Avatar
نویسنده: درسا والامقام
شنبه 3 شهریور 1397
مطالعه: ۴ دقیقه ۰ نظر ۱۵۸۲ بازدید

پنهان سازی اطلاعات هویز whois information دامنه

همیشه و همواره تصور عموم از دامنه تنها یک نام برای وب سایت و سهولت به یادآوردن آن می باشد اما برخلاف این تصور دامنه یکی از پر اهمیت ترین و مهم ترین اطلاعات ثبت شده برای کسب و کار در اینترنت به شمار می آید. شاخت دامنه در مدت زمان طولانی توسط کاربران، امکان خرید و فروش آن دامنه را حتی بالاتر از قیمت های حقیقی دامنه میکند. از این رو اطلاعات هویز whois information همیشه و در هر لحظه به عنوان یک راه ارتباطی مهم و اصلی با صاحب دامنه به حساب می آید.

که گاها این اطلاعات کار صحیح خود را که ارائه اطلاعات و ارتباط صحیح با صاحب نام است را از دست میدهند و تبدیل به سو استفاده هایی میگردند. اخیرا تغییراتی در این حوزه سبب بر عدم نمایش اطلاعات هویز whois information شده است که تنها با رضایت مالک دامنه میسر است و برخلاف حالت پیش فرض همیشگی که نمایش اطلاعات بود به عدم نمایش اطلاعات هویز whois information منجر شده است.
|در این مقاله از آموزش دامنه پارس پک، نحوه ی تغییر اطلاعات هویز whois information آموزش داده میشود.

قوانین ICANN برای مخفی سازی اطلاعات دامین

تا سالیان پیش بر طبق قوانین ICANN امکان مشاهده اطلاعاتی از قبیل زمان ثبت دامنه, زمان سررسید آن و همینطور اطلاعات شخصی تر مانند نام صاحب دامنه و شماره تماس وجود داشت ) وب سایت هایی مانند هویز مانند whois.com)

سرانجام دست قوانین عمومی حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا ( GDPR ) به اطلاعات دامنه ها نیز رسید. پیام اصلی این قوانین عمومی عدم نمایش اطلاعات هویز whois information جهت ایجاد صیانت از محرمانگی اطلاعات کاربران و همچنین رعایت حریم شخصی ، جلوگیری از سواستفاده های احتمالی و حمله های اینترنتی می باشد که تصویب و اجرایی شد. در کنار اثرات مثبتی که اجرای این قوانین به دنبال داشته است ، بدیهی است که مشکلاتی نیز در پی خواهد داشت.

آموزش نمایش و عدم نمایش هو ایز Whois دامنه

جهت نمایش یا عدم اطلاعات راهکار هایی وجود دارد که در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح خواهیم داد

نمایش هو ایز Whois دامنه

برای مثال درصورت درخواست کاربری برای خرید ssl می باست اطلاعات هوییز آن ولو برای چند روز قابل نمایش باشد. از این رو این مقاله برای شماست تا بتوانید اطلاعات هویز whois information خود را قابل نمایش سازید. برای این امر لطفا تیکتی رو برای واحد پشتیبانی ارسال بفرمایید و مطرح بفرمایید تا روال امر آغاز گردد.

در گام اول یک ایمیل به نشانی ذکر شده در اطلاعات whois دامنه مورد نظر ارسال می گردد. عنوان این ایمیل شامل عبارت Domain Contact Disclosure for به همراه چند کاراکتر اضافه می باشد. در میانه متنِ ایمیل یک لینک بلند قرار داده شده است که شما را به صفحه تنظیمات اطلاعات whois هدایت می کند.

پس از کلیک بر روی لینک یاد شده ، به صفحه زیر هدایت خواهید شد:

مخفی سازی اطلاعات دامین whois

در این مرحله می بایست به ترتیب زیر عمل کنید:

نمایش یا مخفی کردن اطلاعات whois

مربع هایی را که تیک میزنید گزینه های هستند که مایل به نمایش داده شدن آنها در اطلاعات هویز whois information هستید. پس آنهایی را که که مایل هستید تیک بزنید و همینطور گزینه ی I’m Not a Robot را تیک بزنید و در نهایت گزینه ی Submit را انتخاب بفرمایید.

کمی بعد از ذخیره سازی تغییراتی که حاصل کرده اید اطلاعات هویز whois information قابل نمایش هستند.

همه افراد می‌توانند مشخصات مالک دامنه‌ها را ازطریق روش‌هایی مثل جست‌وجوی دامنه در وب‌سایت whois به‌دست آورند. با این حال، اگر نمی‌خواهید کسی مشخصات دامنه شما از جمله اطلاعات شخصی مثل شماره تماس، آدرس، نام و نام خانوادگی و موارد مشابه را مشاهده کند؛ می‌توانید اقدام به پنهان‌سازی اطلاعات هویز دامنه «whois information» کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ارسال دیدگاه در وبلاگ پارس‌پک را مطالعه کرده و آن‌ها را می‌پذیرم.

مقالات مرتبط این مطلب را از دست ندهید

با خدمات ابری پارس پک آشنا شوید

اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم