آموزش مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین

آموزش مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین
Avatar
نویسنده: علیرضا برزودی
پنج‌شنبه 13 مهر 1402
مطالعه: ۵ دقیقه ۰ نظر ۸۳۹ بازدید

مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین راهکاری ساده و موثر برای خلاص‌شدن از شر ایمیل‌های ناخواسته است. «ایمیل اسپم» همان ایمیل‌های حاوی تبلیغات و محتوای غیر مفید هستند که بدون اجازه به کاربران ارسال می‌شوند. درصورتی‌که ایمیل‌های اسپم زیادی دریافت می‌کنید که هیچ کاربردی جز پرکردن صندوق ایمیل‌تان ندارند، احتمالاً می‌دانید که این مسئله چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد، پس وقت آن رسیده آستین بالا بزنید و فیلتر اسپم در دایرکت ادمین را فعال کنید.

ایمیل‌های ناخواسته تاریک‌ترین بخش ایمیل مارکتینگ محسوب می‌‌شود، مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین باعث جلوگیری از دریافت ایمیل‌های اسپم حاوی ویروس و محتوای مخرب می‌شود. در این مقاله از آموزش دایرکت ادمین بلاگ پارس پک نحوه مدیریت اسپم شدن ایمیل‌های دایرکت ادمین را به شما معرفی می‌کنیم. اگر می‌خواهید ایمیل‌های اسپم را در دایرکت ادمین فیلتر کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا ایمیل‌ها اسپم می‌شوند؟

معیارهای مختلفی برای اسپم شدن ایمیل‌ در دایرکت ادمین وجود دارد، در این فرایند ایمیل‌ها از نظر آدرس ایمیل و IP فرستنده، محتوا و پیوندهای موجود در آن و… بررسی می‌شوند. پس از بررسی ایمیل، نمره‌ای مطابق با معیارهای بررسی به آن داده می‌شود که مسیر ورود آن به صندوق ایمیل‌های درفتی یا اسپم کاربران است. بدون شک هر اندازه نمره اسپم بیشتر باشد احتمال قرار گرفتن ایمیل در صندوق اسپم نیز بیشتر می‌شود. توجه کنید که نمره اسپم براساس موقعیت سرویس میزبانی می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، هاست دایرکت ادمین ایران یا اروپا نمره اسپم متفاوتی برای ایمیل‌ها دارند. با تنظیم SPAM Filter در دایرکت ادمین می‌توانید مشخص کنید که ایمیل‌ها از کدام فیلترها برای اسپم شدن عبور کنند.

خرید هاست دایرکت ادمین

آموزش مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین

پس از ساخت ایمیل در دایرکت ادمین می‌توانید با چند کلیک حساب‌هایی که ایمیل اسپم به کاربران ارسال می‌کنند را بلاک کنید. برای این کار ابتدا وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شوید و مراحلی که در ادامه توضیح می‌دهیم را انجام دهید.

گام اول:‌ در دایرکت ادمین روی SPAM Filters بزنید

 در صفحه اصلی کنترل‌ پنل دایرکت ادمین از قسمت E-mail Manager گزینه SPAM Filters را انتخاب کنید.

مدیریت اسپم شدن ایمیل های دایرکت ادمین
روی گزینه SPAM Filters کلیک کنید

 در صفحه باز شده گزینه‌های گوناگونی در فیلد Block by برای بلاک‌کردن ایمیل‌های اسپم نمایش داده می‌شود.

فیلتر ایمیل اسپم در دایرکت ادمین
نمایش فیلد Block by برای بلاک‌کردن ایمیل‌های اسپم

هریک از گزینه‌های موجود در این صفحه می‌تواند برای بلاک‌کردن ایمیل‌های اسپم به‌صورت سفارشی استفاده شود.

  • Block by Email: با انتخاب این گزینه می‌توانید ایمیل‌های حساب ایمیل به‌خصوصی را به‌صورت کامل بلاک کنید. با این کار دیگر پیغامی از ایمیل بلاک‌شده دریافت نخواهید کرد.
  • Block by Domain: این گزینه ایمیل‌های ارسال‌شده مربوط به یک دامنه خاص را بلاک می‌کند. دراین‌صورت هیچ پیغامی از دامنه بلاک‌شده دریافت نمی‌کنید.
  • Block by Stop Word: تمامی ایمیل‌های دریافتی که حاوی کلمه‌ای خاص باشند را به‌‌طور کامل بلاک می‌کند. برای مثال، اگر ایمیل حاوی کلمه‌های نامناسب باشد، اسپم شناخته شده و از دریافت آن جلوگیری می‌شود. کافی است کلمه‌های مورد نظرتان را وارد کنید تا ایمیلی با آن دریافت نشود.
  • Block by Size: این قسمت برای بلاک‌کردن ایمیل‌هایی به‌کار می‌رود که حجم‌شان از مقدار مشخص‌شده بیشتر باشد.
  • Enable adult filter: با فعال‌کردن این گزینه می‌توانید تمام ایمیل‌های دریافتی حاوی محتوای نامناسب و مستهجن را فیلتر کنید.
  • Action for filter matches: با انتخاب این گزینه مشخص می‌کنید، ایمیل‌هایی که فیلتر اسپم برای‌شان فعال‌شده به‌صورت کامل حذف یا به‌ پوشه Spam منتقل شوند.

