Avatar
نویسنده: علیرضا برزودی
یکشنبه 7 شهریور 1400
مطالعه: ۷ دقیقه ۰ نظر ۹۲۰ بازدید

آموزش استفاده از bootstrap در وردپرس

پس از خرید هاست، تاسیس وب‌سایت‌های سازگار و ریسپانسیو با صفحات گوشی موبایل در طی سال‌های قبل خیلی مرسوم نبود. اما در طی 5 سال اخیر بیشتر افرادی که از سایت‌ها بازدید می‌کنند از طریق صفحات کوچک گوشی‌های موبایل می‌باشد.
برای اطمینان از اینکه بازدیدکنندگان وب‌سایت، آن را در گوشی موبایل خود به درستی مشاهده می‌کنند، باید یک سایت ریسپانسیو بسازید. یعنی وب‌سایتی که بدون توجه به نوع دستگاهی که بازدیدکنندگان استفاده می‌کنند، اطلاعات را به صورت صحیح و یکسان به همه افراد نمایش دهد و به طور خودکار محتوا را سازماندهی کند تا بدون توجه به اندازه صفحه نمایش، خوب به نظر برسد.bootstrap یک فریم ورک محبوب برای ایجاد سایت‌های ریسپانسیو می‌باشد. در حدود 65% از وب‌سایت‌ها از طریق CMS (سیستم مدیریت محتوا) ایجاد می‌شوند. بسیاری از افراد که از بوت استرپ برای ایجاد یک وب‌سایت ریسپانسیو استفاده می‌کنند، می‌خواهند bootstrap را برای ایجاد یک وب‌سایت ریسپانسیو به وردپرس خود اضافه کنند.

bootstrap چیست؟

bootstrap که خود را به عنوان محبوب‌ترین تولکیت منبع باز Front-End جهان معرفی می‌کند. bootstrap یک فریم‌ورک رایگان است که به افراد در طراحی و ایجاد وب‌سایت‌هایی که به سرعت و براحتی با تلفن همراه و سایر صفحات ریسپانسیو باشند کمک می کند. کارشناسان می‌توانند از آن برای ساده‌سازی روند ایجاد یک سایت ریسپانسیو استفاده کنند، در حالی که افراد غیرمتخصص می‌توانند از آن برای دسترسی بیشتر به سایت استفاده کنند، زیرا برای استفاده از bootstrap تنها به درک اولیه از HTML و CSS نیاز می‌باشد.

7 مزیت استفاده از bootstrap در وردپرس

استفاده از بوت استرپ در cms

مزایای استفاده از فریم ورک boot strap در wordpress

در هنگام طراحی bootstrap سازگاری با وردپرس در نظر گرفته نشده است، بنابراین استفاده از این دو در کنار هم به راحتی نصب پلاگین WordPress Bootstrap نمی‌باشد. این کار نیاز به کار بیشتری داد. با این حال، استفاده از bootstrap در وردپرس مزایای کلیدی خودش را دارد که ممکن است ارزش وقت گذاشتن برای آن را داشته باشد.

1- bootstrap به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به نصب افزونه، قابلیت ریسپانسیو را به سایت خود اضافه کنید.

یکی از مزایای بزرگ وردپرس، داشتن کتابخانه بزرگی از افزونه‌ها است که می‌توانید از آن برای افزایش عملکرد وب‌سایت خود استفاده کنید.
اما برخی از افزونه‌ها دارای هزینه هستند و برای استفاده باید آنها را خریداری کنید. اگر تعداد زیادی از افزونه‌ها را در سایت خود نصب کنید می‌تواند سرعت سایت شما را پایین بیاورند و یا اینکه آسیب‌پذیری امنیتی را برای وب‌سایت ایجاد نمایند. این ضعف امنیتی حتی با بروزرسانی‌های افزونه نیز بدتر می‌شود و ممکن است اتفاقات بسیاری بیفتد. چرا که وردپرس به روز رسانی‌های نرم افزار خود را منتشر می‌کند و افرادی که از افزونه‌ها استفاده می‌کنند باید این به‌روز رسانی‌ها را انجام دهند.
با bootstrap، می‌توانید عملکردهای ریسپانسیو را ایجاد کنید، بنابراین برای این کار نیازی نیست به افزونه‌ها وابسته باشید. این امر باعث می‌شود تا مدیریت پلاگین راحت‌تر باشد و از نصب بیش از حد افزونه‌ها جلوگیری می‌شود.

2- دانلود bootstrap مانند وردپرس رایگان است

وردپرس و bootstrap هر دو ابزار قدرتمندی برای ایجاد وب‌سایت به روشی آسان هستند. با همه ارزش‌هایی که آنها در خود دارند، هر دو کاملاً رایگان هستند.
bootstrap نیز دارای قالب‌های از پیش آماده شده‌ای است که آنها را به فروش می‌رساند که می‌توانید از آنها برای سرعت بخشیدن به روند ایجاد وب‌سایت خود استفاده کنید – همیشه شروع به استفاده از یک طرح از پیش آماده شده راحت‌تر از ایجاد آن از ابتدا است- اما این هزینه اختیاری است. اما اگر تمایل دارید تا خودتان از ابتدا یک سایت ریسپانسیو بسازید، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای برای این کار نیست.

