آموزش برنامه نویسی

اخبار و مقالات آموزشی هاست و سرور در وبلاگ پارس پک

آموزش برنامه‌نویسی و موقعیت‌های شغلی مناسب آن، علاقه‌مندان زیادی را به این حوزه اشتغال‌زا و پردرآمد جذب کرده است. انواع زبان‌های برنامه‌نویسی برای اهداف مختلف توسعه داده شده‌اند. در واقع زبان‌های برنامه‌نویسی به‌عنوان یک واسط ایجاد‌ شده‌اند تا زبان انسان را به زبان ماشین ترجمه کنند. 

کدنویسی، درک معماری‌ها، چارچوب‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی، برنامه‌نویس را قادر می‌سازد تا محصول نرم‌افزاری خود را توسعه دهد. 

برنامه‌نویسی کامپیوتر، علم داده، توسعه و برنامه‌نویسی موبایل، وب‌سایت و بازی‌های کامپیوتری، حوزه‌های مختلف برنامه‌نویسی هستند. توسعۀ وب از بین موارد بالا، یکی از مهم‌ترین زمینه‌های برنامه‌نویسی محسوب می‌شود. حوزه‌های فرانت‌اند (Front End)، بک‌اند (Back End)، وب‌سرور (WebServer)، دیتابیس (Database) و تکنیک دواپس (Devops) اصلی‌ترین بخش‌های برنامه‌نویسی توسعۀ وب محسوب می‌شوند.

از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی می‌توان به پایتون (Python) اشاره کرد که با کتابخانه‌ها و ماژول‌های ساده و کاربردی خود در دنیای برنامه‌نویسی یکه‌تازی می‌کند. اگر می‌خواهید با زبان‌های برنامه‌نویسی فرانت‌اند، بک‌اند و سایر عناصر مهم برنامه‌نویسی آشنا شوید و دانش خود را به‌روز نگه دارید، پارس‌پک با هدف گسترش محتوای تخصصی وب‌ فارسی، پایگاه دانش کاملی از زبان‌های برنامه‌نویسی را ارائه می‌کند.