آموزش نصب وتنظیمات web access powershell

نصب و تنظیم PowerShell Web Access

پاورشل از جمله ابزارهای خودکاری است دارای دستورالعمل های مختلفی در هر زمینه ای می باشد. به همین علت می توان آن را تبدیل به یک موتور گسترده کرد که در هر زمینه ای می تواند به کاربران ویندوز کمک کند. PowerShell Web Access از جمله دستوراتی می باشد که می تواند به یک مدیریت بهتر سرور از راه دور کمک کند. به راحتی و با استفاده از این اسکریپت می توان به تنظیم و مدیریت دستگاه هایی پرداخت که به یک مرورگر وب دسترسی دارند. این مدیریت می تواند به راحتی و با استفاده از کنترل از راه دور انجام گردد.در این مقاله از سری مقالات آموزش پاورشل و سرور مجازی ویندوز به آن خواهیم پرداخت.

آموزش نصب و تنظیم PowerShell Web Access

اگر بخواهید که PowerShell Web Access را بر روی کامپیوترتان نصب کنید، می توانید از Install-WindowsFeature cmdlet استفاده کنید. دستور زیر برای نصب اسکریپت ذکرشده نیاز است:

Install-WindowsFeature –Name WindowsPowerShellWebAccess `
-ComputerName <String> `
-IncludeManagementTools `
-Restart

تصویر زیر دستور وارد شده در پاورشل را به خوبی نشان می دهد:

دستور Install-WindowsFeature 

پیکربندی کردن برنامه اتصال شبکه (gateway)

به منظور پیکربندی نمودن اتصالات شبکه این برنامه می توان از دستور Install-PswaWebApplication cmdlet استفاده نمود که دستوری که باید توسط شما در پاورشل تایپ و سپس اجرا شود، به صورت زیر می باشد:

Install-PswaWebApplication -webApplicationName <String>`
-UseTestCertificate

نکته مهمی که در این باره وجود دارد این است که پارامتر –UseTestCertificate تنها در یک محیط مشخص می تواند استفاده شود و برای محیط های دیگر باید از یگ گواهی معتبر استفاده شود. این گواهی توسط CA باید امضا شده باشد.

به تصویر زیر با نهایت دقت توجه کنید:

پارامتر  UseTestCertificate

مزایا Web Accessدر IIS

استفاده از این فرآیند در پاورشل باعث می شود تا کارهای زیر به راحتی در IIS انجام شوند:

 • ایجاد یک برنامه بسیار کاربردی برای وب PSWA
 • مرتبط نمودن برنامه ها با دوره های یک وب سایت
 • تظیم نمودن مسیر مشخصی برای پرونده ها در یک وب سایت
 • پیکربندی نمودن وب سایت با استفاده اتصال https
 • مشخص نمودن گواهی SSL برای وب سایت

در صورتی که این دستور را با موفقیت به اجرا رساندید، می توانید به صورت آنلاین به سایت PSWA دسترسی پیدا کنید. برای اتصال به این سایت به صورت پیش فرض باید به URL متصل شوید: آدرسی که برای اینکار مورد نیاز است، به صورت زیر می باشد:

https://<ServerName>/<WebApplicationName>

دستور دسترسی به PWA

تا زمانی که سرور Windows Access PowerShell اجازه دسترسی مستقیم به ما را ندهد، نمی توانیم وارد سیستم مورد نظر خود شویم. به همین دلیل برای این دسترسی باید قاعدع مجوز را به دستورات اضافه کنیم.

پیکربندی نمودن مجوز

به منظور اضافه نمودن یک مجوز به دستورات، اسکریپت زیر باید اجرا شود:

Add-PswaAuthorizationRule –UserName <String[]> `
-ComputerName <String> `
-ConfigurationName Microsoft.PowerShell

تصویر پایین به خوبی نشان دهنده این دستور می باشد:

دستور اضافه کردن مجوز دستورات

بعد از اضافه نمودن یک مجوز، باید با استفاده از دستوراتی را آن را تایید کنیم که استفاده از اسکریپت cmdlet Test-PswaAuthorizationRule این کار را برای کاربران راحت تر کرده است. تصویر زیر را به خوبی مشاهده کنید تا به طور کامل بتوانید از اسکریپت آن نتیجه دلخواهتان را کسب کنید:

دستور Test-PswaAuthorizationRule

نصب و تنظیم PowerShell Web Access می تواند به شما در یک مدیریت منحصر به فرد و از راه دور کمک کند که اگر تسلط کامل بر روی آن را داشته باشید، بدون هیچ گونه مشکلی می توانید از آن نهایت بهره و استفاده را ببرید.

جمع بندی

ویندوز پاورشل که در بین پیچیده ترین ولی قدرتمندترین ابزار اتوماسیون قرار دارد، به راحتی می تواند بسیاری از برنامه های و دستورات شما را نصب کنند و یا آن ها را به مرحله اجرا برسانند. این موتور به راحتی می تواند PowerShell Web Access را نصب و تنظیم کند و به شما این قابلیت را بدهد که به راحتی و به صورت کنترل از راه دور آن را مدیریت نمایید. اگر می خواهید حرفه ای بودن در زمینه ویندوز را تجربه کنید، چیزی بهتر از فراگیری آموزش های مربوط به پاورشل نخواهد بود. زیرا گستردگی این موتور در حدی است که می تواند به روند بسیاری از کارهای کامپیوتری و سروری شما سرعت ببخشد و به گونه ای آن ها را اجرا کند که در صورت داشتن تسلط کافی با مشکل خاص و یا شدیدی رو به رو نشوید.

سوالات متداول

برای اینکه کاربران به تمامی سوال های خود در مورد نصب و تنظیم PowerShell Web Access برسند، به بررسی چند مورد از رایج ترین سوال های خواهیم پرداخت.

1. برای اضافه نمودن یک مجوز به دستورات، از چه دستوری بهره می توان برد؟

دستوری که در مورد اضافه نمودن یک مجوز به یک اسکریپت وجود دارد، به صورت Add-PswaAuthorizationRule cmdlet می باشد.

2. چه معایبی در مورد نصب و تنظیم PowerShell Web Access وجود دارد؟

اگرچه استفاده از این برنامه باعث می شود تا فرد بتواند از راه دور به آن دسترسی داشته باشد اما با این وجود مشکلی که با خود به همراه می آورد، خطرات امنیتی است که باید تا حد ممکن به تنظیم ایمنی آن پرداخت.

3. چه راه هایی برای تنظیم امنیت بیشتر وجود دارد؟

به عنوان یک کاربر ویندوز پاورشل اگر می خواهید به امنیت بالایی در این باره برسید، باید از لایه های امنیتی موجود استفاده کنید. همچنین می توان از قوانین مجوز مبتنی بر cmdlet بهره ببرید.

4. برای اجرای پاورشل بهتر است از چه مرورگرهایی استفاده کرد؟

مرورگرهای اینترنتی زیادی وجود دارند که با استفاده از آن ها می تواند به پاورشل دسترسی پیدا کرد؛ اما به طور کلی مرورگرهایی که برای گوشی های همراه نیز وجود دارند برای این کار توصیه نمی شود. به همین علت بهتر است از مرورگرهایی بهره برد که کوکی ها را قبول می کنند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.