نصب ویندوز 11

چگونه ویندوز ۱۱ را با فایل ISO دانلود و نصب کنیم؟

بهترین راه برای نصب ویندوز 11 چیست؟ حتما شنیده‌اید که مایکروسافت به تازگی نسخه‌ی جدیدی از سیستم عامل محبوب خود یعنی ویندوز را با نام ویندوز 11 معرفی کرده است. ویندوز 11 ظاهری جدید و قابلیت‌های جذاب فروانی دارد. یکی از تغییرات عمده ای که در ویندوز 11 ایجاد شده در ارتباط با رابط کاربری آن است. رابط کاربری جدید باعث می‌شود ویندوز مدرن‌تر و بسیار ظریف‌تر به نظر برسد. در این مقاله می خواهیم مفصلاً به مبحث آموزش دانلود و نصب ویندوز 11 به همراه فایل ISO بپردازیم، با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

آموزش نصب ویندوز 11

 
دانلود و نصب ویندوز 11

آموزش دانلود و نصب ویندوز 11

اکنون که ویندوز تازه وارد 11 مرحله بتا را پشت سر گذاشته است، می‌توانید بدون پیوستن به برنامه Windows Insider ویندوز خود را به نسخه رسمی سیستم عامل ارتقا دهید. البته بروزرسانی ویندوز، فرآیندی که ممکن است ماه ها طول بکشد.

فرض کنید بخواهیم ویندوز 11 را روی یک رایانه شخصی قدیمی یا آزمایشی نصب کنیم، بدون اینکه ابتدا یک کپی فعال شده از ویندوز 10 را داشته باشیم. چطور ممکن است؟ برای این کار آنچه که نیاز دارید یک فایل ISO ویندوز 11 است که می‌توانید از آن برای نصب ویندوز 11 یا ارتقا ویندوز خود استفاده کنید.

آموزش ساخت ISO ویندوز 11 

سه راه برای به دست آوردن این فایل وجود دارد:

 1. ISO ویندوز 11 را به طور مستقیم از مایکروسافت دانلود کنید.
 2. از ابزارهای سایتی به نام UUP dump برای دانلود فایل‌ها از سرورهای به‌روزرسانی مایکروسافت استفاده کنید و یک ISO سفارشی بسازید که کاملاً به‌روز شده و با یک ساختار داخلی که حتی جدیدتر از نسخه منتشر شده باشد.
 3. از ابزار منبع باز Universal MediaCreationTool Aveyo برای ایجاد ISO که نیاز TPM ویندوز 11 را دور می‌زند، استفاده کنید.

هر راهی را که انتخاب کنید باید در نهایت از فایل ISO ویندوز 11 خود، برای ایجاد یک درایو فلش USB قابل بوت یا قابل نصب در ماشین مجازی استفاده کنید. حتی می‌توانید با نادیده گرفتن کلید محصول، سیستم عامل جدید را کاملاً رایگان اجرا کنید.

 
دانلود و نصب ios ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

روش‌های دانلود و نصب ISO ویندوز 11

قبل از شروع نصب ویندوز 11، بایستی یک فایل ISO ویندوز 11 دریافت کنید. اگر قبلاً ویندوز 10 یا نسخه‌ای از لینوکس را نصب کرده باشید، حتما می‌دانید که فایل‌های ISO تصاویر دیسکی هستند که می‌توانید از آن ها برای ایجاد یک درایو فلش USB قابل بوت، نوشتن روی یک دیسک نوری یا راه‌اندازی ماشین مجازی استفاده کنید. سه روش برای دریافت ISO ویندوز 11 وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

دانلود و نصب ISO ویندوز 11 از مایکروسافت

ساده ترین راه برای دریافت ISO ویندوز 11، دانلود مستقیم آن از مایکروسافت است. پس برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به صفحه ISO ویندوز 11 بروید.
 2. ویندوز 11 را از منوی "دانلود تصویر دیسک ویندوز 11 (ISO) " انتخاب کنید. اگر می‌خواهید مستقیماً به ساخت درایو فلش USB بروید، می‌توانید ابزار Windows 11 Installation Media را نیز از اینجا دانلود کنید.
 3. روی Download کلیک کنید.
 4. زبان خود را انتخاب کنید و روی تایید کلیک کنید.
 5. روی دکمه دانلود که ظاهر می‌شود کلیک کنید و کار تمام است.

