domain forward چیست؟

domain forwarding

در این مقاله از پارس پک قصد داریم به پرسش هایی در مورد DOMAIN FORWARDING، کاربرد DOMAIN FORWARDING ، دلایل استفاده از domain forwarding و نحوه ساخت دایرکت ادمین را مورد بررسی قرار می دهیم.

Domain Forwarding چیست؟

هدف استفاده از فوروارد دامین یا انتقال دامنه، ارجاع آدرس های دیگر به سایت اصلی می باشد. این ویژگی برای سایت هایی که دارای چندین دامنه می باشند بسیار مفید است با استفاده از روش domain forwarding آدرس دامین مقصد در مرورگر نمایش داده می شود و تنظیمات این روش نیازی به تغییرات کدهای Html و یا سایر زبانهای برنامه نویسی نمی باشد

کاربرد DOMAIN FORWARDING

این سرویس برای سایتهایی مناسب و قابل استفاده است که دارای دامنه های مشابه است و می خواهد زمانی که افراد دامنه های مشابه و یا اسامی مشابه به سایت اصلی را جستجو می کنند، به دامنه سایت اصلی Forward شوند.

در این روش میتوانید با داشتین چندین هاست و چندین دامنه مجزا فقط یک سایت اصلی طراحی کنید و با استفاده از تنظیمات هاست، دامنه اصلی که مایلید بازدید کنندگان ببینند را به عنوان مقصد مشخص می کنید و آدرس¬های دیگر را به عنوان زیر دامنه مشخص می شود.

دلایل استفاده از domain forwarding

دامین فورواردینگ برای انتقال دامنه های سایتهایی که شناخته شده هستند و نمی خواهند دامنه شناخته شده خود به یکباره تغییر دهند از این ویژگی استفاده می کنند اگر شما تمایل داشته باشید که در صورتی که کاربر به صورت اشتباه پسوند دیگری را جستجو کرد، سایت اصلی نمایش داده شود و یا تمایل به داشتن تمام پسوند های دامنه خود باشید می توانند از این قابلیت استفاده نماید البته شما می توانید با استفاده از حالت Cloaked و یا حالت پوششی این تغییرات را برای کاربران مخفی نمایید.

نحوه ریدایرکت ساب دامین

 • برای تنظیمات دایرکت ادمین
 • وارد پنل Direct Admin شوید
 • و بعد در قسمت Advanced Features بر روی گزینه Site Redirection کلیک کنید
 • و بعد از کلیک کردن بر روی قسمت مشخص شده وارد تنظیمات ریدایرکت شوید
 • در قسمت Local URL Path مسیر مبدا را مشخص می کنیم
 • در صورتی که بخواهیم ساب دامین ریدایرکت شود نام ساب دامنه را مشخص می کنیم و اگر بخواهیم دامنه اصلی ریدایرکت شود این قسمت را خالی می گذاریم

درقسمت بعدی می توانیم نوع Redirect Type را مشخص کنیم

 • Premanent -301 : اگر بخواهیم برای همیشه آدرس های قدیمی بر روی آدر جدید هدایت شود و با استفاده از این روش آدرس قدیمی به صورت دائم به آدرس جدید تغییر می کند
 • Temporary -302 : اگر قصد دارید به صورت موقت تغییراتی در دامین داشته باشید و مخاطبین شما در زمان ورود به سایت با Error404 مواجه نشود و موتور جستجوگر در این حالت فقط به طور موقت اطلاعات را منتقل می کند.
 • Replased -303 : در این حالت آدرس سایت به طور کامل به آدرس دیگری ارجاع داده می شود
 • در قسمت Destination URL آدرس مقصد را به صورت کامل وارد می کنیم مانند http://www.parspack.com وارد می کنیم در قسمت آخر روی دکمه Save کلیک می کنیم تا ریدایرکت ایجاد شود

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.