دامنه us

دامنه us آمریکا

دامنه us، یا آمریکا اگر بخواهیم به صورت ساده به تعریف دامنه بپردازیم، دامنه نام وب سایت شما است که به صورت انحصاری متعلق به شما می باشد؛ اما به طور کلی دامنه در هر کشور کد همان کشور محسوب می شود. دامنه آمریکا در واقع کد کشور آمریکا می باشد که منحصر به همین کشور یعنی کشور آمریکا خواهد بود و برای اینکه آن را ثبت نمایید باید شرایطی را داشته باشید. در این متن به سعی کرده ایم نکات قبل از خرید دامنه us و ثبت دامنه us ، بررسی و معرفی دامنه آمریکا خواهیم پرداخت و بررسی می کنیم که برای انتقال دامنه us و یا تمدید دامنه us  آن باید چه عملی انجام داد.

 
دامنه us

معرفی دامنه us

برای داشتن دامنه آمریکا تفاوتی ندارد که شما به چه کار مشغول هستید. در واقع داشتن یک شغل کوچک، دانش آموز و یا دانشجو بودن و یا حتی تنها ساکن آمریکا بودن برای داشتن یک نام دامنه آمریکا کفایت می کند. در واقع با داشتن نام دامنه آمریکا در نتایج جستجوی افراد محلی رتبه بالاتری کسب خواهید کرد. نام دامنه آمریکا کوتاه و حرفه ای است که به شما کمک می کند تا بتوانید در دنیای رقابت اینترنتی پایدار بمانید.

همانطور که می دانید ایالات متحده آمریکا در زمینه فناوری یکی از قدرتمندترین و پیشرفته ترین کشورها در دنیا می باشد. علاوه بر این موضوع در آمریکا اشخاص خصوصی و بنگاه های اقتصادی مهمترین تصمیم گیرنده ها محسوب می شوند و به همین منظور نیز اگر می خواهید که نام تجاری و کسب و کار شما گسترش پیدا کند، آمریکا بهترین کشور در دنیا می باشد.

صاحب Neustar
وب سایت ریجستری www.about.us
محدودیت نیاز به nexus ایالت متحده (در ادامه بیشتر بخوانید)
سیاست های اختلاف نظر نا مشخص
حمایت مالی مدیریت ارتباطات و اطلاعات ملی
وضعیت فعال
نوع استفاده اشخاص مرتبط با ایالات متحده آمریکا
DNSSEC بله
ارائه دهنده رجیستری Verisign
تعداد ثبت 1،715،757
افتتاح February 15, 1985
نوع ccTLD

محافظت از نام تجاری

در واقع یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید، محافظت از نام تجاری و کسب و کار می باشد. این کار به اندازه اهمیت دادن به رشد کاری شما مهم و ضروری است، به طوری که نباید نادیده گرفته شود. با ثبت برند خود در ایالات متحده آمریکا می توانید در این مورد گام مهمی بردارید. در واقع با ثبت دامنه و برند خود، می توانید اقدامی در جهت مبارزه با نقض حق کپی برداری انجام دهید و از سوء استفاده پیشگیری کنید.

در واقع نام دامنه برند تجاری شما می باشد؛ اما نکته ای که در این زمینه مهم است و باید به آن توجه کنید این است که نام دامنه آمریکایی که برای خود انتخاب می کنید نباید توسط شخص دیگری دریافت شده باشد. بنابراین بهتر است هر چه زودتر آن را برای خود ثبت نمایید.

خرید دامنه us

برای خرید دامنه آمریکا باید به رجیستری مجاز به فعالیت دامنه مراجعه کنید و با دریافت خدمات ثبت دامنه us ، یک دامنه معتبر برای شغل خود دریافت و ثبت نمایید. در واقع باید برای این کار مرکزی معتبر پیدا کنید که بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. باید مرحله به مرحله در این کار پیش بروید و در آمریکا ثبت نام کنید. مرکزی که برای دریافت و ثبت دامنه به آن مراجعه می کنید باید هنگامی که نام دامنه خود را انتخاب کردید،

در کمترین زمان دامنه شما را ثبت کند و شما بتوانید از پشتیبانی آنها نیز بهره مند شوید. آنچه که اهمیت دارد این است که شما نیز باید شرایطی که برای خرید دامنه آمریکا مورد نیاز است را داشته باشید؛ زیرا در غیر این صورت نمی توانید به خرید دامنه بپردازید. در ادامه نیز به این شرایط خواهیم پرداخت و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

