آموزش تغییر نام یوزر و گروه در پاورشل

پاورشل یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای قدرتمندی که توسط کمپانی مایکروسافت طراحی شده است. این موتور که قابلیت کارکرد خودکار را دارد توانسته است با دستورات پیچیده ای که در خود دارد، بخشی از نیازهای افراد و کاربران ویندوز را بر طرف نماید. پاورشل را باید یک دنیای متفاوت نسبت به تمامی ابزارها در نظر گرفت. زیرا تنها موتوری است که علی رغم پیچیدگی هایی که دارد، کاربران زیادی وجود دارند که به فکر آموزش آن هستند. دستورات متعددی در آموزش پاورشل باید فرا گرفته شوند. از مباحث Get-Help گرفته تا کدهای Time-Zone. در این مقاله از سری مقالات آموزش پاورشل و سرور مجازی ویندوز قصد داریم به این دستورات مهم، خواهیم پرداخت. تغییر نام یوزر و گروه در بین اساسی ترین ها دستورات قرار می گیرند که با اندکی توجه می توانید این دستورات مخوف و جذاب را به طور کامل یاد بگیرید.

 1. تغییر نام کاربر
 2. دستور Rename-LocalUser
 3. تعییر نام گروه
 4. دستور LocalGroup-Rename
 5. جمع بندی
 6. سوالات متداول

چگونه نام یوزر در پاورشل را تغییر دهیم؟

به منظور تغییر نام یوزر و یا کاربری خود در پاورشل نیاز است تا یک سری از دستورات را به ترتیبی که در ادامه گفته خواهند شد رعایت کنید.

تغییر نام یوزر در پاورشل

دستور Rename-LocalUser

 • دستور تغییر نام یوزر که به نام Rename-LocalUser نیز شناخته شده است، مراحل مختلفی را طی می کند. در ابتدا ساختاری مانند نمونه زیر را مشاهده خواهید کرد:
Rename-LocalUser –Name ‘‘Old-UserName’’ –NewName ‘‘New-UserName’’
 • حالا مثالی زده خواهد شد که به راحتی معنای ساختار بالا را درک نمایید:

کلمه ای مانند PowerShell را در نظر بگیرید که حالا قرار است تبدیل به نام کاربری Microsoft بشود. برای به انجام رساندن صحیح این فرآیند باید به روش زیر دستوراتی را تایپ کنیم:

Rename-LocalUser –Name ‘‘Microsoft ’’ –NewName ‘‘PowerShell’’

اگر این کار را در حال حاظر با موتور خودکار پاورشل انجام دهید خواهید دید که نام کاربری قدیمی شما یعنی Microsoft به یوزر جدید یعنی PowerShell تغییر خواهد یافت. به همین راحتی و تنها با وارد نمودن یک سری دستورات می توانید نام کاربری خود را تغییر دهید و آن چیزی که مد نظرتان هست را بر روی آن بگذارید.

چگونه نام گروه در پاورشل را تغییر دهیم؟

دستور تغییر نام گروه تفاوت چندانی با تغییر نام کاربری ندارد. به همین علت اگر آموزش قبلی را به طور کامل یاد گرفته باشید، فرا گرفتن این مورد نیز کار سختی نخواهد بود. یعنی در بازه زمانی پنج دقیقه می توانید به دو مورد از کاربردی ترین دستورات دسترسی پیدا کنید. برای تغییر نام گروه در پاورشل کافیست به ساختارهایی که در ادامه آورده می شوند، توجه لازم را داشته باشید:

تغییر نام گروه در پاورشل

دستور LocalGroup-Rename

 • تغییر نام گروه که با ساختار LocalGroup-Rename شناخته می شود دارای دستورالعمل کلی زیر می باشد:
Rename-LocalGroup –Name “Old-GroupName” –NewName “New-GroupName”
 • حال دوباره با یک مثال به طور کامل از کارکرد این دستورالعمل آشنا خواهید شد:
Rename-LocalGroup –Name “Old-GroupName” –NewName “New-GroupName”
Rename-LocalGroup –Name “ Linux” –NewName “Windows”

همانطور که مشاهده کردید، نام گروه سابق که با نام Linux ذخیره شده بود با انجام دستورالعمل های بالا به نام Windows تغییر پیدا کرد.