ایجاد ISO ویندوز 11 با UUP Dump

در روزهای ابتدایی آزمایش ویندوز 11، مایکروسافت راهی رسمی برای دریافت فایل ISO برای سیستم عامل جدید خود ارائه نکرد. بنابراین تنها راه ممکن که می‌توانستید آن را به دست آورید استفاده از سایتی به نام uupdump.net بود که به شما اسکریپتی ارائه می‌دهد که بتوانید فایل‌های لازم را از مایکروسافت دانلود کرده و آن ها را به ISO ویندوز 11 تبدیل کنید.

 
دانلود و نصب ios ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

البته امروزه، این روش واقعاً ضروری نیست، اما به شما این امکان را می‌دهد که ISO را با استفاده از آخرین ساخت Insiderایجاد کنید، به‌جای اینکه یک بیلد قدیمی‌تر را از مایکروسافت دانلود کنید و مجبور شوید آن را با استفاده از Windows Update به‌روزرسانی کنید. برای استفاده از این روش:

 1. به uupdump.net بروید.
 2. روی دکمه x64 و بعد "آخرین ساخت کانال برنامه‌نویس" کلیک کنید. نسخه arm64 برای رایانه‌های غیر x86 است و می‌توان از آن برای نصب ویندوز 11 بر روی Raspberry Pi استفاده کرد.
 3. آخرین ساخت را انتخاب کنید.
 4. روی Next کلیک کنید.
 5. نسخه ویندوز مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.
 6. Download and convert to ISO را انتخاب کنید و Include updates را علامت بزنید و سپس روی Create download package کلیک کنید. یک فایل فشرده کوچک در کامپیوتر شما دانلود می‌شود. این ISO ویندوز 11 نیست، اما برای دانلود آن استفاده خواهیم کرد.
 7. فایل را از حالت فشرده خارج کرده و محتویات آن را در یک پوشه اختصاصی قرار دهید.
 8. روی uup_download_windows.cmd در پوشه حاوی فایل‌های دانلود شده دوبار کلیک کنید.
 9. اگر ویندوز 10 به شما هشدار داد که این یک برنامه ناشناخته است ، روی "Run Anyway" کلیک کنید.
 10. یک پنجره خط فرمان باز می‌شود که یک فایل دسته‌ای را اجرا می‌کند که تمام فایل‌های لازم را از مایکروسافت دانلود می‌کند و فایل ISO ویندوز 11 را برایتان ایجاد می‌کند. این فرآیند بسته به اتصال اینترنت شما ممکن است چندین دقیقه یا شاید کمی بیشتر طول بکشد.
 11. 0 را فشار دهید تا زمانی که اسکریپت دانلود ISO ویندوز 11 را به پایان رساند، خارج شوید. مشاهده میکنید که یک فایل ISO ویندوز 11 در پوشه‌ای که uup_download_windows.cmd را در آن قرار داده‌اید ظاهر می‌شود.

دانلود و نصب ISO ویندوز 11 که TPM را دور می زند

 
دانلود و نصب iso ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

اگر قصد دارید از ویندوز 11 روی رایانه‌ای استفاده کنید که از TPM پشتیبانی نمی‌کند یا می‌خواهید نصب ویندوز 11 را در ماشین مجازی انجام دهید، باید از ابزار Universal MediaCreationTool AveYo استفاده کنید که به طور خودکار بررسی TPM را غیرفعال می‌کند. پس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. 1MediaCreationTool.zip را از صفحه MediaCreationTool Github دانلود کنید. روی پیوند "مشاهده خام" در زیر فایل فشرده کلیک کنید.
 2. MediaCreationTool.bat را از فایل فشرده خارج کرده و اجرا کنید. اگر ویندوز فایل را به عنوان خطرناک شناسایی کرد، "run anyway" را انتخاب نمائید.
 3. 11 را از منوی MCT Version انتخاب کنید.
 4. روی "ایزو ایجاد کنید" کلیک کنید.
 5. اگر ویندوز از شما خواسته است تا به PowerShell اجازه ایجاد تغییرات را بدهد، بر روی دکمه Yes کلیک کنید.

ابزار ایجاد رسانه راه اندازی شده و دانلود شروع می‌شود. به خاطر داشته باشید که این ابزار ممکن است بگوید در حال دانلود ویندوز 10 است، اما در واقع در حال دانلود ویندوز 11 است. فایل ISO که ایجاد می‌کند به شما امکان را می‌دهد که نصب ویندوز 11 را انجام دهید، حتی اگر TPM ندارید.

ساخت دیسک نصب ویندوز 11 قابل بوت

 
دانلود و نصب iso ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

اگر می‌خواهید نصب ویندوز 11 را فقط بر روی یک ماشین مجازی انجام دهید، باید از داده های فایل ISO ویندوز 11 خود یک دیسک نصب قابل بوت ویندوز 11 ایجاد کنید. برای این کار، به یک درایو فلش USB خالی با حداقل 8 گیگابایت فضا نیازمندید.

یکی از مواردی که این فرآیند را دشوار می‌کند این است که اگر از یک برنامه رایت درایو فلش محبوب مانند Rufus استفاده کنید، یک درایو بوت با فرمت NTFS ایجاد می‌کند، زیرا فایل نصب اصلی بیش از 4 گیگابایت است پس نمی‌تواند روی یک درایو نصب شود.

مشکل درایو NTFS این است که برای بوت شدن از طریق آن باید Secure Boot (در بایوس خود) را غیرفعال کنید و ویندوز 11 به Secure Boot نیاز دارد. بنابراین نصب کننده ممکن است به شما بگوید که الزامات را برآورده نمی‌کنید.

برای حل این مشکل و ایجاد یک درایو فلش USB که هم می‌تواند فایل‌های شما را نگه دارد و هم روی رایانه‌ای با قابلیت بوت امن بوت شود، برای ادامه نصب ویندوز 11 این مراحل را دنبال کنید.

 1. درایو فلش USB خود را وصل کنید . لطفا توجه داشته باشید که تمام داده‌های موجود در آن را پاک خواهید کرد.
 2. برنامه مدیریت دیسک را باز کنید. با جستجوی "پارتیشن ها" و کلیک کردن بر روی نتیجه می‌توانید آن را پیدا کنید.
 3. با کلیک راست روی هر کدام و انتخاب «Delete Volume» همه پارتیشن‌های درایو USB خود را حذف کنید.
 4. یک پارتیشن جدید یک گیگابایتی ایجاد کنید و آن را به صورت FAT32 فرمت کنید. شما این فرآیند را با کلیک راست بر روی فضای اختصاص نیافته و انتخاب New Simple Volume آغاز می‌کنید. هر چه بخواهید میتوانید اسمش را بگذارید. این پارتیشنی خواهد بود که حاوی فایل هایی است که برای بوت شدن نیاز دارید.
 5. یک پارتیشن دوم ایجاد کنید و آن را به صورت NTFS فرمت کنید. باید تمام فضای دیسک باقی مانده را اشغال کند.
 6. فایل ISO را با کلیک راست روی آن و انتخاب Mount مونت کنید. این به شما امکان می‌دهد ISO ویندوز 11 را طوری مرور کنید که گویی یک دیسک فیزیکی است و فایل ها را از آن کپی کنید.
 7. تمام فایل‌ها و پوشه‌ها ، به جز پوشه «sources» را از ISO Windows 11 به پارتیشن FAT32 در درایو USB کپی کنید.
 8. یک پوشه خالی به نام "sources" در پارتیشن FAT32 درایو USB ایجاد کنید و فقط فایل boot.wim را از پوشه اصلی "sources" در ISO ویندوز 11 در آن کپی کنید.
 9. تمام فایل‌ها و پوشه‌ها را از ISO Windows 11 ، از جمله آن‌هایی که قبلاً کپی کرده‌اید، روی پارتیشن NTFS درایو USB کپی کنید.