خرید دامنه آمریکا
 

انتقال دامنه us

شما می توانید که دامنه را انتقال دهید و این کار بسیار آسان و البته سریع است و می توانید با کمک گرفتن از متخصصان و مراکزی که در این زمینه فعالیت می کنند این کار را انجام دهید. شما با انتقال دامنه ضرری متحمل نمی شوید و در واقع در هزینه ها نیز صرفه جویی می نمایید و می توانید به بزرگترین کارها در کسب و کار نیز دسترسی داشته باشید. شما با انتقال دامنه می توانید یک سال دامنه را تمدید کنید و هزینه ای نیز بابت انتقال نباید بپردازید. به همین دلیل است که شما ضرری از این کار نخواهید کرد؛ اما برای انتقال دامنه باید شرایطی داشته باشید که این شرایط به شرح زیر است:

انتقال دامنه آمریکا
 • بیش از 2 ماه از تاریخ انتقال قبلی دامنه گذشته باشد.
 • دامنه در 45 روز آخر تمدید نشده باشد و در صورتی که به تازگی آن را تمدید کرده اید باید صبر کنید تا 45 روز آن سپری شود.
 • حداقل یک هفته تا تاریخ انقضا دامنه زمان باقی مانده باشد.

شرایط ثبت دامنه us

شما برای ثبت دامنه آمریکا به عنوان یک دامنه بین المللی ، باید جزو افراد و یا سازمان هایی باشید که ارتباطی اساسی با ایالات متحده آمریکا و یا شرکت های موجود در آن دارند. در واقع برای دریافت دامنه باید به سه مورد که در زیر به آنها می پردازیم دقت کنید:

 1. شما باید با شخصی حقیقی که شهروند و یا اقامت دائم کشور آمریکا را دارد و یا محل اصلی زندگی او در آمریکا می باشد ارتباط داشته باشید.
 2. شما می توانید با ملاقات و ارتباط با نهادها و یا سازمان هایی که در یکی از 50 ایالت آمریکا دارایی دارند برای دریافت دامنه اقدام کنید.
 3. مراجعه و ملاقات با یک نهاد و سازمان مانند دولت فدرال و یا دولت محلی ایالات متحده آمریکا که وفاداری آن برای آمریکا مشخص باشد. در واقع این شرط به این منظور است که تنها کسانی که ارتباط قانونی با آمریکا دارند، می توانند برای ثبت دامنه آمریکا اقدام کنند.

محدودیت های تمدید دامنه us

باید بدانید که دامنه ای که ثبت می کنید تاریخ انقضا دارد و شما در صورت تمایل باید قبل از آنکه به زمان انقضا برسد آن را در واقع تمدید نمایید. تاریخ تمدید دامنه وابسته به نوع تمدید می باشد زیرا به دو صورت خودکار و دستی این کار را انجام می دهند. اگر بخواهید که این کار را به صورت خودکار انجام دهید باید در روز اول ماه قبل از تاریخ انقضا اقدام کنید.

در صورتی که این موضوع محقق نشود می توانید در روز دهم و همچنین مجددا در روز بیستم ماه دوباره برای تمدید تلاش نمایید. در صورتی که تا روز بیستم ماه، قبل از تاریخ انقضا نتوانید آن را به هیچ صورتی تمدید کنید، باید آن را باز خرید نمایید که این کار برای شما هزینه بیشتر و اضافه در بر خواهد داشت.

سوالات متداول

ثبت دامنه آمریکا برای من چه مدت زمان طول می کشد؟!

به طور کلی زمان ثبت دامنه برای دسترسی عمومی فوری است و زمان کمی می برد.

چگونه می توان نام دامنه آمریکا را میزبانی نماییم؟!

برخی از مراکز که در این زمینه فعالیت می کنند و در متن نیز به آنها پرداختیم خدمات میزبانی برای دامنه آمریکا را نیز ارائه می دهند و شما می توانید میزبانی را سفارش دهید.

آیا می توانیم اطلاعات خصوصی ثبت نام را مخفی نماییم؟!

در حال حاضر امکان مخفی کردن اطلاعات در دامنه فراهم نیست و تمامی اطلاعات خصوصی مانند نام و آدرس به طور کامل نمایش داده می شوند.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.