"بدون شک در پاورشل با آن همه پیچیدگی هایی که دارد، پیدا کردن اینگونه دستورالعمل ها کار آسانی نخواهد بود. با وجود تمام این پیچیدگی ها کاربران زیادی در تلاش هستند تا آموزش هایی که به پاورشل مربوط هستند را فرا بگیرند. زیرا کاربرد آن بر هیچ کس پوشیده نیست"

جمع بندی

دو دستور العمل ذکر شده یکی از راحت ترین مواردی بود که می توانستید آن ها را یاد بگیرید. در کنار این راحتی و آسان بودن کاربرد بسیار فراوانی دارند و به جرات می توان گفت کاربران ویندوز به طور مداوم با تغییر نام یوزر و گروه سر و کار دارند. پس اگر مشتاق اصلی یادگیری پاورشل هستید، در ابتدا این دو مورد را یاد بگیرید؛ زیرا از مواردی به حساب می آیند که همواره شما با آن ها سر و کار دارید. اگر به آموزش هایی که داده شد به خوبی گوش فرا داده باشید، وارد کردن دستورات آن در محیط جدید پاورشل کار سختی نخواهد بود.

سوالات متداول

پاورشل و دستورات مربوط به آن دارای گستردگی فراوانی هستند، به همین علت کاربرانی که این موارد را دنبال می کنند سوالاتی برایشان به وجود می آیند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

1. آیا می توان یوزر و گروه را به فارسی تغییر نام داد؟

پاورشل نیز مانند بسیاری از برنامه های دیگر از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند. به همین علت در صورت تایپ فارسی با error مواجه خواهید شد. در نهایت تمامی اسم ها باید به فارسی ذخیره شوند.

2. دستورات گفته شده برای چه نسخه ای از پاورشل مناسب است؟

دستوراتی که در جملات بالا به آن ها پرداخت شد مخصوص پاورشل با نسخه 5.1 به بالا می باشند که در ویندوزهای 10 به بالا قابل اجرا هستند.

3. به منظور انجام دستورات مشابه در نسخه های قدیمی تر چه کارهایی را باید انجام داد؟

به منظور وارد کردن دستورات تغییر نام گروه و یوزر در نسخه های قدیمی تر باید ماژول مرتبط را به پاورشل اضافه کنید.

4. برای انجام دادن این دستورات می توان از Command Prompt نیز استفاده کرد؟

اگر نسخه پاورشل که قدیمی تر از 5.1 هستند استفاده می کنید به جای استفاده از ماژول مرتبط می توانید از Command Prompt بهره ببرید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور هیبردی

  سرور هیبردی

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  سرور ماکرو

  سرور ماکرو

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  میزبانی ابری

  میزبانی ابری

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  سرور بورس

  سرور بورس یکی از گزینه های است که می تواند کاربردهای گسترده ای را در انجام معاملات بورس از خود نشان دهد. این سرورها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانن...

  سرور اختصاصی چیست؟

  سرور اختصاصی یک سرویس بسیار کار بردی برای وب سایت های بزرگ و توسعه دهندگان میباشد؛ در این مطلب با زبان بسیار ساده، درباره سرور اختصاصی صحبت می کنیم و ...

  رفع مشکل امنیتی پروتکل smb

  مایکروسافت یک بسته امنیتی بسیار مهم را برای پروتکل SMBv3 منتشر کرده است؛ اخیرا یک مشکل امنیتی بسیار خطرناک در این پروتکل مشاهده شده است که به مهاجمان ...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2019 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.