گواهی امنیتی EV چیست؟

سرویس گواهی نامه EV چیست؟

امروزه بسیاری از کاربران مایل به استفاده از پروتکل"https" به جای"http" برای ایجاد امنیت و افزایش اعتبار بر روی وب سایت خود می باشند بدین منظور محبوبیت استفاده از گواهینامه "SSL" بصورت چشمگیری در میان کاربران رو به افزایش است. شرکت پارس پک با تلاش تیم قدرتمند ومجرب خود به دنبال فراهم کردن راهی آسان برای استفاده از فناوری های روز جهان برای مدیران وب سایت ها و سرویس دهندگان ایرانی می باشد.

تا پیش از این متاسفانه شرکت ها و نهاد های ایرانی امکان استفاده از گواهی "EV" را نداشتند و ناچار به استفاده از انواع دیگر گواهی SSL با اعتباری به مراتب پایینتر بودند. لیکن شرکت دانش بنیان پارس پک با تلاش ها و رایزنی های بسیار گسترده در سطح بین المللی، موفق شد بعنوان اولین شرکت ایرانی امکان صدور گواهی "EV" را برای کلیه نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، بانک ها، وزارت خانه ها و بطور کلی برای تمامی اشخاص حقوقی ایرانی فراهم آورد.

انواع گواهینامه های SSL (اس اس ال)

این گواهینامه ها به طور کلی به 3 دسته بندی تقسیم میشوند که در ادامه قصد داریم هریک از آنها را به اختصار توضیح دهیم

DV گواهی استاندارد

این نوع گواهی تنها اعتبار نام دامنه را تایید می کند وهیچ گونه بررسی بر روی مالک آن صورت نمی پذیرد. بسیاری از سایت های اینترنتی، فروم ها و فروشگاه های کوچک برای دامنه و زیر دامنه های خود از این نوع گواهی استفاده می کنند که درمیان دیگر گواهینامه ها کمترین میزان هزینه و کمترین زمان برای صدور را دارند. صدور این نوع گواهی تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارد و به معنی (Domain Validation) می باشد

OV گواهی سازمانی

این نوع گواهی علاوه بر نام دامنه، به بررسی هویت و اعتبار شرکت مالک نیز می پردازد و پس از تایید، نام شرکت در متن گواهی قید می شود. این گواهی مناسب برای اشخاص حقوقی و تنها با ارائه این ترجمه مدارک ثبت شرکتی قابل ارائه می باشد و صدور آن پس از ارائه مدارک، طی یک هفته کاری انجام خواهد پذیرفت و به معنی (Organization Validation) می باشد

EV گواهی پیشرفته

بالاترین حد اعتبارسنجی در بین گواهی های SSL نوع "EV" به معنی (Extended Validation) می باشد. حتی شرکت هایی مانند مایکروسافت و اپل نیز از این نوع گواهی استفاده می کنند. در هنگام بارگزاری یک سایت با گواهی "EV"، نوار آدرس به رنگ سبز درآمده و نام کمپانی و کشور را می توانید در نوار آدرس مشاهده نمایید. بدین ترتیب اطمینان حاصل می گردد سایتی که مشاهده می نمایید به بانک و یا سازمان مورد نظر شما تعلق دارد.

صدور این نوع گواهی، همانند نوع "OV" نیازمند ترجمه مدارک ثبت شرکتی بوده و صدور آن پس از ارائه مدارک، طی یک هفته کاری انجام خواهد پذیرفت. تا پیش از این امکان استفاده از این نوع گواهی برای شرکت های ایرانی امکان پذیر نبود و ناچار به استفاده از انواع دیگری از گواهی بودند که طبیعتا شایسته یک سازمان بزرگ و یا یک بانک نبود. لذا پارس پک بر آن شد تا خلا موجود را پر کرده و با فراهم آوردن زیرساخت های لازم، این امکان را فراهم آورد تا تهیه گواهی "EV" برای همه ایرانیان بدون محدودیت و به ساده ترین شکل ممکن فراهم شود.

