دامنه ملی

دامنه ir

خرید دامنه ملی ایران

دامنه ملی ایران در گروه های: .ایران، ir ،co.ir ،ac.ir ،id.ir org.ir ،sch.ir ،gov.ir ،net.ir ارائه میگردد. خرید دامنه ملی دارای شرایط و قوانینی می باشد، که از سوی ایرنیک مشخص میشود. برای خرید دامنه ir ابتدا از باکس جست و جو دامنه، دامنه خود را انتخاب کنید.

خرید دامنه ir

 • دامنه ir

  دامنه ملی چیست؟

  هر وب سایت برا ی نمایش نیاز به یک نام دارد که به آن دامنه گفته می شود. دامنه ای که متعلق به یک کشور باشد با نام دامنه ملی عنوان می شود. دامنه ملی هر کشور معمولا با بخشی از نام آن کشور مشخص می شود برای مثال دامنه ملی ایران با ir که مخفف iran است شناسایی می شود. مجوز و پسوند دامنه ملی تمام کشورها توسط ICANN تخصیص داده می شود و علاوه بر این ارائه تمامی پسوندهای جهانی هم توسط این کشور صورت می گیرد. که نماینده آن در ایران پژوهشگاه دانش های بنیادی با آدرس وب سایت nic.ir می باشد.
 • خرید دامنه با پسوند متنوع

  خرید دامنه ملی

  برای خرید دامنه ملی می توان به دو روش عمل کرد دامنه را از طریق خود ایرنیک تهیه کرد که برای این امر نیاز به ایجاد یک پروفایل کاربری در سامانه nic.ir دارید و می توانید دامنه را بطور مستقیم نهیه نمایید. برای روش دوم می توان از طریق نمایندگان مورد تایید ایرنیک دامنه را تهیه کرد که برای این امر کاربران پس از ایجاد پروفایل کاربری و در دست داشتن نیک هندل می توانند از طریق نمایندگان دامنه را ثبت کنند.
 • ثبت دامنه ملی

  ثبت دامنه ملی

  برای ثبت دامنه های irکلیه اشخاص حقیقی و حقوقی از این امتیاز برخوردار هستند به شرطی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران نباشد. متقاضی باید فرم درخواست خود را در سامانه ایرنیک ایجاد نماید و شناسه نیک هندل خود را دریافت کنند. نام دامنه شامل حروف لاتین،عدد و خط تیره می باشد، خط تیره نمی تواند در انتها و ابتدای دامنه قرار گیرد و حتما باید حداقل از 3 کاراکتر تا حداکثر 63 کاراکتر تشکیل شود. یکسری از دامنه ها هم به صورت انحصاری متعلق به واحدهای اداری کشور و ارگان های زیربط می باشند مثل استفاده از نام استان ها در دامنه. ثبت دامنه هایی برای آثار تاریخی، مشاهیر، فرهنگی و ملی در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد مگر مجوز آن را برای غیر صادر کند. همچنین ثبت دامنه هایی که حاکی از فعالیت معارض با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی باشد ممنوع است.

جمع بندی

در این مطلب از پارس پک به بررسی ثبت انواع دامنه های ir و قوانین حاکم بر روی این دامنه ها و نحوه انتقال، ثبت و تمدید پرداختیم در ادامه به بررسی برخی از سوالات مطرح شده می پردازیم.

بله، فقط باید شناسه کاربری آن نمایندگی را برای دامنه تعریف کرد.

خیر، برای ثبت برخی از دامنه ها مثل ac.ir حتما باید پروفایل حقوقی باشد.

بله، با داشتن شناسه کاربری دامنه به نام شخص درخواست دهنده ثبت می شود و همه اطلاعات مربوط به دامنه برای آن شخص محفوظ می باشد.

دامنه ir را می توان از طریق سامانه ایرنیک و یا نمایندگیهای مورد تایید ایرنیک می توان ثبت کرد.

کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

Copyright © 2024 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.