معرفی قوانین انتقال، خرید و ثبت انواع دامنه

اخبار و مقالات آموزشی هاست و سرور در وبلاگ پارس پک

آموزش دامنه برای کسب‌وکارهایی که به‌دنبال راه‌اندازی وب‌سایت هستند یک نیاز ضروری است. در یک تعریف ساده، دامنه همان نام ‌وب‌سایت است. هنگام انتخاب دامین باید به قوانین دامنۀ بین‌المللی و ایرنیک توجه ویژه‌ای داشته باشید. در واقع، نام دامنه یک IP است که سرویس DNS آن را به آدرس تبدیل می‌کند. آموزش دامنه دید وسیعی از مفهوم دامین، چگونگی انتخاب اسم وب‌سایت و نحوه ثبت آن به شما می‌دهد و با الزاماتی از جمله قوانین دامنۀ بین‌المللی و ملی و چارچوب‌های سامانه ایرنیک بیشتر آشنا می‌کند.

ایرنیک یا nic.ir سامانه‌ای برای ثبت‌ دامنه‌های ملی (IR) است. تمام دامنه‌های ملی باید زیرنظر این نهاد ثبت شوند، بنابراین، در صورت تمایل به ثبت دامنه «IR»، ابتدا باید از وب‌سایت nic.ir، شناسه ایرنیک دریافت کنید. آموزش ایرنیک و ثبت نیک هندل (Nic Handle) و به‌طورکلی تنظیمات مربوط به دامنه ملی در این سامانه بسیار مهم است. برای دامنه‌های بین‌المللی نیز قوانین دامنۀ بین‌المللی صدق می‌کند. برای مثال برخی از دامنه‌ها با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند و برخی دیگر باید با اعمال شرایط خاص مانند ارائه اسناد و مدارک معتبر در کشور ایران استفاده شوند.

در مقالاتی که پارس‌پک برای آموزش دامنه تدارک دیده است، تمام نکات تخصصی و کاربردی مربوط به آموزش ایرنیک، قوانین دامنه‌های بین‌المللی و ملی و همه چیز دربارۀ خرید و ثبت دامین پوشش داده می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید با دنیای اسم‌ و آدرس‌های وب‌سایت آشنا شوید، می‌توانید پایگاه دانش کامل و تخصصی، مفاهیم و آموزش‌های دامین پارس‌پک را مطالعه کنید.