آموزش SSL

اخبار و مقالات آموزشی هاست و سرور در وبلاگ پارس پک

گواهی‌نامه امنیتی (Secure Socket Layer | SSL)، بستری امن برای تبادل اطلاعات میان سرور و کاربر ایجاد می‌کند. تا پیش از این پروتکل، اطلاعات به‌صورت خام (Plain Text) در بستر اینترنت ردوبدل می‌شدند. با نصب اس اس ال در سرور میزبانی، اطلاعاتی که بین کاربر و وب‌سایت تبادل می‌شوند، به‌صورت رمزنگاری‌شده خواهد بود. در این‌صورت اگر فرد غیرمجاز در این ارتباط قرار گیرد و به اطلاعات مبادله‌شده بین وب‌‌سایت و کاربر دسترسی پیدا کند، امکان تشخیص و خواندن آن را به‌دلیل رمزنگاری اطلاعات نخواهد داشت.

حفظ امنیت داده‌های ردوبدل‌شده در بستر اینترنت به‌قدری اهمیت دارد که گوگل در رتبه‌بندی نتایج جست‌وجو به وب‌سایت‌های دارای پروتکل SSL، رتبه بالاتری می‌دهد. انواع گواهی‌نامه‌های امنیتی وجود دارند که می‌توان به مواردی همچون گواهی‌نامه امنیتی رایگان، گواهی‌نامه امنیتی دامنه (DV SSL)، گواهی‌نامه امنیتی سازمانی (OV SSL)، گواهی‌نامه امنیتی گسترده (EV SSL)، گواهی‌نامه امنیتی چند دامنه (MD SSL) و و گواهی‌نامه امنیتی وایلد کارت (Wild Card) اشاره کرد.

 اگر می‌خواهید با گواهی‌نامه امنیتی SSL و نحوۀ استفاده از آن آشنا شوید، پارس‌پک پایگاه دانش کاملی را از گواهی‌نامه‌های امنیتی و آموزش استفاده از آن تهیه کرده است.