3- استفاده از bootstrap نسبتاً ساده است

برای استفاده از bootstrap، شما تنها نیاز به تسلط حداقلی به HTML و CSS دارید. اما نیازی نیست تا متخصص طراحی وب باشید. bootstrap یک راهنمای کامل برای شروع کار ارائه می‌دهد که بسیاری از آنچه را که باید بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهد. با ترکیب و تطبیق بسیاری از عناصر و نمادهایی که در bootstrap ارائه شده است، می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید در غیر اینصورت برای ساختن هر بخش باید به تنهایی زمان صرف کنید.

4- برای ایجاد تم‌های وردپرس می‌توانید از bootstrap استفاده کنید

چگونه بوت استرپ را به وردپرس اضافه کنیم

چگونه بوت استرپ را به وردپرس اضافه کنیم

توسعه تم‌های وردپرس در bootstrap امر رایجی است. شما می‌توانید بسیاری از تم‌های وردپرس را که سایر طراحان قبلاً با استفاده از bootstrap ایجاد کرده‌اند پیدا کنید یا اگر می‌خواهید مورد خاصی را استفاده کنید، آن را ایجاد کنید.

5- bootstrap و وردپرس هر دو منبع باز هستند

هر دو این ابزارها منبع باز هستند، بدین معنی تعداد زیادی از کاربران که در هر دو مهارت خوبی دارند می‌توانند به طور مداوم منابع و پیشرفت‌های جدید را برای هر یک ایجاد نمایند. به علاوه، برای هر فردی که از مهارت خوبی برخوردار است، استفاده از یک نرم‌افزار منبع باز به این معنی است که از انعطاف پذیری و قدرت بیشتری در نحوه استفاده از bootstrap در وردپرس برخوردار است.

6- در هر دو می‌توانید منابع مفیدی را بیابید

هر چه یک ابزار آنلاین از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد، اطلاعات بیشتری را می‌توانید از سایر کاربران درباره آن پیدا کنید. هر دو مورد وردپرس و bootstrap دارای پایگاه کاربری بزرگی هستند که می‌توانید درباره آنها مقالات مفید، آموزش‌ها، راهنماها، موضوعات و افزونه‌ها ترجمه شده را بیابید و از آنها استفاده کنید.
تا زمانی که شما مایل به یادگیری و اختصاص زمان برای آن هستید همواره پاسخ اکثر سؤالات خود را پیدا خواهید کرد.

7- bootstrap با بسیاری از افرونه‌ها کار می‌کند

قابلیت‌های بوت استرپ را می‌توان با تعداد زیادی از افزونه‌های موجود مانند منوهای کشویی، ویژگی‌های تجارت الکترونیک، جمع‌آوری تاریخ و انتخاب‌کننده‌های رنگ ارائه می‌دهند، گسترش داد. اکثر این افزونه‌ها به صورت رایگان دردسترس هستند، فقط باید موارد مورد نیاز را بیابید.

نحوه اضافه کردن بوت استرپ به وردپرس

برای افزودن bootstrap به وردپرس، باید ابتدا بوت استرپ را از وب‌سایت دانلود کنید. پس از دانلود کردن فایل به حالت فشرده است، بنابراین ابتدا باید آن را از حالت فشرده خارج کنید.
سپس، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا File Manager در cPanel، پوشه wp-content و سپس themes را باز کنید. در اینجا است که باید فایل‌های bootstrap را آپلود کنید. قبل از انجام این کار، یک پوشه جدید در آن ایجاد کنید و نام آن را به گونه‌ای انتخاب کنید که به راحتی به یاد بیاورید، نامی مانند bootstrap-theme را می‌توانید ایجاد کنید. سپس فایل‌های bootstrap را که دانلود کرده‌اید را در آن پوشه آپلود کنید.

استفاده از bootstrap در وردپرس

آموزش استفاده از بوت استرپ در وردپرس

وردپرس برای کار کردن صحیح به فایل‌های خاصی نیاز دارد، بنابراین بررسی کنید که فایل‌های bootstrap شما شامل style.css, index.php, header.php, footer.php باشد.
حالا فایل style.css را در پوشه bootstrap خود باز کنید و اطلاعات را طوری ویرایش کنید که با سایت شما مطابقت داشته باشد. مخصوصاً، داده‌ها را در بین نمادهای /* و */ قرار دهید. در نهایت، چیزی شبیه به مورد زیر خواهد بود:

/*
Theme Name: MyBootstrapTheme
Author: YourBusinessName
Description: ThemeDescription
Version: 1.0
Theme URI: yourwebsite.com
*/

به‌روز رسانی‌هایی را که انجام می‌دهید را ذخیره کنید. سپس، وقتی وارد حساب وردپرس خود می‌شوید، باید بتوانید تم را در قسمت Themes در زیر بخش Appearance مشاهده کنید. سپس می‌توانید در صورت نیاز در وردپرس سفارشی‌سازی انجام دهید.

جمع بندی

امروزه با توجه به رشد وبسایت ها در حوزه های مختلف با وردپرس، افزایش قابلیت های آن و زیبا تر کردن وبسایت جزو نکات بسیار مهمی می باشد که باید به آن توجه کرد.با افزودن bootstrap به وردپرس، می‌توانید انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده در وردپرس را حفظ کنید، در حالی که bootstrap روش ساده‌ای را برای ایجاد یک سایت ریسپانسیو را به شما قول می‌دهد. این تنها گزینه شما برای ایجاد یک سایت ریسپانسیو نیست، اما برای بسیاری از صاحبان وب‌سایت یک گزینه منطقی است. در این مقاله از آموزش وردپرس به نحوه نصب و استفاده از بوت استرپ، در سایت های wordpress پرداختیم.

با خدمات ابری پارس پک آشنا شوید

اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم