تغییر DNS در ایرنیک

آموزش تغییر Dns دامنه ملی

شاید برای شما هم پیش اماده باشد که به دلیل کیفیت نامناسب سرویس دهنده خود به فکر خرید هاست و انتقال دامنه خود به سرویس دهنده جدید بیوفتید، برای این کار الزامی که شما DNS های خود را تغییر دهید، برای تغییر DNS دامنه ملی ، حتما باید پنل کاربری ایرنیک شوید و از آنجا تغییر دهید، در این اموزش قصد داریم نحوه تغییر DNS در ایرنیک را به شما آموزش دهیم اما قبل از آن چند نکنه را به زبان ساده مرور میکنیم.

 

DNS چیست ؟

همانطور که قبلا هم توضیح داده بودیم DNS یک پروتکل برای تغییر ای پی به اسم است برای مثال اگر شما آی پی 172.217.18.142 را در مرور گر خود وارد کنید، وب سایت گوگل نمایش داده میشود یعنی Dns یک‌پروتکل است که وظیفه اصلی آن ارتباط بین ip ادرس ها و نام وب سیستم کاربران و وب سایت هاست

اگر به زبان ساده بخواهید بدانید: برای اینکه کاربران مجبور نباشند ip سایت ها را به یاد بسپارند پروتکلی ایجاد شد به نام DNS تا هر سایت یک اسم داشته باشند و کاربران نام سایت هارا به خاطر بساپرند، کار این پروتکل هم تبدیل آ پی ها به نام دامنه های امروزی است

ایرنیک چیست ؟

اگر قصد ثبت دامنه ملی ایران را دارید باید به سایت ایرنیک که کار گزار ثبت دامنه ایران است مراجعه کنید و پس از دریافت شناسه ایرنیک یا Nic-Handle اقدام به ثبت دامین کنید برای ثبت دامین ملی نیاز به رعایت یک سری قوانین و شرایط با توجه نوع پسوند دامنه هستید که همگی توسط پایگاه فیزیک نظری ایرنیک تعیین شده است هستید البته برای ثبت دامنه ملی نیاز به رعایت این قوانین نیستید، دریافت شناسه ایرنیک کاملا رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نیستید

تغییر dns دامنه ملی در ایرنیک

برای این کار بتدا باید وارد سایت ایرنیک شود

اطلاعات خود را وارد کنید و سپس وارد پنل کاربری شوید

بعد از آن وارد به قسمت تنظیمات دامنه بروید تا سامانه نام دامنه را بیابید از آن می توانید روی دکمه ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید

بعد از کلیک بر روی "ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه" صفحه زیر نمایش داده میشود

اگر قصد انتقال به پارس پک را دارید DNS ها را همانند تصویر بالا تکمیل کنید

تذکر: 1. فقط و فقط از کنترل پنل ایرنیک میتوانید DNS دامنه ملی را تغییر دهید 2. تنها در زمانی که از دامنه ir. به عنوان NS استفاده میکنید لازم به این است که IP سرور کارگزار را تکمیل کنید 3. مدت زمان لازم برای انتقال از زمان تغییر DNS دامنه ملی تا اجرای کامل و صحیح یک بازه زمانی ۴ تا ۶ ساعته می باشد

سوالات متداول DNS چیست؟ دی ان اس یک پروتکلی است برای تغییر ip به اسم، برای مثال اگر شما بخواهید وبسایت گوگل برای شما نمایش داده شود باید 172.217.18.142 در مرورگر خود وارد کنید. برای ثبت دامنه ملی چه باید کرد؟ برای ثبت دامنه ایران در گام اول باید به سایت کارگزار ثبت دامنه ایران (ایرنیک) مراجعه کنید.پس از دریافت شناسه ایرنیک اقدام به ثبت دامین کنید.البته برای ثبت دامنه در ایرنیک باید قوانین ثبت شده در این سایت رعایت کنید. تغییر dns دامنه ملی در ایرنیک به چه صورت است؟ ابتدا شما باید وارد سایت ایرنیک شوید سپس در گام بعد وارد پنل کاربری شوید ،سپس وارد تنظیمات شوید ، روی ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید و از آنجا ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه را انتخاب کنید.

سوالات متداول

DNS چیست؟

دی ان اس یک پروتکلی است برای تغییر ip به اسم، برای مثال اگر شما بخواهید وبسایت گوگل برای شما نمایش داده شود باید 172.217.18.142 در مرورگر خود وارد کنید.

برای ثبت دامنه ملی چه باید کرد؟

برای ثبت دامنه ایران در گام اول باید به سایت کارگزار ثبت دامنه ایران (ایرنیک) مراجعه کنید.پس از دریافت شناسه ایرنیک اقدام به ثبت دامین کنید.البته برای ثبت دامنه در ایرنیک باید قوانین ثبت شده در این سایت رعایت کنید.

تغییر dns دامنه ملی در ایرنیک به چه صورت است؟

ابتدا شما باید وارد سایت ایرنیک شوید سپس در گام بعد وارد پنل کاربری شوید ،سپس وارد تنظیمات شوید ، روی ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید و از آنجا ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه را انتخاب کنید.
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  هاست مدیریت شده چیست؟

  هاست مدیریت شده؛ امروزه برای هر کسب و کاری داشتن وب سایت از ضروریات می‌باشد. اما بسیاری از افراد از جزییات و پشتیبانی‌های لازم برای داشتن یک وب سایت ب...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.