time zone در پاورشل

تنظیم Time-Zone به کمک پاورشل

یادگیری چگونگی تنظیم Time-Zone ویندوز با استفاده از پاورشل می تواند کاربردهای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. این دستور دارای پیچیدگی های فراوانی است؛ به همین علت دقتی زیادی باید بر روی آن داشت. قبل از تنظیم این دستور باید موارد دیگری نیز آشنایی داشته باشید. البته این برای زمانی است که بخواهید کارتان سریع راه بیفتد. یکی از مواردی که قبل از آموزش تنظیم Time-Zone باید با آن آشنایی داشته باشید، دسترسی Adminstrator است. اگر این دستور را بتوانید به طور کامل فرا بگیرید، نصف راه یادگیری تنظیم Time-Zone را رفته اید. پس در ادامه این مقاله از سری مقالات آموزش پاورشل و سرور مجازی ویندوز  با دقت به مواردی که گفته خواهد شد، توجه کنید.

چگونه Time-Zone ویندوز را با استفاده از پاورشل تنظیم کنیم؟

برای تنظیم Time-Zone ویندوز با استفاده از پاورشل باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

ورود به پاورشل

 • در ابتدا باید ویندوز پاورشل را با استفاده از دسترسی Adminstrator باز کنید.
 • پس از آن باید دستور زیر را به دلیل مشاهده Time-Zone سیستم وارد نمایید:
اجرای پاورشل
نحوه تعیین منطقه زمانی با پاورشل

دستور Time-Zone

Get-TimeZone
 • وقتی که این دستور را وارد کردید، عباراتی مانند دستورهای زیر به شما نمایش داده خواهد شد:

نمایش دستورات

Id : Iran Standard Time
DisplayName : (UTC+03:30) Tehran
StandardName : Iran Standard Time
DaylightName : Iran Daylight Time
BaseUtcOffset : 03:30:00
SupportsDaylightSavingTime : True

آموزش تنظیم منطقه زمانی در پاورشل

دستور time zone در پاورشل

 • قبل از تنظیم نمودن Time-Zone باید به یک سری از مناطق زمانی دسترسی پیدا کنید. این مناطق زمانی ضروری می باشد و با استفاده از دستور زیر به راحتی می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید:

دستور ListAvailable

Get-TimeZone –ListAvailable

دستور ListAvailable

دستور list available در powershell

 • با وارد نمودن دستور فوق می توانید به لیست مناطق زمانی دسترسی پیدا کنید. در مرحله بعدی باید بتوانید منطقه زمانی سرور خود را نیز تنظیم کنید. این کار با استفاده از دستور Set-TimeZone امکان پذیر می باشد. باید دستوری مانند عبارت زیر را در برنامه تایپ کنید:

دستور Name

Set-TimeZone –Name “Pacific Standard Time”

دستور TimeZone-–Name

تنظیم تایم زون در پاورشل

با انجام دستورات فوق می توانید به منطقه زمانی خود دسترسی پیدا کنید.

"هر چند این مرحله از پاورشل پیچیدگی های خاص خودش را دارا می باشد اما بسیار کاربردی است و یاد گرفتن آن نیز به شما توصیه می شود. با یاد گرفتن Time-Zone می توانید به قسمت دیگری از قلب پاورشل نفوذ کنید."

جمع بندی

آشنایی با محیط پاورشل به آن آسانی ها که در ذهن خود دارید، نمی باشد و گستردگی های خاص خودش را دارد. به همین دلیل باید زمان خود را در ساعاتی از روز محدود به یادگیری دستورات این موتور قدرتمند کنند. اگر جزو کاربران حرفه ای ویندوز هستید و با Command Prompt نیز آشنایی دارید، باید بدانید که دستورات این دو موتور به طور کامل با یک دیگر فرق دارند. این تفاوت در پیچیدگی آن ها نمایان است. اجرای دستور CMD بسیار راحت تر نوع PowerShell می باشد اما باز طرفداران و کاربران پاورشل بیشتر می باشند. زیرا کاربردهای این دو مورد با یک دیگر فرق می کند و ابزار CMD کارکردهایی که این ابزار مدرن از خود نشان می دهد را ندارد.

سوالات متداول:

در رابطه با موضوع Time-Zone سوالات متدوالی وجود دارد که در ادامه به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم:

1. برای باز کردن Adminstrator از چند روش می توان بهره برد؟

از طریق پنج روش می توان به Adminstrator دسترسی پیدا کرد. کرتانا، پنجره Run، منوی WinX، تسک منیجر و منوی استارت روش های موجود می باشند.

2. آیا نسخه ویندوز می تواند در باز کردن موارد زیر مشکل ایجاد کند؟

اگر یک آموزش به خصوصی را دنبال می کنید و به غیر از آن اطلاعاتی در دسترتان نیست باید گفت که در مواردی گزینه های بالا دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال در ویندوز ده باز کردن منوی WinX روش خود را دارد.

3. دستور Time-Zone برای چه افرادی مدنظر است؟

کسانی که بهره مند از سرویس های متنوع ویندوز هستند فرا گرفتن این دستور از پاورشل بسیار حائز اهمیت است.

4. روش ذکر شده Time-Zone ویندوز در پاورشل برای چه نسخه هایی است؟

روشی که در قسمت های قبل گفته شد مخصوص ویندوزهای 2008R2 به بعد می باشند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.