آپلود فایل در هاست با FTP

نحوه آپلود فایل به هاست با استفاده از FTP

اگر وب ‌سایتی روی سرور میزبان دارید، دانستن نحوه استفاده از FTP برای دسترسی به فایل‌های وب‌ سایت اهمیت زیادی دارد. پروتکل FTP به دلایل مختلفی، یک ابزار عالی و آسان است. در این مقاله نحوه استفاده از Filezilla برای انتقال فایل ها از طریق FTP به هاست را به شما آموزش خواهیم داد.

دلایلی که ممکن است به اتصال FTP نیاز داشته باشید.

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است برای دسترسی به فایل‌های میزبانی شده خود نیاز به استفاده از FTP داشته باشید.

1. محدودیت اندازه آپلود: در قسمت backend سیستم‌های محبوب CMS مانند وردپرس و حتی cPanel در حساب میزبانی، محدودیت‌هایی در اندازه آپلود، وجود دارد. اگر نیاز دارید که یک فایل بزرگ مانند یک ویدیو را آپلود کنید، باید این کار را از طریق FTP انجام دهید.

2. آپلود قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس: در حالی که بسیاری از قالب‌ها و افزونه‌‌ها را می‌توان از طریق داشبورد وردپرس نصب کرد، در صورت خرید قالب یا افزونه پرمیوم، باید آن را از طریق FTP آپلود کنید.

3. شما هک شدید: بهترین راه برای کار از طریق سایت های هک شده، به خصوص زمانی که دیگر نمی‌توانید به عنوان مدیر به سایت دسترسی پیدا کنید، دسترسی به فایل ها از طریق FTP و محدود کردن آنها وجود دارد.

4. مهاجرت های سرور: راه‌های ساده‌تری برای انتقال وب ‌سایت شما به سرور دیگری وجود دارد، به‌ویژه با سیستم‌های مدیریت محتوا، اما داشتن توانایی دانلود همه فایل‌هایتان برای هر گروهی، گزینه مفیدتری است. شما نمی توانید وارد حساب میزبانی خود شوید. FTP درب مخفی شماست!

5. پشتیبان گیری: در صورتی که در حال برنامه ریزی برای تغییرات بزرگ هستید، می توانید یک یا همه فایل ها را در سرور خود برای اهداف پشتیبان گیری دانلود کنید.

ایجاد یک حساب FTP یا FTP Account

اولین قدم این است که یک حساب FTP در حساب میزبانی خود ایجاد کنید که معمولاً از طریق دسترسی به سی پنل انجام می‌شود. هر ارائه دهنده، میزبانی متفاوت است. در حساب میزبانی و برای دسترسی به cPanel خود (اگر cPanel ندارید، باید راهی برای دسترسی و ایجاد حساب‌های FTP در پلتفرم میزبانی شما وجود داشته باشد، آن را پیدا کنید)، به حساب های FTP بروید.

ساخت FTP Account

آموزش ساخت FTP Account

هر cPanel متفاوت به نظر می رسد و بخش حساب FTP شما ممکن است در ناحیه متفاوتی در زیر هدر قرار داشته باشد. در اطراف جستجو کنید، آن را پیدا خواهید کرد!

ممکن است زمانی که برای اولین بار حساب میزبانی را باز کرده اید، یک حساب FTP ایجاد شده باشد. اما بیایید تازه شروع کنیم و یک حساب جدید ایجاد کنیم - حسابی که رمز عبور آن را می‌دانید.

یک نام کاربری و یک رمز عبور اضافه کنید و آنها را در جایی کنار دست خود یادداشت کنید. راهنما فهرست دایرکتوری را خالی بگذارید تا حساب FTP جدید شما دسترسی برای روت کامل داشته باشد. زمانی که حساب FTP قادر به دسترسی به همه پوشه ها ندارد، باعث سردرگمی بسیاری می‌شود، زیرا پس از راه‌اندازی تنها به یک پوشه و یک زیر پوشه دسترسی پیدا کرده است.

آموزش ایجاد اکانت FTP

آموزش ایجاد حساب FTP 

پس از ایجاد حساب، در زیر حساب های FTP شما، فهرست می‌شود. اغلب اوقات، یک انتخابگر "Configure FTP Client" را در کنار حساب جدید خود می بینید. اگر این گزینه موجود بود، روی آن کلیک کنید.

FTP Client شما به سادگی نرم افزاری است که برای اتصال از طریق FTP از آن استفاده خواهید کرد. صفحه Configure FTP Client سه اطلاعات مهم را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 1. نام ورود شما (که باید یادداشت می کردید) *توجه: ممکن است شامل @yourdomain.com باشد.
 2. نام میزبان FTP شما (آن را یادداشت کنید.)
 3. شماره پورت (آن را یادداشت کنید.)
اکنون حساب و دسترسی FTP خود را دارید و آماده اتصال هستید!

اتصال از طریق FTP

پرکاربردترین سرویس گیرنده FTP، FileZilla است. نگران نباشید - رایگان است! کافی است آخرین نسخه را دانلود کنید و فایل exe آن برای شما نصب خواهد شد.

