راهنمای خرید ip ایران

راهنمای خرید IP ایران

راهنمای خرید IP ایران موضوعی است که این مقاله از بلاگ پارس پک را به آن اختصاص داده ایم. اگر شما یک سرویس میزبانی برای وب سایت خود یا هر استفاده دیگری دریافت می کنید، همراه آن یک آدرس آی پی هم دریافت خواهید کرد که نشان دهنده موقعیت مکانی و آدرس سرور میزبان شماست.

گاهی ممکن است ایرانیان خارج از کشور به آی پی ایران احتیاج پیدا کنند تا راحت تر به وب سایت های ایرانی سر بزنند. IP (آی پی) ایران یک شناسه عددی منحصر به فرد برای ماشین های موجود در شبکه اینترنت ایران است و یک آدرس IP ایران، موقعیت دقیق یک وب سایت را در اینترنت یا یک رایانه را در شبکه نشان می دهد.

یکی از ویژگی های آدرس آی پی نشان دادن موقعیت مکانی دستگاه است، مانند آدرس یک ساختمان در یک خیابان و شهر و کشور، IP ایران هم یکی از ویژگی هایش نشان دادن موقعیت مکانی صاحب آن است. در این مقاله قصد داریم معرفی کوتاهی از آی پی ایران داشته باشیم سپس راهنمای خرید IP ایران را ارائه کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

IP چیست؟

 
راهنمای خرید ip ایران

راهنمای خرید IP  ایران

برای درک یک آدرس IP، در وهله اول باید بدانید IP چیست. IP مخفف کلمه "Internet Protocol" بوده و به مجموعه ای از قوانین حاکم بر دیتا پکیج‌‌ها، قالب دیتا یا دیتاگرام ارسال شده از طریق یک شبکه محلی یا اینترنت اطلاق می شود.

به عبارت دیگر IP لایه پایینی مجموعه پروتکل اینترنت را تشکیل می دهد و وظیفه بسیار مهم آن برچسب گذاری هر بسته دیتا با اطلاعات مربوط به منبع و مقصد می باشد. در اینترنت یک بسته دیتا از چندین ایستگاه بین‌المللی عبور می‌کند و مستقیماً به مقصد می رسد.

در هر ایستگاه یک دستگاه شبکه حمل و نقل آدرس را بررسی کرده و سپس بسته را به مقصد درست آن ارسال می کند. این ایستگاه ها TCP نامیده می شوند. TCP بر نحوه بسته بندی داده ها نظارت می کند، در حالی که IP تضمین می کند که این بسته ها به مقصد صحیح خود می رسند.

آدرس IP چیست؟

قبل از اینکه به راهنمای خرید IP ایران بپردازیم باید تعریفی از آدرس IP ارائه کنیم. وقتی فیلم مورد علاقه خود را در اینترنت جستجو می کنید، کمی طول می کشد تا موتور جستجو نتایج را بارگذاری کند و آن ها را روی صفحه نمایش به شما نشان دهد. چیزهای زیادی در پشت پرده اتفاق می افتد که شما متوجه آن نمی شوید اما بدون آدرس IP درخواست شما به جایی نمی رسد.

آدرس IP یک نشانی منحصر به فرد است که یک دستگاه را در اینترنت یا یک شبکه محلی شناسایی می کند. در اصل، آدرس‌های IP شناسه هایی هستند که امکان ارسال اطلاعات بین دستگاه‌های موجود در شبکه را فراهم می‌کنند. آن ها حاوی اطلاعات مکان جغرافیایی دستگاه هستند و دستگاه‌ها را برای برقراری ارتباط، در دسترس یکدیگر قرار می‌دهند.

آدرس IP رشته ای از اعداد است که با نقطه از هم جدا شده و به صورت مجموعه‌ای از چهار عدد بیان می‌شوند. به عنوان مثال یک آدرس آی پی ممکن است 192.158.1.38 باشد. هر عدد در مجموعه می تواند از 0 تا 255 باشد. بنابراین، محدوده آدرس دهی IP کامل از 0.0.0.0 تا 255.255.255.255 است.

 
آدرس ip ایران

آدرس ip ایران

آدرس آی پی ایران چیست؟

همانطور که اشاره کردیم آدرس های IP موقعیت جغرافیای مبدا و مقصد را نشان می دهند، با این ترتیب هر دسته آی پی به یک کشور تعلق دارد و شما با هر اتصال به اینترنت در ایران، از یکی از IPهای ایران که در دسترس باشد، استفاده خواهید کرد. سپس با قطع اتصال شما آی پی به حالت آزاد بر می گردد. درمورد این نوع از آی پی ایران در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

به مجموعه‌ی IPهایی که مختص کاربران و سرورهایی در موقعیت ایران باشد و از شبکه‌ی اینترنت داخل کشور استفاده می کنند، آی پی ایران می گویند. اینترنت به راهی برای تمایز بین رایانه ها، روترها و وب سایت های مختلف نیاز دارد. آدرس های IP راهی برای انجام این کار هستند و بخش مهمی از نحوه کار اینترنت را تشکیل می دهند.

