نرم افزار ارسال فایل با حجم بالا

معرفی ۴ روش ایمن برای انتقال فایل‌های حجیم

زمانی که درباره ارسال فایل با حجم بالا صحبت می‌کنیم، باتوجه‌به اینکه سرعت اینترنت روز‌به‌روز در حال افزایش است، متقابلاً تعریف کاربران از فایل‌های حجیم هم تغییر می‌کند. برای انتقال فایل‌های حجیم، ریسک‌های زیادی وجود دارد و ممکن است در زمان انتقال، فایل‌های شما دچار مشکلات متعددی شوند.

دلیل اصلی این مسئله آن است که از روش‌هایی به‌جز ایمیل برای انتقال فایل‌های حجیم استفاده می‌شود. به‌همین‌دلیل، روش‌ها و ابزارهای مختلفی برای انتقال فایل‌های حجیم طراحی شده‌اند که هر‌کدام قوت‌ها و ضعف‌های خاص خود را دارند.

در این مقاله، روش‌های مختلف ارسال فایل با حجم بالا را بررسی و به مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

چرا به ارسال فایل با حجم بالا نیاز داریم؟

بسیاری از کاربران استفاده از ایمیل را برای انتقال فایل ترجیح می‌دهند؛ زیرا علاوه‌بر استفاده راحت، امنیت اطلاعاتشان را نیز تضمین می‌کند. باوجوداین، برای انتقال فایل‌های رسانه‌ای حجیم مثل فایل‌هایی صوتی و تصویری و دیتابیس، استفاده از ایمیل ممکن نیست و کاربران به روشی انعطاف‌پذیرتر و ایمن‌تر نیاز دارند.

علاوه‌براین، فایل‌های مربوط به برنامه‌ای خاص احتمال دارد حجم بسیار زیادی داشته باشند. برای نمونه، فایل‌های مربوط به برنامه‌های یادگیری ماشین حداقل بیش از یک گیگابایت حجم دارند؛ به‌همین‌دلیل، انتقال آن‌ها ازطریق ایمیل ممکن نیست.

ارسال فایل با حجم بالا

چرا شناخت روش‌های ارسال فایل با حجم بالا مهم است؟

مشکلات احتمالی درزمینه انتقال فایل‌های حجیم

اولین مشکل در‌زمینه ارسال فایل باحجم بالا  این است که دریافت‌کننده احتمال دارد نتواند فایل ارسالی را دانلود کند. درصورتی‌که فایل ارسالی حاوی اطلاعات حساسی مثل اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات مهم دیگری باشد، این احتمال نیز وجود دارد که اطلاعاتتان در‌معرض خطر قرار بگیرد و ضرر مالی بسیار زیادی به شما و حتی برند شرکتتان وارد شود.

افزون‌براین، فایل‌های شما در مسیر انتقال ممکن است به انواع بدافزارها آلوده شوند و آسیب‌های زیادی به سیستم‌های شما یا شرکتتان وارد کنند. به‌همین‌دلیل، تمامی شرکت‌ها می‌کوشند روش‌های ایمن و بی‌خطری را برای انتقال فایل‌های حجیم پیدا کنند تا علاوه‌بر راحتی انتقال، امنیت اطلاعات و نیز امنیت ارسال‌کننده و دریافت‌کننده حفظ شود.

روش‌های مختلف ارسال فایل با حجم بالا

روش‌های متفاوتی برای انتقال فایل‌ها با حجمم بالا وجود دارد. روش‌هایی که درادامه معرفی می‌کنیم، ازجمله روش‌های متداولی هستند که کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

1. انتقال فایل با حجم بابلا از طریق سرویس‌های ابری

یکی از روش‌های محبوب‌ِ انتقال فایل‌های حجیم استفاده از سرویس‌های ابری مثل دراپ‌باکس یا دیگر خدمات‌دهندگان ابری است. در این روش، ارسال‌کننده فایل‌های مدنظرش را روی فضایی که دراختیار دارد، بارگذاری خواهد کرد و سپس آن را با دریافت‌کننده به‌اشتراک خواهد گذاشت.

فضای ابری یکی از بهترین روش‌ها برای به اشتراک‌گذاری و انتقال فایل با حجم بالا است. در این مقاله معرفی کاملی از این سرویس شده است.

معرفی فضای ذخیره‌سازی ابری

این روش برای شرکت‌هایی مناسب است که بیشتر با ایمیل کار و بلافاصله پس از اشتراک‌گذاری لینک دریافت فایل را برای گیرنده ارسال می‌کنند؛ بااین‌حال، مدیریت دسترسی‌ها ممکن است برخی اوقات بسیار پیچیده باشد. همچنین، احتمال دارد همکاران شما فایل‌ها را با افراد اشتباهی به‌اشتراک بگذارند و همین مسئله خطرهای فراوانی برای کسب‌وکار شما به‌دنبال خواهد داشت.

خرید هاست ابری

2. انتقال فایل‌های حجیم با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

در این روش، باید فایل‌های مدنظر را روی فلش یا هارد اکسترنال بارگذاری کنید و سپس هارد را به گیرنده بدهید. امروزه، فلش‌ها و هارددرایوهای مختلفی با ظرفیت چندترابایتی عرضه می‌شوند؛ ازاین‌رو، این روش یکی از روش‌های سریع‌ِ انتقال فایل‌های حجیم شناخته می‌شود. شایان ذکر است در روش یادشده، سرعت انتقال فایل به فاصله فیزیکی بین گیرنده و فرستنده بستگی دارد.

درصورتی‌که گیرنده نزدیک باشد، در مدت چند دقیقه ممکن است بتوانید فایل‌هایتان را انتقال دهید؛ اما اگر فاصله بین گیرنده و فرستنده زیاد باشد، احتمال دارد انتقال فایل چندین هفته طول بکشد! مشکل دیگری که در روش مذکور وجود دارد، این است که فلش و هارد‌درایو خیلی راحت بدافزارها را منتقل می‌کنند و احتمال آسیب فیزیکی و سرقت آن‌ها نیز بیشتر از روش‌های دیگر است.

ارسال سریع فایل‌های حجیم

نحوه انتقال فایل‌ها حجیم با سرعت بالا چگونه است؟

3. استفاده از شبکه اختصاصی مجازی

شبکه‌های اختصاصی مجازی به کاربران امکان می‌دهند که فایل‌های خودشان را در شبکه‌های عمومی و غیرایمن انتقال دهند. با استفاده از این روش، گیرنده فایل می‌تواند به‌صورت ایمن به شبکه شرکت شما متصل شود و فایل‌های به‌اشتراک‌گذاشته‌‌شده را دانلود کند. تنها ضعف این روش آن است که فرایند نصب و راه‌اندازی VPN وقت‌گیر است و برای انتقال سریع اطلاعات روش مناسبی محسوب نمی‌شود.

در مقاله‌ی زیر بررسی کاملی از دو سرویس سرور اختصاصی مجازی و شبکه اختصاصی مجازی انجام شده است.

بررسی تفاوت VPS با VPN

4. انتقال فایل‌های حجیم با FTP یا SFTP

File Transfer Protocol یا FTP از مدت‌ها قبل به‌عنوان یکی از روش‌های ساده‌ و امن‌ِ انتقال فایل‌های حجیم شناخته می‌شود. نسل جدیدتر این پروتکل SFTP نام دارد که تحت پروتکل SSH اجرا می‌شود و ایمن‌تر از پروتکل FTP است. استفاده از SFTP نیز مانند VPN کمی سخت است و فرد گیرنده باید تنظیمات مختلفی را روی سیستمش انجام دهد. علاوه‌براین، برای استفاده از این روش به دانش فنی نیاز خواهید داشت.

برای اینکه تصویر روشنی از دو پروتکل انتقال فایل FTP و SFTP پیدا کنید مقاله‌ی زیر را بخوانید.

تفاوت بین FTP و SFTP چیست؟

جمع‌بندی

روش‌های انتقال فایل‌های حجیم باید امن و مطمئن باشند و در‌عین‌حال، هم گیرنده و هم فرستنده بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. توصیه ما به شما برای انتقال فایل‌های حجیم استفاده از فضای ابری پارس پک است؛ زیرا با کمک آن می‌توانید به‌آسانی فایل‌های حجیم خود را با افراد مورد‌اعتماد به‌اشتراک بگذارید و بابت امنیت آن‌ها نگرانی نداشته باشید.

آپلود فایل با حجم بالا

روش‌های مطمئن برای انتقال فایل‌های با حجم بالا

سؤالات متداول

1. چگونه می‌توانیم فایل‌های با حجم بالا را به‌صورت رایگان اشتراک‌گذاری کنیم؟

برای ارسال فایل‌های حجیم به‌صورت رایگان روش‌های مختلفی از جمله سایت‌های آپلود فایل مانند transfer.pcloud.com ،mailbigfile.com، و filemail.com وجود دارند. از روش‌های دیگری مانند استفاده از گوگل درایو، وان درایو، دراپ‌باکس و .. نیز می‌توان استفاده کرد.

2. آیا استفاده از راهکار فشرده‌سازی برای انتقال فایل‌های حجیم کاربردی است؟

بله با فشرده‌سازی فایل حجم آن به‌صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده و با سرعت بالاتری نسبت به انتقال پوشه اشتراک‌گذاری می‌شود.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.