اتصال به سرور با ابزار vnc

آموزش اتصال به سرور پارس پک از طریق VNC

VNC مخفف Virtual Network Computing بوده و یک پلتفرم برای دسترسی به صفحه نمایش و کنترل از راه دور است. در واقع ابزار VNC امکانی بوجود می‌آورد تا بتوانید با رایانه خودتان از کیبورد، موس و صفحه نمایش یک کامپیوتر که در فاصله دوری از شما قرار دارد استفاده کنید.

در ادامه نحوه استفاده از ابزار وی ان سی در پنل ابر سرور پارس پک را شرح خواهیم داد. لازم به توضیح است که ابزار VNC بر روی تمامی سرورهای ارائه شده توسط پارس پک، اعم از سرور مجازی، سرور ابری، سرور هایبرید و ماکرو سرور قابل استفاده است.

مقدمه ای بر ابزار VNC

یکی از امکانات پنل میزبانی ابری پارس پک که آن را نسبت به سایر شرکت‌های حوزه هاست و سرور برجسته می‌سازد امکان اتصال به سرور از طریق VNC است. اتصال VNC مشابه حضور فیزیکی در کنار سرور بوده و در مواقع بروز مشکل در ارتباطات شبکه کارامد است.

حتی زمانی که سیستم عامل سرور شما با مشکل روبروست این ابزار به شما در رفع مسئله کمک می کند. بدین ترتیب در اکثر موارد شما بی‌نیاز از بررسی مسئله توسط بخش پشتیبانی هستید و می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز سرور خود را از طریق ابزار VNC مدیریت نمایید.

اتصال به سرور با ابزار VNC در پنل ابر سرور

ابزار VNC به صورت پیشفرض بر روی سرورهایی که از پارس پک خریداری می‌کنید قرار دارد. شما تنها کافیست وارد پنل ابرسرور خود شده و روی گزینه سرورها کلیک کنید.

اتصال به vnc

آموزش اتصال به سرور با VNC

سپس لیست سرورهای شما نمایش داده خواهد شد، در این قسمت می‌توانید دسترسی با ابزار VNC را انتخاب کنید.

اتصال به سرور با VNC

آموزش استفاده از VNC در سرور پارس پک

جمع بندی

VNC یک ابزار اتصال از راه دور است که برای اتصال به سرورهای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر ابزار VNC روی سرور شما نصب باشد، شما می‌توانید با هر وسیله و هر سیستم عاملی به صورت مستقیم به سرور دسترسی پیدا کنید.

ابزار VNC در تمامی سرورهای پارس پک اعم از ابری، مجازی و اختصاصی وجود دارد. چرا که همه این سرویس‌ها با سیستم عامل مجازی ساز در اختیار شما قزار گرفته و دارای کنترل از راه دور هستند.

سوالات متداول

1. کاربرد VNC چیست؟

VNC برای دسترسی به صفحه نمایش، کیبورد و موس یک کامپیوتر از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل در سرورهای مجازی سازی شده استفاده زیادی دارد.

2. در کدامیک از سرورهای پارس پک ابزار VNC ارائه می‌شود؟

در همه سرورها اعم از: سرور ابری، مجازی و اختصاصی پارس پک ابزار VNC مهیا شده است.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.