اضافه کردن یوزر به گروه با پاورشل

نحوه عضویت کاربر در گروه با پاورشل

برای عضویت کاربر در گروه با استفاده از پاورشل در دو صورت وجود دارد که هر کدام دارای دستورالعمل های متفاوتی هستند. عضویت کاربر می تواند در یک گروه و یا در گروه های متفاوت باشد که در این مقاله از سری مقالات آموزش پاورشل و سرور مجازی ویندوز به بررسی هر دوی آن ها خواهیم پرداخت. به طور کلی پاورشل ویندوز از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و این پیچیدگی را در دستورات خود نیز آورده است. یعنی اجرای دستورات مختلف در پاورشل نیز با دقت بسیاری همراه است. به همین علت به تمام نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد باید به خوبی توجه کنید. زیرا عضویت کاربر در گروه با پاورشل یک دستور بسیار کاربردی است پس فرا گرفتن آن برای افرادی که در بین کاربران حرفه ای ویندوز هستند، الزامی می باشد.

افزودن کاربر در یک گروه با پاورشل

برای این که یک کاربر در یک گروه پاورشل عضویت داشته باشد، باید از دستورالعمل های زیر به ترتیب پیروی کند. پس باید دستورهای زیر را اجرا کنید.

 • برای اینکه یک کاربرد در یک گروه عضویت داشته باشد، باید در ابتدا از Add-AdGroupMember cmdlets استفاده کرد. با این روش می توان یک کاربر را به یک گروه مشخص اضافه کرد. به عنوان مثال تصور کنید که می خواهید فردی به نامB.Jackson  را به یک گروه اضافه کنید. اسم گروه نیز Quality است. برای این کار باید طبق دستور زیر عمل کرد:
Add-AdGroupMember -Identity Quality -Members B.Jackson

پس از وارد کردن دستور بالا، یعنی افزودن کاربر به یک گروه امنیتی باید اسکریپت زیر را اجرا کنید:

Get-ADGroupMember -Identity Quality

نحوه اد کردن User در group با پاورشل

با دستورات فوق می توانید کاربر خود را به عضویت یک گروه مشخص در بیاورید.

عضویت یک کاربر به چند گروه با پاورشل

عضویت یک کاربر تنها شامل یک گروه مشخص نمی شود و می تواند گروه های مختلفی را در بر بگیرد که به این منظور باید اسکریپت و دستور زیرا اجرا کنید:

“GroupName”, “GroupName”| Add-ADGroupMember-Member (Read-Host-Prompt “Enter User Name”

بعد از وارد نمودن دستور بالا از شما خواسته می شود که نام کاربر را وارد کنید که اگر بخواهید اسم Sara را به عضویت گروه های Marketing و Sale در بیاورید باید طبق دستور زیر عمل کنید:

"Managers","Quality" | Add-ADGroupMember -Members `
  (Read-Host -Prompt "Enter User Name")

اضافه کردن یوزر به گروه با پاورشل توسط فایل CSV

Import-CSV C:\scripts\users.csv -Header users | ForEach-Object {Add-AdGroupMember -Identity "Quality" -members $_.users}

آموزش اضافه کردن کاربر به گروه در powershell با فایل csv

عضویت کاربر در یک گروه از جمله مواردی است که کاربران ویندوز باید آموزش آن را فرا بگیرند؛ زیرا در هر لحظه می توانند با آن سر و کار داشته باشند. پس یادگیری عضویت کاربر یکی از هسته های اصلی ویندوز پاورشل می باشد.

جمع بندی

آموزش پاورشل برای افرادی که در حال فعالیت در حوزه های مختلف کامپیوتری هستند، باید انواع اسکریپت ها و دستورهای موجود در این ابزار قدرتمند و پیچیده آشنایی داشته باشند. هر چند پاورشل دنیایی پر از پیچیدگی است اما دستوراتی که در آن وجود دارد برای فعالیت های مختلف بسیار کارآمد هستند، به همین دلیل باید یادگیری آن را در اولویت های خود قرار دهند. پاورشل گستردگی های مختلفی را به خود اختصاص داده است که این گستردگی ها شامل دستورات و اسکریپت های مختلف می باشند که یکی از مهم ترین آن ها، عضویت در گروه های مختلف است که دستورات آن به طور کامل در جملات بالا آورده شده است که به راحتی با فراگیری آن ها خواهید توانست کاربر مورد نظر را به عضویت یکی از گروه های در بیاورید.

سوالات متداول

عضویت کاربر در گروه با استفاده از پاورشل ویندوز به علت گستردگی که به خود اختصاص داده است، سوال های مختلفی در رابطه با این موضوع وجود دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت:

1. آیا می شود به طور همزمان دو کاربر را به یک گروه مشخص اضافه نمود؟

با استفاده از دستور زیر می توانید همزمان دو کاربر مختلف را به گروهی که مد نظرتان است، به عضویت در بیاورید:

Add-AdGroupMember-Identify groupname-Members a,b

2. اجرا کردن دستور AdGroupMember –Identify Marketing به چه منظوری می باشد؟

اجرای اسکریپ فوق برای تایید کردن اعضا در عضویت گروه ها مشخص شده است.

3. اضافه کردن کاربر به چند گروه مجاز است؟

می توان یک کاربر را به گروه های بی نهایت عضو کرد اما در اکثر اوقات یک کاربر به عضویت گروه های زیادی در نمی آید.

4. آموزش های گفته شده مخصوص چه نسخه ای از ویندوز و پاورشل است؟

آموزش هایی که در جملات پیشین به شما داده شد مخصوص نسخه 5.1 پاورشل است. این نسخه مخصوص ویندوزهای 10 به بالا می باشد.

 
 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  راهنمای خرید سرور ابری

  فاکتورهای مهم در خرید سرور ابری برای اغلب افرادی که به دنبال دریافت خدمات میزبانی می‌باشند، نوعی دغدغه محسوب می‌شود. اما افراد بسیاری برای مدت زمان طو...

  گوگل سرچ کنسول چیست؟

  گوگل سرچ کنسول یکی از قدرتمندترین و رایگان ترین ابزارهای سئویی در حال حاضر می‌باشد. سرچ کنسول (Google Webmaster Tools سابق) یک سرویس رایگان از گوگل هس...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2021 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.