خرید دامنه app

دامنه app

دامنه app یک دامنه محبوب است که در حال حاضر مجوز ثبت آن به گوگل واگذار شده است و همین موضوع می‌تواند یک عامل مهم برای پیشرفت این دامنه در آینده‌ای نزدیک باشد. امروزه افراد بسیار زیادی هستند که علاقه‌مند به ثبت این دامنه برای کسب و کار خود هستند. این موضوع باعث شده است تا ما تصمیم بگیریم در این مطلب کمی بیشتر درباره دامنه app صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. ما در این مطلب درباره این دامنه، تاریخچه آن، کاربردها و مزایای استفاده از آن، قوانین ثبت این دامنه و ... صحبت خواهیم کرد.

معرفی دامنه app

دامنه app در واقع یکی از gTLD های جدید ICANN بود که حراجی‌های زیادی برای آن انجام شده است و امروزه وظیفه ثبت این دامنه بر عهده شرکت گوگل است. این دامنه در واقع یک فضای فوق العاده را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن فراهم می‌کند. با انتخاب نام‌های کوتاه، حرفه‌ای و به یادماندنی احتمال این که کاربران اینترنت وارد وب سایت شما شوند بسیار بیشتر می‌شود. بنابراین سازندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند از این فرصت فوق العاده برای بهبود رتبه وب سایت خود استفاده کنند.

این دامنه برای توسعه دهندگان وب سایت نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. اگر شما یک توسعه دهنده هستید و یا طرفدار توسعه دهندگان موبایل و وب هستید به شما توصیه می‌کنیم این دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

تاریخچه دامنه app

شرکت گوگل و آمازون از اولین شرکت‌هایی بودند که برنامه این دامنه جدید را طرح ریزی کردند اما با مطرح شدن این موضوع مخالف‌های بسیار زیادی با آن صورت گرفت که باعث شد تا خیلی سریع این برنامه متوقف شود. با گذشت زمان دولت آمریکا تحقیقات خود را درباره این پیشنهاد شروع کرد و بعد از آن که موافقت خود را با آن اعلام کرد این دو شرکت و به ویژه شرکت گوگل با قدرت بیشتری دوباره این برنامه را از سر گرفتند.

در 26 فوریه سال 2013 میلادی شرکت دامنه‌های سطح بالای Ltd اعلام کرد که یک بودجه اولیه 15 میلیون دلاری را برای شروع کار این دامنه نیاز دارد و به زودی حراجی را برای آن برگزار خواهد کرد. البته نکته‌ای که درباره این حراجی وجود داشت این بود که سرمایه‌گذار مالک این دامنه نمیشد و تنها در سود آن شریک بود. در حراجی که برای این کار برگزار شد 12 شرکت کننده حضور داشتند که هر یک حاضر بودند این هزینه را بپردازند اما با این حال در این حراجی دامنه app به هیچ یک از شرکت کنندگان فروخته نشد.

دامنه app چیست؟

در 25 فوریه سال 2015 میلادی متقاضیان این دامنه وارد یک حراجی جدید شدند که توسط ICANN برگزار شد. در این حراجی متقاضیان می‌توانستند قیمت‌های پیشنهاد شده توسط سایر شرکت کنندگان را افزایش دهند و در نهایت این دامنه به بالاترین قیمت فروخته میشد. در این حراجی شرکت گوگل موفق شد که بالاترین قیمت را پیشنهاد دهد که قیمتی 25 میلیون دلاری بود. در نتیجه در همین تاریخ مجوز ثبت دامنه app به شرکت گوگل واگذار شد.

مزایای این دامنه

اگر نگاهی به فروشگاه‌های اپلیکیشن داشته باشیم خیلی سریع متوجه می‌شویم که اپلیکیشن‌های موبایل نقش به سزایی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. ما تقریبا برای تمامی کارهای خود از اپلیکیشن‌های موبایل استفاده می‌کنیم. از آنجایی که هر صنعتی نیازمند دامنه سطح بالای خاص خود است، توسعه دهندگان موبایل نیز باید محیطی را داشته باشند تا بتوانند تبلیغات اپلیکیشن‌های خود را انجام دهند. دامنه جدید app در درجه اول برای توسعه دهندگان و برنامه‌نویسانی به وجود آمده است که قصد دارند اپلیکیشن‌های خود را به شکل گسترده‌تری به مخاطبان ارائه دهند. شما با داشتن یک وب سایت با دامنه app ‌می‌توانید ارتباط موثری را با کاربران خود داشته باشید.

دامنه ای برای اپلیکیشن ها

یکی از مهمترین مزایای این دامنه این است که شرکت‌های مربوط به اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند با استفاده از این دامنه اقدام به استخدام استعدادهای جدید کنند، به روزرسانی‌های برنامه‌های خود را در این وب سایت قرار دهند و در کل تمامی برنامه‌های خود را در آن نمایش دهند. مزیت دیگر این دامنه برای وب سایت‌های شخصی توسعه دهندگان است که می‌توانند سایت اختصاصی خود را داشته باشند و جذب کاربر بیشتری را برای برنامه‌های خود داشته باشند.