آیا به دنبال هاست دایرکت ادمین حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود هستید؟

سرویس میزبانی یکی از نیازهای ضروری برای هر وب‌سایتی است. برای اینکه سرعت و امنیت عالی را برای وب‌سایت‌تان فراهم کنید، هاست دایرکت ادمین پارس پک یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست. این هاست لینوکسی با داشتن دایرکت ادمین، مدیریت وب‌سایت را برای شما آسان‌تر می‌کند. همچنین، پشتیبانی پارس‌پک ۲۴ ساعته همراه شماست تا پاسخگوی سوالات‌تان باشد. برای خرید هاست دایرکت ادمین به صفحه زیر مراجعه کنید.

گام دوم: برای اعمال فیلتر روی گزینه Block بزنید

باتوجه‌به گزینه‌ها موجود فیلترهای مدنظرتان را وارد فیلدها کنید و برای اعمال‌شدن روی گزینه Block بزنید.

آموزش فیلتر کردن ایمیل اسپم در دایرکت ادمین
برای اعمال فیلتر روی گزینه Block بزنید

فیلترهای تعریف‌شده را می‌توانید در بخش «Block By» مشاهده کنید.

نحوه مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین
مشاهده فیلترهای تعریف شده

گام سوم: حذف فیلتر ایمیل اسپم در دایرکت ادمین

فیلترهای تعریف‌شده شما همیشگی نیستند و هر زمان بخواهید می‌تونید آن‌ها را حذف کنید. برای این کار در بخش «Block By»، می‌توانید فیلتر مورد نظرتان را انتخاب و با کلیک روی گزینه «Delete» آن را حذف کنید.

چگونه یک ارسال کننده ایمیل اسپم را در دایرکت ادمین بلاک کنم؟
حذف فیلتر ایمیل اسپم در دایرکت ادمین

جمع‌بندی

مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین خیالتان را برای همیشه از دریافت ایمیل‌های نامناسب و غیرمفید راحت می‌کند. در کنترل پنل دایرکت ادمین می‌توانید معیارهای اسپم شدن ایمیل دریافتی را تعیین کنید. دراین‌صورت مشخص می‌کنید که کدام ایمیل‌هایی روانه صندوق اسپم یا حذف شود. این کار مدیریت اسپم شدن ایمیل‌های دایرکت ادمین ساده‌تر می‌کند و می‌توانید حساب ایمیل خود را به‌صورت حرفه‌ای‌تری سازماندهی کنید. در این مقاله از آموزش کنترل پنل دایرکت ادمین نحوه مسدود کردن ایمیل‌ های اسپم در دایرکت ادمین را توضیح دادیم. اگر سوالی درباره اسپم کردن ایمیل‌های دریافتی در دایرکت ادمین دارید در بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهیم.

هر آنچه باید درباره مزایا، قابلیت‌‌‌ها و قیمت دایرکت ادمین بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

دایرکت ادمین چیست؟

سؤالات متداول

۱. فیلتر کردن ایمیل‌های اسپم در دایرکت ادمین چه مزایایی دارد؟

با فیلتر ایمیل اسپم در دایرکت ادمین دیگر ایمیل‌های ناخواسته آزاردهنده دریافت نمی‌کنید. با این کار می‌توانید استاندارد مشخصی را برای دریافت ایمیل‌ها مشخص کنید.

۲. SPAM Filters در دایرکت ادمین چه کاربردی دارد؟

SPAM Filters در دایرکت ادمین معیارهای مشخصی را برای عدم دریافت ایمیل اسپم ارائه می‌‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارسال دیدگاه در وبلاگ پارس‌پک را مطالعه کرده و آن‌ها را می‌پذیرم.

مقالات مرتبط این مطلب را از دست ندهید

با خدمات ابری پارس پک آشنا شوید

اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم