اتصال ایمیل هاست سی پنل به outlook 2019

تنظیمات اتصال ایمیل هاست سی پنل به Outlook 2019

امروزه تمام افرادی که مدیریت کسب و کاری را بر عهده دارند، زمانی به ارسال ایمیل نیاز پیدا خواهند کرد و حتی می توان گفت که ارسال ایمیل، یکی از موارد پر اهمیت در این زمینه است. بدین منظور، برنامه ها و نرم افزار های گوناگونی طراحی شده اند که میان آن ها، برنامه Outlook از اصلی ترین ها به شمار می آید. این نرم افزار کاربردی به آسانی بر روی سیستم شما قابل نصب است و شما پس از اتصال به هاست سی پنل ، با استفاده از آن، می توانید به مدیریت ایمیل های کسب و کار خود بپردازید. یکی از نکات قابل توجه Outlook، امکان نصب آن بر روی گوشی های موبایل است. در این مطلب آموزش مرحله به مرحله راه اندازی ایمیل هاست cPanel در نرم افزار Outlook را به شما ارائه خواهیم داد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نرم افزار Outlook چیست و چگونه به کار گرفته می شود؟

Outlook یکی از نرم افزار های مجموعه Office محصول شرکت معتبر Microsoft بوده و در واقع، از کامل‌ترین و پرکاربردترین ابزارها برای مدیریت امور روزانه و اطلاعات شخصی به شمار می‌رود. از دیگر ویژگی‌های نرم افزار Outlook، می‌توان به امکان اتصال هر تعداد از اکانت‌های ایمیل Yahoo، Gmail و ... به این نرم‌افزار اشاره داشت. به علاوه می‌توانید اکانت‌های ایمیلی که در هاست وب سایتتان موجود است را نیز به این برنامه متصل کنید تا ایمیل‌های دریافتی را از طریق ویندوز مدیریت کنید. افزون بر تمام این موارد، استفاده از Microsoft Outlook به شما اجازه می‌دهد امکانات پیشرفته دیگری را نیز روی اکانت‌های ایمیل خود اعمال کنید. لازم به ذکر است مدیریت ایمیل‌هایتان با این نرم‌افزار، از طریق گوشی‌های موبایل نیز ممکن می‌باشد؛ تنها کافی است اپلیکیشن موبایل آن را با نرم‌افزار ویندوز همگام‌سازی کنید و بدین ترتیب، خواهید توانست ایمیل‌های دریافتی و سایر امور روزانه را حتی خارج از محیط کارتان مدیریت کنید.

ایجاد ایمیل در هاست سی پنل 

1. با وارد کردن مشخصات به حساب کاربری تان در cPanel وارد شوید. سپس در قسمت Email روی Email Accounts بزنید.

تنظیمات ایمیل و outlook 2019 در هاست سی پنل

ساخت ایمیل در هاست Cpanel

2. در صفحه باز شده روی کلید +Create کلیک کنید.

تنظیمات outlook 2019 و هاست سی پنل

Email اوت لوک در سی پنل 

3. در صورتی که چندین دامنه دارید، ابتدا دامنه مورد نظر خود را که می خواهید ایمیل مرتبط با آن را بسازید، از فهرست مربوطه انتخاب کرده و آدرس دلخواه را وارد کنید. شما می توانید در این قسمت یک رمز عبور و یا یک ایمیل جایگزین برای دریافت لینک تنظیم کلمه عبور تعیین کنید.

انتخاب دامنه برای ساخت ایمیل در هاست سی پنل

ایجاد حساب ایمیل برای دامنه در هاست سی پنل 

راه اندازی ایمیل Outlook 2019 و اتصال به هاست سی پنل 

 •  نخست نرم افزار Outlook 2019 را بر روی دستگاه مورد نظر خود اجرا کنید
 •  در صورتی که هنوز ایمیلی به اکانت سی پنل خود اضافه نکرده اید، صفحه Account Information را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه روی گزینه +Add Account کلیک کنید. در صورتی که این چنین نیست و از پیش ایمیل خود را اضافه نموده اید، این صفحه را مشاهده نخواهید کرد. بنابراین این مرحله را نادیده گرفته و به مرحله 3 بروید.
 •  در صورتی که با مراجعه به تب File به ترتیب روی Info و سپس Account Information کلیک کنید و روی گزینه +Add Account کلیک کنید.
 

اضافه کردن ایمیل در outlook2019 و هاست سی پنل

اضافه کردن ایمیل در outlook 2019

 •  در پنجره باز شده، آدرس کامل ایمیل خود که در سی پنل ساخته اید را وارد کرده و روی کلید Connect کلیک کنید. (برای ساخت ایمیل در سی پنل، به منوی Email Accounts مراجعه کنید.) پس از کلیک روی Connect ممکن است با پیام های هشداری از طرف سیستم روبه‌رو شوید. به این هشدار ها توجهی نکنید و به مرحله بعدی بروید.