تفاوت پروتکل های "http" و "https"

"HTTP" به معنی پروتکل فرامتنی (Hyper Text Transfer Protocol) می باشد. این پروتکل ارتباط بین سیستم های مختلف را فراهم میکند. از این پروتکل جهت انتقال داده ها از یک وب سرور به یک مرورگر وب استفاده می شود. اما پروتکل "http" داده ها را رمزنگاری نمیکند و به همین دلیل شخص سومی می تواند به اطلاعاتی که بین سیستم ها تحت این پروتکل منتقل می شوند به راحتی دسترسی یابد. برای رفع این مشکل از پروتکل "https" به جای "http" استفاده می شود که در این پروتکل داده ها رمزنگاری شده و ازامنیت بالاتری برخوردار است. برای تبدیل آدرس "URL" از "http" به "https" از گواهی "SSL" استفاده می شود.

 • با خدمات ابری پارس آشنا شوید

  اولین ارائه‌دهنده خدمات رایانش ابری در ایران هستیم

  ابر سرور

  ابر سرور

  با ابرسرورها می‌توانید سرور با سیستم‌عامل دلخواه خود را در چند دقیقه انتخاب و نصب نموده و آزادانه منابع سخت‌افزاری که در نظر دارید را، در زمان دلخواه به سرور خود بیافزایید و تنها برای منابع مورد نیاز سرور، هزینه پرداخت نمایید.

  هایبرید سرور

  هایبرید سرور

  هایبرید سرورها نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی هستند که با پنل قدرتمند ابری ارائه می‌شوند. در هایبرید سرورها علاوه بر ارائه سخت‌افزار مستقل، امکانات سخت‌افزاری ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور

  ماکرو سرور محصولی ویژه است که برای دریافت بالاترین کیفیت سخت‌افزاری طراحی شده است. در شرایطی که نیازمند سخت‌افزاری قدرتمند برای سرور خود هستید، ماکرو سرورها منابع سخت‌افزاری مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کنند.

  هاست ابری

  هاست ابری

  در هاست ابری برخلاف یک هاست اشتراکی، سایت‌های پر بازدید نیز بسادگی می‌توانند از خدمات میزبانی استفاده کنند، بدون آنکه درگیر دغدغه‌های مدیریت سرور شوند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سخت‌افزاری که نیاز دارید هزینه می‌پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت.

  هاست دانلود

  هاست دانلود

  سیاری از مدیران سایت‌های دانلود و یا سایت‌هایی که با ترافیک بالایی برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های خود روبرو هستند، عمدتا با مشکلاتی مانند هزینه‌های گزاف زیرساختی و یا مصرف بالای منابع سخت‌افزاری روبرو می‌شوند. از همین رو پارس‌پک با معرفی فضای هاست دانلود برای این دسته از کاربران، محصول مناسبی را پیش‌بینی نموده است.

  مطالعه این مطالب نیز پیشنهاد می‌شود

  مقالات و نظرات اعضای تیم ما درباره تکنولوژی، روزهای کاری و چیزای دیگر…

  راهنمای خرید سرور مجازی

  خرید سرور مجازی می‌تواند برای افرادی که صاحب یک سایت در حال رشد هستند و همزمان با افزایش کاربران و محتواهای تولیدی با کاهش آپتایم و کندی سایت مواجه می...

  سرور مجازی کالی چیست؟

  سرور مجازی کالی یک VPS می‌باشد که با سیستم عامل کالی لینوکس سازگاری داشته باشد. در واقع کالی یک توزیع از لینوکس و مبتنی بر دبیان است که برای هم برای ا...

 • کلیه حقوق برای شرکت دانش بنیان پارس پک محفوظ می باشد.

  Copyright © 2021 Pars Parva System Ltd. ParsPack Cloud Computing Technology ® , All Rights Reserved.