن روی سرورهای متفاوت)
 • برای تقسیم بار و افزایش سرعت و پایداری اپلیکیشن
 • امکان تخصیص IP اختصاصی برای استفاده در برنامه‌های TCP/UDP با پروتکل‌های غیر HTTP

سوالات متداول

۱. سرویس PaaS چیست؟

PaaS مخفف عبارت Platform as a Service به‌معنی پلتفرم به‌عنوان سرویس است. سرویس PaaS که به آن سکوی پرتاب نیز گفته می‌شود، یک پلتفرم نرم‌افزاری آماده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند بدون نیاز به داشتن دانش فنی، اپلیکیشن‌های خود را در یک محیط امن توسعه دهند. با خرید PaaS پارس‌پک، زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه و اجرای اپلیکیشن‌ها، مانند سرور، فضای ذخیره‌سازی، پایگاه داده، شبکه، و امنیت با هزینه‌ای مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

۲. خرید PaaS برای چه کسانی مناسب است؟

خرید سرویس PaaS ایرانی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بدون نیاز به دانش فنی زیاد، وب‌سایت و وب‌اپلیکیشن‌های خود را توسعه دهند. این سرویس گزینه‌ای مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگی است که به دنبال منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آماده برای اجرای سریع و آسان برنامه‌ها هستند.

۳. چه اپلیکیشن‌هایی را می‌توانیم به‌صورت آماده روی سرویس PaaS ایرانی پارس‌پک نصب کنیم؟

سرویس PaaS پارس‌پک بیش از ۱۸ اپلیکیشن را به‌صورت آماده ارائه می‌دهد. این اپلیکیشن‌ها در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرند، از جمله:
سرویس‌های وب: Apache و Nginx
سرویس چت بین تیمی : RocketChat
ابزارهای یادگیری ماشین: Jupyter Notebook
سرویس‌های ذخیره‌سازی: MinIO ،Nextcloud
سرویس‌های کنترل نسخه و دواپس: GitLab ،Jenkins ،Docker Registry
ابزارهای همکاری و مدیریت پروژه: Confluence ،Jira
سرویس‌های جمع‌آوری لاگ و مانیتورینگ: Grafana
سرویس‌های پیام‌رسانی و توزیع پیام: NATS و RabbitMQ
سیستم‌های مدیریت محتوا: Drupal ،Joomla ،PrestaShop و WordPress

۴. موقعیت سرویس PaaS پارس‌پک کجا قرار دارد؟

موقعیت سرورهای پارس‌پک در ایران، شهر تهران است. با خرید سرویس PaaS ایرانی، IP اشتراکی یا اختصاصی ایران به شما تعلق می‌گیرد.

۵. کدام دیتابیس‌ها را می‌توانیم در سرویس PaaS پارس‌پک انتخاب کنیم؟

در سرویس PaaS پارس‌پک می‌توانید از انواع دیتابیس‌ها مانند MySQL و PostgreSQL و سایر پایگاه داده‌های SQL و NoSQL استفاده کنید.

۶. آیا می‌توانیم روی سکوی ابری پارس‌پک وب‌سایت وردپرسی راه‌اندازی کنیم؟

بله، شما می‌توانید انواع سیستم‌های مدیریت محتوا از جمله وردپرس را با یک کلیک روی سرویس PaaS پارس‌پک نصب و راه‌اندازی کنید. امکان ثبت دامنه، زیر دامنه و استفاده از انواع گواهی SSL رایگان و تجاری نیز به‌راحتی فراهم است.

۷. سرویس PaaS چه تفاوتی با سرور و هاست دارد؟

سرویس سکوی ابری (PaaS)، سرور و هاست هر سه جزو سرویس‌های رایانش ابری هستند که منابع قدرتمندی را برای میزبانی وب‌سایت‌ها و وب‌اپلیکیشن‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند. تفاوت اصلی سرویس PaaS با سرور و هاست در این است که در PaaS، کاربران نیازی به مدیریت زیرساخت ندارند و فقط به اپلیکیشن خود دسترسی دارند و می‌توانند دستورات خود را از طریق کنسول تحت وب اجرا کنند. در مقابل، در سرور و هاست، پیکربندی و مدیریت زیرساخت بر عهده کاربران است.

۸. آیا امکان تغییر منابع پس از خرید PaaS وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید ازطریق پنل کاربری پارس‌پک، منابع سرویس PaaS خود را به‌صورت سفارشی افزایش دهید. این منابع شامل فضای ذخیره‌سازی، حافظه رم و تعداد هسته پردازشی هستند. هزینه منابع اضافه‌شده از شارژ حساب شما کسر می‌شود. شما می‌توانید بدون توقف سرویس، منابع بیشتری به سکوی ابری اپلیکیشن‌های خود اضافه کنید.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.