نحوه استفاده از دستور test-net-connection در powershell

کار با دستور Test-NetConnection در پاورشل

قبل از اینکه هر کاربر ویندوزی با پاورشل و دستورات آن آشنایی داشته باشد، از خط فرمان های مختلفی استفاده می کردند. ابزارهای مختلفی در خط فرمان وجود داشتند که به منظور رفع مشکلات موجود در خط اینترنتی شبکه از آن ها استفاده می شد که خدمات مختلفی را از خود ارائه می دادند.  حال با معرفی نسخه ای پاورشل سرورهای مختلفی که به منظور این کار از آن ها استفاده می شدند، از کار افتاد و به نوعی پاورشل به طور کلی جایگزین سرورهای شبکه ای مختلف گردید.  پاورشل یکی از ابزارهای قدرتمند است که برای هر دستوری و اجرای راحت آن به کار می آید که یکی از این دستورهای مفید، Test-NetConnection می باشد که در ادامه این مقاله از سری مقالات آموزش پاورشل به این دستور خواهیم پرداخت.

دستور Test-NetConnection

برای اینکه با این دستور آشنا شوید بیاید در نظر بگیریم که شما نمی توانید به اینترنت و بعضی از وب سایت ها دسترسی پیدا کنید. در این صورت می توانید با اسکریپتی که در پاورشل وجود دارد بهره ببرید و با استفاده از آن از مشکلات موجود در آن آگاه شوید و با Test-NetConnection اقدام به رفع آن ها کنید.

فرض کنید به یک وب سایت خیالی که نام آن را Y می گذاریم، نمی توانید دسترسی پیدا کنید. در این صورت چه اقداماتی باید برای انجام دهید و یا دستوری وجود دارد که بتوان به وسیله آن، این مشکل را حل نمود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید از نکاتی که در ادامه آورده می شوند، بهره ببرید.

کاربران ویندوز از پشت صحنه خیلی از چیزهای شبکه های کامپیوتری آگاه نیستند. به عنوان مثال نمی دانند در صورتی که آدرس یک وب سایت را وارد می کنند و با موفقیت در آن وارد می شوند، چه فرآیندهایی صورت گرفته است تا بتوانند وارد وب سایت مربوطه شوند. فرایندهایی که مستلزم بالا آوردن یک صفحه اینترنتی می باشند، موارد زیر می باشند. پس با دقت به آن ها توجه کنید:

 • داشتن یک اتصال اینترنتی
 • داشتن یک مسیر برای سرور DNS
 • اتصال و داشتن ارتباط با DNS به منظور حل کردن مشکلات موجود در سرور URL
 • داشتن مسیری به نام IP به منظور حل شدن مشکلات سرور URL
 • باز کردن درگاه TCP 80
 • و...

حال برای اینکه به این دستور دسترسی داشته باشید و با نکات موجود در آن آشنایی داشته باشید، ادامه مطلب زیر را دنبال کنید. سه مبحثی که در ادامه آورده می شوند مهم ترین نکاتی است که در Test-NetConnection پاورشل موجود هستند.

 • مرحله 1: ارتباط خود با Test-NetConnection را به مرحله تایید برسانید.

کاری که در مرحله یک باید آن را به انجام برسانید این است که از اتصال خود به وسیله Test-NetConnection اطمینان یابید. ارتباط اینترنتی و تایید آن بدین منظور است که اولین مرحله عیب یابی را شروع کنید. استفاده از Test-NetConnection پاورشل مناسب ترین گزینه پیش روی می باشد.

Test-NetConnection -InformationLevel Detailed

تصویر زیر این موضوع را برای شما به خوبی آشکار می کند:

دستور  InformationLevelDetailed

دستوری که در بالا آورده شد یکی از ساده ترین مواردی می باشد که اتصال محلی و اتصال شما به اینترنت را بررسی می کند. همچنین این موضوع را که کاربران DNS به راحتی می توانند به اسامی که در سروری به همین نام (DNS)  وجود دارند دسترسی پیدا کنند را حل می کند.  به منظور اطمینان از تایید اتصال به اینترنت دستور ذکرشده یک اطلاع کلی از وضعیت فعلی اینترنتی را به شما می دهد. همچنین این دستور سه دستورالعمل از پنج تای موجود را که برای چک کردن اینترنت و خرابی وبسایت را بررسی می کند.