راهنمای خرید IP ایران

وقت آن رسیده که به مبحث اصلی راهنمای خرید آی پی ایران ورود کنیم. شما به طرق مختلفی می توانید آی پی ایران را دریافت کنید، در ابتدا باید بدانید که به چه نوع آدرس IP احتیاج دارید که بتوانید به بهترین راه آن را دریافت کنید. در ادامه انواع موجود آدرس های آی پی ایران را شرح می دهیم و بیان می کنیم که به چه طریقی می توانید آن ها را دریافت کنید.

انواع مختلف آی پی ایران

آدرس‌های IP ایران و هر کشور دیگری دسته‌بندی‌های مختلفی دارند که هر کدام شامل انواع مختلفی هستند، پس مهم است که هنگام خرید آی پی ایران به نوع IP توجه کنید.

 
خرید انواع آی پی ایران

انواع IP ایران

1. آدرس IP عمومی ایران

آدرس آی پی عمومی(Public IP) یا آی پی پابلیک ایران همان نوع از آدرس آی پی است که در بالا هم به آن اشاره کردیم. IP عمومی، خارج از شبکه کامپیوتری خانه یا محل کار شما استفاده می شود. به این شکل که هر دستگاه متصل به شبکه عمومی یا اینترنت آدرس IP اش توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) اختصاص داده می شود. ISP طیف گسترده ای از آدرس های IP برای مشتریان دارند و یک آدرس IP پابلیک را به شبکه شما اختصاص می دهند.

دستگاه های خارجی از آدرس های Public IP برای یافتن دستگاه شما از طریق اینترنت استفاده می کنند. آدرس IP عمومی دو نوع است: ثابت و متغیر که باید قبل از خرید IP ایران آن ها را بشناسید.

آدرس IP ایران ثابت

آدرس آی پی ثابت ایران، به طور منظم یا خودکار تغییر نمی‌کند و هنگامی که ISP آن را اختصاص می دهد، IP ثابت می ماند.

هر کسب و کار یا فردی که می خواهد سرور خود را میزبانی کند، باید یک آدرس آی پی ثابت داشته باشد که همراه با سرویس میزبانی از شرکت ارائه دهنده میزبانی آن را دریافت خواهد کرد.

آی پی ثابت ایران تضمین می‌کند که آدرس ایمیل شما و سایت‌هایی که به یک آدرس IP ثابت متصل هستند، به طور مداوم IP یکسانی داشته باشند. در نتیجه، دستگاه های خارجی می توانند شما را به راحتی در اینترنت پیدا کنند.

 
خرید آی پی ثابت ایران

خرید آی پی ثابت ایران

آدرس IP ایران متغیر

IP ایران متغیر، برخلاف آدرس های ثابت، به طور منظم و خودکار تغییر می کند. ISP ها مجموعه ای از آدرس های IP اختصاص داده نشده دارند و به کابرانی که وارد سرویس اینترنت خود می شوند، اختصاص می دهند.

یک کاربر تا زمانی که به اینترنت متصل است از آدرس IP متغیر اختصاص داده شده استفاده می کند و به محض قطع شدن، آدرس آی پی آزاد می گردد و به دستگاه دیگری که خواستار آدرس آی پی است اختصاص داده می شود.

آی پی ایران متغیر باعث صرفه جویی در هزینه های ISP ها می شود چون آن ها نیازی به انجام وظایف خاصی برای ایجاد مجدد آدرس IP ندارند. علاوه بر این، امنیت را نیز تضمین می‌کند زیرا تغییر آدرس‌های IP باعث می‌شود هکرها نتوانند به اطلاعات یک کاربر دسترسی پیدا کنند.

2. آدرس آی پی خصوصی ایران

صاحبان وب سایت ها برای میزبانی سایت خود در شبکه اینترنت به خرید IP ایران خصوصی(آی پی پرایوت) احتیاج خواهند داشت، Private IP به دو دسته: اشتراکی و اختصاصی تقسیم بندی می شود:

آدرس IP ایران اشتراکی

صاحبان وب سایت هایی که کاربرانشان داخل ایران می باشند، با استفاده از یک سرویس میزبانی مشترک مانند هاست اشتراکی، که شرکت های میزبانی ارائه می کنند، می توانند آدرس آی پی اشتراکی ایران را دریافت کنند. برای مشاغل کوچک، وبلاگ نویسان و... که ترافیک کمتری دارند، آی پی ایران اشتراکی مناسب است.

هاست اشتراکی به این صورت ارائه می شود که شرکت ارائه دهنده چندین هاست را روی یک سرور میزبانی می کند.