چند نکته جالب درباره این دامنه

 • شما می‌توانید thread‌های مختلف را بر روی یک دامنه اجرا کنید.
 • یک اپلیکیشن در یک دامنه می‌تواند بدون تاثیر گذاشتن بر روی دامنه‌های دیگر در همان پردازش متوقف شود.
 • به وجود آمدن یک خطا در یک دامنه باعث یک اپلیکیشن دیگر در یک دامنه دیگر تاثیر نمی‌گذارد و پردازش هاستی که تمام دامنه‌ها را میزبانی می‌کند را متوقف نمی‌کند.
 • به هر دامنه می‌توان سطح دسترسی متفاوتی داد.
 • کدی که در یک دامنه قرار دارد نمی‌تواند به صورت مستقیم به کد دیگری در یک دامنه دیگر دسترسی داشته باشد.

کاربرد دامنه app

دامنه app یک دامنه فوق‌العاده است که امروزه توسط افراد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که مدیریت این دامنه بر عهده شرکت گوگل است احتمال این که در آینده‌ای نزدیک افراد بسیار زیادی اقدام به ثبت این دامنه کنند و آن را جزء محبوب‌ترین‌های دنیا قرار دهند زیاد است. امروزه افرادی که به عنوان یک توسعه دهنده موبایل و یا وب سایت فعالیت دارند می‌توانند این دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کنند. با استفاده از این دامنه شما به مخاطبان و کاربران خود می‌گویید که یک توسعه دهنده حرفه‌ای هستید و به این شکل می‌توانید اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌ها و نمونه کارهای خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

چرا دامنه app.

همه افراد از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند و به شما نیاز دارند

در گذشته معمولا افراد برای انجام کوچکترین کارها نیازمند روشن کردن کامپیوترهای رومیزی خود بودند اما امروزه این کار به راحتی با استفاده از گوشی‌های موبایل انجام می‌شود. اگر شما فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود را باز کنید می‌توانید طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌ها شامل اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی، اپلیکیشن‌های تنظیم خواب، کنترل از راه دور تلویزیون و ... را مشاهده کنید که تمامی افراد به آنها نیاز دارند.

استفاده از دامنه app به شما کمک می‌کند تا به کل دنیا نشان دهید که این برنامه برای شما است. تمامی افراد علاقه‌مند هستند با افرادی که سازنده تکنولوژی‌هایی هستند که زندگی را راحت‌تر می‌کند آشنا شوند. مردم در طول سال میلیاردها دلار صرف اپلیکیشن‌های موبایل می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از یک دامنه app درآمد خود را داشته باشید و به سود زیادی دست پیدا کنید.

ایده‌ای که پشت اپلیکشن است را توضیح دهید یکی دیگر از کاربردهای مهم دامنه app این است که شما با استفاده از این دامنه برای وب سایت خود می‌توانید به راحتی ایده‌ای که پشت اپلیکیشن‌های شما است را توضیح دهید و برای کاربران شفاف سازی کنید. در واقع شما با استفاده از این دامنه یک جامعه می‌سازید که می‌توانید به راحتی با آنها در ارتباط باشید و توضیحات مهم درباره وب سایت‌ها و اپلیکشن‌های خود را به آنها ارائه دهید.

ویژگی‌های مهم این دامنه

 • امکان ثبت نام با تعداد بالا در دامنه app فراهم شده است.
 • قابلیت Backorders در این دامنه پشتیبانی نمی‌شود.
 • امکان انتقال دامنه app وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • شما می‌توانید هر دامنه دیگری را به این دامنه منتقل کنید.
 • قابلیت تغییر حساب کاربری برای شما فراهم شده است.
 • امکان ثبت دامنه app به صورت محافظت شده برای شما وجود ندارد.
 • امکان ثبت دامنه به صورت خصوصی و شخصی فراهم است.
 • قابلیت ConsoliDate در این دامنه پشتیبانی نمی‌شود.
 • قابلیت‌های Cashparking، Contact Updates در این دامنه فراهم شده است.

خرید دامنه app

اگر شما هم جزء توسعه دهندگانی هستید که با مطالعه این مطلب به این نتیجه رسیده‌اید که دامنه app می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد و قصد خرید دامنه بین المللی app را دارید می‌توانید برای خرید آن به وبسایت ما مراجعه کنید. وب سایت ما امکان خرید این دامنه در مدت زمانی کوتاه و با قیمتی بسیار مناسب‌تر از سایر وب سایت‌ها را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید از این امکان نهایت استفاده را ببرید.

آموزش خرید دامنه app.