اکنون باید یک درایو فلش USB داشته باشید که می تواند در رایانه ای که Secure Boot را فعال کرده است بوت شود.

 
دانلود و نصب iso ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

نصب ویندوز 11 بر روی کامپیوتر هدف

 1. کامپیوتر هدف خود را از درایو نصب USB بوت کنید. ممکن است لازم باشد یک کلید را بزنید یا ترتیب بوت را مجدداً تنظیم کنید تا از USB بوت شود.
 2. زبان خود را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.
 3. یک کلید محصول معتبر وارد کنید یا روی " کلید محصول ندارم" کلیک کنید. سپس روی Next کلیک کنید.
 4. موافقت نامه مجوز را بپذیرید و روی Next کلیک کنید و Custom Install را انتخاب کنید.
 5. درایو نصب را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. نصب کننده برخی از فایل ها را کپی می‌کند و ممکن است در این مرحله راه اندازی مجدد شود.
 6. کشور یا منطقه خود را انتخاب کنید (اگر انتخاب نشده باشد) و روی Yes کلیک کنید. همچنین، هنگامی که از شما خواسته شد، طرح بندی صفحه کلید خود را انتخاب کنید.
 7. نام رایانه شخصی خود را بگذارید و روی Next کلیک کنید.
 8. ورود با حساب مایکروسافت.
 9. یک پین برای ورود سریع ایجاد کنید.
 10. روی "تنظیم به عنوان دستگاه جدید" کلیک کنید.
 11. تنظیمات حریم خصوصی را فعال یا غیرفعال کنید و روی Next کلیک کنید.
 12. علایق خود را برای کمک به سفارشی کردن توصیه های ویندوز 11 انتخاب کنید یا بهتر است بر روی Skip کلیک کنید.
 13. OneDrive را راه‌اندازی کنید یا فقط فایل‌ها را در این دستگاه ذخیره کنید.
 
دانلود و نصب iso ویندوز 11

نصب ویندوز 11 با فایل ISO

در نهایت

نصب ویندوز 11 چند دقیقه طول می کشد. وقتی کار به اتمام رسید، باید دسکتاپ ویندوز 11 را مشاهده کنید. اکنون می‌توانید برخی از تنظیمات ویندوز 11 خود را که نصب کرده‌اید تغییر دهید و به حالت دلخواهتان تبدیل کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید ویندوز 11 را شبیه به ویندوز 10 کنید، نوار وظیفه ویندوز 11 را به بالای صفحه انتقال دهید و یا فایل اکسپلورر قدیمی ویندوز 10 را در ویندوز 11 بازگردانید.

سوالات متداول

1. آیا نصب ویندوز 11 رایگان است؟

از آنجایی که مایکروسافت ویندوز 11 را در 24 ژوئن 2021 منتشر کرده است، کاربران ویندوز 10 و ویندوز 7 می خواهند سیستم خود را با ویندوز 11 ارتقا دهند. در حال حاضر، ارتقاء به ویندوز 11 رایگان است.

2. چگونه دانلود و نصب ISO ویندوز 11 ممکن است؟

ساده ترین راه برای دریافت ISO ویندوز 11، دانلود مستقیم آن از مایکروسافت است.

3. تفاوت بین ویندوز 10 و ویندوز 11 چیست؟

تفاوت مهم ویندوز 11 و ویندوز 10 در رابط کاربری است، پر رنگ ترین آن ها منوی استارت و نوار وظیفه هستند. در ویندوز 11، مایکروسافت نوار وظیفه و منوی شروع را روی صفحه در مرکز قرار می دهد. این باعث می‌شود کمی بیشتر شبیه MacOS و ChromeOS به نظر برسد. با این حال، در صورت تمایل، همچنان می توانید آن را به سمت چپ برگردانید.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

 • کلیه حقوق برای پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2022 ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.