نمایش آمار سایت در دایرکت ادمین

آمار سایت در دایرکت ادمین

دایرکت ادمین یک کنترل پنل در زمینه میزبانی وب می باشد که درست مثل سی پنل به شما اجازه مدیریت هاست را می دهد. یکی از ویژگی های این نرم افزار، ارائه آمار دقیقاز وبسایت است که می توانید از این ویژگی استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم به بررسی آمار های سایت در دایرکت ادمین بپردازیم. این آمار شامل بررسی فضای هارد و پهنای باند، دسترسی به اسناد و آمار های سیستم، مشاهده اطلاعات حساب کاربری و کسب اطلاعات در مورد بازدید کنندگان از طریق Webalizer می باشد.

دسترسی به آمار های سایت در دایرکت ادمین

به منظور بررسی کردن فضای دیسک و میزان مصرف پهنای باند، ابتدا باید با وارد کردن مشخصات کاربری خود به صفحه کنترل دایرکت ادمین وارد شوید. پس از ورود، ابتدا روی آیکون System Info & Files کلیک کنید. در این بخش، سه گزینه جدید را مشاهده خواهید کرد. روی Site Summary / Statistics / Logs کلیک کنید.

صفحه Statistics

در این جا دو شیوه ارزیابی متفاوت را برای فضای هارد و پهنای باند می بینید. جدول نخست میزان مصرف را بر حسب دامنه و جدول دوم بر حسب مصرف کل داده ها را دسته بندی کرده است. مصرف کل به طور معمول بیشتر از مصرف دامنه است زیرا آمار های مصرف کل شامل عواملی نظیر پایگاه های داده MySQL و مصرف کنترل پنل می باشد که از مصرف دامنه مستقل است. از آن جایی که امکان میزبانی از چندین دامنه روی یک حساب کاربری وجود دارد، جدا سازی دامنه و مصرف کل امری ضروری است. دقت داشته باشید که دایرکت ادمین به منظور تشخیص دادن زمانی که مصرف بیشتر از سهمیه می شود، از جدول کل مصرف استفاده می کند.

اطلاعات  Domain Statistics در Direct Admin

این بخش تمام دامنه های فعال شما را نمایش می دهد که با کلیک بر روی دامنه ی موردنظر، آمار و اطلاعات آن نمایان می شود.
آمار سایت در دایرکت ادمین

نمایش دامنه های فعال در دایرکت ادمین

در صفحه جدیدی که باز می‌شود، نمودار مصرف ماهیانه را مشاهده می‌کنید. درست زیر این نمودار جدول داده‌های آماری قرار دارد که اطلاعات ارزشمندی را به شما می‌دهد.این اطلاعات به دو بخش Daily Avg (متوسط بازدیدکننده‌ها در روز) و Monthly Totals (آمار ماهانه) تفکیک شده‌اند.
 • Dayli Avg: این قسمت بیانگر میزان بازدید روزانه از سایت شما در هر ماه بطور میانگین می باشد که گزینه های زیر به ترتیب شرح داده شده است
 • Hits: از طریق این گزینه به شما گفته می شود که در هر ماه روزانه چند بازدید و درخواست توسط کاربر به سایت شما ارسال شده است.
 • Files با کمک این گزینه میزان پاسخ هایی که توسط سرور میزبان وب سایت شما به کاربر داده می شود را مشاهده می کنید.
 • Pages: در این قسمت اعدادی که درج می شود بیانگر تعداد صفحه ها و لینک های آنها می باشد که کاربر از آنها بازدید کرده است.
 • Visit: قسمت ویزیت، بیانگر آمار و ارقام میانگین بازدید روزانه در سایت شما بر اساس ip می باشد.
 • Kybytes: بیانگر حجم داده های منتقل شده بین میزبان و کاربر می باشد.
  آمار و ارقام سایت در دایرکت ادمین

usage Summary دایرکت ادمین

دسترسی به آمار های سیستم در Direct Admin

Usage Statistics

حال که تب Domain Statistics را بررسی کردیم، نوبت به دیگر روش ارزیابی داده ها در این صفحه می رسد. در بالای صفحه، روی تب Usage Statistics کلیک کنید. در این صفحه غالبا داده های مربوط به خود سایت نمایش داده می شود و نه آمار بازدیدکنندگان. از بخش های قابل توجه این بخش می توان به پهنای باند و فضای دیسک اشاره کرد.
امار سایت در directadmin

نمایش آمار و ارقام سایت در دایرکت ادمین

در بالای صفحه Statistics  سه لینک قرار دارد:

 • Backed up Apache Logs
 • Apache Usage Log
 • Apache Error Log

فایل های آماری Apache (Backed up Apache Logs)

با کلیک کردن روی این گزینه، به منوی مدیریت فایل ها منتقل خواهید شد. در این منو فهرستی از فایل ها با پسوند .tar.gz دیده می شود. نام گذاری این فایل به این صورت است که ابتدای هر کدام تاریخ و در قسمت دوم زیر دامنه (Sub Domain) نوشته است. برای مثال در فایل Apr-2003.admin.tar.gz، مشاهده می شود که فایل مربوط به ماه آوریل سال 2003 و زیر دامنه آن مدیر یا ادمین می باشد. این فایل ها داده های مصرف و خطا هستند. در صورتی که می خواهید فایلی را دانلود کنید، تنها کافی است روی نام آن کلیک کنید.

