Avatar
نویسنده: درسا والامقام
پنج‌شنبه 3 آذر 1390
مطالعه: ۶ دقیقه ۰ نظر ۹۸ بازدید

دامنه اکادمی

دامنه academy یکی دیگر از دامنه های سطح بالا می باشد که مدیریت رجیستری آن بر عهده ی donuts می باشد که در این کار موفق عمل کرده است.در واقع این دامنه به کاربران و مخاطبان نشان می دهد که شما چه کسی هستید و سایت شما مربوط به چه موضوعی می باشد.این دامنه توسط موسسه های آموزش عالی ،باشگاه ها و تیم ها مورد استفاده قرار گرفته است و اعتبار این دامنه ها سبب استفاده ی بیشتر افراد از آن شده است.در واقع انتخاب دامنه academy باعث می شود تا در کار خود و جذب مخاطب پیشرفت نمایید و به سایت شما اعتبار می بخشد.در ادامه به بررسی این دامنه و انتقال ،تاریخچه ،ثبت و خرید ،تمدید  و… می پردازیم.

تاریخچه ی دامنه

این برنامه و دامنه تا به حال موفق بوده و در تاریخ 17 دسامبر سال 2013 به root zone واگذار شد.این دامنه توسط half Oaks LLC  ایجاد شده که مدیریت رجیستری آن را donuts بر عهده گرفته است.تا به حال 100 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاران مختلف برای ثبت دامنه academy اقدام کرده اند و برای این شرکت سرمایه به دست آمده است.مدیریت سازمانی با کیفیت بالا،ایمن بودن و… باعث شده تا در طول این مدت افراد زیادی این دامنه را انتخاب کنند.در تاریخ 7 نوامبر سال 2013 donuts با گذراندن تمامی مراحل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اپراتور رجیستری برای دامنه ، توانست مدیریت دامنه academy را بر عهده بگیرد.

تاریخچه دامنه آکادمی

معرفی دامین آکادمی

کاربرد دامنه

این دامنه کاربرد های زیاد و گسترده ای دارد و دانشگاه ها ،مدارس خصوصی ،افرادی که تدریس می کنند ،موسسه های آموزشی عالی و هر نهاد دیگری که آکادمی باشد می توانند از پسوند academy برای دامنه استفاده نمایند.دامنه academy علاوه بر این مراکز آموزشی می تواند برای مشاغلی که فروش خدمات آموزشی را بر عهده دارند مانند اردوگاه های ورزشی ،مدارس آموزش آرایش و… نیز استفاده شود. استفاده از این دامنه می تواند باعث رونق کار شما بشود و سایت شما را به یکی از موفق ترین سایت ها تبدیل نماید.در واقع افرادی مانند دانشجویان ،والدین و یا اساتید بر روی سایت هایی کلیک می کنند که دامنه بین المللی academy داشته باشند.این موضوع سبب می شود تا رتبه ی سایت شما در نتایج جستجو بهبود پیدا کند.

کاربرد دامنه آکادمی

چرا دامنه آکادمی؟

خرید و ثبت دامنه

برای ثبت دامنه باید یک نام دامنه پیدا و انتخاب نمایید و سپس برای ساخت وب سایت اقدام نمایید.سپس با مراجعه به مرکز ثبت دامنه برای خرید و ثبت دامنه academy اقدام نمایید.مرکزی که برای ثبت دامنه به آن مراجعه می کنید باید خدماتی کامل،سریع و مناسب را به شما ارائه دهد زیرا در صورتی که شما یک نام دامنه انتخاب کنید و زمان زیادی بگذرد تا آن را به ثبت برسانید ممکن است که فرد دیگری آن را ثبت نماید و دیگر شما نمی توانید آن را انتخاب کنید.باید این نکته را بدانید که در انتخاب نام دامنه نیز محدودیت هایی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید که از جمله آن ها به کار نبردن _ در نام دامنه می باشد.

خرید دامنه academy

خرید دامنه academy.

انتقال دامنه academy

شما می توانید به راحتی و  در مدت زمانی کم دامنه academy را انتقال دهید.برای این کار مانند ثبت دامنه باید از مراکزی که در این زمینه تجربه دارند و مجوز کار در این زمینه را نیز دارند کمک بگیرید.انتقال دامنه زمان کمی لازم دارد و به همین دلیل شما ضرری از این جهت متحمل نمی شوید.از طرفی دیگر با انتقال دامنه علاوه بر آن که شما هزینه ی زیادی بابت این کار لازم نیست بپردازید از یک سال تمدید رایگان نیز برخوردار می گردید که این موضوع بر روی به صرفه بودن این کار تاثیر گذار می باشد.

انتقال دامنه academy

انتقال دامین academy.

تمدید دامنه academy

برای تمدید دامنه academy باید هزینه ای بپردازید که مبلغ آن را می توانید از مراکز معتبر که در این زمینه فعالیت دارند متوجه شوید.اگر شما قصد دارید که بعد از تاریخی که برای منقضی شدن دامنه مشخص شده است از این دامنه همچنان استفاده کنید باید نسبت به تمدید آن قبل از رسیدن زمان تاریخ انقضا اقدام نمایید.در صورتی که گزینه ی تمدید خودکار را فعال کرده اید دیگر نیازی نیست که نگران گذشتن زمان انقضای دامنه باشید زیرا این عمل در حدود یک ماه قبل از رسیدن زمان انقضای دامنه به صورت خودکار انجام می شود.در صورت بروز مشکل و تمدید نشدن بعد از چند روز مجددا تمدید به صورت خودکار صورت می گیرد.اگر بعد از چند بار تلاش سیستم موفق به تمدید دامنه نشود شما باید به صورت دستی برای تمدید دامنه اقدام نمایید.

سوالات متداول

آیا می توان اطلاعات خصوصی مانند ایمیل یا شماره تلفن را مخفی کرد؟

بله شما می‌توانند در زمان ثبت دامنه درخواست کنید که این اطلاعات مخفی شوند و در معرض دید همه نباشند.

آیا دامنه ی Academy کارایی خاصی دارد ؟

خیر این دامنه ویژگی و کارایی منحصر به فردی ندارد

آیا محدودیتی برای ثبت این دامنه وجود دارد؟

خیر محدودیتی برای ثبت این دامنه وجود ندارد و هر شخصی می‌تواند برای ثبت آن اقدام کند.

آیا شرکت ها و سازمان ها می توانند برای ثبت این دامنه اقدام کنند؟

بله هر شرکت و اداره ای می تواند برای ثبت دامنه اقدام نماید.

مطالب این مطلب نیز پیشنهاد می‌شود

با خدمات ابری پارس پک آشنا شوید

اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

سرور اختصاصی ایران

یک سرور با منابع کاملا اختصاصی در برتریرن مراکز داده داخلی.

سرور مجازی

یک ابزار مدیریتی بسیار کاربردی، با دسترسی‌های بیشتر از یک‌هاست ابری.

خرید هاست وردپرس

سرویس قوی و پایدار که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است.

خرید هاست

تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

خرید سرور ابری

با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سرور خود را کاهش و افزایش دهید.

خرید سرور اختصاصی

تمام منابع سرور در اختیار شماست و به راحتی می‌توانید تغییرات مدنظرتان را اعمال کنید. امنیت، سرعت و پایداری بالا برای میزبانی پروژه‌های بزرگ.