پس از دانلود FileZilla، نرم افزار را باز کنید. برای شروع، روی FILE و سپس SITE MANAGER در بالا سمت چپ کلیک کنید.

ورود اطلاعات به FileZilla

اتصال به FTP با نرم افزار FileZilla

در صفحه بعد، در پایین، روی NEW SITE کلیک کنید. در مرحله بعد، باید اطلاعات خود را به ترتیب زیر اضافه کنید.

 1. نام سایت خود را در سمت چپ قرار دهید.
 2. اطلاعاتی را که یادداشت کرده اید، اضافه کنید. (نام کاربری، رمز عبور، پورت و هاست)
 3. ابتدا روی OK کلیک کنید تا اطلاعات شما ذخیره شود.
 4. در نهایت روی CONNECT کلیک کنید.
آپلود فایل به FileZilla

استفاده از FileZilla برای انتقال فایل به هاست

و حالا شما باید داخل باشید! در سمت راست پوشه های فایل وب سایت خود را خواهید دید. در سمت چپ شما، پوشه های فایل کامپیوتری وجود دارد. درست مانند هر مدیر فایل، می‌توانید پوشه‌ها و فایل‌ها را از رایانه خود به سرور خود بکشید، رها کنید و بالعکس.

توجه: اگر نمی‌توانید متصل بشوید، نام کاربری را دوباره بررسی کنید. اغلب اوقات، ممکن است لازم باشد @yourdomain.com را به نام کاربری خود اضافه کنید. اگر موفق نشدید، عبارت «FTP + Your Hosting Provider» را در Google جستجو کنید و ببینید آیا می‌توانید مقالات مفیدی پیدا کنید.

اگر راه‌اندازی حساب FTP و اتصال به پایان رسیده‌ است، دیگر نیازی به انجام این مراحل را نخواهید داشت! Filezilla حساب را در پرونده نگه می دارد و اتصال مجدد فقط چند ثانیه طول می کشد.

آپلود فایل ها به هاست

در FileZilla، پیمایش فایل های رایانه شما در سمت چپ کمی دشوار است. برای پیدا کردن پوشه‌های اسناد خود، از کادر بالا در سمت چپ استفاده به This PC > C > Users > Your Account Name > Documents بروید. برای گسترش و بزرگ کردن از نمادهای + و - در کنار هر پوشه استفاده کنید. وقتی روی پوشه مورد نظر کلیک می‌کنید، زیر پوشه ها و فایل ها در کادر پایین نمایش داده می‌شوند.

آپلود فایل به FileZilla

نحوه اتصال به FTP با FileZilla

با استفاده از همان روش یافتن فایل‌ها در سرور خود که در سمت راست نشان داده شده است، می‌توانید به سادگی فایل/‌‌ پوشه مورد نظر را از رایانه خود در سمت چپ به پوشه سمت راست بکشید و با استفاده از بخش‌های بالا یا پایین رها کنید.

اگر نمی‌دانید یک فایل را در کجا آپلود کنید - مثلاً یک ویدیو - فایل‌های وب‌سایت شما که از طریق دامنه شما قابل دسترسی هستند، معمولاً در پوشه‌ای به نام public_html فهرست می‌شوند. اگر ویدیو را در آنجا آپلود کنید، به عنوان مثال، می‌توانید ویدیو را در yourmaindomain.com/videoname.mp4 ببینید. اگر چندین وب سایت دارید، به دنبال پوشه ای با نام دامنه آن وب سایت باشید.

جایگزینی برای کاربران وردپرس

جایگزین FTP، افزونه ای به نام File Manager است. این افزونه فقط برای وب سایت هایی که از کدکس وردپرس (WordPress codex) در سرور میزبانی شده، (نه دارندگان حساب WordPress.com) استفاده و کار می کنند، وجود دارد.

این افزونه، یک مدیر فایل با دید آسان در داشبورد ایجاد می کند. این امر آپلود فایل‌ها و پوشه‌های بزرگ را در انتهای وردپرس بسیار آسان می‌کند. با این حال، هنوز محدودیت های اندازه وجود دارد. برای آپلود بدون محدودیت، از FTP سنتی استفاده کنید.

جمع بندی

FTP (پروتکل انتقال فایل) محبوب‌ترین پروتکل برای انتقال فایل‌ها (دانلود و آپلود) از سیستم به هاست است. این پروتکل سریع‌ترین راه برای انتقال فایل‌هاست. همچنین برنامه های زیادی در لینوکس و ویندوز برای اتصال به FTP وجود دارد برای لینوکس نرم‌افزارهایی مانند vsFTPd، proFTPd  و برای ویندوز FileZilla Server بهترین ها هستند. در این مقاله انتقال فایل‌ها به هاست از طریق FTP و FileZilla را آموزش دادیم.

سوالات متداول

1. آیا از FTP برای آپلود فایل استفاده می شود؟

FTP پروتکل انتقال فایل راهی برای دانلود، آپلود و انتقال فایل ها از یک مکان به مکان دیگر در اینترنت و بین سیستم های کامپیوتری است.

2. FileZilla در چه سیستم عامل‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

FileZilla را می‌توان در ویندوز، MacOS و لینوکس برای انتقال فایل به FTP مورد استفاده قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.