وصل کردن ایمیل outlook به هاست سی پنل

اتصال به ایمیل هاست Cpanel در  2019 outlook

 •  در این پنجره از شما خواسته می شود کلمه عبوری که برای آدرس ایمیل وارد شده تعیین کرده اید را در کادر مربوطه وارد نمایید. پس از وارد کردن رمز صحیح، برای ادامه روی Connect کلیک کنید.

وارد کردن پسورد ایمیل هاست سی پنل در اوت لوک 2019

پسورد Email هاست Cpanel در outlook 2019

در صورتی که در این قسمت با مشکل مواجه شدید و به شما اجازه اتصال داده نشد باید این مراحل را مجدد به صورت دستی انجام دهید. این مراحل به صورت دقیق در گام های بعدی آمده است:

 •  گزینه Change account setting را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. در صفحه باز شده باید یکی از دو پروتکلPOP یا IMAP را انتخاب کرده و مجدد Next را بزنید.

پروتکل imap یا pop در outlook 2019

انتخاب protocol outlook در ورژن 2019

پروتکل ایمیل POP3 در Outlook 2019

شکل کوتاه شده عبارت Post Office Protocol است و به عنوان روشی آسان برای دسترسی از راه دور به سرور ایمیل طراحی شده است. POP ایمیل های شما را از سرور ایمیل شرکت خدمات دهنده دانلود کرده و سپس در این قسمت آن ها را جهت حذف شدن علامت گذاری می کند. این بدین معناست که شما این پیام ها را می توانید تنها در کلاینت ایمیل بر روی همین کامپیوتر مشاهده کنید. بدین ترتیب دسترسی به ایمیل های دانلود شده از طریق هر دستگاهی غیر از کامپیوتر مذکور اعم از کلاینت های دیگر ایمیل یا وب میل برای شما امکان پذیر نمی باشد.

پروتکل ایمیل IMAP 

شکل کوتاه شده عبارت Internet Message Access Protocol می باشد و به طور ویژه برای حذف محدودیت های POP طراحی شده است. IMAP به شما این امکان را می دهد تا از طریق هر دستگاه و کلاینتی به ایمیل های خود دسترسی داشته باشید. البته این امر تا زمانی صادق است که شما ایمیل های دانلود شده را حذف نکنید. شما همچنین می توانید با دستگاه های مختلف به یک ایمیل متصل شوید و ایمیل ارسال یا دریافت کنید. این موضوع نیز در پروتکل POP موجود نیست.

 •  در صورتی که پروتکل IMAP را برای راه اندازی انتخاب نموده اید، اطلاعات زیر را مربوط به سرور و ایمیل خود وارد کنید:

سرور ایمیل های ورودی: آدرس سروری که از اکانت شما میزبانی می کند پورت ایمیل های ورودی: 993 (یا در صورتی که از STARTTLS استفاده می کنید، 143) روش رمز نگاری: SSL/TLS (یا STARTTTLS در صورتی که از پورت 143 استفاده کردید) لاگین با استفاده از احراز ایمن رمز عبور (SPA): گزینه بدون تیک باقی بماند

سرور ایمیل های خروجی: آدرس سروری که از اکانت شما میزبانی می کند (مشابه همان آدرسی که برای سرور ایمیل های ورودی وارد کردید) پورت ایمیل های خروجی: 465 (یا در صورتی که از STARTTLS استفاده می کنید، 587) روش رمز نگاری: SSL/TLS (یا STARTTTLS در صورتی که از پورت 587 استفاده کردید)

لاگین با استفاده از احراز ایمن رمز عبور (SPA): گزینه بدون تیک باقی بماند

سرور ایمیل های خروجی: آدرس سروری که از اکانت شما میزبانی می کند (مشابه همان آدرسی که برای سرور ایمیل های ورودی وارد کردید) پورت ایمیل های خروجی: 465 (یا در صورتی که از STARTTLS استفاده می کنید، 587) روش رمز نگاری: SSL/TLS (یا STARTTTLS در صورتی که از پورت 587 استفاده کردید) لاگین با استفاده از احراز ایمن رمز عبور (SPA): گزینه بدون تیک باقی بماند

تنظیمات اکانت IMAP در outlook 2019

 • در صورتی که پروتکل POP را برای راه اندازی انتخاب نموده اید، اطلاعات زیر را مربوط به سرور و ایمیل خود وارد کنید:

سرور ایمیل های ورودی: آدرس سروری که از اکانت شما میزبانی می کند پورت ایمیل های ورودی: 995 این سرور به اتصال رمز نگاری شده نیاز دارد (SSL/TLS): تیک این گزینه را بزنید لاگین با استفاده از احراز ایمن رمز عبور (SPA): گزینه بدون تیک باقی بماند