آمار مصرف و خطای Apache

به جای مشاهده کردن فایل هایی که این داده ها را در بر دارند، می توانید به طور مستقیم خطا ها و مصرف Apache را ببینید. برای این کار، کافی است روی گزینه Apache Usage Log برای آمار مصرف و یا گزینه Apache Error Log برای آمار خطا ها کلیک کنید. در این قسمت، تمام آمار به صورت یک متن طولانی به شما نمایش داده می شود. مشاهده و بررسی این آمار بهترین روش برای برطرف ساختن برخی از مشکلات نظیر نصب و اجرای اسکریپت ها است. هر دو آمار مصرف و خطا، به صورت ماهیانه بکاپ گرفته می شوند و در قسمت /home/domain.com/logs ذخیره می شوند. برای اطلاعات بیشتر به بخش قبلی (Backed up Apache Logs) مراجعه کنید.

مشاهده اطلاعات حساب کاربری

صفحه اصلی آمار ها (Statistics) اطلاعات بسیار زیادی را به شما ارائه می دهند. همان طور که پیش تر گفتیم، دو جدول نخست، اطلاعاتی در مورد پهنای باند و فضای دیسک بر اساس دو معیار دامنه و مصرف کل به شما می دهد. دایرکت ادمین از این اعداد و ارقام برای مسائلی مانند تشخیص ظرفیت استفاده می کند. هنگامی که حساب کاربری شما به حداکثر ظرفیت پهنای باند خود می رسد، وب سایت شما تا ابتدای ماه آینده متوقف می شود. هنگامی که حساب کاربری شما به حداکثر ظرفیت فضای دیسک برسد، شما تا زمانی که بعضی از فایل ها را حذف نکنید، قادر نخواهید بود فایل جدیدی روی سایت بارگذاری کنید.

Account Configurations

بخش سوم در صفحه آمار ها، Account Configurations نام دارد. اطلاعات این بخش کاملا مشخص هستند و نیازی به توضیح مفصل ندارند. در صورتی که تمایل دارید قسمتی از این اطلاعات را تغییر دهید، روی کلید Edit Account Configurations واقع در بالای جدول کلیک کنید. شما می توانید نام یا آدرس ایمیل خود را تغییر دهید. برای اعمال تغییرات روی کلید Save کلیک کنید.
تنظیمات اکانت در دایرکت ادمین

دسترسی به آمار سایت با direct admin

ویرایش اکانت دایرکت ادمین

Edit account DirectAdmin

آمار Webalizer در دایرکت ادمین

دوباره به منوی آمار ها بازگردید. در جدول نخست، روی نام دامنه مد نظر کلیک کنید تا Webalizer اجرا شود. دقت داشته باشید، برای فعال شدن Webalizer، سایت شما باید حداقل 24 ساعت فعال و در دسترس بوده باشد. در غیر این صورت آماری برای نمایش دادن وجود نخواهد داشت. در Webalizer دو قسمت می بینید. در قسمت اول، یک نمودار می بینید که زیر آن ماه ها نوشته شده اند. آمار Webalizer بسیار دقیق هستند و اطلاعات زیادی در مورد ترافیک و بازدید های سایت، بیشتری تقاضای آدرس URL، صفحات خروج، سایت های بازدید کننده، ارجاع کنندگان، کشور بازدید کنندگان و بسیاری دیگر از این دسته موارد به شما می دهند.

جمع بندی

آگاهی از وضعیت وب سایت و اطلاعات بازدید کنندگان به شما کمک می کند نقاط ضعف و قوت سایتتان را بشناسید و منابع خود را در بخش های مناسب خرج کنید. بدین ترتیب وب سایت شما پیشرفت خواهد کرد و روز به روز آمار بازدید آن بالاتر خواهد رفت. در این مطلب از آموزش دایرکت ادمین و آموزش کنترل پنل، آموختیم که چگونه آمار های سایت خود را با استفاده از دایرکت ادمین بررسی کنیم.

سوالات متداول

1. مشخصات کاربری برای ورود را از کجا باید تهیه کرد؟

پس از اتمام فرآیند نصب دایرکت ادمین روی سرور شما، در انتها به شما نام کاربری و رمز عبور داده می شود.

2. در صورتی که مشخصات کاربری خود را فراموش کردیم چه باید کرد؟

در این صورت می توانید با مشخصات کاربری پیش فرض دایرکت ادمین وارد شوید و اطلاعات حساب کاربری تان را تغییر دهید. تنها کافی است در هر دو کادر از کلمه admin استفاده کنید.

3. هنگام مشاهده آمار خطاها با no data to show مواجه می شوم؟

این مشکل در حقیقت یک باگ مربوط به تم Evolution دایرکت ادمین است. تم این نرم افزار را تغییر داده و دوباره امتحان کنید.

4. ایمیل نشان داده شده در صفحه Account Configuration به چه منظوری استفاده می شود؟

این ایمیل در واقع رابط شما و دایرکت ادمین می باشد و تمام اعلانات و وقایع به این ایمیل ارسال می گردد.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.