انتقال این دامنه

یکی از مهمترین خدماتی که وب سایت ما برای مشتریان و کاربران خود فراهم کرده است این است که می‌توانند به راحتی اقدام به انتقال دامنه app خود کرده و یا این که سایر دامنه‌های خود را به این این دامنه منتقل کنند. انتقال دامنه app در وب سایت ما خیلی سریع انجام می‌شود و نیازی نیست که زمان زیادی را صرف این کار کنید. علاوه بر این انتقال دامنه در وبسایت ما بسیار به صرفه‌تر از سایر وب سایت‌ها است.

انتقال دامنه بین المللی app.

تمدید دامنه app

در صورتی که مهلت استفاده شما از این دامنه به اتمام برسد شما نیازمند این هستید که اقدام به تمدید دامنه app کنید. برای تمدید این دامنه می‌توانید به صورت دستی اقدام به انجام این کار کنید. برای این کار کافی است بعد از به اتمام رسیدن مهلت استفاده از دامنه app وارد وب سایت ما شوید و در بخش تمدید دامنه به راحتی و تنها در چند دقیقه اقدام به تمدید دامنه خود کنید. روش آسان‌تری نیز برای تمدید این دامنه وجود دارد که در این روش شما می‌توانید در زمان ثبت دامنه قابلیت تمدید خودکار را فعال کنید. با این کار بعد از آن که مهلت استفاده شما از این دامنه به اتمام رسید دامنه app به صورت خودکار برای شما تمدید می‌شود.

قوانین ثبت این دامنه

آموزش ثبت دامین .app

 • نامی که شما برای دامنه خود انتخاب می‌کنید باید حداقل دارای 2 کاراکتر و حداکثر دارای 63 کاراکتر باشد.
 • نام دامنه شما باید با یک حرف و یا یک عدد شروع شده و با یک حرف و یا یک عدد دیگر نیز به پایان برسد.
 • شما برای انتخاب نام دامنه خود تنها می‌توانید از حروف انگلیسی از a تا z، اعداد از 0 تا 9 و همینطور از خط تیره استفاده کنید.
 • شما نمی‌توانید در کاراکتر ابتدایی و انتهایی نام دامنه خود از خط تیره استفاده کنید.
 • شما نمی‌توانید از خط تیره در کاراکترهای سوم و چهارم نام دامنه خود استفاده کنید.
 • نام دامنه شما نباید شامل کاراکتر خط فاصله باشد.

سوالات متداول

برای چه بازه زمانی می‌توان اقدام به ثبت دامنه app کرد؟

شما برای یک بازه زمانی یک تا ده ساله می‌توانید اقدام به ثبت دامنه app کنید.

ثبت این دامنه چقدر طول می‌کشد؟

ثبت دامنه app مدت زمان زیادی به طول نمی‌انجامد و شما می‌توانید تنها در چند دقیقه اقدام به ثبت آن کنید.

سرویس Trustee برای دامنه app چیست؟

سرویس Trustee یک سرویس فوق العاده است که برای دامنه‌ها طراحی شده است. با استفاده از این سرویس هر زمانی که در طول روند ثبت دامنه برای شما محدودیت و یا مشکلی به وجود بیاید می‌توانید بدون مراجعه حضوری این محدودیت را برطرف کرده و اقدام به ثبت دامنه خود کنید. متاسفانه در حال حاضر این سرویس برای دامنه app فعال نیست.

آیا در زمان ثبت دامنه app می‌توان اقدام به مخفی کردن اطلاعات کرد؟

بله. برای مخفی کردن اطلاعات در زمان ثبت دامنه شما می‌توانید به راحتی قابلیت ثبت دامنه به صورت خصوصی را فعال کنید تا اطلاعات شما به صورت مخفی باقی بماند.

مدت زمان تمدید دامنه app چقدر است؟

براساس قوانین دامنه‌های سطح بالا که توسط ICANN تعیین شده است بعد از به اتمام رسیدن مهلت استفاده از دامنه شما در یک بازه زمانی 40 روزه می‌توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی اقدام به تمدید دامنه خود کنید. بعد از آن که این مهلت 40 روزه به پایان رسید شما سی روز دیگر مهلت دارید که با پرداخت یک هزینه اضافی اقدام به تمدید دامنه خود کنید. در صورتی که در این سی روز دامنه خود را تمدید نکنید دامنه از دسترس شما خارج می‌شود و افراد دیگر می‌توانند اقدام به ثبت این دامنه کنند.

کدام شرکت وظیفه ثبت دامنه app را بر عهده دارد؟

همانطور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم شرکت گوگل در حال حاضر مدیریت این دامنه را برعهده دارد. به صورت جزئی‌تر در حال حاضر وظیفه ثبت دامنه app بر عهده شرکت Charleston Road Registry Inc است که ثبت این دامنه را مدیریت می‌کند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.