 
خرید آی پی اختصاصی ایران

خرید آی پی اختصاصی ایران

آدرس‌های IP ایران اختصاصی

سایت‌های بزرگ تر یا گیمرهای حرفه‌ای که می خواهند کنترل بیشتری روی سرور خود داشته باشند، می‌توانند بجای میزبانی اشتراکی از سرورهای مجازی یا اختصاصی استفاده کنند. همراه این سرویس ها آی پی های اختصاصی و ثابت ارائه می شود و وقتی دیتاسرور در موقعیت داخل کشور باشد، آی پی اختصاصی شما آی پی ایران خواهد بود.

داشتن آی پی ایران پرایوت به شما کمک می کند گواهینامه های SSL را به راحتی دریافت کنید و به شما امکان می دهد سرور FTP خود را اجرا کنید. از این رو، می‌توانید فایل‌ها را با افراد مختلف به‌طور امن، به اشتراک بگذارید یا ناشناس باشید.

علاوه بر این، حتی می توانید به جای نام دامنه، با آدرس IP خود به سایت خود دسترسی داشته باشید.

راهنمای خرید IP ایران ثابت و متغیر

همانطور که گفتیم اگر در ایران باشید و به شبکه اینترنت داخل کشور متصل شوید ISP در هر بار اتصال، به شما یک آدرس آی پی متغیر اختصاص می دهد. همچنین بسیاری از ساکنان خارج از کشور که نیاز به استفاده از خدمات سایت های ایرانی را دارند باید با آی پی ایران اقدام کنند، اگر شما بخواهید آدرس IP ایران متغیر خریداری کنید، می توانید وی پی ان های ایران با آی پی متغیر را دریافت کنید.

همینطور اگر بخواهید آی پی ایران ثابت را بخرید، می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

خرید میزبانی های اختصاصی و اشتراکی

اگر نیاز به میزبانی وب سایت، وبلاگ و... دارید، می توانید هاست اشتراکی یا اختصاصی با سرور ایران دریافت کنید که همراه با آن یک آدرس آی پی ثابت نیز دریافت خواهید کرد. این IP دو نوع اختصاصی و اشتراکی دارد که در ادامه توضیح می دهیم:

 
راهنمای خرید آی پی اختصاصی ایران

راهنمای خرید ip ایران

راهنمای خرید IP ایران اختصاصی و اشتراکی

نوع دیگری از IP ایران وجود دارد به نام IP اختصاصی که آن هم شرایط خرید خاص خودش را دارد، این آی پی علاوه بر ثابت بودن، اختصاصاً به شما تعلق دارد. برای خرید این آی پی می توانید یک سرور مجازی یا اختصاصی از شرکت های ارائه دهنده میزبانی دریافت کنید.

این سرورها علاوه بر دارا بودن آی پی اختصاصی کامپیوترهایی با کانفیگ بالا و اینترنت پرقدرت هستند که علاوه بر میزبانی وب سایت؛ برای نصب نرم افزار، ترید، بازی و... نیز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در بین فعالان بورس داخل کشور بسیار محبوب است.

نتیجه گیری

در این راهنمای خرید آی پی ثابت ایران، تلاش کردیم انواع آدرس های آی پی ایران را برای شما شرح دهیم. همانطور که بیان کردیم، راه هایی وجود دارد که شما آدرس آی پی متغیر و ثابت عمومی و آی پی اختصاصی ایران را دریافت کنید.

بسته به اینکه با چه استفاده ای می خواهید آی پی را بخرید، می توانید گزینه مناسب خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

1. آی پی ایران چیست؟

به مجموعه‌ی IPهایی که مختص کاربران و سرورهایی در موقعیت ایران باشد و از شبکه‌ی اینترنت داخل کشور استفاده می کنند، آی پی ایران می گویند.

2. چه انواعی از آی پی ایران را می توان خرید؟

آی پی ثابت، متغیر، اشتراکی و اختصاصی ایران را می توانید به روش های مختلف بخرید.

3. چطور می توانم IP ایران بخرم؟

می توانید VPN ثابت یا متغیر ایران را بخرید و یا از شرکت های میزبانی IP ایران اشتراکی یا اختصاصی دریافت کنید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  سرور ابری

  سرور ابری

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  فضای ابری

  فضای ابری

  فضای ابری یا Cloud Storage، بستری امن و مطمئن با آپتایم بالا و دسترس پذیری بالا می‌باشد که می‌توانید داده‌ها واطلاعات خود را بر روی آن نگه داری کنید.فضای ذخیره‌سازی ابری پارس‌پک با بهره‌مندی از پروتکل S3 آمازون، با امنیت بالا در دسترس شما.

  هاست وردپرس

  هاست وردپرس

  هاست ابری وردپرس پارس پک سرویسی قوی و پایدار است که برای نصب و راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس بهینه شده است. هاست wordpress با کنترل پنل DirectAdmin ارائه می‌شود که رابط کاربری گرافیکی ساده و راحتی دارد.

  خرید هاست ابری

  خرید هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.