سرور ایمیل های خروجی: آدرس سروری که از اکانت شما میزبانی می کند (مشابه همان آدرسی که برای سرور ایمیل های ورودی وارد کردید) پورت ایمیل های خروجی: 465 (یا در صورتی که از STARTTLS استفاده می کنید، 587) روش رمز نگاری: SSL/TLS (یا STARTTTLS در صورتی که از پورت 587 استفاده کردید) لاگین با استفاده از احراز ایمن رمز عبور (SPA): گزینه بدون تیک باقی بماند

 •  هنگامی که تمام اطلاعات را مطابق موارد مذکور وارد کردید، روی Next بزنید تا به مرحله بعد بروید.
 •  سپس در پنجره جدید رمز عبوری که برای آدرس ایمیل تعریف کرده اید را در کادر وارد کنید.

password حساب ایمیل

اتصال به ایمیل هاست سی پنل در اوت لوک 2019

 • در صورتی که تمام تنظیمات به درستی وارد شده باشند، پیغامی مطابق تصویر زیر مبتنی بر موفقیت عملیات به شما نشان داده خواهد شد.

اضافه کردن ایمیل در هاست سی پنل و outlook 2019

اضافه کردن ایمیل به outlook 2019

برای پایان عملیات راه اندازی روی Done کلیک کنید.

بررسی یا به روز رسانی تنظیمات ایمیل در outlook 2019

 1.  نخست نرم افزار Microsoft Outlook 2019 را روی دستگاه خود اجرا کنید.
 2. به تب فایل رفته و به ترتیب روی گزینه های Info و Account Information کلیک کنید. در صفحه باز شده روی Account Setting بزنید.

اطلاعات اکانت کاربری در outlook 2019

تنظیمات ایمیل هاست سی پنل در outlook 2019

3. آدرس ایمیلی که قصد بررسی آن را دارید انتخاب کرده و سپس روی گزینه Repair کلیک نمایید.

Repair آدرس Email در outlook 2019

Repair ایمیل در outlook

4. در پنجره بعدی، با کلیک روی گزینه Advanced options می توانید گزینه Let me repair my account manually را مشاهده کنید. تیک این گزینه را زده و روی کلید Repair در پایین صفحه کلیک کنید.

Email-repair-outlook 2019

5. در صفحه بعد، تنظیمات سرور ورودی و خروجی را مشاهده می کنید. اطمینان حاصل کنید که تمامی این تنظیمات به شکل مناسب انجام شده اند. اگر گزینه ای به درستی تنیظم نشده بود، آن را هم برای سرور ورودی و هم برای سرور خروجی تغییر دهید.

outgoing email در اوت لوک 2019

گزینه Repair در اوت لوک

6. هنگامی که تمام تنظیمات را به روز کردید، روی گزینه Repair کلیک کنید.

Repair

outgoing email در outlook 2019

جمع بندی و نکات نهایی

اهمیت ایمیل برای اهداف گوناگون امروزه قابل چشم پوشی نیست و در بسیاری از امور از آن استفاده می شود، به همین منظور افرادی که به خرید هاست سی پنل می پردازند برای سهولت کار می توانند از نرم افزار outlook 2019 استفاده کنند. در این مقاله به آموزش نحوه اتصال ایمیل  هاست cPanel به Microsoft Outlook 2019 پرداختیم تا با استفاده از امکانات این نرم افزار به راحتی email خود را به آن متصل کرده و به مدیریت ارسال و دریافت آنها بپردازید.

سوالات متداول

1. می خواهم پروتکل را از IMAP به POP3 تغییر بدهم؛ آیا روش آسانی برای این کار وجود دارد؟

در صورتی که می خواهید پروتکل را به POP3 تغییر دهید، می توانید در منوی Change account setting این کار را انجام دهید.

2. قبلا اکانت ساخته ام و به جای IMAP/POP، Microsoft Exchange را انتخاب کرده ام. چه کاری می توانم انجام دهم؟

شما می توانید با مراجعه به قسمت Account Settings در صفحه Account Information این تنظیمات را تغییر دهید.

3. با این که از صحت اطلاعات اطمینان دارم اما سرور خطای اطلاعات غلط را نشان می دهد.

در این صورت توصیه می کنیم با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا با بررسی تنظیمات شما به طور دقیق تر شما را راهنمایی کنند.

4. چگونه خطای “Internet Security Warning… Te server you are connected to is using a security certificate that cannot be verified. The target principle name is incorrect” را رفع کنیم؟

این خطا مربوط به یک اشتباه در فعال سازی خرید ssl و شماره پورتی است که در تنظیمات Outlook وارد کرده اید. پیشنهاد می کنیم تنظیمات خود را مجدد بررسی کنید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.