 • مرحله 2:  استفاده از Test-NetConnection برای بررسی هاست وبسایت

حالا در مرحله دو نوبت این رسیده است که عیب یابی خود را به هاست وبسایت مورد نظر هدایت کنید. برای درک بهتر این موضوع بیاید Google.com را در نظر بگیرید. می توانید از دستور Test-NetConnection به همراه ComputerName استفاده کنید تا مشکل هاست وبسایتتان را با استفاده از سرور DNS حل کنید که در آن یک مسیر TSP وجود دارد که می توان به آدرس IP دسترسی پیدا کرد. استفاده از این آدرس مشکلات موجود در هاست وبسایت را رفع می کند.

Test-NetConnection -ComputerName google.com

به تصویر زیر دقت کنید:

 دستور ComputerName

توضیحات بیشتر:
Test-NetConnection -ComputerName google.com -TraceRoute

دستور TraceRoute

اگر با استفاده از دستور بالا بتوانیم که این مسیر را از لحاظ فنی تایید کنم اما در هر صورت به مسیرها و روترهای گسترده تری برای جریان هایی که در سرورهای ما وجود دارند، نیاز داریم.

 • مرحله 3: اطمینان حاصل کنید که درگاه TCP شما باز است.

آخرین مرحله ای که هدف اصلی ما نیز می باشد این است که از باز بودن پورت TCP اطلاع حاصل کنیم تا وبسایت مورد نظر ما فعال شود. در این جا آدرسی که در پیش روی ما است، Google.com می باشد که به همین منظور تصور کنید که پورت مورد نیاز آن TCP 80 است. برای اینکه با سادگی زیادی برخوردار باشید به Test-NetConnection یک پارامتر دیگر اضافه می کنیم. این دستور پاورشل پورت های مختلف و استانداردی را درک می کند. به همین علت نیازی نیست که شماره پورت آن را بدانیم.

Test-NetConnection -ComputerName google.com -CommonTCPPort HTTP

دستور tcp port

Test-NetConnection در پاورشل می تواند دنیایی از اطلاعات را به شما بدهد و به شما در پیدا کردن مشکلات موجود نیز کمک کند. در نتیجه دنبال کردن آموزش های این دستور می تواند برای شما کمک کننده باشد.

جمع بندی

برای هر مشکلی که در سیستم های کامپیوتری با آن مواجه شدید، راه حل هایی موجود می باشد. فقط باید بدانید که چگونه با آن ها رو به رو شوید و آن ها را حل نمایید. یکی از این روش ها بهره بردن از پاورشل است که شما را به دنیایی متفاوت تر از هر چیزی سوق می دهد. در این مقاله آموزش ویندوز از سری مقالات آموزش سیستم عامل وبلاگ پارس پک، آموختیم Test-NetConnection چیزی است که ممکن است هر فردی در طی یک روز در هنگام کار کردن با کامپیوتر و سرورهای آن با آن مواجه شود. به همین علت بهتر است با این دستور و اسکریپت به طور کامل آشنایی داشته باشید تا در صورت رو به رو شدن با آن ها به سرعت مشکلات خود را حل کنید  کارهای خود را به پیش ببرید.

سوالات متداول

سوالات متداولی درباره این دستور پاورشل وجود دارد  که در ادامه به بررسی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت:

1.برای داشتن اطلاعات بیشتر در دستور Test-NetConnection از چه پارامتری استفاده می شود؟

برای اینکه به اطلاعات دقیق تری در Test-NetConnection دسترسی داشته باشید، می توان از پارامتر InformationLevel استفاده کرد.

2.برای دسترسی گسترده به روترها در یک وبسایتی مانند گوگل از چه دستوری می توان بهره برد؟

برای این که به روترها  و مسیرهای گسترده ای دسترسی پیدا کنید، می توانید از TraceRoute استفاده کنید که شامل دستور زیر می باشد:

Test-NetConnection –ComputerName Google.com –TraceRoute

3.به منظور آسان سازی در درگاه ها و پورت های مختلف از چه نوع پارامتری می توان استفاده کرد؟

برای اینکه درگاه ها و پورت های مختلفی را آسان سازی کنید، می توانید از HTTP استفاده کنید و آن را به پارامتر CommonTCPPort انتقال کنید و بهره لازم را از آن ببرید.

4.در صورتی که تمام اتصالات ذکرشده را امتحان کردیم اما نتیجه ای حاصب نشد، چه کاری را باید انجام دهیم؟

اگر تمام اسکریپت های بالا را اعمال نمودید اما نتوانستید مشکل وبسایت خود را حل کنید، مشکل از وبسایت شما نیست. به همین علت باید مشکل مربوطه خود را به گوگل و یا سروری همچون DNS منتقل کنید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.